 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 13-08-2010 | muwim43 | Tak Ci dopomóż bóg, Panie Prezydencie! |
Polecenie wydane - pozostaje albo egzekwować, albo pozostawić populizm gadułom. Wyborcę coś widocznie przekonało, więc wybrał. Skoro wybrał, byłby ciężkim kretynem, gdyby nie chciał mądrego, silnego szefa, źle mu życzył i nie chciał pomóc. A pomoc jak pomoc… Każda dobra, jeśli szczera. No, więc szczerze… Nie lubię bałaganu. I tego u siebie, i tego gdziekolwiek. Ten swój sprzątam sam. Innych sprzątających szanuję a tych, którzy, pozwalając jeszcze innym na zapaćkanie swojego podwórka, tego nie robią, oceniam jednoznacznie. Bałagan, to bałagan i żaden powód na pozostawianie go, nie jest dobry. Tej oczywistości nie sposób nie rozumieć, podobnie zresztą jak braku jedynej logicznej reakcji? A może przydałby się tu najsławniejszy organ Maciarewicza? Ten przecież, w mgnieniu oka, wyczułby spisek w wykonaniu twórców „pałacowej” śmiesznoty, albo szokującą, świat normalnych, próbę ośmieszenia prezydenckiej władzy, lub lawinowo postępującą dezorganizację państwa w wykonaniu zakompleksionych karłów? O co tu, do… Najjaśniejszej, chodzi? Krzykacz jest tylko krzykaczem, ale brak racjonalnej reakcji na nieuzasadniony wrzask, jest zawsze słabością. Gorzej! Jej brak nie tylko nobilituje motłoch - zyskuje mu zwolenników! Pozornie wygląda więc, że „osiołkowi w żłoby dano…” i coś wybrać trzeba, ale czy rzeczywiście takie to trudne? Kompromis bowiem jest, szacunek dla tragedii też, pamięć funkcjonuje, a hipokryci szermujący polskością, godnością.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 13-08-2010 | wiking45 | Tablica zawieszona. |
I tak oto państwo uległo szantażowi grupy fanatycznych wyznawców religijnych. Tablica zawisła, jednak niczego to nie zmienia. Dla jednych jest za mała, dla innych jest wstydem i hańbą, jeszcze inni traktują ją jako rzecz na odczepnego. Czy jest ktoś w tym kraju, kto potrafi wydać decyzję i rozwiązać raz na zawsze ten jakże wstydliwy i żenujący problem? Czy już na zawsze będziemy skazani na dyktat chorych od nienawiści katoli i związanych z nimi partii politycznych? Uważam, że świeckość tego Państwa jest nierealna, możemy tylko mieć nadzieję, że oprócz zwiększonego Vatu nie zapłacimy dodatkowo podatku kato-kościelnego. Zostaje tylko powiedzieć - Wstyd, wstyd i żenada.
pozdrawiam
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 13-08-2010 | muwim43 | Tak Ci dopomóż bóg, Panie Prezydencie! (2) |
Tablica zawisła o 11-tej i od tej godziny mamy początek kolejnej zadymy związanej, a jakże, z godnym upamiętnieniem.
Czy rzeczywiście? Przecież z tego, co nam media systematycznie pokazują i co transmitują (odsłonięcie, złożenie wieńca, pokropek, wrzaski „hańba”, komentarze, wypowiedzi, tłumaczenia, briefingi i cały zacietrzewiony naród emanujący swoją stanowczą, jedynie słuszną wolą), jawi się obraz zdarzenia, które należałoby raczej określić mianem: INFORMACJA!
Z treści wyrytej w szarym granicie wynika dość jasno – bo czarno, że w tym miejscu gromadził się nasz naród i że gromadząc się miał, ten naród, określony powód, cel czy nawet misję.
Tyle i tylko tyle wynika z wyrytych zdań. Nie jest to zatem kamieniarskie dzieło upamiętniające smoleńską tragedię. To, powtarzam, tylko tablica informacyjna, na której, obok której i której ani krzyż, ani pokropek, ani wieniec, ani warta honorowa, ani cała masa nieprawdziwych i nielogicznych wypowiedzi, niepotrzebne!
Mam rację, Panie Prezydencie, że ta informacja nie ma i nie może być elementem czegoś rzeczywiście upamiętniającego czy choćby jego kamiennym erzacem?
Czekałem (ja, maleńka cząstka narodu) wprawdzie na, Pana lub Pana Ludzi, wyjaśnienie czy wyprostowanie sprawy, no ale cóż – z pomocą jak z miłością – czyni się ją pomimo wszystko. Tym bardziej, że obiecałem. 13.o8.2o10 muwim43
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 12-08-2010 | Matix | 300 wybrańców |
tech.wp.pl(*)38,wiadomosc.html?ticaid=1ab09 Cytat:Laptop z dostępem do internetu dla zagrożonych wykluczeniem
300 rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym w Sanoku (Podkarpackie) otrzyma laptopy z darmowym dostępem do internetu. Finansowany ze środków unijnych projekt będzie kosztował 5,2 mln zł - poinformowała w środę rzeczniczka burmistrza Agnieszka Frączek.
"Chcemy zwiększyć dostęp do internetu wśród osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Uczestnicy projektu odbędą szkolenie, które pozwoli na to, aby internet stał się ich narzędziem pracy i służył edukacji cyfrowej" - powiedziała Frączek.
W ramach projektu uczestnik otrzyma laptop z darmowym dostępem do internetu. Komputery trafią do dzieci zdolnych, wychowujących się w trudnych warunkach materialnych, osób niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej. "Projekt pozwoli na zmniejszenie różnic edukacyjnych i kulturowych" - dodała rzeczniczka.
Zaplanowany na trzy lata projekt "Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu na terenie miasta Sanoka" organizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Całkowita jego wartość wynosi 5,2 mln zł, z czego 4,5 mln zł pochodzi ze środków zewnętrznych. 300 rodzin, 5.2 mln zł? ? Ok, co na to internauci: [cytat]5,2 mln by kupić 300 laptopów + internet na 3 lata? Chwila, czegoś nie rozumiem. 300 rodzin ma otrzymać po laptopie z dostępem.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 42 (przedawniony) | | 12-08-2010 | Mariusz Agnosiewicz | Kaczyński a Franco |
Znajomy podesłał mi taki komentarz do bieżących wydarzeń politycznych:
[cytat]To nie przypadek, że J. Kaczyński tak dobrze orientuje się w niuansach polityki wewnętrznej Hiszpanii. I że dyżurnym "szatanem (który) był tam czynny" czyni Zapatero. Skoro Z. jest demonem, któż może być patronem działań anielskich, kto praźródłem "czystego dobra", wysłannikiem Opatrzności? Wobec powyższego, staje się chyba jasne, że to postać caudilla Francisco Franco. Gdy sobie to uświadamiamy, mniej zaskakuje zbieżność okresu rządów caudilla (37 lat) z wymarzoną przez Jarosława K. ,,kadencją" swej prezydencji w Polsce. J.K. chce więc - jak Franco - (z mandatu Opatrzności) rządów dyktatorskich, i najpewniej niczym Franco - być dożywotnim Regentem Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Nie mówi wprost o koronie, ale to, że wymusił pochowanie swego brata (będącego w gruncie rzeczy tylko jego tubą i ,,dublerem") na Wawelu, wskazuje dobitnie na aspiracje. Zabiega więc o pomnik przed Pałacem nie dla swojego brata, ale dla s i e b i e. Podobnie na Wawelu pochował nie byłego prezydenta, ale reklamę (relikwię) własnej osoby. To strategia promocji i samopotwierdzającej się (w intencji - sprzężenie zwrotne dodatnie) afirmacji: skoro Lech K. leży na Wawelu, był równy królom, został pochowany jak(o) król - ergo: Jarosław jest bratem (skrytobójczo zamordowanego) króla - komu, jak nie jemu, należy się k o r o n a ? W świetle tej logiki, B. Komorowski jest nikim więcej niż uzurpatorem. Nie mógł zostać wybrany przez Naród,.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 44 (przedawniony) | | 11-08-2010 | immune.ltd | A może zorganizujmy się? |
Tak się zastanawiam drodzy czytelnicy, czy nie powinniśmy pomyśleć bardzo poważnie o zorganizowaniu się i zajęciu się realnymi zmianami, o jakich marzymy i bez których trudno będzie przyszłym pokoleniom. Od lat wspieram różnego rodzaju akcje, podpisuje petycję i co? I nic! Nie winię tutaj społeczeństwa, lecz metody te nie są skuteczne i być nie mogą, ponieważ mnogość podobnych akcji powoduje, że stają się mało słyszalne i właściwie mało atrakcyjne. Popierałem akcję zorganizowaną przez Was np. w Krakowie, teraz wspieram czynnie zbieranie podpisów i co mnie zaskoczyło, a mianowicie to, że nawet w mediach o marszu ateistów nie wspomniano, a o paradzie równości i owszem. Co oznacza, że coś jest nie tak z tak zwanym PR i myślę, że nowa np. partia ((prowokacyjnie nazwana Solidarity), oczywiście to tylko hipotetyczny przykład  miała by większą siłę przebicia z naszymi postulatami. Pozytywy zauważyłem też np. w przypadku pism do kuratoriów i ich wycofywanie się pod ich wpływem z bzdurnych i szkodliwych zapisów. To mnie uskrzydliło i uświadomiło, że warto. Każdy pomysł powinniśmy rozważyć np. nawiązanie silnej współpracy z którymś już istniejącym ugrupowaniem, też. Oczywiście umowa taka musiałby gwarantować realny wpływ na poczynania tego ugrupowania. Stanowimy nie małą rzeszę ludzi i wartości, jakie możemy wnieść do codziennej polityki są wyjątkowo korzystne. Tak jak już o tym pisałem z jednym czytelników rozumiem argumenty o wyjątkowo trudnej sytuacji nowo powstałej organizacji.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 11-08-2010 | Maximus Decimus Meridius | Gdzie jest krzyż?! | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 10-08-2010 | Krzysztof Jóźwiak | "Akcja Krzyż" - iść czy nie iść ? |
Z początku byłem sceptycznie nastawiony. Teraz zaczyna to wyglądać coraz bardziej sensownie:
"Ostanie dni pokazały, jak bardzo podzielił się polski naród z powodu jednego symbolu – krzyża postawionego bez zezwolenia przed Pałacem Prezydenckim. Powstały grupy osób popierające nielegalne zgromadzenie tzw. „obrońców krzyża”, które bez wątpienia ma charakter polityczny. Osoby te robią z siebie i nas wszystkich pośmiewisko na oczach całego świata. We wtorek 3.08.2010 r. państwo prawa, w którym żyjemy, z niezrozumiałych powodów zaniechało egzekwowania tego prawa. Oficjalna ceremonia przeniesienia krzyża do kościoła nie mogła się odbyć z powodu skandalicznych wprost przejawów agresji i obłudy fanatyków religijnych. Dlatego dnia 04.08.2010 r. utworzyliśmy grupę społeczną niepopierającą działań żadnej z partii politycznych ani organizacji pozarządowych, grupę, którą zjednoczył ten problem i Internet, a nie krzyż. Jesteśmy w pełni niezależną inicjatywą obywatelską mającą na celu przerwanie tego upokarzającego stanu dziwnej niemocy państwa wobec osób łamiących prawo. Chcemy wyrazić sprzeciw wobec bulwersującej ogół Polaków (i nie tylko) biernej postawy władz oraz służb porządkowych. Chcemy przeniesienia krzyża spod Pałacu Prezydenckiego w godne dla niego miejsce, czyli do kościoła. Chcemy wyrazić naszą obawę, czy państwo polskie jeszcze funkcjonuje, czy może poddało się terrorowi warchołów religijnych. Nasza akcja nie jest wymierzona w wyznawane przez kogokolwiek wartości... | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |