 |
"Akcja Krzyż" - iść czy nie iść ? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-08-2010 12:23 | Krzysztof Jóźwiak (20202 punktów) (zablokowany) | "Akcja Krzyż" - iść czy nie iść ?
5 na 5 | Z początku byłem sceptycznie nastawiony. Teraz zaczyna to wyglądać coraz bardziej sensownie: "Ostanie dni pokazały, jak bardzo podzielił się polski naród z powodu jednego symbolu – krzyża postawionego bez zezwolenia przed Pałacem Prezydenckim. Powstały grupy osób popierające nielegalne zgromadzenie tzw. „obrońców krzyża”, które bez wątpienia ma charakter polityczny. Osoby te robią z siebie i nas wszystkich pośmiewisko na oczach całego świata. We wtorek 3.08.2010 r. państwo prawa, w którym żyjemy, z niezrozumiałych powodów zaniechało egzekwowania tego prawa. Oficjalna ceremonia przeniesienia krzyża do kościoła nie mogła się odbyć z powodu skandalicznych wprost przejawów agresji i obłudy fanatyków religijnych. Dlatego dnia 04.08.2010 r. utworzyliśmy grupę społeczną niepopierającą działań żadnej z partii politycznych ani organizacji pozarządowych, grupę, którą zjednoczył ten problem i Internet, a nie krzyż. Jesteśmy w pełni niezależną inicjatywą obywatelską mającą na celu przerwanie tego upokarzającego stanu dziwnej niemocy państwa wobec osób łamiących prawo. Chcemy wyrazić sprzeciw wobec bulwersującej ogół Polaków (i nie tylko) biernej postawy władz oraz służb porządkowych. Chcemy przeniesienia krzyża spod Pałacu Prezydenckiego w godne dla niego miejsce, czyli do kościoła. Chcemy wyrazić naszą obawę, czy państwo polskie jeszcze funkcjonuje, czy może poddało się terrorowi warchołów religijnych. Nasza akcja nie jest wymierzona w wyznawane przez kogokolwiek wartości. Nie chcemy obrażać niczyjej godności i niczyich uczuć. Po prostu zamierzamy zrobić to, co powinni zrobić już dawno wszyscy odpowiedzialni za tolerowanie łamania prawa w samym sercu Polski: gospodarze tego terenu, tj. Kancelaria Prezydenta, władze stolicy, a także Kuria warszawska i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej. Zamierzamy oddać krzyż właścicielom, czyli harcerzom, albo umieścić go w kościele św. Anny. Bo państwo nadal milczy, a całe społeczeństwo i my, mieszkańcy Warszawy, nadal oczekujemy zdecydowanych działań od władz państwowych i samorządowych. Sytuacja jest bardzo napięta i przypomina bombę z opóźnionym zapłonem,, ale nam chodzi o przestrzeganie prawa, a nie ozadymę i szerzenie nienawiści, bo nienawiść rodzi tylko coraz większą nienawiść. Chodzi też o to, by wszystkie strony tego konfliktu wyszły z tej sytuacji z twarzą. Jak pokazują liczne wpisy na naszym forum, po wtorkowym skandalu w świadomości sporej części forumowiczów nastąpiła mentalna zapaść. Ludzi ogarnęło zwątpienie w wydolność państwa, wartość wiary i religii oraz w sens przynależności do kościoła katolickiego. Bo krzyż, który został postawiony przez harcerzy dla upamiętnienia katastrofy smoleńskiej, gdzie zginął śp. Lech Kaczyński z małżonką oraz 94 pozostałe ofiary tej wstrząsającej tragedii, stał się instrumentem działań politycznych. A nie godzi się, by ludzi dzielił krzyż, symbol zjednoczenia chrześcijan! Dlatego w poniedziałek spotykamy się przed Pałacem Prezydenckim. Musimy zademonstrować naszą dezaprobatę dla władz świeckiej i kościelnej z powodu zaniechania działań wobec ludzi łamiących prawo. W końcu obie władze utrzymujemy z naszych podatków! Kierujemy się zdrowym rozsądkiem i wiarą, że dbamy o dobry wizerunek Polski. My, społeczność Facebooka, mieszkańcy Warszawy i wszyscy, którzy czujemy się obywatelami naszego kraju, chcemy naszymi działaniami i przekonaniami zaapelować do każdej Polki i każdego Polaka o aktywne włączenie się w przywracanie ładu prawnego i walki o lepsze państwo. " źródło: www.facebook.com/event.php?eid=143286109028542 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Roksana Małek (894 punktów) | Szczerze popieram i życzę powodzenia !!! Niestety jako Łodzianka nie mam mozliwości wzięcia czynnego udziału w tej akcji
|
|
3 na 3 | Cehe (103 punktów) | A gdyby to olać? Już wiedzę jak oni bez zainteresowania ludzi i mediów stoją tam w zaparte, i krzyczą.
Wcześniej to oni walczyli z nie wiadomo z kim, a w poniedziałek ich wróg stanie się realny, a wojna o wiarę nabierze sensu. Też bym chętnie utarł im nosa, ale to tylko poprawiło by samopoczucie, a pogorszyło sytuację. -.-
A poza tym to jest tak żałosne, że jak się w to ktoś wmiesza, to będzie równie śmieszny co reszta, bo my mamy takie samo prawo wziąć ten krzyż i przenieść, jak oni stać i go pilnować.
Dalej liczę, iż policja będzie miała jaja, i zacznie bronić prawa.
|
|
 | 1 na 1 Praprababka (403 punktów) (zablokowany) | > A gdyby to olać?> Już wiedzę jak oni bez zainteresowania ludzi i mediów stoją tam w zaparte, i krzyczą.> Wcześniej to oni walczyli z nie wiadomo z kim, a w poniedziałek ich wróg stanie się realny, a wojna o wiarę nabierze sensu.To może warto się teraz wycofać? Zapowiedzieć się i wycofać jest prościej, bo nie trzeba nikogo mobilizować ani się martwić ilością zainteresowanych. A powtarzanie zabiegu najdalej w trzecim podejściu zabije ducha w obrońcach, którzy wyjdą na walczących o pietruszkę. Ale ponieważ - jak donoszą media - moherowe babcie stają się pomału przedmiotem zaczepek przypadkowych antychrystów (prowokatorów?), byłoby sympatycznie, gdyby ateiści tych babć popilnowali, by modliły się w spokoju.... Z naciskiem "na popilnowali, by się modliły".
|
|
1 na 1 | Adrian Sokołowski (66 punktów) | Życzę powodzenia, ja osobiście mieszkam za daleko Warszawy, by móc sobie pozwolić na taki wyjazd. Trzymam kciuki za "Akcje Krzyż". Uważajcie na siebie..
|
|
 | 1 na 1 | Myflowers (2721 punktów) | > Życzę powodzenia, ja osobiście mieszkam za daleko Warszawy, by móc sobie pozwolić na taki wyjazd. Trzymam kciuki za "Akcje Krzyż". Uważajcie na siebie..>  Dokładnie: uważajcie na siebie, tym bardziej, że: Piotr Strzembosz, pełnomocnik okręgowy Prawicy Rzeczypospolitej, złożył pismo skierowane do Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, w którym domaga się cofnięcia zgody na zgromadzenie w nocy przed Pałacem Prezydenckim. W rozmowie z Wirtualną Polską tłumaczy, że decyzja ta podyktowana jest m.in. obawą związaną z kwestią bezpieczeństwa i względami organizacyjnymi. Jak nieoficjalnie dowiedziała się TVN Warszawa, miasto namawiało Tarasa, żeby zrezygnował z organizacji pikiety. "Zarzucono mu, że jest nieprzygotowany. Nie wiedział na przykład, że musi zapewnić ochronę i opiekę medyczną" - podaje portal tvnwarszawa.Piotr Strzembosz nie musi zapewnić ani jednego ani drugiego.A powinien- serduszka już nie te u niektórych, adrenalina podskoczy, cukier spadnie, zapaść albo zawalik gotowe.Albo wylewik jakiś... Ale ON nie musi niczego zabezpieczać  Bo on broni krzyża!!!!! A ten co ma 'na przeciw" - musi. O @ur...ski, ale to pokrętne jest... P.S. Miasto, to znaczy KTO? Nie wiem, czy Waltz jest dalej członkinią Konwentu św. Katarzyny, ale to by tłumaczyło wszystko 
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
|
|
| oportunista (1711 punktów) | Jest takie mądre przysłowie; nie wsadzaj palca między drzwi. Proponuje je wszystkim pod rozwagę, szczególnie tym co się łudzą, że cokolwiek zyskają na konflikcie. Olać to, takie jest jedyne rozsądne rozwiązanie.
|
|
 | 2 na 2 | Roksana Małek (894 punktów) | >Jest takie mądre przysłowie; nie wsadzaj palca między drzwi. >Proponuje je wszystkim pod rozwagę, szczególnie tym co się łudzą, że cokolwiek zyskają na konflikcie. Olać to, takie jest >jedyne rozsądne rozwiązanie. Nikt nie powiedział, że egzekwowanie prawa (zwłaszcza w naszym kraju i w tej konkretnej sprawie) będzie proste. Taka akcja to zawsze krok do przodu, ponieważ odzwierciedla inny głos społeczeństwa. Tzw. Obrońcy Krzyża twierdzą, że są głosem całego, polskiego społeczeństwa - tak nie jest, i warto to zaakcentować.
|
|
|  | 1 na 1 | kacperunia (2 punktów) | >>Jest takie mądre przysłowie; nie wsadzaj palca między drzwi. >>Proponuje je wszystkim pod rozwagę, szczególnie tym co się łudzą, że cokolwiek zyskają na konflikcie. Olać to, takie jest >jedyne rozsądne rozwiązanie. >Nikt nie powiedział, że egzekwowanie prawa (zwłaszcza w naszym kraju i w tej konkretnej sprawie) będzie proste. Taka akcja to zawsze krok do przodu, ponieważ odzwierciedla inny głos społeczeństwa. Tzw. Obrońcy Krzyża twierdzą, że są głosem całego, polskiego społeczeństwa - tak nie jest, i warto to zaakcentować.
Super popieram te akcje w calej rozciaglosci - moze wreszcie bedzie jakis porzadek w Wawie.Trzymam kciuki bo jestem bardzo daleko - powodzenia.
|
|
| Myśląca_Trzcina (1 punktów) | Walka z wiatrakami, żeby chociaż pobudziła kogoś z "krzyżowców" do myślenia...Niestety niezbyt to prawdopodobne:/
|
|
| Paolo Monstro (6146 punktów) | > Z początku byłem sceptycznie nastawiony. Teraz zaczyna to wyglądać coraz bardziej sensownie:Wg mnie ignorowanie to najlepsza walka z tym co tam się dzieje. Popatrzmy trzeźwo i bez emocji - ten krzyż w niczym nam naprawdę nie przeszkadza - niczym "Miś". Przecież to tylko 2 patyki. To jest tragikomedia. Organizowanie akcji odbicia krzyża uzasadni jego obronę. Ci ludzie wprost marzą o takiej akcji. Podobnie jak Radio Maryja i PiS. Dzisiaj to tylko grupka świrów, nieszkodliwych wariatów, po próbie odbicia ich działania nabiorą sensu. Nie dawajcie tym ludziom sensu życia i walki. Przyjdą deszcze, będzie zimniej, cześć się rozchoruje, część zrozumie że to głupota - za 2 miesiące nikt tam stać nie będzie! Ignorowanie ich złamie raz na zawsze, walka stworzy kolejny mit "obrony męczenników ze Smoleńska". Krzyż zniknie i to bez żadnej walki w atmosferze śmieszności jego obrońców. Niech katolicy go sobie odbijają jak mają dosyć
|
|
2 na 2 | wiking45 (86 punktów) | > > We wtorek 3.08.2010 r. państwo prawa, w którym żyjemy, z niezrozumiałych powodów zaniechało egzekwowania tego prawa. Oficjalna ceremonia przeniesienia krzyża do kościoła nie mogła się odbyć z powodu skandalicznych wprost przejawów agresji i obłudy fanatyków religijnych.A swoją drogą zastanawiające jest, jak grupa 30-40 osób może tak skutecznie przez tyle dni łamać prawo?? Nie przypomina to Wam Szanowni Czytelnicy tak dobrze znanego z naszej historii liberum veto? Nie! Dlaczego nie? Bo NIE!!!! Pamiętamy, czym to się skończyło wtedy. Pytanie czym zakończy się dzisiaj. Krzyż pod pałacem, krzyż na placu budowy centrum handlowego gdzieś na sląsku.Za chwilę każdy, kto będzie chciał zaprotestować przeciwko czemuś lub komuś zbije sobie dwa patyki, okopie sie, oflaguje i co dalej? Nie wybudujemy już zadnej drogi, żadnego slepu, nic? Jak Państwo może na to pozwalać i przez tyle dni bezczynnie się przyglądać? Że nie wspomnę już o łamaniu praw podstawowych osób, które są niewierzące i mają w głębokim poważaniu zabobony i symbole religijne. Nigdy nie sądziłęm, że będę cytował Marksa (!!??), a tu prosze  Religia jest opium ludu - jakże na czasie są te słowa ! miłego dnia pozdrawiam
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|