Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 46 (przedawniony)
10-06-2014romaroPracujcie w święta
Powiedzcie mi ile osób dzisiaj w Polsce pracuje? Supermarkety zamknięte bo państwo zadbało o rodziny sprzedawców (taka polityka prorodzinna). Tak poza nimi każdy kto musi pracuje. Moja żona też poszła do pracy, a mi się nudzi. Z nudów poszedłem trawnik skosić. Pamiętając, że mamy święto Watykańskie wczoraj kupiłem benzynę, bo to nie wiadomo czy naszym durnym politykom nie przyszło do głowy stacje pozamykać. Moja żona pracuję. Klechy też zap....ą z tacami. Pewnie ręce ich bolą, przy święcie rodziny hojniejsze, zwłaszcza, że na supermarketach parafianie zaoszczędzili. Ale wracam do trawnika. Koszę, a tu ludziska z kościoła wracają, patrzą na mnie jak na małpę (za ogrodzeniem koszę). Sąsiadka mi coś tam mówi, że święto i lepiej by było jakbym do poniedziałku się wstrzymał. W poprzednią niedzielę karetka u jej męża była. Zadzwoniła nie patrząc, że niedziela, tak jakby nie mogła do poniedziałku poczekać.
Ta katolicka mentalność jest tak strasznie chora... Przecież wiem, że nie o boga im chodzi gdy mówią żeby w święta tego. czy tamtego nie robić. Oni mają na względzie siebie samych i każdego "innego". Ilu rolników w żniwa pracuje w niedzielę? Ilu plantatorów dzisiaj zbiera truskawki? Tak przy okazji, ile zatrudniają osób do ich sprzedaży w dniu dzisiejszym?
Ze swojej wiary uczynili jakieś dziwadło. Zakazy nakazy tak dziwacznie funkcjonują, że gdyby podobnie miały działać przepisy ruchu drogowego to nie wiem ilu z nas w wiek dorosły by weszło.
Ale wrócę jeszcze do sąsiadów. Zachowują..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
07-06-2014Jan WłasnowolnyPorządek fundamentem potencjału
*****

Człowiek tak się wyśpi, jak sobie pościele.
Właściciele folwarków nie mają chyba lekkich snów, bo ścielą swoje posiadłości
zniewoleniem podludzi w interesie nadludzi, oraz dyktaturą i wyzyskiem.

PANOWIE - to Ci siedzący na najwyższych tronach i fotelach.

Ich cel
jako się rzekło to dyktatura, zniewolenie i wyzysk.
Na VOX POPULI, VOX DEI odpowiedzą zapewne krótko
- "psie głosy nie idą pod niebiosy".

WÓJTOWIE - siedzą na niższych krzesełkach i stołeczkach.

To środki
do osiągnięcia celu panów. Mają do dyspozycji obroże
kodeksów, smycze paragrafów, policyjne pałki i Temidę.

PLEBANI - jako że lud śpiewa:

My chcemy Boga
My poddani
On naszym Królem
On nasz Pan

wykorzystują te pragnienia w celu uzyskania środków,
dla utrwalania lukratywnej mitologii i dyrygentury
melodii, na którą ma śpiewać.

LUD - celem proletariuszy jest minimum socjalne,

aby było ciepło i co jeść,
czyli kombinowanie jak przeżyć od
wypłaty do wypłaty.
Celem klasy średniej maksimum
materialne, polegające na tym, by nie zostać
kombinatorem, tylko porządnym obywatelem,
bo porządny ma porządną willę, porządny samochód
i ...... dochód.

*****
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
07-06-2014Jan WłasnowolnyHonor w Polsce sięgnął dna
Honor, odpowiedzialność czy uczciwość, to zalety w Polsce powojennej nieznane. Szczególnie wśród wyższych klas społecznych powinny być przykładem dla pozostałych.

Niemało w historii świata było przywódców tyranów, którzy do władzy doszli hipokryzją, agresją i żądzą dominacji za wszelką cenę.
Taka żądza tworzy szczególnych mutantów - patologicznych tworów niszczenia narodu. Polacy doświadczyli już "dyktatury proletariatu".

Tamta ideologia utopii komunistów "przemagdalenkowała" się w obecną etykę
"wyścigu szczurów". Dziś gloryfikuje się cwaniaków finansowych i zbrodniarzy,
a odsądza od czci i wiary ludzi prawych, odważnych, uczciwych. Ludzi honoru.

Ponieważ władza czuje się jakby miała patent na wyniosłość ponad Bogów,
chce naród stłamsić, upokorzyć, wzbudzić strach, grozę i upodlenie.
Zdeptać ambicje, ludzką wolę – nawet tą ostatnią.
Traktują zwykłych obywateli jak ten hrabia swoją służbę:

---- Janie niech Jan podleje trawę !
--------- Panie hrabio deszcz pada
---------------- To niech Jan weźmie parasolkę !

Vide:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,617591
www.racjonalista.pl/forum.php/s,617662
www.racjonalista.pl/forum.php/s,617873
www.racjonalista.pl/forum.php/s,617920

Kościół ostatnio też strzelił sobie w piętę.
Wiara i kościół, to dwie różne sprawy.
Modlący się pod figurą chyba zaczynają powoli ten biznes rozumieć.
Więc jeśli to nie „pięta Achillesa” - kk będzie tylko kulał.

*********************
Honor i słowo, to dziś..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 115 (przedawniony)
06-06-2014Kot BehemotGorzkie żale Prezesa Tabisza
Prezes Jacek Tabisz postanowił na swoim blogu pożalić się na wrednych i głupich ateistów, którzy nie głosowali na jego partię Europa Plus, a co gorsza nie głosowali także na Tabisza.

jacektabisz.natemat.pl/104477,ateisci-po-wyborach

Otóż ci przebrzydli zdrajcy, którzy na Tabisza nie głosowali, są głupsi od osób wierzących. Są "kulturowymi katolikami-konserwatystami". Nie wyrośli z dogmatów wpojonych w dzieciństwie.

Najlepsze jest jednak na końcu. Otóż jeśli jakiś ateista nie zagłosował na Europę Plus, to w zasadzie podpisał "Deklarację wiary lekarzy katolickich"!

Tak więc pamiętajcie, ateiści. Jeśli Tabiszowi nie pójdzie dobrze na następnych wyborach - będzie to wyłącznie Wasza wina, wy kryptokatolicy! W zasadzie winni będą wszyscy oprócz samego Tabisza.

Oczywiście sam Tabisz bardzo się cieszy ze swojego rezultatu, co dowodzi, że nabył już podstawową wiedzę na temat funkcjonowania w świecie polityki i przyswoił jedną z podstawowych zasad każdego polityka: nigdy, pod żadnym pozorem nie przyznawaj się do porażki. Jednak nie chwali się jakoś tym swoim rewelacyjnym wynikiem.

Wyręczę go: Pan Jacek Tabisz, Prezes PSR, uzyskał 836 głosów, co dało mu... siódme miejsce wśród dolnośląskich kandydatów Europy Plus i pewnie jakieś osiemdziesiąte spośród wszystkich kandydatów w województwie dolnośląskim.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
04-06-2014diogenesOstatni medal generała
Na szczęście
ludzie są śmiertelni:
właśnie zmarł generał Jaruzelski.
Deklarował się jako człowiek niewierzący.
Przed śmiercią otrzymał ostatni swój medal:



wiadomosci(*)byc-uznane-przez-kosciol/b4htw

Reszta jest plotką
spowiednika.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
03-06-2014KaganekAnna Grodzka pisze - po porażce TR
Słabiutki ten tekst Pani Grodzkiej.

annagrodzka.natemat.pl/104579,demony-25-lecia

"Godność", "Rozwarstwienie", zupełnie jak kiedyś Lepper.
Zero konkretnych propozycji i wielkie współczucie.
Tylko dlaczego 100 zł na rękę dziennie to mało według Pani Grodzkiej.
To jest netto. No tak ale posłanka, której twarz przez ostatnich
kilka lat stała się TWARZĄ POLSKIEGO ATEIZMU, takie zarobki widzi inaczej.
Pani też jest odpowiedzialna za porażkę.
Świeckie państwo, ateizm JP zepchnięte w kąt. Lepperyzm
Z czymś przesadzono - może właśnie niepotrzebnie zgodziła się
Pani wtedy kandydować na marszałka sejmu. Polska najpierw musi się
nauczyć sznować prawa homoseksulaistów (do związków partnerskich)
tymczasem jako pierwszy kraj na świecie skoczyliśmy od razu
na głęboką wodę. Osoba transseskualna ma marszałka.
Wynik mówi sam za siebie.

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
02-06-2014Jan WłasnowolnyMłode pokolenie w realiach III RP
Kobiety - matki z silnym naturalnym instynktem do macierzyństwa nieraz przez całe życie nie są w stanie "odciąć pępowiny". Tolerują złe zachowanie dzieci, albo też dla odmiany niszczą ich życie. A przy okazji swoje. Zdarzają się takie sytuacje, ze matka bojąc się samotności nie dopuszcza do małżeństwa syna, lub częściej córki jedynaczki.
Mężczyźni zdominowani przez apodyktyczne matki, również często nie mogą odciąć pępowiny w swojej głowie, przez co żony mają z tymi maminsynkami niełatwe życie.
Wtrącanie się uciążliwej teściowej w postępowanie synowej, przy równoczesnej akceptacji syna, jest w wielu przypadkach przyczyną rozpadu małżeństwa. Podobnie, jak bezkrytyczne przyjmowanie przez syna wskazówek matki odnośnie pożycia małżeńskiego. Dlatego dobrze jest, gdy młodzi mają swoje mieszkanie. Ale nawet wtedy,w tym nieprzyjaznym ludziom państwie napotykają problemy, jakby nie byli u siebie - w swoim kraju.

Vide: www.racjonalista.pl/forum.php/s,617873

Oto zdarzenie z którym zetknął się autor w środowisku kobiet.
Przykład z wnusiem któremu babcia opłacała studia mówi sam za siebie.

Po północy z soboty na niedzielę miała telefon od sąsiadów z prośbą o interwencję, bo z powodu wrzasków i śpiewów nie mogą spać.

Zadzwonił rano w poniedziałek :

Przyjdź babciu to posprzątasz, bo miałem balangę.
I co? Poszłaś? - zapytałem
Tak, z córką - wnusio musiał iść na wykłady.
Hmm ?
No trochę nabałaganili, ale
młodzi muszą się wyszumieć.

Co będzie miała z takiego męża jego przyszła..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
02-06-2014Jan WłasnowolnyFAŁSZ OBŁUDA I KRĘTACTWO
Komuniści zniszczyli godność oraz szacunek dla sumiennej,
uczciwej i rzetelnej ludzkiej pracy. Pilnie potrzebna jest zatem nowa opcja polityczna.
Silna finansowo grupa, która wyprowadzi kraj z tego sowieckiego zacofania. Może to zrobić tylko antykomunistyczna formacja, wolna od religii.
Kler z daleka od polityki, czyli w kościele.

Polska potrzebuje SILNEJ ARMII I DYNAMICZNEJ GOSPODARKI,
a nie gigantycznej ilości świątyń z milionami dotacji państwowych.
Jak piekarz do piekarni, murarz na budowę, a żołnierz do Armii
- tak ksiądz do kościoła.

Na prawej stronie sceny politycznej potrzebna jest opcja zdecydowanie
antykomunistyczna, z jednoznacznym rozdziałem kościoła od państwa.
Formacja konsekwentnie odcinająca się od barw fioletowo - czarnych i fałszywo - czerwonych zaborczego oprawcy.

Państwo ma strzec swój naród przed agresją i wyzyskiem obcych,
z tym zastrzeżeniem, że władza ma być mądra dla społeczeństwa i jemu tylko służyć.
Tymczasem klasa rządząca nie ponosi żadnej odpowiedzialności i to dlatego towarzysze kolesie cieszą się dobrym samopoczuciem.
Najlepiej w Sejmie. Żeby się tam dostać i uzyskać immunitet
warto czasami sobie coś obciąć.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 32 (przedawniony)
31-05-2014hunbinCzy jesteśmy karajem demokratycznym?
w 1980 roku PZPR miał około 3 mln członków, Partia była "przewodnią siłą narodu" w PRL po 35 latach funkcjonowania, określenie demokracja ludowa było powszechnie uważane za przykład fałszu...

Zmieniliśmy system na demokratyczny i dziś po 25 latach mandat społeczny do rządzenia posiada Partia (oceniając po ostatnich wyborach) dysponująca mandatem 2,3 mln głosów.
pe2014.pkw.gov.pl/pl/#okreg

Dodatkowo partia ów w czasie ostatniego święta demokracji nawoływała do grzybobrania...
Po spodziewanej zmianie przy korycie mandat jak mniemam będzie niewiele większy.

Nie powinniśmy czasem malować symboli na ścianach i rozłożyć się z jakimś styropianem w dogodnych miejscach? Może zaczniemy blokować zakłady produkcyjne ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 33 (przedawniony)
29-05-2014makuśJakiej Polski ; Europy chcecie ?
hej,
Ja od lat mieszkam w Niemczech , pracuje w szpitalu , często zdarza się , że na zmianie
nie ma ani jednego Niemca .
Na pierwszej zmianie pracuje turczynka , serbka , węgier i czeszka , na drugiej polak i etiopka a na nocke przychodzi bośniaczka ... lekarze to litwinka i niemiec ...
Czy takie społeczeństwo jest tym co uważacie za wartościowe , zdrowe i konstruktywne , czy też za jakieś zagrożenie , coś niebezpiecznego ...?
Temat jest wielowątkowy ... pytanie dość precyzyjne a wybory już w niedziele ...
pozdrawiam
makuś
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)