Racjonalista - Strona głównaDo treści
Honor w Polsce sięgnął dna

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
04-06-2014 18:38Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
Honor w Polsce sięgnął dna
0 na 4
Honor, odpowiedzialność czy uczciwość, to zalety w Polsce powojennej nieznane. Szczególnie wśród wyższych klas społecznych powinny być przykładem dla pozostałych.

Niemało w historii świata było przywódców tyranów, którzy do władzy doszli hipokryzją, agresją i żądzą dominacji za wszelką cenę.
Taka żądza tworzy szczególnych mutantów - patologicznych tworów niszczenia narodu. Polacy doświadczyli już "dyktatury proletariatu".

Tamta ideologia utopii komunistów "przemagdalenkowała" się w obecną etykę
"wyścigu szczurów". Dziś gloryfikuje się cwaniaków finansowych i zbrodniarzy,
a odsądza od czci i wiary ludzi prawych, odważnych, uczciwych. Ludzi honoru.

Ponieważ władza czuje się jakby miała patent na wyniosłość ponad Bogów,
chce naród stłamsić, upokorzyć, wzbudzić strach, grozę i upodlenie.
Zdeptać ambicje, ludzką wolę – nawet tą ostatnią.
Traktują zwykłych obywateli jak ten hrabia swoją służbę:

---- Janie niech Jan podleje trawę !
--------- Panie hrabio deszcz pada
---------------- To niech Jan weźmie parasolkę !

Vide:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,617591
www.racjonalista.pl/forum.php/s,617662
www.racjonalista.pl/forum.php/s,617873
www.racjonalista.pl/forum.php/s,617920

Kościół ostatnio też strzelił sobie w piętę.
Wiara i kościół, to dwie różne sprawy.
Modlący się pod figurą chyba zaczynają powoli ten biznes rozumieć.
Więc jeśli to nie „pięta Achillesa” - kk będzie tylko kulał.

*********************
Honor i słowo, to dziś przeżytek
Z rolki papieru lepszy użytek
Uczciwość godność, mamona ważniejsza
Jak sami wiecie, nie śmierdzi przecie.

********
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Ulderico (19376 punktów)
(zablokowany)

Przepraszam, ale dla mnie uczciwość jest bardzo ważna! Dowód? Zawsze robię i mówię to, za co mi zapłacą, choć oczywiście, robię również różne rzeczy, za które nie otrzymuję zapłaty. Mimo to zawsze staram się wywiązywać z powziętych zobowiązań finansowych, o ile jest to dla mnie opłacalne. Jestem w tym wręcz chorobliwie honorowy, dlatego nigdy nie pracuję za darmo, ale mamona wcale nie jest dla mnie najważniejsza - przyjmuję również wypłaty w naturze; czasami liczy się też dla mnie zupełnie bezinteresowna przyjacielska przysługa za przysługę, prezent, podarek, stary niewykupiony weksel. Jak to mawiają?
"Ręka umywa rękę, noga nogi
Wspiera, przyjaciel port przyjacielowi!".
No i jestem wielkim patriotą! Nigdy nie zdradziłbym swojej ojczyzny, gdybym był w potrzebie! Co najwyżej w razie nieprzewidzianych wypadków szybko wybrałbym sobie nową ojczyznę, której byłbym tak długo wierny, jak by to było w danej sytuacji możliwe. Bowiem rzeczy niemożliwych robić człowiek wcale nie może. To byłoby wszak nielogiczne.

Twoje tezy są niedorzeczne! Tacy jak Ty to powinni się 10 razy zastanowić, zanim coś powiedzą, a i potem się za wiele nie odzywać, zostawić swoje wątpliwej wartości mądrości dla siebie.

"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton
04-06-2014 19:23 
 Ocena-2 na 2
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
>Przepraszam, ale dla mnie uczciwość jest bardzo ważna!

*******************

No comment

https:// www.youtube.com/watch?v=a9roIlxQstM

********
04-06-2014 19:34 
 Ocena-1 na 1
Ulderico (19376 punktów)
(zablokowany)

Uważam, że zalinkowana piosenka to doskonały przykład autoironii.
Tomex (156 punktów)
Tak ponura wizja to chyba skutek nadmiernego oglądania telewizji. Za dużo uogólnień i mierzenia wszystkich jedną miarą. Jeśli mówisz: "w Polsce powojennej nieznane. Szczególnie wśród wyższych klas" to rozumiem, że znasz wszystkich przynajmniej z tych "wyższych klas".
Nie powinno się zamykać na "wszystkich", bo wtedy nie będzie się miało z kim dyskutować.
Jeśli życie Ci dopiekło - prześpij się - jutro będzie nowy dzień.
Poruszałeś ciekawe tematy, ale ten jest o tym, że jest mi źle i czuje się samotny, bo jestem sam.
Pozdrawiam.
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
Tak ponura wizja to chyba skutek nadmiernego oglądania telewizji.

*****************

Witam wirtualnie !
Telewizji nie oglądam, więc nie mam takich wiadomości
jak Ty.
Ja swoje poglądy opieram na obserwacji ludzi, świata - na doświadczeniu.

Optymistyczne jest, że skoro nie tylko honor, ale i patriotyzm sięgnął dna

to teraz została jedna droga - jeden tylko kierunek

--------------------------------------------- DO GÓRY.

Pozdrawiam wzajemnie

*****
06-06-2014 15:51 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Ja swoje poglądy opieram na obserwacji ludzi, świata - na doświadczeniu.
To zdejmij te klapki, bo ci świat przysłaniają. Gadasz jak ci dziennikarze "W Sieci" "Od Rzeczy".
>to teraz została jedna droga - jeden tylko kierunek - do góry.
Przyjemnego lotu.
P.S.
Zawsze uczciwość i zarabianie pieniędzy stawiałem na równi. Jedno drugiego nie wyklucza. W Polsce wielu "patriotom" nie chce się po prostu pracować. Chłop jak nie ma pracy, to głupieje, stąd najwięcej "patriotów" wśród emerytów.
Jesteś defetystą.
Twoja postawa społeczna odzwierciedlająca takie poglądy przyczynia się do dezorganizacji własnej grupy społecznej, w szczególności narodu, nie mówiąc już o tym, że te rozchwianie emocjonalne nie służy twojemu zdrowiu.
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
.... Jesteś defetystą ....

*************

KIM JA JESTEM ?

Świat moim skromnym zdaniem
tak już skonstruowany
że każdy jest z pewnością
do czegoś powołany

Już od dzieciństwa stale
pytali się dorośli
- co chciałbyś robić w życiu ?
- kim chciałbyś być w przyszłości ?

Więc odpowiadałem zgodnie
z dziecinnym stanem rzeczy
chciałbym być krokodylem
rozgwiazdą lub bałwanem

Dowódcą nocnej straży
pociągiem na zwrotnicach
wichurą, która budzi
niepokój w okolicach

Fajnie jest być słowikiem
który zachwyca śpiewem
a może będę królem ?
Naprawdę jeszcze nie wiem

Ponieważ zmiana zdania
jest naturalnym gestem
pojawia się pytanie
kim ja właściwie jestem ?

Dzisiaj już wiem na pewno
więc palnę prosto z mostu
że moim powołaniem
jest sobą być po prostu.

*****************

..... rozchwianie emocjonalne nie służy twojemu zdrowiu.....

*****

A twojemu nie wiem czy psychiatra pomoże, ale spróbować
trzeba. Zawsze można będzie powiedzieć, że lekarz debil.

https:// www.youtube.com/watch?v=cq2paBCLSSc

*****
06-06-2014 20:08 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>A twojemu nie wiem czy psychiatra pomoże, ale spróbować
>trzeba. Zawsze można będzie powiedzieć, że lekarz debil.
Lubi Pan się udzielać na naszeblogi.pl Nie lepiej tam pozostać? Jaki ma Pan cel wprowadzać taką atmosferę na tym portalu?
Mała próbka patriotyzmu stamtąd:
naszeblogi(*)ylo-czerwonych-likwidowac-w-88
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
Jaki ma Pan cel wprowadzać taką atmosferę

**********************

Panie kolego

Z całym szacunkiem, ale to wy mnie tutaj atakujecie

od samego początku jak wściekłe osy.

Za grosz kultury.

Proszę to przeanalizować. Ja wytrzymam bo:

https:// www.youtube.com/watch?v=GBcwoub6-l0

*****
06-06-2014 20:30 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>https:// www.youtube.com/watch?v=GBcwoub6-l0
Tak jak Pan rzadko ogląda TV, ja rzadko zaglądam na youtube.
Ja Pana nie atakuję. Przepraszam jeżeli niezbyt zręcznie dałem Panu do zrozumienia, że nie jest to (w moim mniemaniu), miejsce na agitacje polityczną.
rzadko ogląda TV
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
> nie jest to (w moim mniemaniu), miejsce na agitacje polityczną.

***********************

Kolego ja nikogo nie agituję. Daleki jestem od tego. Wyrażam po prostu
swoje zdanie i osobisty punkt widzenia na otaczającą nas rzeczywistość.
Nie musisz się ze mną zgadzać.
I ja to uszanuję.
Jeśli tylko nie napotkam oczywiście chamstwa.

*****
07-06-2014 10:59 
 Ocena-1 na 1
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
>Proszę to przeanalizować.

**********************

A dla homosovietikusów

chamów i debili informacja;

*****

Na punktach mi nie zależy

*****

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365