Racjonalista - Strona głównaDo treści
LEX NOCIVUM EST - 1

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
02-05-2014 19:53Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
LEX NOCIVUM EST - 1
Ocena -1 na 3
Państwo polskie jest szczególnym wrogiem obywatela.
Z butami wchodzi w życie człowieka i depcze nawet po śmierci jego godność.
Traktuje ludzi pracy jak potencjalnych złodziei, niszczy operatywność tworząc nieludzkie prawo i rozbudowuje aparat przymusu do granic absurdu.

Oto przykład w jaki sposób ogranicza się wolność i swobodę:

W testamencie człowiek wyraża swoją ostatnią wolę. Ale zapis ten jest tylko pobożnym życzeniem. Bo nie może sam zadecydować komu chce
w całości przekazać dorobek swojego życia, gdyż mędrcy prawa ustanowili tzw. zachowek.

Do OPS-u zgłosiła się starsza, roztrzęsiona, znerwicowana wdowa z prośbą o pomoc. Znęcał się nad nią syn alkoholik, który nigdy nie pracował, bił ją i wyzywał. Wychodził z więzienia i ponownie za rozboje, kradzieże tam trafiał.
Tym razem potomek groził,że wyrzuci ją z domu, bo nie chciała dać mu pieniędzy ze swojej emerytury na alkohol.
Pani ta sporządziła testament i wszystko zapisała bratu,
który zawsze pomagał jej w potrzebie. Wkrótce zmarła. Za życia była w wyjątkowo ciężkiej depresji i miała tak bardzo mieszane uczucia,
że nie odważyła się jedynaka wydziedziczyć.

Po jej śmierci sukcesor odziedziczył mieszkanie ale syn,
ten degenerat - kryminalista zażądał oczywiście zachowku.
Ze względu na egzekucję zachowku, brat spadek musiał sprzedać.
Miał mieszkanie kwaterunkowe, ale w III RP został również i tego pozbawiony.
Przez spadkobiercę byłego właściciela kamienicy wyeksmitowany na bruk.

Szanowny czytelniku
Przecież gdy brak testamentu dziedziczenie jest ustawowe i żaden spadkobierca nie jest wyłączony.
Dlaczego państwo skazuje testatorów na ubezwłasnowolnienie
testamentowe i chroni ALKOHOLIKÓW - RECYDYWISTÓW ?
Nie możemy sami dowolnie dysponować dorobkiem swojego życia
---------------------- jakby władza miała nas wszystkich za półidiotów !

Państwo nie powinno stosować zachowku. Bo jakim prawem decyduje
o dorobku zmarłego wbrew jego woli? Prawem tyrana ? To była ostatnia wola i decyzja WOLNEGO OBYWATELA ,
a nie poddanego i zależnego od widzimisię władcy niewolnika. !
*********************

Ustom podam w szepcie moją wolną wolę!
Wolną podam wolę na złoconej misie -
Niech panuje światu moje widzimisię!
------ Autor: Bolesław Leśmian, Chałupa
*********************

Władza ustawodawcza tworząca takie zniewalające ludzką wolę prawo,
zachowuje się jak te małpy siedzące jeszcze na drzewie,
którym dano piłę, a one korzystając z okazji
obcinają najwyższe gałęzie na których siedzą.
LEX NOCIVUM EST

Umarli nie wstaną i nie upomną się o swoje, więc żywi muszą krzyczeć:

--------------------------------- WARA IM OD NASZEJ WOLI
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Jak zawsze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Wyobraź sobie, że mógłbyś dziedziczyć po kimś X złotych i/lub jakieś inne dobra. Spadkodawca nie umieścił ciebie w testamencie, zapisał cały swój majątek na rzecz np. Fundacji Anty Jana Własnowolnego albo na rzecz kogokolwiek prócz ciebie.
Byłbyś zadowolony?

Prawo do zachowku nie przysługuje wyłącznie degeneratom-kryminalistom.
Znam bdb przypadek, gdy pewna starsza pani została wykorzystana przez wnuka-cwaniaczka. Owa pani darzyła drugiego wnuka o wiele większym zaufaniem i miłością, ale ten pierwszy mieszkał o 500 km (0 km) bliżej niej niż ten drugi. Ten "bliższy" wnuk miał 24h/7d dostęp do starszej pani, więc doskonale wiedział kiedy namówić ją do spisania testamentu na jego korzyść - starsza pani coraz mniej zdawała sobie sprawę z rzeczywistości. W efekcie ten drugi, preferowany przez starszą panią wnuk ma prawo wyłącznie do zachowku w wysokości 25% tego, co mu się należy po jej śmierci. Dodam że wnuk-cwaniaczek dziedziczy m.in. mieszkanie po babci, za które zapłaciła siostra tego wydziedziczonego wnuka.
02-05-2014 23:22 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
Świat jest na tyle skomplikowany, że nigdy nie uda się wszystkiego zrobić "sprawiedliwie" i zawsze ktoś będzie poszkodowany. Nie tylko w tych przypadkach, ale praktycznie w każdym innym....
Rafał Holewski (224 punktów)
(zablokowany)


>Umarli nie wstaną i nie upomną się o swoje, więc żywi muszą krzyczeć:
>
>--------------------------------- WARA IM OD NASZEJ WOLI
Z tym się zgadzam, co do reszty to wszelkie postanowienia odnośnie swojego majątku można w akcie darowizny przekazać za życia i nie ma zachówku. Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie.
03-05-2014 09:03 
 Ocena 1 na 1
Domeru (533 punktów)
> Z tym się zgadzam, co do reszty to wszelkie postanowienia odnośnie swojego majątku można w akcie darowizny przekazać za życia i nie ma zachówku. Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie.

Mylisz się:
prawodlaka(*)C4‡-zachowku-od-obdarowanego
Rafał Holewski (224 punktów)
(zablokowany)
Masz rację, pomyliłem się ponieważ u mnie minęło 10 lat, zapomniałem o przedawnieniu.
facet (344 punktów)
To się nazywa socjalizm.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365