Państwo polskie jest szczególnym wrogiem obywatela. Z butami wchodzi w życie człowieka i depcze nawet po śmierci jego godność. Traktuje ludzi pracy jak potencjalnych złodziei, niszczy operatywność tworząc nieludzkie prawo i rozbudowuje aparat przymusu do granic absurdu.
Oto przykład w jaki sposób ogranicza się wolność i swobodę:
W testamencie człowiek wyraża swoją ostatnią wolę. Ale zapis ten jest tylko pobożnym życzeniem. Bo nie może sam zadecydować komu chce w całości przekazać dorobek swojego życia, gdyż mędrcy prawa ustanowili tzw. zachowek. Do OPS-u zgłosiła się starsza, roztrzęsiona, znerwicowana wdowa z prośbą o pomoc. Znęcał się nad nią syn alkoholik, który nigdy nie pracował, bił ją i wyzywał. Wychodził z więzienia i ponownie za rozboje, kradzieże tam trafiał. Tym razem potomek groził,że wyrzuci ją z domu, bo nie chciała dać mu pieniędzy ze swojej emerytury na alkohol. Pani ta sporządziła testament i wszystko zapisała bratu, który zawsze pomagał jej w potrzebie. Wkrótce zmarła. Za życia była w wyjątkowo ciężkiej depresji i miała tak bardzo mieszane uczucia, że nie odważyła się jedynaka wydziedziczyć. Po jej śmierci sukcesor odziedziczył mieszkanie ale syn, ten degenerat - kryminalista zażądał oczywiście zachowku. Ze względu na egzekucję zachowku, brat spadek musiał sprzedać. Miał mieszkanie kwaterunkowe, ale w III RP został również i tego pozbawiony. Przez spadkobiercę byłego właściciela kamienicy wyeksmitowany na bruk. Szanowny czytelniku Przecież gdy brak testamentu dziedziczenie jest ustawowe i żaden spadkobierca nie jest wyłączony. Dlaczego państwo skazuje testatorów na ubezwłasnowolnienie testamentowe i chroni ALKOHOLIKÓW - RECYDYWISTÓW ? Nie możemy sami dowolnie dysponować dorobkiem swojego życia ---------------------- jakby władza miała nas wszystkich za półidiotów ! Państwo nie powinno stosować zachowku. Bo jakim prawem decyduje o dorobku zmarłego wbrew jego woli? Prawem tyrana ? To była ostatnia wola i decyzja WOLNEGO OBYWATELA , a nie poddanego i zależnego od widzimisię władcy niewolnika. ! *********************
Ustom podam w szepcie moją wolną wolę! Wolną podam wolę na złoconej misie - Niech panuje światu moje widzimisię! ------ Autor: Bolesław Leśmian, Chałupa *********************
Władza ustawodawcza tworząca takie zniewalające ludzką wolę prawo, zachowuje się jak te małpy siedzące jeszcze na drzewie, którym dano piłę, a one korzystając z okazji obcinają najwyższe gałęzie na których siedzą. LEX NOCIVUM EST Umarli nie wstaną i nie upomną się o swoje, więc żywi muszą krzyczeć: --------------------------------- WARA IM OD NASZEJ WOLI |