Racjonalista - Strona głównaDo treści
LEX NOCIVUM EST - 2

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
03-05-2014 15:34Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
LEX NOCIVUM EST - 2
Ocena -1 na 3
Inny przykład jak pokracznych wyjaśnień własnej woli
musiał chwycić się pod koniec życia Jerzy Waldorff,
daje obraz kpiny naszego prawa.

Obraz władzy, posłów i prawników którzy to prawo ustanawiają.
To salon luster, w którym mogą się przejrzeć.
Odbicie ich nienawiści do obywateli tego państwa – których to prawo ma obowiązywać. A dotyczyć będzie przecież ich matek, ojców, potomnych i krewnych.

Przypadek ten pokazuje z jakim skutkiem FANI NERONA gilotynują wolę obywateli.

BO NAWET ZASŁUŻENI SĄ ZNIEWOLENI - NIE MOGĄ DYSPONOWAĆ DOROBKIEM SWOJEGO ŻYCIA

****************************

Jerzy Waldorff był znanym publicystą i krytykiem muzycznym.
Z wykształcenia również prawnikiem.
Mariusz Urbanek w książce wydanej w 2008 roku
p.t. "Waldorff Ostatni baron Peerelu" napisał, cytuję:

***********************************************
" ... Jerzy Waldorff zmarł, gdy kończył się wiek XX. Czterdzieści lat wcześniej sporządził testament. 30 kwietnia 1959 r w obecności dwóch notariuszy ustanowił swoim spadkobiercą Mieczysława Jankowskiego.

5 listopada 1989 uzupełnił testament o odręczny kodycyl, rozwijając wcześniejszy zapis. "Mieczysław Jankowski, nasz daleki powinowaty, na przełomie lat 1939-40 uciekł z Wilna przed łapankami sowieckimi i został przyjęty w Warszawie przez moją matkę za drugiego syna, a przeze mnie jako brat z wyboru. Odtąd idziemy razem przez życie, mieszkając, gospodarując wspólnie ponad pół wieku..... Mieliśmy przychodne służące, ale okradały nas" – pisał Waldorff w kodycylu do testamentu. Wtedy Mieczysław Jankowski wziął na siebie trud prowadzenia domu. Gotował, sprzątał
i prał. Nie zmuszały go do tego trudne warunki. Jako tancerz Teatru Wielkiego,
a później inspektor baletu i pedagog w Warszawskiej Szkole Baletowej zarabiał wystarczająco dużo, żeby się utrzymać. Kiedy przeszedł na wczesną emeryturę przysługującą tancerzom, była ona równie wysoka jak emerytura Waldorffa
".....za samodzielne prowadzenie domu (....) nigdy nie pobierał żadnej pensji, czym zyskał we mnie dłużnika, na jaką sumę?.....? - napisał Waldorff w testamencie.

Uzupełniał swą ostatnią wolę, dobrze wiedząc, że polski system prawny nie zna pojęcia "związków partnerskich". Osoby takie mimo lat przeżytych razem, nie mają żadnych wynikających z tego uprawnień. Także prawa do dziedziczenia po sobie dorobku wspólnego życia. Bał się, że kiedy go zabraknie, człowiek, z którym żył od pół wieku, może zostać pozbawiony wszystkiego. Dlatego chciał, najlepiej jak umiał, zabezpieczyć los Jankowskiego.
" W związku z panującą w Polsce inflacją nie można ustalić wartości pracy Mieczysława Jankowskiego przez lata naszego wspólnego życia" – pisał.

Dlatego ( "Wobec faktu, że również w Polsce walutą porównawczą stał się dolar USA"
– napisał w kodycylu ) zwrócił się w tej sprawie do Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie.
Poinformowano go, że wykwalifikowana pomoc domowa w USA otrzymuje za godzinę pracy do 20 dolarów. " W tej sytuacji zapisu mojego w akcie notarialnym nie można traktować jako spadku na rzecz Mieczysława Jankowskiego, lecz jako częściową tylko spłatę długu, z tytułu jego należności za pracę w moim domu przez tak długi czas. Na co zwracam uwagę władz podatkowych" – podsumował wyliczenia."

**********************************************


Już jest XX I wiek !!!

Na zimne dmuchamy, gdy się na gorącym sparzymy. Czy po tej transformacji ustrojowej z socjalizmu do kapitalizmu nasz okres przejściowy, czyli wchodzenie rozumu do głowy ma trwać 100 lat ?
Do niebieskiej Europy po czerwonej komunie mamy iść przez czarną Afrykę ?

OBUDŹCIE SIĘ z tego letargu samozadowolenia posiadaną władzą.

Panie i panowie prawnicy LEGISLATORZY – przedstawiciele organów państwowych
i samorządowych.
Dlaczego tworzycie i hodujecie NIENAWIŚĆ ?
Największą mądrością każdego zrozumieć siebie samego.
Tak wiec zapytajcie sami siebie skąd się bierze tyle złej woli.
Do czego potrzebny Wam, ten powodujący rewolucję i wojny domowe proces tworzenia prawnych aktów nienawiści ?
Chcecie zemsty? Za co? Za "mur graniczny" ?
Czy wrogów, za błędy natury ?
A może robicie te akty w imię zacofanej łacińskiej sentencji
HOMO HOMINI LUPUS EST
- która nie miałaby racji bytu, gdyby ludzkość idąc z postępem czasu
--------------------------- odzwierzęciła się ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

szarley (54906 punktów)
>Na zimne dmuchamy, gdy się na gorącym sparzymy.
Dużo znasz jeszcze powiedzonek?

>Do niebieskiej Europy po czerwonej komunie mamy iść przez czarną Afrykę ?
...a bez metafory?

>OBUDŹCIE SIĘ z tego letargu samozadowolenia posiadaną władzą.
>Panie i panowie prawnicy LEGISLATORZY - przedstawiciele organów państwowych
>i samorządowych.
Legislatorzy - przedstawiciele organów państwowych i samorządowych! ustanówcie mądre prawo o spadkach czy o związkach partnerskich !! Przecież wg Jana Własnowolnego jesteście od tego !!!

>Dlaczego tworzycie i hodujecie NIENAWIŚĆ ?
Bo lubimy

> Największą mądrością każdego zrozumieć siebie samego.
Dużo znasz jeszcze powiedzonek?

>Tak wiec zapytajcie sami siebie skąd się bierze tyle złej woli.
Pytamy, pytamy i... ch....

>Do czego potrzebny Wam, ten powodujący rewolucję i wojny domowe proces tworzenia prawnych aktów
>nienawiści ?
Prawne akty nienawiści... g... znaczy ale jak ładnie brzmi !

> Chcecie zemsty? Za co? Za "mur graniczny" ?
Pewnie. Zły powód?

> A może robicie te akty w imię zacofanej łacińskiej sentencji
> HOMO HOMINI LUPUS EST
oooo łacińskie powiedzonka też znasz! Super!

>- która nie miałaby racji bytu, gdyby ludzkość idąc z postępem czasu
> --------------------------- odzwierzęciła się ?
Nie może , bo jak twierdzi Jan Własnowolny pchły skaczą tak wysoko jak im pozwala pokrywka na słoiku, a stoczniowców i górników morduje się w imię ideologii kaduka... i musztarda po obiedzie

Mości Janie własnowolny!
Albo się upij, albo wytrzeźwiej albo...
"morduj, ale nie pisz"
(H. Sienkiewicz - usty Petroniusza)
03-05-2014 21:44 
 Ocena-1 na 1
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)

>Dużo znasz jeszcze powiedzonek?
------------------------------

Zamiast podziękowania
CHÓR WUJÓW ALEKSA

www.youtube.com/watch?v=SezSej4G8xw
*******************************
oraz

www.youtube.com/watch?v=astISOttCQ0

******************************
03-05-2014 22:07 
 Ocena 3 na 5
szarley (54906 punktów)
>>Dużo znasz jeszcze powiedzonek?
>*******************************
>No comment

A ja zapytam o komentarze i uzupełnienia:

Jan Własnowolny:
Cytat:
Jeśli dzisiaj stać ludzi na morderstwa bezbronnych górników i stoczniowców w imię ideologii, to do jakiego fałszu i barbarzyństwa w imię religii musieli być zdolni


Wskaż mi te dzisiejsze morderstwa bezbronnych górników i stoczniowców w imię ideologii!
Dowód ? Źródło?

Jan Własnowolny:
Cytat:
Co wobec tego - jaki wybór pozostaje agnostykom i ateistom z awersją do komuny ? Czyżby tylko emigracja ? Nieoficjalnie sięgająca już 30 milionów.

Jaka jest liczebność polskiej emigracji?
30 milionów??? z ilu ostatnich stuleci?
Dowód ? Źródło?

www.racjonalista.pl/forum.php/s,617375 :
Jan Własnowolny: Cytat:
Jak bardzo przyzwyczajenie wpływa na postępowanie nie tylko ludzi pokazuje doświadczenie z pchłami:
Do szklanki wpuszczono większą ilość pcheł i przykryto spodeczkiem. Trzymano je tak około jednego miesiąca. Przez ten czas wszystkie skakały do wysokości spodeczka. Następnie spodeczek zdjęto, a pchły nadal skakały tylko do tej wysokości i żadna ze szklanki nie wyskoczyła.

Jakiś link do artykułu? Na którym uniwersytecie wykonano ten eksperyment?

Jan Własnowolny:
Cytat:
Jest wręcz niemożliwe, żeby np. chłopa, który urodził się i wychował na wsi
w dorosłym wieku namówić, aby dla polepszenia swojego bytu przeprowadził się do miasta. Lub też odwrotnie. Robotnika, który całe życie przepracował w mieście, skłonić do cichego i spokojnego pobytu z emeryturą na wsi.


Jakieś wyniki badań na poparcie tej tezy?

Za to sporo w Twoich wpisach "mądrości"
www.racjonalista.pl/forum.php/s,617329#w617408
www.racjonalista.pl/forum.php/s,617329#w617378
www.racjonalista.pl/forum.php/s,617329#w617356
www.racjonalista.pl/forum.php/s,617662#w617708

Raz jeszcze powtórzę pytanie odnośnie cytatu:
Cytat:
Gdy rządziła komuna Kościół był out.
Obowiązywał rozdział Kościoła od Państwa.

Czy obowiązywał rozdział wiary od państwa?
farmer (22440 punktów)

>Dlaczego tworzycie i hodujecie NIENAWIŚĆ ?
> Największą mądrością każdego zrozumieć siebie samego.
>

Przeczytaj to co sam napisałeś i zastanów się nad tym.

Walisz minusami jeden po drugim to ja się pytam jeszcze raz twoimi słowami
>Tak wiec zapytajcie sami siebie skąd się bierze w tobie tyle złej woli.
03-05-2014 22:03 
 Ocena-2 na 2
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)

>Walisz minusami jeden po drugim to ja się pytam jeszcze raz twoimi słowami
>>Tak wiec zapytajcie sami siebie skąd się bierze w tobie tyle złej woli.

*****************************

Zacząłeś tą wojnę pierwszy - jak PUTIN

Ja tutaj jestem NOWY,(jak zapewne zauważyłeś)
więc oczekiwałem odrobiny
chociaż kultury i wsparcia.
03-05-2014 22:12 
 Ocena 4 na 4
Piękny Lolo (2082 punktów)
>Zacząłeś tą wojnę pierwszy - jak PUTIN

>oczekiwałem odrobiny chociaż kultury i wsparcia.

Na wyborcza.pl jest odrobina kultury i przyjazne ci klimaty.
Będziesz się tam mógł radośnie produkować w swojej antyrosyjskiej sraczce przy aplauzie niezliczonych tam rusofobów.
   
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)

>Na wyborcza.pl jest odrobina kultury

*********************************

CHORE GENY MIELĄ PLEWY

Mistrzyni A-chora w mieleniu plew
Przy wódce powstał, zginie ten chlew

Iskrą młodości zapalmy pochodnie
Zabobon kultu zostawmy zgodnie
Jeśli zasadę bojkotu przyjmiemy
Z daleka nie czuć i nie wdepniemy

Pamięci naszej nie zniszczy knut
Zdrajca, pachołek, czy soviecki but

Więc konsekwentnie zło omijajmy
W większości siła, moc zbierajmy
A-a-a że się czepia, innych oblepia
Do nas nie dotrze, fałsz ich zalepia

Głowy już chore od mielenia plew
Przy wódce powstał, zginie ten chlew
Czerwone odpadki ścieki rynsztoku
Śmietnikiem Unii swołocz w amoku
03-05-2014 22:23 
 Ocena 1 na 3
szarley (54906 punktów)
>>Walisz minusami jeden po drugim to ja się pytam jeszcze raz twoimi słowami
>Ja tutaj jestem NOWY,(jak zapewne zauważyłeś)
>więc oczekiwałem odrobiny
>chociaż kultury i wsparcia.

Pokazałeś wprzódy kulturę?
03-05-2014 22:35 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Walisz minusami jeden po drugim to ja się pytam jeszcze raz twoimi słowami
>>>Tak wiec zapytajcie sami siebie skąd się bierze w tobie tyle złej woli.
>*****************************
>Zacząłeś tą wojnę pierwszy - jak PUTIN

Wypraszam sobie, pierwszego minusa dałeś mi Ty. Nawet nie podjąłeś polemiki tylko ot tak.


Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365