Racjonalista - Strona głównaDo treści
LINIA PODZIAŁU

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
30-04-2014 11:37Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
LINIA PODZIAŁU
Ocena -3 na 3
Jest prawda która da się z łatwością udowodnić, np. "PRAWDA" lewicowo - soviecka, Lenino-Stalino-Putinowska. Tą prawdę w Polsce wyznają takie sekty jak SLD - spadkobierczyni PZPR, jej przybudówka PSL - była ZSL, oraz Twój Ruch - Palikota.

Jest PRAWDA sprzed 500 - 300 lat z trudem dająca się udowodnić. To ta z czasów Świętej Inkwizycji i króla Jana III Sobieskiego. Tej prawdy żadna opcja nie chce przypominać, a Kościół wręcz od niej się odcina i tych, którzy o tamtych barbarzyńskich zbrodniach wspominają, traktuje jak heretyków.

Dla Kościoła obowiązującą PRAWDĄ jest najprawdziwsza z prawd, mianowicie
ta - sprzed 2000 lat - której udowodnienie jest absolutnie niemożliwe. To prawda tzw. wartości chrześcijańskich.
P i S partia opozycyjna w Polsce dąży do prawdy programowo opartej na tych właśnie wartościach.
Wartościach, które (przypomnijmy) przyświecały również Krzyżackiemu Zakonowi. Zakon ten w imię Boga grabił, zniewalał i mordował.

W Polsce obecnej takie wartości jak GOSPODARKA, EKONOMIA, ARMIA nie istnieją.
Jaki naród, takie wartości.

Priorytetem nadrzędnym nie jest Polska, ale POLITYKA. Czyli albo wiara w lewiznę cwaniaków homo sovietikusów, albo "PRAWDĘ" czasów Nerona tzn. religia w szkołach, konkordat w państwie, aborcja za granicą, krzyż w Sejmie.

Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda
-------------- - powiedział ks.Józef Tischner

Która więc PRAWDA jest PRAWDĄ niewątpliwą ?
Czy ta, która jak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia?
Czy ta zależna od ilości i wielkości Bazylik ?
A może ta, której argumentem jest siła zastraszenia i ogłupienia ?

Jeśli dzisiaj w dobie podboju kosmosu, rozwoju nauki, techniki i cywilizacji nie można ludziom zaufać i uwierzyć, to na podstawie jakich przesłanek można polegać na ludziach sprzed tysięcy lat ?
Czy tamtą prawdę potwierdziły prochy katów i popioły ofiar ?
Jeśli dzisiaj stać ludzi na morderstwa bezbronnych górników i stoczniowców w imię ideologii, to do jakiego fałszu i barbarzyństwa w imię religii musieli być zdolni
w tamtych zamierzchłych czasach, gdy rządziło prawo silniejszego i bogatszego
--------------------- PRAWO KADUKA ?

Polacy zostali podzieleni ( PRZEMAGDALENKOWANI), na lepszych lewych antykościelnych homo sovietikusów, i gorszych prawych antykomunistów. A już dawno odkryto, że gdzie dwóch się bije, tam ..... Kościół zyskuje.
Linia więc podziału społeczeństwa polskiego przebiega w Kościele.

Polacy nie mają antyklerykalnej i równocześnie antykomunistycznej alternatywy politycznej w kraju. Albo na lewo z postkomuną, albo w prawo z kościołem.
Co wobec tego - jaki wybór pozostaje agnostykom i ateistom z awersją do komuny ? Czyżby tylko emigracja ? Nieoficjalnie sięgająca już 30 milionów.

Dlaczego w Polsce nie chodzi o dobro narodu jak np. w Szwajcarii.
Ani o rozwój gospodarczy państwa jak w Niemczech.
Nie mówiąc już o silnej Armii,
co do istnienia której nie mają wątpliwości nawet półdzikie plemiona Afryki.
Jaka prawda w Polsce jest PRAWDĄ UCZCIWĄ ?

A pytanie zasadnicze to: NA JAKĄ OPCJĘ POLITYCZNĄ MAMY GŁOSOWAĆ ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Sygnał (4252 punktów)
Retoryka tak emocjonalna, że aż sens trudno wyszukać.

>A pytanie zasadnicze to: NA JAKĄ OPCJĘ POLITYCZNĄ MAMY GŁOSOWAĆ ?

"My" na żadną. Pan na tę, na którą chce.
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
>Retoryka tak emocjonalna, że aż sens trudno wyszukać.
>>A pytanie zasadnicze to: NA JAKĄ OPCJĘ POLITYCZNĄ MAMY GŁOSOWAĆ ?
>"My" na żadną. Pan na tę, na którą chce.
****************************

Ja na CCCP

albo Krzyżaków


dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>A pytanie zasadnicze to: NA JAKĄ OPCJĘ POLITYCZNĄ MAMY GŁOSOWAĆ ?

Pytanie jest bez sensu. Nie można głosować na opcję (chyba że w referendum). Głosować można co najwyżej na partię.

doku (Tomasz Kamiński)
30-04-2014 12:14 
 Ocena-2 na 2
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
>>A pytanie zasadnicze to: NA JAKĄ OPCJĘ POLITYCZNĄ MAMY GŁOSOWAĆ ?
>Pytanie jest bez sensu.

Panowie bez emocji. Nie ma pytań bez sensu.
Mogą być tylko BEZSENSOWNE ODPOWIEDZI.

Chodzi o nasz wspólny dom - POLSKĘ.
Ja tutaj jestem nowicjuszem i pytam się po prostu.
30-04-2014 12:28 
 Ocena 2 na 2
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
> Nie ma pytań bez sensu

Oj są, to udowodnili już pozytywiści.

Nie wyjaśniłeś meritum, tylko uciekłeś w emocje. Ponownie więc poproszę, żebyś wyjaśnił, o co pytasz. O partię polityczną?

doku (Tomasz Kamiński)
30-04-2014 13:53 
 Ocena-1 na 3
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
>> Nie ma pytań bez sensu
>Oj są, to udowodnili już pozytywiści.
>Nie wyjaśniłeś meritum, tylko uciekłeś w emocje. Ponownie więc poproszę, żebyś wyjaśnił, o co pytasz. O partię polityczną?
------------------------------------------

Wynika to z treści mojego wpisu. Wystarczy się wczytać.
Nie widzę różnicy między opcją, a partią polityczną.

Ale jeśli już trzeba tak, jak chłop drugiemu - co podszedł do płota,
to potwierdzam, ze chodzi mi o partię polityczną,
która da chociaż nadzieję lepszego bytu Polaków.

Nadzieję i wiarę, która odwróci trend emigracji polskiej.

Czy słyszałeś żeby rodowity Niemiec, Francuz, Anglik
uciekał ze swojego kraju za chlebem ???
----------------------------------------

Matką głupich nadzieja - głosił kaznodzieja
Lecz ta wiara jest nasza, a nie dobrodzieja
Bo lepiej uczciwym choć głupim nadzieją żyć
Niż beznadziejnie mądrym filozofem być
05-05-2014 15:56 
 Ocena 1 na 1
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>Nie widzę różnicy między opcją, a partią polityczną.

Jeśli tak, to wybieram Partię Racjonalistyczną i Tobie radzę to samo.

doku (Tomasz Kamiński)
30-04-2014 12:47 
 Ocena 5 na 7
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Panowie bez emocji. Nie ma pytań bez sensu.
Czy jak stanę na torach tramwajowych, a rękami złapię się trakcję to pojadę jak tramwaj?
>Chodzi o nasz wspólny dom - POLSKĘ.
Jaki wspólny dom? Chodzi o jedno z wielu państw i to takie, z którym nijakiej wspólnoty nie czuję.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
30-04-2014 14:06 
 Ocena-3 na 3
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
>>Panowie bez emocji. Nie ma pytań bez sensu.
>Czy jak stanę na torach tramwajowych,.......

Zamiast komentarza przypowieść diabła:

Miał ojciec syna i osiołka. Wybierając się w drogę posadził syna na osiołka,
sam idzie piechotą. Mijają pierwszą wioskę, ludzie mówią - jaki niemądry, młodego posadził na osiołka, zamiast samemu jechać.
Każe ojciec synowi iść pieszo i sam wsiadł na osiołka. Mijają drugą wioskę,
na co ludzie - jaki niedobry ojciec, samolub, egoista.
Wobec tego nakazuje synowi wsiąść na osiołka i jadą razem. Mijają trzecią wioskę, ludzie mówią - jacy to sadyści, zamęczą osiołka.
Nie chcąc się narażać schodzą obydwoje. Teraz razem idą pieszo a osiołek luzem. Mijają czwartą wioskę, a ludzie - jacy głupcy, mają osiołka i idą pieszo.

A teraz opowieść oparta na faktach:

Komuniści internowali ojca, syn musiał wyemigrować za chlebem, a osiołka pożarli. Ludziom wymyślili kartki, a nawet kartki na te kartki.
Następnie, po okrągłostołowym walnym kolesi zlikwidowano fabryki, PGR-y, a resztę majątku narodowego sprzedano za bezcen zachodnim kapitalistom,
( których PZPR dziesiątki lat opluwała ) i swoim spółkowym przybocznym.
30-04-2014 14:21 
 Ocena 4 na 6
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
O coś ci chodzi, czy zwyczajnie lubisz pisać przydługawe i niezbyt sensowne posty? No i czy masz coś do zaoferowania ponad naiwną retorykę o wspólnych domach i zdecydowanie antykomunistycznych partiach?


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
30-04-2014 15:08 
 Ocena-3 na 3
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
>O coś ci chodzi, czy zwyczajnie lubisz pisać przydługawe i niezbyt sensowne posty? No i czy masz coś do zaoferowania ponad naiwną retorykę ......
>
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

------------------------------------------------------------

Zamiast mieszać w diabelskim kotle i podjudzać sensowną wiedzą,
------------------ proponuję omijać bezsensowną retorykę.

Oszczerstwo jest jak węgiel czarne
Rzucają nim w innych dusze marne
Jeśli nie sparzy, to chociaż pobrudzi
Zawiść i podłość oznaką złych ludzi
30-04-2014 15:17 
 Ocena 3 na 5
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
> ------------------ proponuję omijać bezsensowną retorykę.
Proponuje zastosować poradę do siebie. Błazenada tylko drażni.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
30-04-2014 17:55 
 Ocena 5 na 5
finerbijk (17282 punktów)
>Zamiast mieszać w diabelskim kotle i podjudzać sensowną wiedzą,

Walisz w wielki bęben, a bęben jak to bęben - w środku pusty. Albo po prostu stosuj zasadę: piłeś - nie pisz, nie piłeś - wypij.
30-04-2014 18:21 
 Ocena-3 na 3
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
>>Zamiast mieszać w diabelskim kotle i podjudzać sensowną wiedzą,
>Walisz w wielki bęben, a bęben jak to bęben - w środku pusty. Albo po prostu stosuj zasadę: piłeś - nie pisz, nie piłeś - wypij.
>

Jak szybko tutaj wszedłem, tak szybciej będę
stąd chyba uciekał.

Wyższa szkoła etyki alkoholików ?

Czy towarzystwo wzajemnej adoracji ?

A myślałem, że w tym środowisku
spotkam mądrych i kulturalnych ludzi
z którymi można na dowolny temat zwyczajnie
wymienić poglądy.
30-04-2014 18:58 
 Ocena 6 na 6
finerbijk (17282 punktów)
>A myślałem, że w tym środowisku
>spotkam mądrych i kulturalnych ludzi
>z którymi można na dowolny temat zwyczajnie
>wymienić poglądy.
Na razie z twoich postów nie wynikają jakieś poglądy, ale żale, że wszystko było, jest i pewnie będzie do dupy w tym kraju, ile można tego czytać. Jest wiosna, słonko świeci, a granice są już dawno otwarte. Tylko nie licz, że jakiekolwiek państwo ci zagwarantuje dolce vita, jak sam o to nie zadbasz.
01-05-2014 17:43 
 Ocena-1 na 1
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)

>Na razie z twoich postów nie wynikają jakieś poglądy, ale żale, że wszystko było, jest i pewnie będzie do dupy w tym kraju, ile można tego czytać. Jest wiosna, słonko ....
******************************************

A siwy dym się wije

Pod lasem nad rzeką

Tam pastuszki owce pasą

I kartofle pieką

A Żuczek waruje

Łapki sobie grzeje

Krówki ryczą, porykują

Dobrze im się dzieje
30-04-2014 21:23 
 Ocena 2 na 4
szarley (54913 punktów)

>A myślałem, że w tym środowisku
>spotkam mądrych i kulturalnych ludzi
>z którymi można na dowolny temat zwyczajnie
>wymienić poglądy.

"Każdy ma prawo do własnych poglądów, ale nie do własnych faktów"
Każdy ma prawo do własnych poglądów, ale nie do własnej matematyki
01-05-2014 14:24 
 Ocena-1 na 1
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)

>"Każdy ma prawo do własnych poglądów, ale nie do własnych faktów"
>Każdy ma prawo do własnych poglądów, ale nie do własnej matematyki

*************************************

Te cytaty przejdą zapewne

----------- do klasyki filozofii

LITERATURY ŚWIATOWEJ

***********
01-05-2014 09:50 
 Ocena-1 na 1
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
>>Panowie bez emocji. Nie ma pytań bez sensu.
>Czy jak stanę na torach tramwajowych, a rękami złapię się trakcję to pojadę jak tramwaj......

******************************

Najlepiej stanąć okrakiem pod wiatr

i złapać się chmury

Następnie podciągnąć

Zrobić nożyce

Klasnąć

I już wiemy - dokąd pojedziemy

*************
02-05-2014 11:58 
 Ocena 1 na 3
Karton.R (392 punktów)
>Chodzi o nasz wspólny dom - POLSKĘ.
Brzmisz pan jak patriota. Niedobrze mi się od tego zrobiło.
07-05-2014 10:24 
 Ocena-1 na 1
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
>>Chodzi o nasz wspólny dom - POLSKĘ.
>Brzmisz pan jak patriota. Niedobrze mi się od tego zrobiło.
**********************

No to ŻEBY SIĘ POPRAWIŁO

Od Lenina do Stalina
Ze Stalinem do Berlina
Towarzysze władza ludu
Prowadzili lud do CUDU

Miało być Polaków życie
Wieczność całą w dobrobycie
Bo od Socjalizmu przecie
Nic lepszego na tym świecie

Ten dyktat radziecki
Namiestnik sowiecki
Pilnie z Partią wykonywał
Wojsku z Wroną rozkazywał:

Stoczniowców,Górników
Zastrzelić jak dzików
Zamiast tyrać i bidować
Odważyli się strajkować

To wrogowie bolszewizmu
Przeciwnicy komunizmu
Przez nich tylko puste półki
I Solidarności spółki

ZOMO rozkaz wykonało
Dzikusów rozstrzelało
Dzicz internowało
NIE POSKUTKOWAŁO

Aż tu nagle mówi lud
Że nad WISŁĄ DRUGI CUD
Norymbergi uniknęli
Towarzyszy nie zamknęli

Nobla nie chciał lecz zasłużył
Komunistom się przysłużył
Uwłaszczenia targ dobili
Potem już tylko śpiewali pili

Więc wiwat zdrowie Wasze
ŁUGI - BUGI
Niech żyje w gardło nasze
CUD DRUGI
Wspólnie z towarzyszami
Już nie dla jaj
Budujmy nad Wisłą Ludowy RAJ

CUD to przecież nasza praca
Zbrodniarz aniołem powraca
Komuniści są bez kaca
Lenin w trumnie się przewraca

Miała być druga Japonia
Lecz to była tylko fonia
Wizja będzie z lepszych jaj
Bo nad Wisłą Cud i Raj
07-05-2014 10:55Nie na temat 
 Ocena 1 na 3
szarley (54913 punktów)

>Od Lenina do Stalina
> Ze Stalinem do Berlina
> Towarzysze władza ludu
> Prowadzili lud do CUDU
>Miała być druga Japonia
> Lecz to była tylko fonia
> Wizja będzie z lepszych jaj
> Bo nad Wisłą Cud i Raj

... i pomyśleć, że polskiego języka uczyłem się też na poezjach....
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda

Mnie się najbardziej podoba klasyfikacja Jacka Fedorowicza:

Prawda subiektywna - np. ściana jedzie w dół.
Prawda obiektywna - winda jedzie do góry.
Prawda uniwersalna - winda porusza się ruchem koszącym, bo dochodzi obrót Ziemi.
Prawda faktyczna - winda jak stała, tak stoi

doku (Tomasz Kamiński)
finerbijk (17282 punktów)
>A pytanie zasadnicze to: NA JAKĄ OPCJĘ POLITYCZNĄ MAMY GŁOSOWAĆ ?

Jak to na jaką? Oczywiście na słuszną.
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
>>A pytanie zasadnicze to: NA JAKĄ OPCJĘ POLITYCZNĄ MAMY GŁOSOWAĆ ?
>Jak to na jaką? Oczywiście na słuszną.
*****************************

Mądre pouczające

dlatego zgadzam się

posłusznie
szarley (54913 punktów)
>Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda
>Która więc PRAWDA jest PRAWDĄ niewątpliwą ?

Ta trzecia

>Jeśli dzisiaj stać ludzi na morderstwa bezbronnych górników i stoczniowców w imię ideologii, to do
>jakiego fałszu i barbarzyństwa w imię religii musieli być zdolni
>w tamtych zamierzchłych czasach, gdy rządziło prawo silniejszego i bogatszego

Morderstwa górników i stoczniowców w imię ideologii? Nie popipcyło Ci się coś?

>--------------------- PRAWO KADUKA ?
Wiesz co znaczy prawo kaduka?
Proponuję sprawdzić znaczenie słowa PRZED użyciem

>Co wobec tego - jaki wybór pozostaje agnostykom i ateistom z awersją do komuny ? Czyżby tylko
>emigracja ? Nieoficjalnie sięgająca już 30 milionów.
Napisz 300 milionów! Fantazji Ci brakuje?

>A pytanie zasadnicze to: NA JAKĄ OPCJĘ POLITYCZNĄ MAMY GŁOSOWAĆ ?
Na szczęście nie mam tego problemu.
30-04-2014 19:03 
 Ocena-4 na 4
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)

>Wiesz co znaczy prawo kaduka?
>Proponuję sprawdzić znaczenie słowa PRZED użyciem
------------------------

Ucz się "szarley" ucz

Nauka to potęgi klucz
30-04-2014 21:17 
 Ocena 3 na 5
szarley (54913 punktów)
>>Wiesz co znaczy prawo kaduka?
>>Proponuję sprawdzić znaczenie słowa PRZED użyciem
>------------------------
>Ucz się "szarley" ucz
>Nauka to potęgi klucz

Od Ciebie????
Cytat:
Jeśli dzisiaj stać ludzi na morderstwa bezbronnych górników i stoczniowców w imię ideologii, to do jakiego fałszu i barbarzyństwa w imię religii musieli być zdolni w tamtych zamierzchłych czasach, gdy rządziło prawo silniejszego i bogatszego
--------------------- PRAWO KADUKA ?


Kto kogo dziś mortduje w imię ideologii? Proszę o jakieś źródła chyba że pierwsza część tego cytatu to jakiś nawiedzeńczy, egzaltowany bełkot.

Prawo Kaduka (ius caducum) to pojęcie z zakresu prawa dotyczącego spadków. Co ma wspónego z prawem silniejszego?
Powtórzę: sprawdzaj znaczenie słowa zanim go użyjesz.

Cytat:
Co wobec tego - jaki wybór pozostaje agnostykom i ateistom z awersją do komuny ? Czyżby tylko emigracja ? Nieoficjalnie sięgająca już 30 milionów.

Proszę o źródło
30-04-2014 22:18 
 Ocena 3 na 5
szarley (54913 punktów)
>>Wiesz co znaczy prawo kaduka?
>>Proponuję sprawdzić znaczenie słowa PRZED użyciem
>------------------------
>Ucz się "szarley" ucz
>Nauka to potęgi klucz
>

Czy zamiast minusów i wierszyków mógłbyś użyć argumentów?
30-04-2014 22:57 
 Ocena-1 na 1
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
>>>Wiesz co znaczy prawo kaduka?
>>>Proponuję sprawdzić znaczenie słowa .......

>Czy zamiast minusów i wierszyków mógłbyś użyć argumentów?
----------------------------

Wyciągając słowa z kontekstu można całkowicie
zmienić sens wypowiedzi tak, jak ten przecinek:

Prokurator dyktował sekretarce -
".... zwolnić nie wolno, sądzić."
Sekretarka napisała -
".... zwolnić, nie wolno sądzić."

I podejrzany o kradzież pietruszki zamiast sądzony został zwolniony.
01-05-2014 06:51 
 Ocena 3 na 5
szarley (54913 punktów)

>>Czy zamiast minusów i wierszyków mógłbyś użyć argumentów?
>----------------------------
>Wyciągając słowa z kontekstu można całkowicie
>zmienić sens wypowiedzi tak, jak ten przecinek:
>Prokurator dyktował sekretarce -
> ".... zwolnić nie wolno, sądzić."
> Sekretarka napisała -
> ".... zwolnić, nie wolno sądzić."
>I podejrzany o kradzież pietruszki zamiast sądzony został zwolniony.
Cytat:

Chcę ukryć wypowiedzi tego czytelnika na Forum
Wypowiedzi tego czytelnika będą dla Ciebie niewidoczne.
06-05-2014 12:20 
 Ocena 5 na 5
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
>Czy zamiast minusów i wierszyków mógłbyś użyć argumentów?
Ale najpierw trzeba je mieć.

Co Pan na to?
przeglad-s(*).pl/opinie/aziemski/961-kiezun
www.racjonalista.pl/forum.php/s,586137
www.racjon(*)m.php/s,617717/z,0/d,1#w617771
www.racjon(*)m.php/s,617717/z,0/d,1#w617800
Uważam się za racjonalistę, a racjonaliści dużo czytają i obserwują rzeczywistość, samodzielnie myślą i wyciągają z tego wnioski i dlatego zawsze będę zawsze za tą partią/opcją, w której jest najwięcej pragmatycznych racjonalistów dążących do tego aby jak największej grupie obywateli żyło się jak najlepiej, aby niezależnie od stanu posiadania mogli się samorealizować. Jestem za pro-socjaldemokratyczną Unią Europejską i Polską w tej Unii.

Pozdrawiam.

@@@
.
06-05-2014 16:24 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)
>racjonaliści dużo czytają
A kto im pisze?
06-05-2014 17:02 
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
Uważam się za racjonalistę, a racjonaliści dużo czytają i obserwują rzeczywistość, samodzielnie myślą i wyciągają z tego wnioski.
>A kto im pisze?
Tak ma Pani rację dobór lektur też ma ogromne znaczenie.
www.racjon(*).php/s,478028/z,0/d,14#w486007
www.racjon(*).php/z,0/d,28/s,511985#w517041

Ale rodzą się też osobowości heretyckie już z natury rzeczy podważające wszelkie prawdy zastane i poszukujące własnych odpowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,614473#w615478 www.racjonalista.pl/forum.php/s,545469#w545566
strebski.d(*)t/texts/philosophy/Religia.pdf
Sam sobie książki od prawie od dziecka wybierałem, tyle że miałem dostęp do bibliotek, a w rodzinnym domu był szacunek dla słowa pisanego.

Pozdrawiam.

@@@
.
Eliath (1441 punktów)
Kolejny wątek, którego nie rozumiem. Chyba niezbyt dobrze radzę sobie z formami abstrakcyjnymi, starzeję się, lub sztuka jasnego wyrażania myśli ginie w narodzie.

>A pytanie zasadnicze to: NA JAKĄ OPCJĘ POLITYCZNĄ MAMY GŁOSOWAĆ ?

Odpowiedz jest banalna: na tą która naszym zdaniem jest najlepsza.

>Jaka prawda w Polsce jest PRAWDĄ UCZCIWĄ ?

Cytat:
MY UNDERSTANDING OF TRUTH

by John Chambers

"I will show you fear in a handful of dust."

-T.S. "Butch" Eliot

"My first thought was, he lied in every word."

-Robert "Sundance" Browning

The gunslinger is the truth.
Roland is the truth.
The Prisoner is the truth.
The Lady of Shadows is the truth.
The Prisoner and the Lady are married. That is the truth.
The way station is the truth.
The Speaking Demon is the truth.
We went under the mountains and that is the truth.
There were monsters under the mountain. That is the truth.
One of them had an Amoco gas pump between his legs and was pretending it was his penis. That is the truth.
Roland let me die. That is the truth.
I still love him.
That is the truth.
When is a door not a door? When it's a jar, and that is the truth.
Blaine is the truth.
Blaine is the truth.
What has four wheels and flies? A garbage truck, and that is the truth.
Blaine is the truth.
You have to watch Blaine all the time, Blaine is a pain, and that is the truth.
I'm pretty sure that Blaine is dangerous, and that is the truth.
What is black and white and red all over? A blushing zebra, and that is the truth.
Blaine is the truth.
I want to go back and that is the truth.
I have to go back and that is the truth.
I'll go crazy if I don't go back and that is the truth.
I can't go home again unless I find a stone a rose a door and that is the truth.
Choo-choo, and that is the truth.
Choo-choo. Choo-choo.
Choo-choo. Choo-choo. Choo-choo.
Choo-choo. Choo-choo. Choo-choo. Choo-choo.
I am afraid. That is the truth.
Choo-choo.


Czy w Twojej wieży pokój na szczycie jest pusty?


Rzeczywistość jest kłamstwem
Jan Rylew (3965 punktów)
>Dlaczego w Polsce nie chodzi o dobro narodu jak np. w Szwajcarii.
Bo nie ma pewności czy polski naród chce żeby mu robiono dobrze.

>Ani o rozwój gospodarczy państwa jak w Niemczech.
W Niemczech nie chodzi o rozwój gospodarczy państwa tylko o rozwój gospodarki czyli firm prywatnych. Coś mi się zdaje, że jedną nogą stoisz jeszcze w socjaliźmie.

>Nie mówiąc już o silnej Armii, co do istnienia której nie mają wątpliwości nawet półdzikie plemiona Afryki.
Bo istnieją jednak wątpliwości co do nie istnienia wątpliwości półdzikich plemion w istnienie silnych armii.

>Jaka prawda w Polsce jest PRAWDĄ UCZCIWĄ ?
W Polsce nie ma prawdy są wyroby prawdopodobne.

>A pytanie zasadnicze to: NA JAKĄ OPCJĘ POLITYCZNĄ MAMY GŁOSOWAĆ ?
Na Ruch Narodowy.
Zgadłem ?

Pozdro!

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365