Racjonalista - Strona głównaDo treści
Porządek fundamentem potencjału

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
06-06-2014 17:36Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
Porządek fundamentem potencjału
Ocena 1 na 3
*****

Człowiek tak się wyśpi, jak sobie pościele.
Właściciele folwarków nie mają chyba lekkich snów, bo ścielą swoje posiadłości
zniewoleniem podludzi w interesie nadludzi, oraz dyktaturą i wyzyskiem.

PANOWIE - to Ci siedzący na najwyższych tronach i fotelach.

Ich cel
jako się rzekło to dyktatura, zniewolenie i wyzysk.
Na VOX POPULI, VOX DEI odpowiedzą zapewne krótko
- "psie głosy nie idą pod niebiosy".

WÓJTOWIE - siedzą na niższych krzesełkach i stołeczkach.

To środki
do osiągnięcia celu panów. Mają do dyspozycji obroże
kodeksów, smycze paragrafów, policyjne pałki i Temidę.

PLEBANI - jako że lud śpiewa:

My chcemy Boga
My poddani
On naszym Królem
On nasz Pan

wykorzystują te pragnienia w celu uzyskania środków,
dla utrwalania lukratywnej mitologii i dyrygentury
melodii, na którą ma śpiewać.

LUD - celem proletariuszy jest minimum socjalne,

aby było ciepło i co jeść,
czyli kombinowanie jak przeżyć od
wypłaty do wypłaty.
Celem klasy średniej maksimum
materialne, polegające na tym, by nie zostać
kombinatorem, tylko porządnym obywatelem,
bo porządny ma porządną willę, porządny samochód
i ...... dochód.

*****
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Brzostowski (7067 punktów)
Mam chwilę, coś bym odpisał, ale nie wiem co.
06-06-2014 19:37 
 Ocena-1 na 1
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
>Mam chwilę, coś bym odpisał, ale nie wiem co.

****************

To tak jest jak zamiast rozumu

kompres na głowie i wata w głowie

No cóż, MYŚLENIE BOLI

*****

WSPÓŁCZUJĘ i przy okazji informuję

homosovietikusów, chamów i debili

- NA PUNKTACH MI NIE ZALEŻY -

*****

A dla kulturalnych dowcip :
-------------- Bo kultura " q.... a" musi być !

****************

Pewien fachowiec - w czasach siermiężnego socjalizmu,
kiedy jeszcze nie było płaskich telewizorów,
tylko ciężkie kineskopowe - naprawiał takie TV
( bardzo trudne do transportu ) bezpośrednio u klientów w domu.
Ale gdy mu coś nie wychodziło miał zwyczaj sobie po szewsku ulżyć
wspomaganiem - .... a to q....a ! ....
Gdy któraś klientka zwróciła mu uwagę żeby tak nie mówił
- że tak nie ładnie, nie kulturalnie - rzucił pytanie ?
A to jak mam mówić ?
No na przykład lepiej już będzie ...... ŻABA!
U następnej klientki coś mu nie wychodzi i krzyczy:
- a to żaba ... - na co klientka odpowiada:
A jak ona q..... a tam weszła ?

*****
07-06-2014 12:25 
 Ocena 6 na 6
romaro (25211 punktów)
>To tak jest jak zamiast rozumu
>kompres na głowie i wata w głowie
>No cóż, MYŚLENIE BOLI

>A dla kulturalnych dowcip :
Ten powyżej wpis miałby wyjść z pod ręki człowieka kulturalnego?
Śmiem wątpić. Piszesz Pan, że jesteś tutaj wściekle atakowany, lecz nie kto inny a Pan obraża każdego kto z Panem się nie zgadza.
Do Pańskich pseudo-patriotycznych wywodów nie będę się odnosił. Szkoda na to czasu.

Nie żyłem w czasach gdy w Rosji Carskiej rodził się komunizm, i nie żałuję, ale myślę, że pan by się w tamtym rewolucyjnym towarzystwie odnalazł.
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
>Do Pańskich pseudo-patriotycznych wywodów nie będę się odnosił. Szkoda na to czasu.

******************

Polecam zatem:

niewygodne(*)niedemokratycznych-wyborow.htm

*****
Christos (2696 punktów)

>Właściciele folwarków nie mają chyba lekkich snów, bo ścielą swoje posiadłości
>zniewoleniem podludzi w interesie nadludzi, oraz dyktaturą i wyzyskiem.

Z hibernacji się obudziłeś? XXI-wszy wiek mamy. Lenin już dawno nie żyje.


No gods, no masters...I am who I am.
07-06-2014 09:38 
 Ocena-1 na 1
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
>> Lenin już dawno nie żyje.

******************

Jak to nie żyje? To w Mauzoleum leży Jezus ?
Wystarczy poczytać wypowiedzi homosovietikusów.

Miała być druga Japonia
Lecz to była tylko fonia
.......... żeby żyć
Wizja będzie z lepszych jaj
Bo nad Wisłą Cud i Raj
.......... cicho być
Ręka rękę myje
Fałsz luksusem żyje

Ale wiecznie żywy "towarzyszu" Leninie !!!
Cóż to się stało ? Car Mikołaj II wraz z małżonką i ich dziećmi
został rozstrzelany w lipcu 1918 roku.
Jeszcze nie ucichły krzyki mordowanej przez kolegów bolszewików
całej rodziny carskiej Romanowów,
a już na horyzoncie pojawił się nowy władca Rosji.
Komunizm kaput. Socjalizm zrujnowany.
Rodacy obalili pana Rosję Radziecką i zdradzili Rewolucję.
CO PAN NA TO ?

------------- Państwo Kiszczaka☚ polecam!
07-06-2014 11:29 
 Ocena 1 na 1
Christos (2696 punktów)
>Wystarczy poczytać wypowiedzi homosovietikusów.

"Lepiej służyć pamięci martwego męża aniżeli berłu żyjącego psa". To miałeś na myśli?
Zwróć jednak uwagę na, delikatnie mówiąc, umiarkowany entuzjazm dla kultu drogiego zmarłego na zachód od Bugu.

>Rodacy obalili pana Rosję Radziecką i zdradzili Rewolucję.
>CO PAN NA TO ?

Moją? Skąd ta myśl?
Dźwięk harmoszki nie mieści się w moich gustach.


No gods, no masters...I am who I am.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365