 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 18-03-2010 | zachaj | Wstyd Hańba Kompromitacja Doping Polska |
Polska olimpijka na dopingu ? Czy to położy cień na polskich sportowców ? Czy przyćmi osiągnięcia Justyny Kowalczyk ? Jak teraz poczuje się polska złota medalistka , która pytała o astmę rywalki ? Czy Polska Komisja Olimpijska nie sprawdza naszych olimpijczyków przed startem na Olimpiadzie ?!
U Kornelii Marek w próbce A wykryto erytropoetynę środek dopingujący. Poczekajmy do próbki B ... wynik już jutro.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 361 (przedawniony) | | 17-03-2010 | Elka I Ponura | Czego to się człowiek może w radiu dowiedzieć..! |
Słuchacie czasem "Subiektywu" Ewy Wanat w Tok FM? Dzisiejszy był fascynujący. Pani Redaktorka zaprosiła poseł Piekarską (chociaż nie jestem pewna, tak mnie powalił drugi gość) i posła Andrzeja Derę. Rozmowa miała dotyczyć spotkania klubu SLD z Grupą Inicjatywną do spraw związków partnerskich. Plan jest ogólnie taki, żeby nie trzeba się było obrączkować, żeby np pochować swojego partnera, niezależnie od płci partnerów. No i się poseł Dera popisał! Aż się normalnie ucieszyłam, że tam był!  Najciekawsze wnioski (wybór własny): - Jedyne normalne pary to te heteroseksualne, bo w naturze homoseksualizm nie istnieje. ("Wystarczy się rozejrzeć") - Przywileje wynikają z tego, że jest się zalegalizowanym związkiem, a pary homoseksualnie nim być nie mogą i nigdy nie będą mogły.- Lesbijka z dzieckiem może żyć z drugą lesbijką, ale wtedy to jest złe i nienaturalne. Jeśli matka biologiczna umrze, jej partnerka może zaadoptować dziecko, ale tylko jako osoba samotna, bo lesbijka wychowująca dziecko samotnie już jest ok i to jest akceptowalne. - Ustalenie praw dla związków (nawet hetero) nie będących małżeństwem spowoduje zniszczenie instytucji rodziny, spadek liczby dzieci oraz rozpad istniejących małżeństw. Oprócz tego jest to promowanie "łatwizny", bo warto żyć tylko w małżeństwie, wszystko inne jest marne i bez sensu. - Ten projekt jest zakamuflowanym.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 15-03-2010 | dokowski | Zagadka o homo sovieticus |
Rudolf Borusiewicz wyrzekł te słowa (ja donosi Metro):
"... dominuje pogląd, że komercjalizacja równa się prywatyzacji. To bzdura, ale idą wybory i nikt nie chce na czas kampanii mieć przypiętej łatki prywaciarza."
Minęło dwadzieścia lat od upadku socjalizmu. W niewielu już krajach na świecie własność państwowa dominuje nad własnością prywatną i wydawałoby się, że nikt już chyba nie ma wątpliwości, która forma własności jest lepsza. Słowa B., wyrwane z kontekstu, sprawiają wrażenie skrajnego idiotyzmu, jakby Polacy byli narodem sowieckich matołów, głosujących tylko na komunistów. Na szczęście aż tak źle nie jest. Kontekst tej wypowiedzi w pewnym stopniu łagodzi jej debilny wydźwięk.
Na tym polega zagadka. Kto nie wie, niech zgadnie, w jakim kontekście B. powiedział takie głupstwo. Przy okazji warto zauważyć, jak bardzo trzeba być ostrożnym, wypowiadając się publicznie; w jaki sposób formalnie prawidłowe wyrwanie z kontekstu (bez zmiany znaczenia, bez zmiany domniemań) może wypaczyć intencje.
Najbardziej mnie zadziwia, że wydawałoby się inteligentny facet może wypowiedzieć się w tak niezręczny sposób, jakby sam wierzył, że łatka prywaciarza jest kompromitującym piętnem. Ludzi takich jak B. (wypowiadających się nieświadomie przy użyciu "nagrań" sowieckiej propagandy) nazywam homo sovieticus, stąd tytuł postu.
A na koniec to, co mnie w tym najbardziej zasmuciło, czyli możliwość, że B. powiedział jednak prawdę o Polakach. W czasach rządów PiS zauważyłem, że łatka intelektualisty.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 15-03-2010 | (Alicja)Duda | Syndrom mentalności niewolników? |
Pan Rzecznik wymyślił że młodzież powinna jeździć na wycieczki do Katynia. wiadomosci(*)ow,wid,12072828,wiadomosc.html"Dzieci izraelskie jeżdżą trzy tysiące kilometrów do miejsc kaźni swoich dziadów i pradziadów. Dlaczego nam nic takiego do głowy nie przychodzi? To syndrom mentalności niewolników - twierdzi w rozmowie z "Wprost" Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski. - To tak, jakby nie chciało nam się walczyć o pamięć o bliskich, których rozjechano czołgiem. Mamy kompleks prowincjonalności - dodaje." Pewnie lepsze to niż pielgrzymka do Częstochowy ale nie cel wycieczek szkolnych chciałabym uczynić tematem tego wątku ale sformułowanie syndrom mentalności niewolników w odniesieniu do rodaków. Czy takie określenie Polaków jest uprawnione. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 15-03-2010 | waldeck77 | Krytycznie o Kościele w Polskim Radiu |
Słuchałem i uszom nie wierzyłem. W Programie Pierwszym Polskiego Radia między 12.30 a 13.00 (14 marca) odbyła się rozmowa ze Stanisławem Obirkiem, w której bez serwilizmu i owijania w bawełnę podsumowano polski Kościół katolicki: jego żadzę włądzy i pieniędzy, gnuśność i miernotę intelektualną, tuszowanie skandali, język nienawiści itp. Nie przypominam sobie takiej audycji w polskich mediach publicznych od lat. Czy to tylko jednorazowy wyskok, za który polecą głowy, czy też początek odwilży... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 14-03-2010 | dokowski | Prokuratura jest kompromitowana, Polska jest kompromitowana |
I znów fanatycy religijni w przebraniu prokuratorów mobilizują siły, żeby prześladować, zgodnie z polskim "prawem", artystkę za jej odmienne poglądy artystyczne. Pominę absurdalność ich zarzutów, ich kompetencje, źródło ich dyplomów prawniczych i inne kontrowersyjne kwestie, a skupię się na oczywistym, racjonalnym aspekcie ogólnopolskim.
Polska jest krajem słynącym z tego, że ma największą w Europie liczbę więźniów, siedzących latami bez sądu i bez nawet oskarżenia. Przyczyną tego stanu jest zjawisko, że w Polsce policja i prokuratura nie prowadzą śledztw lub prowadzą je tak nieudolnie, że nie ma żadnych wyników. Zamiast śledztwa prokuratorzy wolą ciągle molestować sądy o zgodę na areszt prewencyjny, żeby podejrzany nie mógł mataczyć. Mówiąc prościej, mamy system ścigania przestępców, polegający na tym, że policja i prokuratura mataczą, aby trzymać ludzi w więzieniach bez sądu.
Większość tych "podejrzanych" siedzi za to, że miała odwagę sprzeciwić się jakiemuś lokalnemu politykowi, albo odmówić zapłacenia łapówki urzędnikowi skarbowemu. Posłuszni lub skorumpowani prokuratorzy kombinują całymi latami dziesiątki a nawet setki tomów akt "sprawy", polegającej na badaniu skomplikowanych powiązań politycznych, biznesowych i towarzyskich podejrzanego. Takich więźniów mamy w Polsce tysiące. A złodziei, bandytów i piratów nikt nie ściga.
I oto okazuje się, że polska prokuratura znajduje czas i energię, żeby prześladować obywateli z pozycji fanatyków religijnych. To zupełnie tak, jakby.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 66 (przedawniony) | | 14-03-2010 | kanik | I ponownie kanik miał rację |
Już mi się niedobrze robi od tego, że co nie powiem to mam rację  . Otóż swojego czasu na forum trwała dyskusja na temat przymusowych badań i ich zbawiennych skutków. Ja przekonywałem, że schorzenie o którym mowa jest bez znaczenia statystycznego i robienie z niego afery na cały kraj jest idiotyzmem, bo nie tu tkwi problem. No cóż dla pracowników służby zdrowia (tych forumowiczowych) kubeł zimnej wody www.gs24.p(*)e?AID=/20100310/KRAJ/994732938Ciekawe jest zdanie mówiące o tym, że na skutek błędów lekarskich umiera więcej ludzi niż na raka, a przecież mówiłem, że rak to żaden problem, w szczególności ten o którego się tak spinaliśmy na forum. Tak czy inaczej czas pokazał, że nic nie tracę na swojej boskości, a problemem nie są choroby tylko służba zdrowia. Jak to ktoś tam powiedział, to nie rząd rozwiązuje problemy on je tworzy i sam jest problemem. Reasumując. Profilaktyczne katowanie się może się zakończyć źle, bo w medycynie jest tak, że każda nawet najbardziej banalna procedura może zakończyć się nieprzyjemnie i być źródłem problemów, których to wcześniej osobnik nie miał. Większość jednak osobników nie zdaje sobie sprawy z tego, bo z niczego generalnie nie zdaje sobie sprawy. I tu znowu kłania się teoria 98%, której twórcą jak wiadomo jestem ja. Teraz czekam tylko na Nobla, ewentualnie może być Oscar  . | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 14-03-2010 | Selanos | Szkoły Katolickie - co mogą, czego nie |
W moim mieście działa szkoła katolicka, salezjańska. Wiem o niej coś niecoś bo mam tam kilku znajomych którzy przy zapisywaniu się do tegoż liceum, zostali poinformowani że nie muszą chodzić na religię, szkole chodzi najbardziej o chrześcijańskie wychowanie, które jest realizowane poprzez codzienne zajęcia, słówka itd, itp..
Najpierw szkołę chwalili, jednak po zmianie dyrektorki zaczęły się problemy: częste wyjścia do kościoła (do tego stopnia że nawet wierzący na to narzekali), dyscyplina nieco "zakonna", różańce na przerwach (podobno nawet nie można zjeść w spokoju drugiego śniadania) oraz lekcje religii na których rozdaje się typowo chrześcijańskie gazetki o szatańskiej fantastyce w filmie i literaturze, o smutnych ateistach... generalnie jedno wielkie kłamstwo i chłam.
Stąd moje pytania: Czy szkoly katolickie mają prawo przymuszać do rekolekcji, mszy, różańców pod groźbą wyrzucenia ze szkoły, mimo zapisow o dobrowolności uczestnictwa w takich uroczystościach (konstytucja). Wiem że to szkoła katolicka, ale jest też "publiczna". Przyznam że nie mam zbyt dużego pojęcia o tym na jakich zasadach działają takie szkoły w Polsce. Oczywiście jeśli coś jest niezgodne z prawem to gdzie z tym iść ? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 128 (przedawniony) | | 12-03-2010 | libertyn | Manifa czego? |
Znajoma zaprosiła mnie na początku marca na Manifę. Ponieważ nigdy na takim "pochodzie" nie byłem, początkowo poczułem ekscytację. Wywodzę się z małego miasteczka na Dolnym Śląsku i udział w podobnych marszach nigdy mi się nie zdarzył. Ba! Nawet nie miałem okazji by miał mi się zdarzyć! Jednak od jakiegoś czasu mieszkam 10 km. w linii prostej od Pałacu Kultury, więc udział w tym wydarzeniu tym razem zależał tylko ode mnie. Gdy początkowe emocje opadły i zrobiłem "rekonesans" postanowiłem zrezygnować. Dlaczego?
Jak mógłbym brać udział w takim Babel? Oto w jednym pochodzie idą feministki (popieram, ale...), nauczyciele którzy uważają się za strasznie pokrzywdzoną grupę zawodową (sic!), pielęgniarki (podobnie), Pani Prezydentowa, która buduje nowy dom na wielkiej posesji (daje przykład i solidaryzuje się z biednymi?), pracownice Tesco zarabiające 1000zł. netto, lesbijki (nie jestem przeciwnikiem tej orientacji seksualnej ale swój udział w marszu z lesbijkami jest wg. mnie czymś podobnym do marszu w procesji z okazji tzw. Bożego Ciała - czyli nie mam nic przeciwko temu ale nie popieram a nawet uważam za niestosowny w nim udział, choć w razie potrzeby swoje dziecko wolałbym oddać na wychowanie lesbijkom czy homoseksualistom niż księżom czy wprost do domu dziecka). Na drugi dzień dowiaduję się, że poseł Iwiński biorący udział w Manifie "podniesionym głosem" zrugał strażników miejskich za wezwanie lawety, gdyż "Pan Poseł" nieopatrznie źle zaparkował samochód i poczuł się urażony faktem.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 106 (przedawniony) | | 11-03-2010 | Gustaw | Wielkie brawa dla Justyny :)))))) |
A ja się bardzo cieszę ze złotego medalu Justyny Kowalczyk  ))))) Życzę Jej dalszych sukcesów w karierze sportowej i spełnienia marzeń. Wszystkim "wielkim polakom" - czyli tym, którzy plują nieustannie na wszystko co z Polską związane - życzę zaś więcej radości ( o ile w ogóle ją mają?) z życia i wyjścia poza wirtualny świat. Dlaczego Polacy tak bardzo nienawidzą siebie? Jak to jest, że wolimy cieszyć się z sukcesów innych niż własnych? Skąd ta zazdrość i nienawiść? Wystarczy wejść na większość forów internetowych albo włączyć inne media, by się o tym przekonać. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |