Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wstyd Hańba Kompromitacja Doping Polska

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
11-03-2010 19:36zachaj (5239 punktów)Wstyd Hańba Kompromitacja Doping Polska
Polska olimpijka na dopingu ? Czy to położy cień na polskich sportowców ? Czy przyćmi osiągnięcia Justyny Kowalczyk ? Jak teraz poczuje się polska złota medalistka , która pytała o astmę rywalki ? Czy Polska Komisja Olimpijska nie sprawdza naszych olimpijczyków przed startem na Olimpiadzie ?!

U Kornelii Marek w próbce A wykryto erytropoetynę środek dopingujący.
Poczekajmy do próbki B ... wynik już jutro.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Varia Malaria (-68 punktów)
(zablokowany)
Czy sport to zdrowie?
11-03-2010 21:16 
 Ocena 4 na 4
-jad- (18783 punktów)
>Czy sport to zdrowie?

Zdaje się, że jeśli znajdujemy w tym umiar, to tak. Zawodowstwo zdrowia raczej nie poprawia.


Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.
12-03-2010 23:31 
 Ocena 4 na 4
Madman (7811 punktów)
>Czy sport to zdrowie?
Niekoniecznie.
12-03-2010 23:39 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>>Czy sport to zdrowie?
>Niekoniecznie.


   Z wytwórni w Poznaniu "Sporty" były niezdrowe, fakt, ale radomskie to co innego, tam do papierosów dodawali tytoń.
<
13-03-2010 00:12 
 Ocena 2 na 2
Madman (7811 punktów)
>   Z wytwórni w Poznaniu "Sporty" były niezdrowe, fakt, ale radomskie to co innego, tam do papierosów dodawali tytoń.
Te akurat są z Radomia.
13-03-2010 00:48 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>>   Z wytwórni w Poznaniu "Sporty" były niezdrowe, fakt, ale radomskie to co innego, tam do papierosów dodawali tytoń.
>Te akurat są z Radomia.
   Widzę - "RWP"- to te w których się tytoń trafiał, pycha.
Madman (7811 punktów)
>pycha.
Niestety nie miałem okazji spróbować.
13-03-2010 14:56 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>pycha. Niestety nie miałem okazji spróbować.
   Nie żałuj.
13-03-2010 02:05 
 Ocena 1 na 3
apud (4399 punktów)
>>>Czy sport to zdrowie?
>>Niekoniecznie.
>   Z wytwórni w Poznaniu "Sporty" były niezdrowe, fakt, ale radomskie to co innego, tam do papierosów dodawali tytoń.
><
tow. Adamiak,jak sie nie zajmujecie plciami, dziecmi i pouczaniem innych jak i zkim to jestescie swoj chlop!

I popieram was, radoskie byly lepsze i kosztowaly tyle samo co poznanskie. # zet za paczke. A wtedy dolar 120 zetow kosztowal.

Oooo,podglad nie dziala trudno, nie moja wina ze ogonkow nima!
13-03-2010 13:47 
 Ocena 1 na 1
Madman (7811 punktów)
>Oooo,podglad nie dziala trudno, nie moja wina ze ogonkow nima!
Ależ oczywiście. Przecinki też podgląd poprawia?
Adamiak (36436 punktów)
>Poczekajmy do próbki B ... wynik już jutro.

   Cały Wszechświat wstrzymał oddech.
   Wszechświat d.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Tylko ryby nie biorą...


Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
zachaj (5239 punktów)
>Tylko ryby nie biorą...

Na 2 tysiące przebadanych sportowców tylko wynik Naszej rodaczki był pozytywny.
Ładnie się dzieje w Polsce czerpiemy z "europejskich wartości". Senatorzy na koksie z dziwkami , a sportowcy na turbodoładowaniu.
11-03-2010 22:11 
 Ocena 1 na 1
marcus (876 punktów)
> Ładnie się dzieje w Polsce czerpiemy z "europejskich wartości". Senatorzy na koksie z dziwkami , a sportowcy na turbodoładowaniu.
Ta, a te astmatyczki które startowały w zawodach wraz z Justyną K. są najuczciwszymi dziewojami pod słońcem...

Better to reign in hell than serve in heaven...
lotrek (14275 punktów)

>Poczekajmy do próbki B ... wynik już jutro.
Poczekamy....


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
pavvel (8272 punktów)
>Polska olimpijka na dopingu ? Czy to położy cień na polskich sportowców ?

Może nie na wszystkich, ale ładnie to nie wygląda.
Zwłaszcza, że kolarze przełajowi - młodzieżowy mistrz i wicemistrz świata - też na EPO jechali.
Marcinlet (1935 punktów)
>>Polska olimpijka na dopingu ? Czy to położy cień na polskich sportowców ?
>Może nie na wszystkich, ale ładnie to nie wygląda.
>Zwłaszcza, że kolarze przełajowi - młodzieżowy mistrz i wicemistrz świata - też na EPO jechali.

U kolarzy to normalka.
pavvel (8272 punktów)

Może częściej spotykane, niż w innych dyscyplinach, ale nie normalka.
Po prostu ryzyko wpadki zbyt duże, a kary też niemałe.
Myślę, że nasi "mistrzowie" minimum 2 lata "urlopu" dostaną.
(Alicja)Duda (25557 punktów)
>Polska olimpijka na dopingu ? Czy to położy cień na polskich sportowców ? Czy przyćmi osiągnięcia
>Justyny Kowalczyk ?
Odkąd pamiętam prawdziwe zawody rozgrywają się nie na stadionach czy bieżniach ale pomiędzy tymi co produkują coraz to nowe środki dopingujące, a tymi którzy chcą "zwalczać nieuczciwą konkurencję" i znaleźć sposób na wykrycie co to za środek, jak działa i jak go wykryć u zawodnika. Sport nie jest wcale ważny. To tylko przedstawienie dla idiotów. Jest to zabawa w policjanta i złodzieja. Tak długo jak jakiś środek nie zostanie oficjalnie zakazany można nim faszerować zawodników. Jak środek staje się znany i popularny tak, że większa ilość zawodników go stosuje to się zabrania stosowania. Zawody wygrywa ten kto odkryje środek dopingujący o którym nie wiedzą konkurenci.
Przez całe lata wygrywały w pływaniu monstrualne zawodniczki z NRD, to że są faszerowane było oczywiste dla każdego ale badania nie wykazywały niedozwolonego środka. To samo było z zawodnikami USA którzy nagle bez wysiłku bili rekordy szybkości.
Byli też 15 letni ciężarowcy bułgarscy podnoszący rekordowe ciężary.
Polacy nigdy nie mieli szans w tych zawodach bo są to zawody firm farmaceutycznych i na badania nad nowymi środkami idą olbrzymie pieniądze.
Jeżeli ta Polka brała jakieś środki, które już zostały zakazane to była po prostu głupia pewnie na te które jeszcze nie zostały zakazane jej nie było stać. Na sukcesy Amerykanów, Niemców czy Francuzów pracują naukowcy wyspecjalizowani w tym temacie.
W tej sytuacji astma niektórych zawodników wcale nie wygląda tak niewinnie i nie dziwię się , że tym którzy nie mają dostępu do tych osiągnięć naukowych puszczają nerwy.
11-03-2010 22:33 
 Ocena-2 na 4
Varia Malaria (-68 punktów)
(zablokowany)
Dlatego właśnie moim ulubionym sportowcem jest Colin Smith.
12-03-2010 11:06 
 Ocena 1 na 1
kognitywista (3391 punktów)
>W tej sytuacji astma niektórych zawodników wcale nie wygląda tak niewinnie i nie dziwię się , że tym którzy nie mają dostępu do tych osiągnięć naukowych puszczają nerwy.
No ... akurat jeśli chodzi o "astmę" to wystarczy świstek z rozpoznaniem i już można szaleć do woli. Nawet bez dostępu do nowoczesnych technologii. Uboga polska biegaczka, gdyby błysnęła sprytem, to załatwiłaby sobie zaświadczonko z rozpoznaniem anemii i niewydolności nerek. Wtedy może pozwolili by jej legalnie faszerować się erytropoetyną. Ktokolwiek by to publicznie zakwestionował, zostałby uznany za prymitywnego grubianina, któremu puściły nerwy. I wesoła zabawa toczyłaby się dalej ...
Marcinlet (1935 punktów)
Możliwości ludzkiego organizmu są ograniczone. W pewnym momencie nie da się "szybciej", "dalej", "wyżej". Ludzie chcą jednak bicia rekordów. Dlatego też sportowcy sobie "pomagają".
BTW, co ma korzystanie z dopingu przez jednego sportowca do osiągnięć drugiego?
Meretseger (61860 punktów)
>Polska olimpijka na dopingu ? Czy to położy cień na polskich sportowców ? Czy przyćmi osiągnięcia Justyny Kowalczyk ?
Ale to nie Justyna Kowalczyk zastosowała niedozwolony środek, więc co ma piernik do wiatraka? W sztafecie i tak medalu nie było, nie ma czego żałować.
Dopieroż będą jaja, jak badanie próbki B da wynik negatywny...
oportunista (1711 punktów)
Czuje niesmak gdy słyszę świętoszkowate glosy oburzenia na doping sportowców, niby jak mają cokolwiek osiągnąć bez szprycowania się. Są testerami preparatów, które później idą w szeroki świat za ciężką kasę. Jeśli ktoś się nie "ładuje" niech da głos. Wystarczy wyskoczyć do spożywczego i już mamy w koszyku co nieco polepszaczy humoru i sprawności psychiczno-ruchowych.
Ktoś te świństwa musi na sobie wypróbować aby dobrze nam służyły. Pożałuj sportowca, że się dał złapać i przekreślił swoją karierę, jawny tester leków zarabia wiele mniej, może go to skłonić do wybrania innej profesji. Na zdrowie.
zachaj (5239 punktów)
>Czuje niesmak gdy słyszę świętoszkowate glosy oburzenia na doping sportowców,...

Mam nadzieję , że nie chodzi Ci o mnie ? Nic co święte nie jest związane ze mną.

> niby jak mają cokolwiek osiągnąć bez szprycowania się...

Trochę jest w tym racji ale nie do końca

> Są testerami preparatów, które później idą w szeroki świat za ciężką kasę.

Rzeczywiście istnieje wyścig zbrojeń w tej dziedzinie. Jednak gdy ktoś przyjmuje erytropoetynę to jawne złamanie zasad , ta substancja to nr 1 na liście zakazanych środków. Pewnie , że bogatsze ośrodki sportowe mają najnowsze sterydy , które jeszcze nie są wpisane na listę , ale godzimy się na to. Tak jest ze wszystkim - tak jak z "dopalaczami" , które są systematycznie zakazywane a na półkach w sklepach pojawiają się coraz to nowe.

Co ciekawe na listę środków dopingujących wpisana jest również marihuana . Do czego dopinguje ? Podobno w zeszłym roku wykryta w krwi bilardzistów , którzy zostali za to zdyskwalifikowani.

Chcę podkreślić , że ja się nie oburzam na tą całą sytuację , jest mi co najwyżej przykro. Śledziłem zmagania naszych sportowców na igrzyskach i nie chciałbym aby Świat zapamiętał Polskę jako kraj , który nie walczył czysto.
oportunista (1711 punktów)

>Chcę podkreślić , że ja się nie oburzam na tą całą sytuację , jest mi co najwyżej przykro. Śledziłem zmagania naszych sportowców na igrzyskach i nie chciałbym aby Świat zapamiętał Polskę jako kraj , który nie walczył czysto.

Z tym się zgadzam na 100%, ja też lubię stać po stronie prawych i sprawiedliwych, gdy nawet jakiś numer wywinę udaje niemca i pale głupa, niektórzy nawet mi mówią, że nie muszę się nawet starać specjalnie, po prostu dobrze mi to wychodzi.
12-03-2010 19:03 
 Ocena 1 na 1
pavvel (8272 punktów)

> Co ciekawe na listę środków dopingujących wpisana jest również marihuana . Do czego dopinguje ? Podobno w zeszłym roku wykryta w krwi bilardzistów , którzy zostali za to zdyskwalifikowani.

Ja czytałem kiedyś o zawodnikach zdyskwalifikowanych za alkohol w strzelectwie. W obu przypadkach może chodzić o zmniejszenie stresu i być może (przy niewielkich dawkach) pewniejszą rękę.
12-03-2010 19:29 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Ja czytałem kiedyś o zawodnikach zdyskwalifikowanych za alkohol w strzelectwie. W obu przypadkach może chodzić o zmniejszenie stresu i być może (przy niewielkich dawkach) pewniejszą rękę.

   Dlatego dart często bywa zwany grą barową.
pavvel (8272 punktów)
Link niepotrzebny. Grywam w domu.
Piwo rzeczywiście pomaga. Drugie również.

Później teoria się psuje.
12-03-2010 19:48 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Link niepotrzebny. Grywam w domu.
>Piwo rzeczywiście pomaga. Drugie również.
>Później teoria się psuje.

   U mnie teoria psuła się po czwartym, ale może ja dłużej... grałem?
   Też mam w domu tarczkę.
13-03-2010 14:16 
 Ocena 2 na 2
Zyga (1539 punktów)
>   U mnie teoria psuła się po czwartym, ale może ja dłużej... grałem?

Myślisz, że to od grania? To by wiele tłumaczyło. Wydawało mi się, ale nie miałem pewności... im więcej/częściej grałem, tym mniej alkoholu dawali mi do piwa.
13-03-2010 15:09 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>Myślisz, że to od grania?
   Inne powody po prostu nie istnieją - tej wersji będę się trzymał.

>... im więcej/częściej grałem, tym mniej alkoholu dawali mi do piwa.
   Graliście wg. przestarzałych zasad - u nas już dawno przestali alkohol piwem paskudzić.
zachaj (5239 punktów)
Próbka B potwierdziła wynik próbki A. Kornelia Marek była na dopingu w czasie igrzysk. Wstyd i kompromitacja. Hańba to za dużo powiedziane.
zachaj (5239 punktów)
Cytat:
Sztafeta zdyskwalifikowana

Pozytywny wynik próbki B oznacza, że polska sztafeta utraci szóste miejsce, a wynik Marek z biegu na 30 km (Polka była 11.) zostanie anulowany. Dla Marek dopingowa wpadka oznacza w zasadzie koniec kariery. Prezes PKOl Piotr Nurowski zapowiedział, że nawet po odbyciu kary biegaczka nie będzie mogła wrócić do kadry i na pewno nie wystąpi na kolejnych igrzyskach w Soczi w 2014 roku.

Marek grozi minimum dwuletnia dyskwalifikacja. Kara za stosowanie EPO jest wysoka, bo to środek dopingujący z najwyższej półki ryzyka. - Jeśli dostaniemy czarno na białym, że w jej organizmie było EPO, do działania przystąpią komisje dyscyplinarne. Nie wiadomo, czy dostanie dwa czy cztery lata dyskwalifikacji. Została złapana na igrzyskach, dlatego kara może być surowsza - mówił twierdzi Jarosław Krzywański, lekarz komisji medycznej przy PKOl.

- W sprawie zawodniczki decyzję podejmie PZN. Ja tu nic nie mogę zrobić. Ale osoba, która podała zawodniczce EPO, zostanie przeze mnie jako prezesa PKOl dożywotnia wykluczona ze sportu - powiedział Nurowski w TVN 24.

Kto podał EPO?

Polska narciarka jest jedyną olimpijką z Vancouver, którą przyłapano na dopingu. W organizmie biegaczki, która w biegu na 30 km zajęła 11. miejsce, wykryto EPO, substancję podnoszącą parametry krwi. Zdaniem dr. Roberta Pietruszyńskiego, kardiologa, specjalisty medycyny sportowej, lekarza szkolenia olimpijskiego i członka komisji ds. zwalczania dopingu przy PKOl, przy EPO nie ma mowy o pomyłce w badaniu.
Aprilus (142 punktów)
Gdyby państwo nie dawało za medal dożywotniej pensji, to od razu zmalałaby liczba tych, którzy myślą, że może akurat im się uda i za chwilę trudu i strachu będą żyli jak pączki w maśle.

Dzisiaj sport to biznes, liczy się wynik tj. pieniądze, a ludzie przecież potrzebują pieniędzy, prawda?

Wystarczy wprowadzić dożywotni zakaz rywalizacji sportowej dla osób przyłapanych oraz sporą karę pieniężną. Kilku sportowcom złamałoby to życie i kariery, ale dzięki temu liczba osób stosujących doping na pewno by zmalała. Jaką sytuację mamy dzisiaj? O tak, pan był na dopingu, ale przecież jest pan człowiekiem, popełnia pan błędy, za rok może pan znowu spróbować...

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365