 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 31 (przedawniony) | | 24-11-2016 | romaro | Bić czy nie bić? |
Zatłukę gówniarza - kto tego zwrotu nie słyszał? Wiele mówi. Mówi o tym, że przemoc wobec dzieci jest chlebem powszednim w naszym kraju. Kraju, który ma jedno z najbardziej restrykcyjnych praw antyaborcyjnych. W kraju, w którym większość uważa, że płód to człowiek. I co? I często przestaje być traktowany jak człowiek gdy ledwo pierwsze kroki stawia. Wyobraźcie sobie taką sytuację - Przychodzi poseł do studia i chwali się, że zdarza mu się kopnąć czasami psa i żeby było mało, twierdzi, że nie widzi w tym nic złego. Oburzonych widzów byłoby co niemiara. No dobra, ja też byłbym i uspokoję was. Był taki program i był poseł, a chodziło nie o bicie zwierząt a bicie dzieci. Żadna nowość wśród naszych elit i w ogóle większości obrońców dzieci nienarodzonych i nie tylko. W Polsce żaden wstyd przyznać się do tego w gruncie rzeczy haniebnego czynu. Bo nie dajmy się oszukać, biją żeby bolało. Usprawiedliwianie, że też tak byli wychowywani? - Byle czego by nie zapamiętali z własnego dzieciństwa. Według statystyk co trzecie polskie dziecko doświadcza przemocy w rodzinie.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 30 (przedawniony) | | 23-11-2016 | Mariusz Agnosiewicz | Polska według mitów i według badań |
Ad 1: Przemoc wobec kobiet. Jeśli ktoś uważa, że to przez to, że u nas nie zgłaszają a na zachodzie tak, niech się wczyta w owe badania: www.racjonalista.pl/index.php/s,38/t,40075Ad 2: Polska jest na drugim miejscu w rankingu społecznego poparcia dla wolności wypowiedzi. W 2015 wszystkie znaczące tv były prorządowe i antyopozycyjne, dziś media publiczne są prorządowe, zaś Polsat i TVN24 proopozycyjne, więc od 2015 pluralizm w mediach się zwiększył www.pewres(*)16-10-15_freedom-of-expressionAd 3: Antysemityzm. Organizatorzy XII Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera" przyznali na antenie Polsat News, że Warszawa jest jedynym miastem w Europie, gdzie impreza żydowska może się odbywać bez żadnych incydentów i bez szczególnej ochrony policji. Ad 4: W rankingu krajów najbardziej przyjaznych studentom zagranicznym Polska awansowała z miejsca 6 w 2015 na miejsce 3 w 2016, plasując się za Norwegią i Irlandią www.studyp(*)udent-satisfaction-awards-2016Do listy opublikowanej przez Logikatory dodajmy: 5: Według Eurostatu Polska jest na 4. miejscu w Europie jeśli idzie o równość płac kobiet i mężczyzn - i wbrew mitom nie ma to żadnego związku z ich poziomem www.racjonalista.pl/forum.php/s,7269746. Według badań polskich.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 22-11-2016 | Arminius | Staniszkis weredycznie |
Jadwiga Staniszkis jest chyba najbardziej znaną polską socjolożką. Jest też raczej utożsamiana z prawicą i ma poglądy zachowawczo - konserwatywne. Jest przy tym - co jest wielką jej zaletą - niemiłosierną weredyczką, która potra ma w zwyczaju rąbać prawdę między oczy bez znieczulenia. Od dłuższego czasu była zdecydowaną przeciwniczką rządów PO i nadal ma o tej partii bardzo złe zdanie. Rok temu wsparła stanowczo PiS w walce o władzę. W chwili obecnje dokonuje wolty i poddaje rządy PiS bezlitosnej krytyce. A w zsadzie nie tyle rządy PiS, co postać Jarosław Kaczyńskiego. Mozna mieć różne poglądy na sprawy jak wyżej - ale z poglądami pierwszej damy polskiej socjologii, warto jest się zawsze zapoznać. wyborcza.p(*)aczynskiego-wladza-znaczy.html | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 39 (przedawniony) | | 21-11-2016 | Stefanowicz | Akcyza na "stare" samochody, lobbyści, 500+ |
Spoglądając na proponowane stawki akcyzowe na używane samochody, trudno oprzeć się wrażeniu, że coś jest nie tak. Jeżeli lubicie stare samochody (a stare to takie wyprodukowane w 2004 roku i starsze) - dodatkowo - z dużą pojemnością silnika (4000 cm3 i większe), i zastanawiacie się na kupnem - to radziłbym się pośpieszyć. Zdaję sobie sprawę, że niewielu ludzi staje przed takim dylematem, ale są pasjonaci starych samochodów w których nowe stawki akcyzowe uderzyłyby najbardziej (akcyza w wysokości 560 000 zł, na samochód z 2004 roku, z silnikiem 4000 cm3). Nowe stawki uderzałyby w rynek samochodów używanych - a tylko na takie większość ludzi stać. Myślę, że może tu działać lobby producentów samochodów. To logiczne, jeżeliby wziąć pod uwagę to, że handel używanymi samochodami uderza w producentów, tak samo jak handel używanymi książkami uderza w wydawnictwa. I teraz - chcąc nie chcąc - pojawia się "500+", i możliwe implikacje wynikające z tego programu. Kowalski może sobie pomyśleć: kupiłbym ten używany samochód, ale ostatnio ceny podskoczyły - stać mnie, ale za dwa razy wyższą cenę kupiłbym nowy samochód, eureka - przecież dostaję 500 zł na dziecko, to wezmę samochód na raty. Konsekwencją będzie wzrost sprzedaży nowych samochodów. Nie wiem co obiecują lobbyści (mogą to być jakieś fabryki w Polsce, czyli miejsca pracy, których tak potrzeba i o które rządzący zawsze walczą), ale jest to tak perfidne, że dziwię się, iż nie podniósł się krzyk. Takiemu Kowalskiemu intuicja podpowiada,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 21-11-2016 | Grumman Avenger | Inwestycje maleją, znamy przyczynę |
Naczelnik Państwa raczył był oświecić Suwerena (dawniej ciemny lud) dlaczego inwestycje drastycznie maleją za rządów P(rzewspaniałych) i S(upermądrych): Naczelnik Państwa wyjaśnia:[Przedsiębiorcy związani z opozycją] nie chcą podejmować różnego rodzaju zyskownych przedsięwzięć gospodarczych, bo wolą zaczekać, aż wrócą dawne czasy. (źródło)Nie byłbym zdziwiony na wiadomość, że bojówki Macierewicza wpadają w środku nocy do siedzib tych zaprzańców, którzy nie chcą teraz inwestować. Chętnie bym pooglądał filmiki z takich akcji przeprowadzonych wobec PiS-owskich urzędasów, którzy wstrzymują wykorzystywanie funduszy z UE. "A na drzewach, zamiast liści, będą wisieć PiSlamiści!" | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 21-11-2016 | Celecrin | Naczelnik Państwa Polskiego |
www.youtube.com/watch?v=1zd1kJw36RUFaktem jest, że chyba jak pamiętam, nie było przypadku w polskiej polityce, nawet za czasów komuny, by państwem rządził człowiek, który ZA NIC prawnie nie odpowiada. Który steruje wszystkim z tylnego siedzenia. No w sumie tak trochę było za rządów Marcinkiewicza. W sumie Premier był postacią bardzo charakterystyczną, kiedy jednak zaczął być popularny został odstrzelony jednym plaśnięciem małej grubej rączki! Jednak Naczelnik Państwa Polskiego i "niekoronowany król polskiej polityki" mnie rozwaliło  No cóż... Przynajmniej wiemy, że i oni wiedzą KTO tak naprawdę rządzi państwem, prawda? Jestem ciekaw czy na Naczelniku Państwa zrobi wrażenie ujawniona afera, że partia Ziobry okradła UE robiąc partyjną imprezę w Krakowie za pieniądze na Konferencję o Środowisku, która się nie odbyła. W normalnym kraju, Ziobro JUŻ by się podał do dymisji. www.newswe(*)eniadze,artykuly,400482,1.htmlJak myślicie to się kiedyś zatrzyma. Czy będziemy się pogrążać w odmęty absurdu? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 20-11-2016 | romaro | Blockchain |
W Polsce od kilku miesięcy, w ramach programu "Od papierowej do cyfrowej Polski", działa grupa ekspercka "Blockchain i kryptowaluty". Możliwe więc, że już za kilka lub kilkanaście lat podatek od towarów i usług będzie odprowadzany w czasie rzeczywistym w momencie dokonywania płatności. Ogromne możliwości Blockchain to jedno ale to co równie ważne - niezawodność tej technologii jak chodzi o bezpieczeństwo potwierdziła już Sieć Bitcoin, która działa od 2009 roku i nie było ani jednej przerwy w działaniu tej sieci, nigdy też nie udało się jej skutecznie zaatakować, ani zhakować. Ta technologia może już wkrótce zrewolucjonizować rynki. Możliwości zastosowań jest mnóstwo - System pozwoli na decentralizację dowolnych usług. Możliwe, że dzięki akceleratorowi - jednemu z kilkunastu na świecie i pierwszemu w tej części Europy - będziemy w stanie wkrótce podjąć rywalizację z najbardziej zaawansowanymi krajami na świecie - tak twierdzi prof. Piech. A i rzeczywiście - Polacy tutaj nie gęsi i swoje dokonania mają. I o ile na polską motoryzację patrzę dość sceptycznie to w przypadku cyfryzacji jestem nastawiony optymistycznie. Oby tylko nie skończyło się tak jak z naszym grafenem. www.tvn24.(*)u-nadchodzi-blockchain,68,1445Oczywiście, zawsze można powiedzieć, że to będzie świat wypisz wymaluj opisany przez Orwella ale przecież wszyscy wiemy, że technologie raz działają na naszą korzyść, innym razem na naszą szkodę. Czas pokaże jak tutaj będzie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 16-11-2016 | VonM | Polska - kraj odwrotnej propagandy? |
Poruszałem już temat, jak Gazeta Wyborcza wywiadami z księdzem Tischnerem i rozjechanymi zakonnicami w gruncie rzeczy wspiera znienawidzony PiS. I teraz pytanie o przeciwną stronę sporu - czy Kościół, zrównując używanie prezerwatyw z aborcją wspiera w ten sposób ruchy dążące do nadmiernej liberalizacji przepisów? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 14-11-2016 | Czarny | te kochane "Święta" |
Do Świąt Bożego Narodzenia (zwanych potocznie "Świętami") jeszcze grubo ponad miesiąc, ale świąteczna atmosfera już się zdążyła zacząć. Znowu pewnie usłyszymy w telewizji "Polacy kochają Święta" albo coś podobnego. Ja osobiście z roku na rok coraz bardziej nienawidzę "Świąt". Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo zajęłoby to zbyt dużo miejsca. Po prostu nienawidzę. A najbardziej mnie wkurza to, że nie mogę się od nich w żaden sposób uwolnić. Raz próbowałem zbojkotować najbardziej znienawidzony element świątecznego obrządku, którym jest Wigilia. Efekt: najbliższa rodzina zaczęła mi wiercić dziurę w brzuchu, żebym zrezygnował z tego pomysłu aż w końcu uległem i więcej nie podejmowałem tego typu prób. Kiedy wspomniałem im o mojej nienawiści do "Świąt" to ojciec i siostra byli zdziwieni, natomiast matka powiedziała mi, że jej stosunek do "Świąt" jest taki sam jak mój. O dziwo podczas zeszłorocznych rozmów ze znajomym sklepikarzem i kilkoma sąsiadami z bloku dowiedziałem się, że oni też z roku na rok coraz bardziej nienawidzą "Świąt". I zacząłem się zastanawiać ile prawdy jest w tym cholernym zdaniu "Polacy kochają Święta"? Czy czasem nie jest tak, że znacząca część Polaków też żywi nienawiść do "Świąt", tylko że boi się głośno o tym powiedzieć? Na ogólnopolski sondaż w tej sprawie nie liczę, bo wątpię by jakakolwiek zajmująca się tym firma odważyła się ruszyć to tabu. Ciekawi mnie natomiast jaki jest Wasz stosunek do "Świąt" i ewentualnie waszej rodziny i znajomych. Interesuje mnie każda opinia. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 59 (przedawniony) | | 07-11-2016 | Mariusz Agnosiewicz | Polska awansowała do czołówki państw wsparcia prorodzinnego |
Średnia kwota bezpośredniej pomocy państw Unii Europejskiej w zakresie ulg na dzieci i świadczeń rodzinnych wynosi obecnie ok. 9 806 zł rocznie, w Polsce to 8 222 zł, co oznacza 13. pozycję w zestawieniu (dotąd 26). Jednak jeśli porównamy poziom wsparcia do przeciętnego wynagrodzenia w danym kraju, Polska znajduje się już w czołówce zajmując 4. miejsce na 28 państw Unii Europejskiej (dotąd 20). Łączne wsparcie dla rodzin to 8,5% średniego wynagrodzenia małżeństwa w PL. Więcej jest tylko we Francji, na Węgrzech i w Austrii. Wychowanie dziecka w Polsce od urodzenia do wieku 19 lat to średnio koszt 176-190 tys. złotych. www.pwc.pl(*)em-wsparcia-prorodzinnego.html | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |