Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 36 (przedawniony)
16-08-2007Zbysław ŚmigielskiGłosować na faceta z muszką!
   Istnieje kilka już bodaj wątków z pytaniami i sugestiami tyczącymi przyszłych wyborów. Przewijają się w nich dwie nie nazbyt spójne namowy:
   1. Na pewno - głosować.
   2. Zapewne - nie wiadomo, na kogo.

   Jak wcześniej pisałem, będą to więc wybory między dżumą i cholerą.

   No więc co, u diaska, robić?

   Otóż, mam propozycję: głosować na faceta z muszką!

   Proszę serio rozważyć ten pomysł.

   Napiszę o plusach, bo minusów jest dostatecznie wiele.
   1. Nie dostanie głosu ani PiS, ani PO, ani LiD, ani inna dżuma, o cholerze nie wspominając.
   2. Głos na UPR będzie tyleż wart, co głos "pusty", póki co, nie przewidziany ordynacją.
   3. Gdyby zaś tak się wydarzyło, że UPR przez ten trick zdobyłby nawet przytłaczającą większość, nieszczęścia by nie było, a to z następujących powodów:
   a - UPR jest tak bardzo w opozycji, tak bardzo ma odmienną koncepcję rządów, że musiałaby zająć się wpierw demontażem tych wszystkich obłędnych spraw, namotanych przez kaczki.
   b - Demontaż zająłby czasu więcej, niżeli cała kadencja przyszłego sejmu, byłby więc bezpieczny.
   c - Jakkolwiek by zresztą wyszło, byłoby to coś nowego, może by nawet zamiast obaw i złości, przyniosło nieco wesołości prawdziwej.
   d - Na koniec nie byłoby bez znaczenia, że zamiast obiektem śmiechu Europy, stalibyśmy się dla niej obiektem przestrachu.

   Więc, tak na dobrą sprawę, należy oddać głos na Unię Polityki Realnej.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
15-08-2007placownikDemokracja to nie tylko wybory

   Zdopingowany do działania wypowiedzią Pani Profesor Mirosławy Marody
serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34314,4384623.html
wysłałem dzisiaj do lokalnych posłanek i posłów PO, a Przewodniczącemu PO do wiadomości, poniższy mail:

Szanowny Panie Pośle,

Wybory, bez wcześniejszego wyjaśnienia, kto kłamie, a kto mówi prawdę w sprawie akcji ABW zakończonej samobójstwem Barbary Blidy i akcji CBA zakończonej dymisją Andrzeja Leppera są oszukiwaniem wyborców. Co więcej, są grą w rosyjską ruletkę, w której stawką jest kształt polskiej demokracji w najbliższych latach. Dlatego też oświadczam, że jeśli Platforma Obywatelska nie doprowadzi ,przed wyborami, do powołania Komisji Śledczych do wyjaśnienia tych spraw, nie może Pan liczyć w nich na mój głos.

Z poważaniem

Imię i Nazwisko


   Demokracja to nie tylko wybory! Zachęcam wszystkich zainteresowanych, aby poszli w moje ślady. Również wtedy gdy nie podzielają mojej opinii i uważają, że PO-PIS to najlepsze co nas może spotkać w najbliższej przyszłości i żadna Komisja Śledcza nie jest w stanie tego zmienić.

   Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
13-08-2007TotusPusty głos wyborczy
Jako, że coraz więcej mówi się w mediach o zbliżających się wyborach parlamentarnych zrobiłem małą ankietę wśród znajomych i w wielu ich wypowiedziach podobnie jak na forach coraz silniejszą, obiegową zdaje się być opinia, że do wyborów iść nie warto. Nie warto - jak mówią czy piszą - bo nie ma na kogo głosować.

W poprzednim głosowaniu nie tylko niska frekwencja ale i nieskuteczne kampanie zachęcające do aktywności obywatelskiej pokazały, że problem jest znaczący a jego źródłem może być właśnie nie niedojrzałość obywatelska czy coś jeszcze gorszego na tym polu jak brak patriotyzmu i poczucia odpowiedzialności osobistej ale przekonanie oparte na doświadczeniach z III RP, że nie warto, które obawiam się niedoszła IV RP mogła jeszcze bardziej spotęgować i jest to moje ograniczone do puli badanych wrażenie, że spotęgowała.

Jak więc zachęcić ludzi by licznie, znacznie liczniej niż dotychczas zechcieli pokazać u siebie i za granicą wynikiem frekwencyjnym, że są dojrzalszym, niż się tu i ówdzie uważa demokratycznym narodem, który korzysta z dobrodziejstw jakimi są wolne wybory?

Myślę, że wprowadzenie "pustego głosu" może być właściwym rozwiązaniem.
Masa ludzi traci argument na rzecz nie stawienia się przy urnie i uzyskujemy bliższy rzeczywistemu obraz tego czy jesteśmy społeczeństwem ignorantów czy ludzi gotowych wybierać, gotowych oddać głos, a że nie ma na kogo?

Krzyżyk przy opcji "Żaden z wymienionych" mówi o tym, że nasz wybór jest pełniejszy, bo jest możliwością..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
13-08-2007KowalskiChcieli 100 tys. złotych
Zobaczcie jakie pazery, mysleli, ze dostana 100 tys zlotych i dlatego ten wypadek(Francja, autokar). Jednak nieudacznikom(czyt. emigrantom, wg Kaczynskiego) pieniazki sie nie naleza. Mam pomysl na pewien eksperyment: chodzcie sie zbierzemy i podzielimy na dwie grupy, w jednej na autokarze napiszemy: katolicy, mohery a na drugim ateisci, racjonalisci, pedaly i emigranci, synchronizujemy wypadek i czekamy .
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 51 (przedawniony)
13-08-2007nieobecnyLepper zdymisjonowany po raz drugi.
Czy tym razem na dobre? Czy to już koniec "IVRP"? Oby.
wiadomosci.onet.pl/1568846,11,item.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
12-08-2007sceptymuchaAdvocatus diaboli
Witam!
Chcialem sie pobawic w adwokata diabla. Jest spora szansa, ze niedlugo bedziemy mieli wybory. Tu na Forum sporo ludzi wypowiada sie niepochlebnie o PiSie. Nie zeby mnie to zbytnio razilo, ale razi mnie, gdy takie wypowiedzi zaczynaja wygladac jak slowa ludzi politycznie zacietrzewionych. W koncu to forum Racjonalisty, wiec zacietrzewienia wypadaloby unikac. Dlatego czasem wtykam szpile od tej strony.
W necie znalazlem tekst, ktory takie zacietrzewienie zarzuca panom Michnikowi i Zakowskiemu- tutaj. Wiec skoro widmo wyborow czeka gdzies za rogiem, osoby antyPiSowskie bylyby sklonne napisac pare zdan, ktorym trudno byloby zarzucac brak merytorycznosci. Po co? Bo w zasadzie artykul ten wyznacza pewna linie obrony dwoch lat rzadow PiSu i przystawek (niekoniecznie jedyna; abstrahuje tez od linii ataku, jakie wybierze PiS w razie wyborow). Jesli ta linia okaze sie nieprzelamywalna, to wyglada na to, ze przeciwnicy PiSu beda musieli liczyc sie z jego dobrym wynikiem w wyborach, a co za tym idzie dalszym ciagiem tego samego tanga.
Pozdrawiam
PS. Jesli mozna prosze unikac wycieczek personalnych wzgledem poszczegolnych politykow czy dziennikarzy.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
05-08-2007Zbysław ŚmigielskiMała głowa Churchilla.
   Stanisław Strumph-Wojtkiewicz opisuje perypetie, towarzyszące ukazaniu się w prasie angielskiej informacji o Powstaniu. Faktem jest, że pierwszą wiadomość datowano dopiero 9 sierpnia, choć wiedziano o Powstaniu już od rana 1-go.

   Informacja blokowana była przez samego Churchilla. Dlaczego?

   Oto, jak wyjaśnia to lord Cherwell (doradca ds naukowych premiera), podobno wg słów Churchilla: "Chciałem oszczędzić Polakom konfuzji i smutku chociaż przez kilka dni. Nie mieściło mi się w głowie, że Polacy po zrobieniu głupstwa nie będą się tego wstydzić, że będą z tego dumni, a winę zwalą na nas".
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
04-08-2007polfWybory po kasę?
Czyżby zapowiadała się szybka decyzja o przyśpieszonych wyborach ze względu na kasę? PKW nie przyjęła sprawozdań PIS i SLD. Te mogą stracić 65 i 25 mln zł w ciągu 3 lat. A więc wybory, jeśli konstytucjonaliści potwierdzą, że kara nie będzie obowiązywać w nowej kadencji sejmu. Ciekaw jestem jakie padną tłumaczenia? "Dobro Polski wymaga...", "Dla dobra kraju...", "Wychodząc na przeciw życzeniom rodaków...".
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
04-08-2007sceptymuchaDzicz z Izraela
Witam!
Coraz smieszniej jest w naszym kraju. Oboz w Majdanku odwiedzila dzicz z Izraela. Pech chcial, ze byl zamkniety, gdyz zapadla noc, wiec dzicz wjechala autobusem taranujac szlaban. Strasznie cywilizowane zachowanie. Smiech bierze, ze policja zamiast ich zamknac godzinami z nimi 'negocjuje'.
Skad sie taka dzicz bierze? Ano w Polsce tak wychowuje skrajna prawica z jej ojcem chrzestnym (moze juz bylym) Giertychem. My sobie z Giertychem jakos poradzilismy, za to w Izraelu ludzie pokroju Giertycha (lub tylko charakteru jaki utozsamiamy z Giertychem) zdolali dojsc do wladzy i wychowac pokolenie. Na nieszczescie w Polsce mamy obozy zaglady, do ktorych dzicz przyjezdza.
Pytanie zasadnicze jest takie- jak sobie z ta dzicza radzic? Moze rozebrac te obozy i wyslac w czesciach do Izraela? Albo zabronic dziczy wjazdu do Polski? A moze wlasnie zapraszac dzicz z Izraela jak najczesciej do Polski, zeby Polacy mogli sobie wyrobic na jej temat zdanie?
Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
03-08-2007googleInvocatio Dei dla Wawy
Może to przez upał a może mocne uderzenie w głowę, ale chyba zapowiada się kolejne kuriozum:
www.zw.com(*)out=1&forum_id=40841&page=text
www.zw.com(*)4178&news_cat_id=259&page=text

- Bez herezji! Ateizm w Polsce występuje w formie szczątkowej - mówi lider klubu PiS Marek Makuch.
Tia, szczególnie w Warszawie gdzie kościoły puste stoją. Tym bardziej niewierzący powinni pokazać wreszcie, że są znaczącą siłą. Oj chyba się wyborcy od Walcównej odwrócą..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)