Racjonalista - Strona głównaDo treści
Invocatio Dei dla Wawy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
28-07-2007 12:06googleInvocatio Dei dla Wawy
Może to przez upał a może mocne uderzenie w głowę, ale chyba zapowiada się kolejne kuriozum:
www.zw.com(*)out=1&forum_id=40841&page=text
www.zw.com(*)4178&news_cat_id=259&page=text

- Bez herezji! Ateizm w Polsce występuje w formie szczątkowej - mówi lider klubu PiS Marek Makuch.
Tia, szczególnie w Warszawie gdzie kościoły puste stoją. Tym bardziej niewierzący powinni pokazać wreszcie, że są znaczącą siłą. Oj chyba się wyborcy od Walcównej odwrócą..

waldmarc
To jakby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości, co do Platformy Obywatelskiej. To po prostu kołtun w wersji light, PiS - kołtun hard, LPR - kołtun hard XXXL. A ta miernota z PiS-u niech pamięta, że istnieje coś takiego jak konstytucyjna zasada neutralności światopoglądowej państwa i że ktoś może ich w końcu rozliczy za jej notoryczne łamanie. Oj przydałby się się jakiś Zapatero...

PS. Ciekawe czy niedługo uroczyste preambuły, inwokacje do Pana Boga i zaklęcia na wartości chrześcijańskie będą otwierac regulaminy szaletów miejskich
movax (630 punktów)
>- Bez herezji! Ateizm w Polsce występuje w formie
>szczątkowej - mówi lider klubu PiS Marek Makuch.

Gdy czytałem ten cytat w GW to zbladłem. Ale zaraz sobie przypomniałem o ILAiA, może trochę to pomoże.
Wojciech Hawryluk
Rzeczywiście, szlag trafia!
Osnowa
>Gdy czytałem ten cytat w GW to zbladłem. Ale zaraz sobie przypomniałem o ILAiA, może trochę to pomoże.

Lista ma pomóc? A jak?
placownik (17853 punktów)



Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Kurt Goedel
Wiem, czytałem na gazeta.pl. Moja intuicja mi mówiła, żeby na HGW nie głosować. Nie myliłem się Teraz wiemy, jakie HGW z niej się zrobiło
bystrzak
>Może to przez upał a może mocne uderzenie w głowę, ale
>chyba zapowiada się kolejne kuriozum:
>www.zw.com(*)out=1&forum_id=40841&page=text
>www.zw.com(*)4178&news_cat_id=259&page=text
>- Bez herezji! Ateizm w Polsce występuje w formie
>szczątkowej - mówi lider klubu PiS Marek Makuch.
>Tia, szczególnie w Warszawie gdzie kościoły puste stoją.
>Tym bardziej niewierzący powinni pokazać wreszcie, że są
>znaczącą siłą. Oj chyba się wyborcy od Walcównej odwrócą..
>

A co ma do siebie liczba ludzi w kościołach do liczby ateistów? Wydaje mi się, że to niezależne sprawy. Wielu jest wierzących, ale nie uczęszczających do kościoła.

Pozdrawiam.
elfir
>niezależne sprawy. Wielu jest wierzących, ale nie uczęszczających do kościoła.
>

Hmm.. zakladajac, ze slowo "wierzacy" oznacza z 90% prawdopodobienstwem katolika, to nie uczestniczenie w mszy jest lamaniem jednej z podstawowych zasad religii katolickiej, co tym samym dyskwalifikuje osobe jako "wierzaca" czy tez katolika.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365