 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 01-11-2006 | FailSafe | Sprawiedliwość społeczna - istnieje coś takiego? |
Co sądzicie na temat sprawiedliwości społecznej? Czy coś takiego w ogóle może istnieć? Czy jest jakaś jedna, uniwersalna sprawiedliwość czy generalnie mówienie o sprawiedliwości dotyczącej wielkich grup ludzkich - społeczeństw jest wewnętrzną sprzecznością? Spójrzmy na to praktycznie, czyli jak termin ten jest używany, bo chyba bardziej praktycznej praktyki w tej dziedzinie to już nie uświadczymy  Sprawiedliwość społeczna to takie coś, co tłumaczy przyczyny dawania jakichś zasobów - głównie finansowych ludziom, którzy są ich pozbawieni. S.S. (sprawiedliwość społeczna - przepraszam za taki brzydko kojarzący się skrót, ale nie chce mi się tego pisać w formie pełnej...) tłumaczy czemu pieniądze powinni dostawać ludzie, którzy ich nie zarobili. S.S. chce by wspomagać biednych, nieszczęśliwych, pokrzywdzonych przez los. S.S. każe wspomagać rolników, gorników, pielęgniarki itd. W dawaniu nie ma oczywiście nic złego i pod tym kątem S.S. jest piękną rzeczą. Jednak aby dać, należy najpierw zabrać i tutaj S.S. równierz zawiera pewne schematy działań. Zabierać należy oczywiście tym którzy coś mają - na ogół bogatym przedsiębiorcom, ew. klasie średniej (jeśli w danym kraju się wykształciła). Czy jest jednak sprawiedliwe zabierać tym, którzy się czegoś sami dorobili? Pomijam tutaj złodziei i krętaczy, ale weźmy pod uwagę zwykłych przedsiębiorców, którzy tyrają (nie wszyscy oczywiście) po x godzin dziennie by zapracować na siebie, swoją rodzinę, polityków oraz tych, którzy są pod opieką S.S... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 121 (przedawniony) | | 29-10-2006 | Thorvoy | Nowa Oświata |
Nowa oświata
Mój pomysł na lepszą oświatę:
Przywrócenie starego systemu edukacji (8-letnia szkoła podstawowa i 4-letnie liceum).
Całkowite wykreślenie lekcji religii ze szkół.
Edukowanie kierunkowe, zamiast wszechstronnego na etapie liceum.
Wywalenie Giertycha na zbity pysk.
Usunięcie z matury przedmiotów w rodzaju "Wiedzy O Tańcu".
Jednorazowa możliwość natychmiastowego poprawienia matury.
To były pierwsze punkty "nowej oświaty". Czekam na nowe opinie, poprawki i sugestie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 28-10-2006 | Tryt | Polscy politycy |
przez ostatnie miesiace czytajac, sluchajac i ogladajac wiadomosci mam szczerze dosyc politykow i polityki. ciagle oskarzenia, podzialy, wzajemne obrzucanie sie blotem, wmawianie, ze zyciem kazdego obywatela rzadzi uklad, ze ten kto nie z nami, ten przeciw nam. wczoraj jednak moja niechec do polityki zmalala dzieki obejrzeniu wywiadu z W. Cimoszewiczem, nadal jestem pod wrazeniem tego co powiedzial i jaka klase soba prezentuje. mysle ze byl to najlepszy polityk ktory przez ostatnie lata uczestniczyl w zyciu politycznym. jego slowa m. in. o tym jak latwo przyjela sie nazwa IVRP, ktora jest niczym nieuzasadniona, jest to jedynie propaganda, ktora ma przyciagnac zwolennikow partii rzadzacej albo fakt jak niszczy sie dorobek Polski po okraglym stole, ktory obecnie rozwniez przedstawia sie jako zdrade narodu, powinny trafic szczegolnie politykow rzadzacych, ktorzy wydaja sie otumanieni, tak zafascynowani wladza ze traca kontakt z rzeczywistoscia, tworzac wyimaginowany twor jakim jest IVRP niszcac tym samym ogromny dorobek IIIRP. wracajac do Pana Cimoszewicza wydaje mi sie, ze powinien on byc przykladem dla pozostalych politykow i nie chodzi mi o poglady, ale o klase, kulture, sposob wypowiadania i brania odpowiedzialnosci za slowo ktorej dzisiaj tak bardzo brakuje.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 25-10-2006 | Piotr | Korupcja strukturalna w samorządach |
Korupcja i prywata w samorządach. www.piotr.org.pl Jak pracownicy pomocy społecznej dbają o ludzi i jaki tak naprawdę cel im przyświeca w ich działalności. www.piotr.org.pl Czy chcecie takich radnych przymykających na to oko i takich samorządów ? Wyślij link znajomym niech dowiedzą się o co tak naprawdę chodzi w tej POMOCY. www.piotr.org.pl Czy mimo to i tak będziesz głosował(a) na starych ........... znajomych? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 24-10-2006 | Jarek Kubaszewski | Boruta | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 22-10-2006 | Michał Aleksy Mentrak | Czy jest na forum psychiatra??? |
Ten wątek mogłem umieścić praktycznie gdziekolwiek. Umieszczam go tu, ponieważ zacytowany tekst jest odzwierciedleniem stanu świadomości większości społeczeństwa. Cytat pochodzi z blogu, znanego tu skądinąd Haereticusa. Ponieważ cytat jest długi (pełna wypowiedź), to zadam kilka pytań zanim zanudzę Czytelnika. 1. Pytanie tytułowe. Jest o tyle istotne, że ustosunkowanie się fachowca może stworzyć szersze spectrum do dyskusji. 2. Czy kraj, którego obywatele w większości (wiem co mówię) reprezentują podobną mentalność może nie być państwem wyznaniowym? 3. Jaka jest geneza takiej samoświadomości? 4. Jakie skutki za sobą pociąga? 5. Czy, a jeśli tak, to jak temu przeciwdziałać (walczyć?)? A oto tekst do dyskusji: Znalazłam perłę! Czy pamiętacie przypowieść o perle? "Dalej podobne jest Królestwo Niebios do kupca, szukającego pięknych pereł, który, gdy znalazł jedną perłę drogocenną, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją" (Mat. 13:45-46) Ja tę perłę odnalazłam. I mam ją. Chciałabym się nią z wami podzielić. Opowiem wam o czymś co zmieniło mnie, całe moje życie, moje patrzenie na świat i uczyniło mnie szczęśliwą. Urodziłam się i wychowałam w katolickiej rodzinie. Od dziecka pragnęłam Boga i byłam osobą głęboko religijną. Wszystkie praktyki religijne, których uczył mnie mój kościół traktowałam z najwyższą powagą. W każdą niedzielę uczęszczałam na msze. Regularnie przystępowałam do sakramentu pokuty i eucharystii. "Zaliczałam" pierwsze piątki miesiąca, wierząc,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 18-10-2006 | Fidel | REDWATCH ciągle działa !!! |
Nazistowska strona ( www.redwatch.info) zamieszczająca zdjęcia i dane osobowe "czerwonych", namawiająca do stosowania wobec nich przemocy, nadal działa!! Jak widać skuteczność naszych władz i upolitycznionych organów ścigania, jest porównywalna ze stosowaniem dynamitu do gotowania wody - dużo huku, a woda nie dość że dalej zimna to jeszcze rozchlapana po całej okolicy. Gdy zrobił się wokół tego problemu szum medialny, najważniejsi "strażnicy" prawa i sprawiedliwości zwoływali konferencje, zapewniając, że ten palący problem rozwiążą raz na zawsze i definitywnie. Były aresztowania, popisy oratorskie ministra Ziobry, butne przechwałki ministra Dorna, zapewnienia że w tym kraju nie ma miejsca dla skrajnej prawicy. I co? Jak widać NIC!! Włos się na głowie jeży, bo jak tak dalej pójdzie to w tym zachodnio azjatyckim kraju rozpanoszą się radykalne ugrupowania, a jego włodarze dalej zajęci będą grzebaniem w teczkowym szambie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 16-10-2006 | Balkowski | Co ma piernik do wiatraka? |
....czyli Subotic a kasety Begerowej (moje podsumowanie pewnej dyskusji która rozwinęła się na innym forum).
Linia obrony PiS-u w sprawie opublikowanych przez TVN kaset polega jak widać przede wszystkim na zarzuceniu Suboticowi agenturalnej przeszłości. Jak widać, "ciemny lud" do pewnego stopnia nawet to kupuje. Ja w tej sprawie nie rozumiem jednej rzeczy. Załóżmy chwilowo, jedynie dla dobra dyskusji, że PiS ma rację - więc Subotic jest agentem KGB, maczał ręce w zamachu na papieża, pił wódę z Urbanem i co tylko sobie Jarosław wymyśli. Nie kłóćmy się nawet o to czy miał wpływ na program - a niech tam, załóżmy że nie tylko miał, ale nawet osobiście go nakręcił i własnoręcznie podłożył kamerę.
No i tutaj nadal czegoś nie rozumiem, bo wg mnie to co jest na taśmach nadal pozostaje dokładnie takie samo. Można się spierać jak dalece jest to nieprzyzwoite (wg mnie na tle innych działań rządu jest to tylko nieco większa wpadka), tyle że ta nieprzyzwoitość w najmniejszym stopniu nie zależy to od koneksji i powiązań kamerzysty. Przynajmniej według mnie, bo według Jarosława jak widać zależy, zresztą parę % społeczeństwa nadal mu wierzy więc pewnie widzą jakąś oczywistość która stale umyka mojej uwadze. Może ktoś mi uświadomi coś co przeoczyłem?
Jak dla mnie sytuacja nadal przypomina taką gdzie złodziej nakryty na kradzieży zwraca uwagę policjantowi że jego dziadek był w PZPR a jemu samemu śmierdzi z buzi. Brzmi absurdalnie, ale jak widać to co dla zwykłego obywatelowa jest nie do pomyślenia,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 43 (przedawniony) | | 08-10-2006 | Puszczyk | Jądro terroru |
Najpierw cytat: Motto izraelskiej agencji wywiadowczej brzmi: "Przez wykorzystanie podstępu doprowadzamy do wojny" - Victor Ostrovsky, były agent Mossadu. A dalej fakty: 1944 - syjonistyczni terroryści mordują lorda Moyne w Kairze. 22 marca 1946 - Gotthilf Wagner, Szwab zyjacy w Palestynie od trzeciego pokolenia zostaje zastrzelony przez syjonistycznych ekstremistow. Z Palestyny znika cala minispolecznosc Szwabow. 9-13 listopada 1946 - syjonisci zabijaja 19 policjantow: 11 brytyjskich i 9 arabskich. 22 lipca 1946 - syjonisci wysadzają hotel "King David" w Jerozolimie - 91 osób zabitych, 45 rannych; wzmaga się terroryzm żydowski i sabotaże, skierowane przeciw Brytyjczykom i Arabom w Palestynie. 12 czerwca 1947 roku "szwadron śmierci" Begina - Irgun, porwał dwóch brytyjskich sierżantów: Clifforda Martina i Meriyna Paise'a. Dnia 31 czerwca ich ciała znaleziono w gaju Nathanya. Sierżanci zostali powieszeni na drzewach eukaliptusowych. Mieli wykręcone do tyłu i skrępowane sznurami ręce, głowy owinięte skrawkami koszul. Na piersi jednego z nich była przypięta kartka: "Wysoki trybunał Irgun". Przestrzeń wokół powieszonych została zaminowana. Kilku oficerów, którzy chcieli odciąć ciała, zostało ciężko rannych. 17 maja 1948 - Rada Bezpieczeństwa powierza misję mediatora w Palestynie przewodniczącemu Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, hr. Folke Bernadotte. 28 lipca 1948 - raport hr. Bernadotte wnosi propozycje poprawek do pierwotnego planu podziału Palestyny. 17 września 1948 - hr. Bernadotte.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 03-10-2006 | Brudka | Kaczoplan 4-letni, część 2 |
Kurwiki w oczach znów podnieciły polską scenę polityczną. Rozwijając zatem przedawniony wątek( www.racjonalista.pl/forum.php/s,32529#w32533 ) czas na immanentnie nietrafne prognozy rozwoju sytuacji. W ciągu roku zrealizował się wariant 2.1. Jesteśmy w trakcie przewidywanego ostrego kryzysu politycznego. Możliwe obecnie są następujące scenariusze: 1. PiS tworzy egzotyczną koalicję większościową z PSL, LPR i przekupną drobnicą sejmową. Wariant na tyle mało prawdopodobny, że nie warto zawracać sobie nim głowy. Jeśli jednak pomyśleć, że wybory dla PSL oznaczają wyjście z parlamentu, to moja pewność odnośnie nikłych szans takiej koalicji jest co najmniej wątpliwa. 2. PiS tworzy/utrzymuje rząd mniejszościowy. Wariant możliwy, ale karkołomny dla PiS. W pierwszej kolejności rząd poniesie klęskę przy głosowaniu budżetu. Pojawiają się tu następujące możliwości: 2.1 Rozpocznie się partyjka konstytucyjnego ping-ponga, która zakończy się wyborami na wiosnę. PiS poniesie spektakularną klęskę wyborczą ( poniżej 10% poparcia). Zwycięzcą zostanie PO, lewica być może wróci do gry politycznej, a Samoobrona zwiększy liczbę szabel w Sejmie. PiS powinno unikać tego wariantu. Nie potrafię przewidzieć dalszego jego rozwoju tym bardziej, że LK nadal będzie prezydentem. 2.2 Prezydent desygnuje polityka z PO na premiera. Przy takim rozwoju sytuacji przechodzimy do wariantu 3, choć PiS w tym rządzie posiadać będzie zdecydowanie mocniejszą pozycję. PO powinna unikać tego scenariusza... | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |