Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
02-03-2010stokrotkaSzowinistyczny język polskich mediów
Nie wiem czy tylko dla mnie (podejrzewam, że nie) takie sformułowania jak:

"Niemcy dusili Polkę w pociągu" (link do pełnego tekstu - lublin.gaz(*)ociagu__bo_byla_za_glosno.html)

są przejawem nacjonalistycznego światopoglądu. Nie wnikam, czy dziennikarze robią to w pełni świadomie - wiedząc, że w ten sposób zaspokajają ludzi żądnych ksenofobicznej agresji, czy nieświadomie - po prostu pisząc tak jak im leży na wątrobie, czyli sami będąc ksenofobami.
To dowód na poziom społeczeństwa - jego nacjonalistyczny prymitywizm. Nie mówię, że wszyscy tacy są, ale musi być ich dużo (a agresja komentarzy pogłębia problem) skoro tak się pisze i mówi w czołowych mediach.

Dla mnie to dwóch mężczyzn dusiło kobietę w pociągu. Element narodowy w ogóle nie powinien istnieć, bo nie powinien mieć znaczenia. Jeśli ma - to powinien zostać podany tak, jak się podaje inne szczegóły, czyli w rozwinięciu tekstu, a nie jako headline.

Czy tylko ja uważam to za pewną odmianę języka nienawiści?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
02-03-2010SławoSkinheada metamorfoza
Jak zawsze (po przeczytaniu poniższego tekstu) w takich przypadkach mam mieszane uczucia. Były skinhead, który napi******* (przepraszam za wulgaryzm, ale jak znam życie, nie patyczkował się ze swoimi ofiarami) uczciwych ludzi znajduje swoje żydowskie korzenie. Oczywiście staje się ultra-ortodoksyjnym Żydem, jakby inaczej! Takich piewców Boga obawiam się najbardziej, no ale cóż "niezbadane są ścieżki Pana", a może "po owocach ich poznacie" .

www.nytime(*)oland.html?emc=tnt&tntemail1=y

* tekst jest w języku angielskim

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 26 (przedawniony)
28-02-2010dokowskiPanie Adamie! Gratulacje!
Ludzie podli, pokroju Zybertowicza i Wierzejewskiego, poprzegrywali z Michnikiem procesy o zniesławienie. Największy polski antykomunista wciąż pozostaje niezachwianym autorytetem politycznym i moralnym dla Polaków (ich lepszej części), obnażając niskie intencje ludzi, którzy chcieliby się cieszyć niezasłużoną sławą antykomunisty.

Wielu jest w Polsce takich socjalistycznych polityków, którzy kłamliwie nazywają siebie "prawicowcami", a których jedynymi umiejętnościami "prawicowania", jest antysemityzm i rydzykanctwo. W rzeczywistości ich działalność polega na mniej lub bardziej nieświadomych próbach przywracania dawnych sowieckich stosunków w Polsce - taka jest np. działalność PiS i LPR. Ludzie ci czują jednak jakiś dyskomfort, jakiś resentyment, jakieś kompleksy, jakiś wstyd z powodu podłości swojej duszy, czy co, które wymagają odwrócenia uwagi od ich wstrętnego wnętrza, a do takiego odwracania uwagi idealnie nadaje się psychologiczny mechanizm projekcji. Stąd biorą się ich absurdalne ataki na największego polskiego antykomunistę, gdyż jego szlachetność, czystość i sława najbardziej kłuje ich w oczy.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 315 (przedawniony)
27-02-2010Palę SchematyCo myślicie o Januszu Korwinie-Mikke?
Co myślicie o Januszu Korwinie-Mikke?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 69 (przedawniony)
27-02-2010sceptymuchaJaki ma być prezydent Polski.
Witam!
Czego oczekujecie od prezydenta? Bo idą wybory!
Ja oczekuję, że ubierze się w koszulę panamę, biały kapelusz i białe spodnie (prawie jak Cejrowski w podróży do Ameryki Płd.), pojedzie na ważny szczyt europejski i witając się będzie mówił: polityk też może być człowiekiem.
Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
27-02-2010dokowskiPani Alicjo! Trzymamy kciuki
Szmatławiec o nazwie "Gość Niedzielny" kontynuuje swoją podłą działalność przeciwko skrzywdzonej przez siebie kobiecie. W katowickim Sądzie Apelacyjnym szmatławy redaktor, ksiądz jakiśtam, walczy o to, żeby nie musieć przepraszać swojej ofiary. Podły oszczerca nie ma odwagi, żeby przeprosić. Jest to szczególnie hańbiące zachowanie, ponieważ facet jest podobno księdzem, a księża niby uczą pokory, ciągle udają, że proszą o przebaczenie, mówią o swojej winie i o swoich grzechach.

Właściwie to nie ma w języku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby oddać ogrom pogardy, na jaką zasługuje redaktor naczelny tego szmatławca. Pozostawię więc tę czarną owcę na pastwę sumienia, niech się facet sam zagryzie, a skupie się na ofierze.

Otóż charakterystyczne jest dla tej sprawy, że Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał Panią Alicję za ofiarę polskiej teokracji, że się tak wyrażę. Polska została zdemaskowana i skompromitowana na oczach świata, jako kraj, w którym kapłani panującego kultu znęcają się nad nieposłusznymi kobietami, posługując się metodami terroru państwowego. Rząd polski został ukarany.

Zastanawiam się, jakie prawa powinny przysługiwać ofierze tego rodzaju przestępstw, jak długo władze ukaranego państwa, wliczając w to sądy, mogą prześladować swoją ofiarę. Przecież zanim Pani Alicja wygrała w Trybunale, musiała przejść gehennę w polskich sądach, które popierały jej prześladowców.

Moim zdaniem ofiary przestępstw tak w ogóle powinny mieć jakieś prawa wynikające z tego właśnie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 45 (przedawniony)
26-02-2010rexusOstrożnie jak z dzieckiem?
Zdumiała mnie ta informacja.
www.rp.pl/(*)ie_dzieci_moze_byc_karane.html

Pracownik socjalny w porozumieniu z policją może zabrać ci dziecko, co najlepsze zanim sąd się o tym dowie.
Dajmy na to, przykład:
Masz puszczalską córkę, więc tobie puszczają nerwy i zabraniasz jej spacerów późnymi porami, ta składa skargę na policji i następnego dnia pracownik socjalny odbiera ci prawo do opieki nad dzieckiem. Powód- zastraszanie psychiczne i zniewolenie dziecka. Ba, gdy zabraniasz dziecku skorzystać z komputera, możesz liczyć się z utratą praw rodzicielskich. Zapomnisz poodkurzać- stracisz syna.
Gdzie my żyjemy? Czemu państwo wtrąca się do spraw rodzinnych w takim stopniu?
Nawiedzona baba z opieki socjalnej będzie panem i władcą.
Mam nadzieję że JE Kaczyński wyrzuci ten pomysł do kosza.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 80 (przedawniony)
25-02-2010libertynNiewierzący przeciw komunie za komuny.
Mam prośbę. Ponieważ wielu forumowiczów dobrze orientuje się w czasach minionych tzw. komuny w Polsce, prosiłbym o pomoc. Potrzebuję kilka nazwisk osób niewierzących, deklarujących się jako niewierzące a jednocześnie będących w opozycji do "komuny", będących internowanymi czy wreszcie walczących z tamtym systemem. Oczywiście wolałbym nazwiska choć trochę znane ale zadowolę się nawet nieznanymi. Jednak chciałbym aby informacje można było zweryfikować. Czyżby o wolność w Polsce walczyli tylko katolicy?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 99 (przedawniony)
24-02-2010gamaPonure zwycięstwo
Pokazany niedawno w tv film "Towarzysz generał" wywołał liczne dyskusje. Sprowokowały one - podobnie jak film bardzo emocjonalne wypowiedzi różnych środowisk. Polaryzowały się stanowiska, fora portalowe huczały od kłótni; (choć akurat na tym portalu userzy byli wyjątkowo jednomyślni).

Nie przywołuję dyskusji wokół filmu. Warto jednak wspomnieć, że w tych dniach wokół jak to określono - ponurego zwycięstwa generała emocje ożyły na nowo. Odwołano bowiem szefową publicystyki TV1. Protest w jej obronie wystosowała grupa dziennikarzy, ludzi kultury i nauki.

Cytat:
"Odwołanie Anity Gargas odbieramy jako ponure zwycięstwo generała Jaruzelskiego. Nie sądziliśmy, że po 21 latach wolnej Polski możliwe będzie zwalnianie z pracy dziennikarki w związku z emisją filmu o karierze wojskowej i politycznej autora stanu wojennego. Decyzja Zarządu TVP budzi najgorsze skojarzenia z okresem PRL-owskiej cenzury".

www.rp.pl/(*)lania_Anity_Gargas_z_TVP1.html

Protest jako obywatel tego kraju popieram.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 158 (przedawniony)
23-02-2010lotrekPrzyczyny gwałtów.
Według najnowszej ankiety przeprowadzonej w Wielkiej Brytanii:
wiadomosci(*)edium=Nlt&utm_campaign=5957585
Cytat:
To twoja wina - twierdzi połowa kobiet

Nie wiem dlaczego, kobiety zamiast solidaryzować się z ofiarami gwałtów, częściej od mężczyzn obwiniają kobiety.
Do powód gwałtów, wymienionych w artykule, dodałbym jeszcze jeden. Często kobiety zawodzi zwykła wyobraźnia, bo np. jak nocą po wiejskiej dyskotece, dziewczyna pozwala się "odprowadzić" do domy kilku pijanym i dopiero co poznanym mężczyznom....to powinna się spodziewać najgorszego. Właśnie brak wyobraźni i lekkomyślność dorzuciłbym do głównych powodów gwałtów. A co inni sądzą na ten temat?
PS. ABSOLUTNIE nie usprawiedliwiam facetów, którzy dopuszczają się tego rodzaju czynów!!!
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)