 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 30-08-2007 | A.Wielogórska | Wszędzie te golasy! |
Zauważyliście, że w dzisiejszych czasach, nie ma... praktycznie niczego bez nagości?No bo na jaki kanał by nie przełączyć to wszędzie widzimy nagość.Zwłaszcza w teledyskach, czy jest jakiś nagrany w ciągu ostatnich 5 lat klip, bez golizny?Tak, jest ale jest ich naprawdę niewiele.Za mało.I nie są one puszczane po 22.Na kanałach muzycznych w klipach ludzie zwyczajnie uprawiają seks-mówiąc wprost, i nie jest to po 22, nagie panie zaszczycają nas równie często swoim widokiem przed ciszą nocną.Nie mówiąc już o reklamach typu AXE, bo na to szkoda słów.Szkoda że dziś aby być popularnym trzeba się rozebrać.
| Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 28-08-2007 | smietana8 | Political fiction |
pełna napięcia wartka akcja w naszym Parlamencie trąci sensacją
nie wiem komu kibicować
jestem zdezorientowany
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 28-08-2007 | Markiewicz | Śmierć - nic się nie stało lub megatragedia, czyli do wyboru |
Witam, spoglądając w wiadomości nie mogę się nadziwić podejściu do śmierci, powszechnie wiadomo jest, że na drogach ginie rocznie tysiące ludzi a traktowane jest to jak opady deszczu, wg mnie słusznie, bo taki jest świat, natomiast jak garstka moherów przewraca autobus to mamy tragedię oraz jakieś niepojęte odszkodowania. Żeby sprawa była jasna - żadna smierć mnie nie cieszy ani nie śmieszy, to głównie do patafianów księżulków (musiałem - wybaczcie, ale będę się starał niedojdom nie dokuczać), rozumna istota będzie o tym po prostu wiedziała. Nie podoba mi się wybiórcze traktowanie śmierci, albo w kraju mamy nieustającą żałobę i telewizję czarno-białą, albo podajemy śmierć jako informację i koniec z stopniowaniem, to była zwykła smierć a tamta to bardzo nadzwyczajna, jakim prawem obraża się tragedię ludzi, którzy "po prostu" zgineli ? a gloryfikuje śmierć potologicznych niedomytych babć ?
Pozdrawiam
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 26-08-2007 | diogenes | Polska jest do de |
najnowsza historia polski jest do de... mieliśmy już de_komunizację i de_ubekizację... rokita zapowiedział właśnie de_kaczyzację. potem nastąpi de_rokityzacja. wielu czeka na de_katolizację... tu i ówdzie słyszę o de_polonizacji... po prostu: de_grengolada...
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 24-08-2007 | JATO | Nauka historii a la polacca... |
Historia ponoć uczy. W Naszym (jako Polaków an mass)przypadku uczy, że nic nas nauczyć nie może. Nie może przede wszystkim nas nauczyć myślenia w kategoriach Państwa a nie Narodu ("wybranego")  . To wieczne MY - ONI !!! Przyczyna leży prawdopodobnie w tym, że rzeczona historia nigdy nie miała na to czasu. 1. W epoce Piastów, Jagiellonów i RP Obojga Narodów (za Jasienicą) kwitł partykularyzm, prywata i wszelkiej maści egoizm. Zaś tam Państwo. Jak się jaki król wysunął ponad poprzeczkę już go tam szlachta braty w dół, już go tam do poziomu, już go tam vetem po uszach. A to rokosz a to konfederacja a to...Skończyło się wiadomo jak 3 Maja + Targowica. 2. Zabory. Wiadomo. Byliśmy My Naród uciemiężony i Oni zaborczy krwiopijcy. Zamiast robić zwyczajem innego Narodu Wybranego geszeft i budować przy okazji podwaliny pod nową Polskę, my byliśmy Mesjaszem Narodów. Wiecznie Żywią y Bronią albo Za Naszą i Waszą Wolność braliśmy baty od wszystkich możliwych ościennych potęg, którym tak jak Królestwu Pruskiemu pozwoliliśmy urosnąć pod samym naszym nosem. 3. Wreszcie zaszumiało nam w 1918 roku wolnością Białoczerwoną. Zaszumiało orlim skrzydłem. I co? Gdyby nie "Dziadek" w maju 1926 to było by to samo co teraz albo i gorzej.  . Szczęściem nie wszyscy oszaleli i zaczęto coś robić ku utrwaleniu Państwa. Zabrakło niestety czasu a może i rozumu. 4. 1939 - 1989 (90) okupacja. Pierwej hitlerowska później bolszewicka. Znowu byliśmy My i Oni. Pierwej okupant a później ichni bo z nadania.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 36 (przedawniony) | | 24-08-2007 | polf | Wybory - bojkot? |
Oczywiście pytanie retoryczne. Odpowiedź brzmi NIE! Na wybory należy iść. Ale jak głosować? Są dwie opcje (wg mnie).
1) Głosować na PO gdyż ta ma największe szanse wygrać z PIS 2) Oddać głos nieważny. Pytanie co to da? Odpowieź: zmniejszy procentowo wyniki naszych geniałów politykierów. Pytanie jak to? Odpowiedź a tak to. Wyobraźmy sobie że frekwencja wyniosła 30% Reszta zbojkotowała wybory. PIS 29%, PO 35%, LiD 18%, LIS 6%, PSL 4% reszta dla innych. Gdy poszłoby do wyborów 60% ale 50% z nich głosowałoby nieważnie to wyniki byłyby następujące: PIS 14,5%, PO 17,5%, LID 9%, LIS 3%, PSL 2% reszta ... Co to zmieni ? Postawi naszych politykierów w trochę niezręcznej sytuacji bo kto zajmie 50% foteli w Parlamencie? Wtedy trzeba będzie czas na poważną debatę ze społeczeństwem. I wreszcie społeczeństwo będzie mogło powiedzieć że faktycznie zadecydowało dać "najmądrzejszym" czerwoną kartkę. Pytanie tylko co dalej?... Politycy zaczną obawiać się wyborczych decyzji gdyż zrozumieją że społeczeństwo jest już dojrzałe. Programy deklarowane zaczną być programami realizowanymi. I nie wg zasady obiecujemy wszystko realizujemy 10% tylko obiecujemy i realizujemy 100% bez obiecywania gruszek na wierzbie.
Tak więc po raz kolejny przekonuję za oddawaniem głosów NIEWAŻNYCH, po to by zdyscyplinować polityków. Koszty wyborów i tak będą mniejsze niż działania powyborcze naszych "elit politycznych". | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 38 (przedawniony) | | 24-08-2007 | tetryk | Powstanie |
Słucham radia (telewizji ani słuchać, ani oglądać już nie mogę) i nie mogę oprzeć się zadziwieniu. Celebracja kolejnych dni powstańczej warty jest już po prostu śmieszna, niemniej jednak ta indoktrynacja odniesie skutek. Niezależne media są zajęte śpiewem i dańcem, tudzież konkursami audiotele, toteż nie należy spodziewać się w nich żadnych liczących się głosów otrzeźwienia.
Mit powstania ma jedną ciekawą cechę. W niebywały sposób łączy korzenie ludzkiej cywilizacji z jej przyszłością. Decyzja o rozpoczęciu powstania była mianowicie piramidalną bzdurą, natomiast jako argumenty w jej obronie przedstawiane są kosmiczne głupstwa. Ot i tyle, pozdrawiam społeczność tetryk | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 22-08-2007 | Głąbiński | Polityka - co ja mam czynić? |
Powszechne jest - widoczne m. in. wśród uczestników dyskusji nt. "wybory - bojkot?" przekonanie o niskim poziomie intelektualnym, moralnym i kultury w środowisku wpływającym realnie na zarządzanie państwem, czy ogólniej - na politykę w Polsce. I jest to przekonanie usprawiedliwione. Stan ten jest powodem licznych aktualnych niedogodności, a przede wszystkim zapowiada marną przyszłość. Najgroźniejsze jest w tym jednak powszechne przekonanie o własnym, osobistym braku możności działania poprawiającego sytuację. Rezultatem tego przekonania jest bierność połączona z bezsilnym biadoleniem, lub rozpaczliwe pomysły nieskutecznych, doraźnych działań w rodzaju bojkotu głosowania, lub oddawania głosów nieważnych. Jest bowiem oczywiste, że (1) bez analizy przyczyn złego stanu, (2) bez uświadomienia sobie, że na polityków wpływać można jedynie przez zgodne działanie możliwie licznych grup, a na koniec (3) bez uznania realności wyłącznie powolnych, wieloletnich procesów, nic sensownego wymyśleć się nie da.
Jeśli chodzi o (1), powszechne i moim zdaniem słuszne jest przekonanie, że sedno zła dobrze oddaje określenie "upartyjnienie państwa", który jednak termin wymaga bardzo obszernego objaśnienia. Obecnie stwierdzę jedynie, że nie oznacza on, iż sama idea tworzenia partii - czyli grup o zbliżonych poglądach na politykę - jest zła. Ustrój demokratyczny bez istnienia partii nie da się realizować, pod warunkiem jednak że nie będą one (tak jak to mam miejsce w Polsce) funkcjonować na zasadzie,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 22-08-2007 | Jacek Krysztofik | Zakaz kandydowania... |
Alleluja.
TVP3 (Warszawa) podaje, że ma zostać powołana komisja konstytucyjna, której zadaniem będzie stworzenie zapisu, niedopuszczającego do kandydowania do parlamentu osób skazanych prawomocnym wyrokiem. Przewodniczącym komisji ma być Jan Maria Rokita. Diabli nadali.
Mam pytanie - czy będzie obowiązywać przedawnienie wyroku?
Pozdrawiam.
P.S. A Lepper na to: "Mam dorosłe dzieci - nazwisko Lepper i tak będzie w parlamencie." A łyżka na to... | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |