Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 38 (przedawniony)
24-10-2007Mariusz AgnosiewiczKoniec IV RP!
Dziś obudzimy się w innej Polsce. Cokolwiek by o niej nie powiedzieć, będzie, w co wierzę, zapewne lepsza niż żenujący epizod iv rp. A mały pan nawet na końcu nie potrafił zachować klasy rozsnuwając wizję spisku "Frontu". Cieszę się, że na ów "front" Bliźniakom udało się zmobilizować tylu wykształciuchów oraz zwykłych Polaków mających dość rządu jątrzenia, nienawiści oraz podziału. Oczywiście przejście władzy w ręce w miarę normalnej chadecji nie pozostaje bez myśli ambiwalentnych. Rodzi to istotne obawy, które jednak chowają się za odczuciem ulgi, że po prostu i tak może być tylko lepiej. Czas na laicyzm jako kwestię społeczną i polityczną zarazem jeszcze zapewne przyjdzie...

Co Wy o tym myślicie?

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
24-10-2007APawłowskiWróżba jaka czy co?
Onet w artykule Zulu Gula otworzy pierwsze posiedzenie Sejmudonosi iż to Tadeusz Ross będzie marszałkiem seniorem i T. Ross właśnie otworzy pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji. Czy nie traktować tego jako wróżby jakości tego Sejmu? Oby ten skład parlamentu nie wylansował większej ilości kabareciarzy, jeden wystarczy.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
24-10-2007Gregorias z PikutkowaPożegnanie sfrustrowanych
Coraz więcej ludzi zauważa rzecz równie ważną jak zmiana rządu - te wybory wygrało młode pokolenie Polaków. Ci, którzy głosowali po raz pierwszy, uwierzyli w siłę swojego głosu i wygrali. To w tej grupie był najwyższy odsetek zwolenników zmiany. Jeszcze silniej te proporcje zaznaczyły się wśród młodej emigracji zarobkowej. Ci najzaradniejsi, najlepiej wykształceni wysłaliby PiS tam, gdzie znaleźli się ich sojusznicy, czyli byli koalicjanci – do opozycji pozaparlamentarnej. (Niech nikt nie mówi, że to Kaczyński przepędził ich z Sejmu, ktokolwiek chciał natychmiast znalazł schronienie pod skrzydłami Jarosława Sierotki.)
To zwycięstwo młodego pokolenia może okazać się niebywałym wzmocnieniem wiary w demokrację. Czy ci młodzi nauczą się również głośno mówić o swoich oczekiwaniach pod adresem polityków, czy będą również obecni w okresach między wyborami, czy dotarliśmy do punktu, w którym następuje ta tak dawno oczekiwana zmiana generacyjna – zmiana nie na stołkach, ale w mentalności? Czy politycy ich usłyszą i wyciągną wnioski ze statystyk pokazujących zachowania wyborcze w różnych grupach wiekowch i w różnych grupach wykształcenia? Zobaczymy, ale już dziś warto o tym rozmawiać.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
23-10-2007nieobecnyMatka_Kurka
Czy ktoś z tutejszych forumowiczów zauważył fenomen internetowy, jakim jest onetowa twórczość osoby o nicku Matka_Kurka?
www.matka-kurka.net/
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
23-10-2007martJest jeszczcze CBA
Uff,odetchnąłem z ulgą,chociaż nie mogę powiedzieć żebym skakał z radości-w przeciwieństwie do mojej żony.Ale dobre i to.Zdziwił mnie natomiast spokój pana premiera(jeszcze).Takie pogodzenie się z przegraną i rycerskie zejście z ringu?Oczywiście krótka przemowa o szerokim froncie jak najbardziej na miejscu i w stylu śp.IV RP.Może udzieliła mi się atmosfera ostatnich dwóch lat bo odnoszę wrażenie, że jeszcze coś łupnie,takie małe łabędzie kwilenie,bo tak jakoś przypomniała mi się niedawna wypowiedź brata swojego brata, iż parę osób z górnej półki PO powinno zostać pozbawionych immunitetu.A CBA przecież nadal pracuje.Jest legalną służbą "do walki z korupcją i układem" powołaną przez PIS.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
23-10-2007Gregorias z PikutkowaKaczka po staropolsku
Kaczkę oskubać, opalić nad ogniem, wypatroszyć, uważając iżby nie rozlać żółci. Opłukać starannie z wszelkiego świństwa. Natrzeć solą i ziołami, nadziać winnymi jabłkami. Wysmarować brytfankę masłem, ułożyć na niej kaczkę i obłożyć dzwonkami kartofli. Piec do woli w wysokiej temperaturze.
Kiedy tłuszcz się roztopi, polewać co pewien czas kaczkę gorącym tłuszczem. Gdy kaczka pod wpływem wysokiej temperatury wreszcie się zarumieni, co pewien czas smarować pędzelkiem roztworem miodu.
Podawać z winem czerwonym, wytrawnym, z dobrego, słonecznego, roku.
Tak przyprawiona kaczka smakuje wybornie w sympatycznym towarzystwie.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
22-10-2007placownikWybory

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
21-10-2007Gregorias z PikutkowaKryptonim "kochaś"
Jaki kryptonim miała w CBA sprawa posłanki Sawickiej – „kochaś”, „przyjaciółka”, a może dla niepoznaki „wdowi grosz”? Operacja zaczęła się z górą rok temu. Cel operacyjny – nakłonić wszelkimi sposobami do przestępstwa posła lub posłankę PO. Możemy sobie wyobrazić ustalanie celu strategicznego przez kierownictwo CBA, wytypowanie zespołu, kolejne etapy realizacji zadania takie jak: rozpoznanie, wybór potencjalnych kandydatów, narady specjalistów i ostateczną decyzję o koncentracji na wybranej kandydatce, nazywanej dalej kryptonimem „S”, wybór oficera prowadzącego i przygotowanie go do czekającego go zadania. Oficer (przynajmniej w randze porucznika i z gażą nie mniejszą niż dziesięć tysięcy złotych miesięcznie) rozpoczął wykonywanie zadania.
Porucznik odpowiedzialny za operację „kochaś” musiał teraz nawiązać kontakt z „S” i pozyskać jej pełne zaufanie. (Był to oczywiście kontakt wyłącznie służbowy).
Operacja była kosztowna, gdyż obok gaży oficera prowadzącego oraz płac zajmującego się tą operacją zespołu sztabowców i techników, towarzyszyły tu znaczące koszty reprezentacyjne oraz inne wydatki.
Krótko mówiąc warto zadać pytanie, ile podatnika kosztowała operacja „kochaś”? Możemy to pytanie postawić inaczej ilu emerytów musiało się złożyć na tę operacje? Jeśli opatrzymy ją kryptonimem „wdowi grosz”, możemy zasadnie zapytać ile wdów wpłacających swój wdowi grosz do państwowej..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
20-10-2007martPolska Partia Pracy,co to jest?
Parę dni przed wyborami natrafiłem na konferencję prasową PPP w TVP Info.Kusząca alternatywa dla LiD-u,zwłaszcza w kwestiach światopoglądowych, ale o znikomym poparciu.No i zacząłem grzebać w Necie.O dziwo są tam ludzie startujący wcześniej do parlamentu z list AWS-u i ZCHN-u.Co to za dziwoląg?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
20-10-2007SzczepanikNasi przedstawiciele i polityczna racjonalność
Czy nie uważacie, iż bardzo pomocne dla ruchu racjonalistycznego byłoby posiadanie w sejmie i senacie osób jawnie nas wspierających - oczywiście jeśli to możliwe z różnych partii, aby uniknąć posądzania o komuszenie i liberalność.
Ojciec Rydzyk ma w sejmie 1/3 krzeseł.
Jesteśmy całkiem sporym kawałkiem elektoratu i do urn kartki wrzucać umiemy - gorsi od Pań w beretach chyba nie jesteśmy.

Oczywiście problemem jest czego dokładnie oczekujemy, ale moim zdaniem można zawrzeć to w następujących punktach:
- szybki i stabilny rozwój gospodarki,
- ujednolicenia prawa i wyeliminowanie z niego zapisów korupcjogennych,
- zwiększenie wpływu obywateli na każdy typ władzy (ustawodawczy, wykonawczy, sądowniczy),
- zmniejszenie wpływu wszystkich instytucja jawnie nawołujących do nietolerancji na politykę kraju,
- budowa i utrzymania sprawnej infrastruktury, sprawnego szkolnictwa (uczącego tak, aby młodzież była przygotowana do funkcjonowania w społeczeństwie) i skutecznych mechanizmów aktywizacji społecznej,
- zwiększenie sprawności organów budżetowych przez wypracowanie procedur i wdrożenie systemów informatycznych,
- prywatyzacja (co najmniej częściowa) w tych obszarach gospodarki, w których wyeliminowanie nadużyć nie jest możliwe ze względów na silny konflikt interesów (np. służba zdrowia),
- jednolite i niekorupcjogenne kryteria przyznawania wszelkiego rodzaju wsparcia finansowego: zasiłków, pomocy społecznej, rent,

Ciekaw jestem co myślicie o tych kryteriach?
A może inne propozycje. Proponuję..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)