Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kaczka po staropolsku

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
22-10-2007 00:39Gregorias z PikutkowaKaczka po staropolsku
Kaczkę oskubać, opalić nad ogniem, wypatroszyć, uważając iżby nie rozlać żółci. Opłukać starannie z wszelkiego świństwa. Natrzeć solą i ziołami, nadziać winnymi jabłkami. Wysmarować brytfankę masłem, ułożyć na niej kaczkę i obłożyć dzwonkami kartofli. Piec do woli w wysokiej temperaturze.
Kiedy tłuszcz się roztopi, polewać co pewien czas kaczkę gorącym tłuszczem. Gdy kaczka pod wpływem wysokiej temperatury wreszcie się zarumieni, co pewien czas smarować pędzelkiem roztworem miodu.
Podawać z winem czerwonym, wytrawnym, z dobrego, słonecznego, roku.
Tak przyprawiona kaczka smakuje wybornie w sympatycznym towarzystwie.


@ffe?
Niestety, obawiam sie ,iż w ubitej dziś kaczce żółć się rozlała...
@ffe?
>Niestety, obawiam sie ,iż w ubitej dziś kaczce żółć się rozlała...
Nadto pora chyba raczej na jakąś rybkę czy inną specjalność kuchni kaszubskiej. Kacza zupa ostatnimi laty nie tylko mnie się przejadła.
Ciekawski
Na jaką temperaturę nastawić piekarnik ?
Gregorias z PikutkowaTemperatura
>Na jaką temperaturę nastawić piekarnik ?
220 stopni C.
Kundzia (53 punktów)Odp: Kaczka po staropolsku

>Kiedy tłuszcz się roztopi, polewać co pewien czas kaczkę
>gorącym tłuszczem.<

Tłuszcz z kaczki w staropolskiej kuchni dworskiej wylewa się. Polewa się wodnistym sosem spod tłuszczu. Kaczy i gęsi smalec zbierały doły społeczne.
I wcześniej, przed pieczeniem usuwa się kuper, zawierający niezbyt ładnie pachnące gruczoły.
szkodnik (3 punktów)
>Kaczkę oskubać, opalić nad ogniem, wypatroszyć, uważając
>iżby nie rozlać żółci. Opłukać starannie z wszelkiego
>świństwa. Natrzeć solą i ziołami, nadziać winnymi jabłkami.
>Wysmarować brytfankę masłem, ułożyć na niej kaczkę i obłożyć
>dzwonkami kartofli. Piec do woli w wysokiej temperaturze.
>Kiedy tłuszcz się roztopi, polewać co pewien czas kaczkę
>gorącym tłuszczem. Gdy kaczka pod wpływem wysokiej
>temperatury wreszcie się zarumieni, co pewien czas smarować
>pędzelkiem roztworem miodu.
>Podawać z winem czerwonym, wytrawnym, z dobrego,
>słonecznego, roku.
>Tak przyprawiona kaczka smakuje wybornie w sympatycznym
>towarzystwie.
>
siemka ja vole kaczuszke z vielkim zimnym,zimnym pivem
smakova pozdro szkodnik

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365