 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 10-01-2013 | Maddy | Akcja protestacyjna inna niż wszystkie |
Trafiłam przypadkiem i trochę mnie rozśmieszyło a trochę jednak zmartwiło. moto.onet.(*)polowaniu,artykul.html?node=13Akcja protestacyjna przeciw fotoradarom, polegająca na przestrzeganiu ograniczeń prędkości, żeby zrobić na złość Rostowskiemu. Zapisanie w budżecie na 2013r 1,5 miliarda zł przychodu z mandatów to jeden z bardziej absurdalnych pomysłów. I jawnie sprzeczny z deklaracjami, jakoby radary miał poprawiać bezpieczeństwo. I gdyby akcja wypaliła, to Rostowski faktycznie będzie się łapał za budżetową kieszeń. Ale sam fakt, że przestrzeganie prawa przez obywateli może poważnie ograniczyć wpływy budżetowe, fatalnie świadczy o stanie umysłów rządzących. Niestety także najlepiej o "protestujących". Bo co to za poświęcenie wielkie - przestrzegać przepisów? Od początku mojej przyjaźni z czterema kółkami, to już ponad 21 lat, zasiliłam budżet państwa kwotą 250zł (50zł za wymuszenie pierwszeństwa, dwa razy po sto za prędkość) wszystko w jednym roku 1998 - dostałam na krótko firmowy samochód "po prezesie" z silnikiem 180KM i mi odbiło. Czy zatem moja akcja protestacyjna trwa już trzynasty rok? Nie czuję się męczennikiem. ps. A może akcja protestacyjna w ramach której kierowcy nie będą jeździć po alkoholu? Albo nie będą przejeżdżać na czerwonym ani pieszym po palcach na przejściach? Jestem za! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 51 (przedawniony) | | 09-01-2013 | Marek Matejewski | Głos racjonalistów w sejmie. |
Czy w Polsce istnieje przestrzeń polityczna, którą mogliby zagospodarować racjonaliści i intelektualiści? Dwie wiodące partie PO i PiS kompletnie podzieliły społeczeństwo sprytnie marginalizując pozostałe ugrupowania. Co proponują? Z jednej strony arogancję władzy i rząd przypadkowych "zderzaków", a z drugiej oszołomstwo i pseudo-teokrację (chyba żeby po sąsiedzku zrównoważyć tendencje obecne w Czechach). Polska na tle Europy prezentuje się nieźle. Jeszcze daleko nam do tej histerii, która panuje w Grecji czy Hiszpanii. Ale... Jak słusznie wypowiedział się ostatnio Francis Fukuyama Polska musi teraz przestać patrzeć wstecz. Bez innowacji technologicznych będziemy spadać po równi pochyłej (nie muszę dodawać kto jest w tym kraju głównym hamulcowym jeśli chodzi o rozwój nauki). Tymczasem deklaracje Tuska, że bezrobocie w 2013 r. nie przekroczy 13% to chyba tylko osobiste fantazje naszego premiera. Niestety rząd PO powoli, ale systematycznie zarzyna gospodarkę. Wystarczy wspomnieć, że 10 lat temu sąd rejestrowy wpisywał do rejestru 100.000 nowych przedsiębiorców. W ubiegłym roku liczba ta nie osiągnęła nawet 40.000. Tymczasem potencjalny rząd PiS pewnie zgotowałby nam powrót do epoki węgla i stali. Obok dwóch największych ugrupowań mamy jeszcze PSL, SLD i RP. Nowy przewodniczący PSL, gdy tylko usłyszał, że ma objąć tekę ministra gospodarki,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 08-01-2013 | Małyska | Kibice na Jasnej Górze |
Kościół po raz kolejny pokazał jak powinien być rozumiany patriotyzm, tolerancja i miłość bliźniego. Ks. Jarosław Wąsowicz, z Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży w Pile, zorganizował w dniu 5.01.2013 r. pielgrzymkę kibiców na Jasna Górę. Kibice modlili się w intencji ojczyzny, aby była wierna chrześcijańskim tradycjom. Mszy przewodniczył ks. Leszek Zioła. Kazanie wygłosił organizator ks. Jarosław Wąsowicz, w którym stwierdził, że "Środowisko kibiców znajduje się wśród wykluczonych przez establishment, nie za chuligaństwo, ale za niezależne myślenie, patriotyczne inicjatywy, manifestowanie przeciw arogancji administracyjnej". Wg ks. Wąsowicza msza w tym miejscu ma być źródłem siły dla kibiców do krzewienia wiary i patriotyzmu, którzy ponoszą za to wysoką cenę, płacąc kolegia i odsiadując miesiące w areszcie. Ponadto środowisko kibiców wyraża swój światopogląd poprzez silne umiłowanie ojczyzny, dumę z historii i konserwatywne podejście do kwestii tolerancji. Na zakończenie wspólnej modlitwy w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej tradycyjnie poświęcono transparenty i szaliki klubowe. Później klasztor zamienił się w piłkarski stadion, posypały się race i petardy. Skandowano chrześcijańskie hasła o miłości: "Bóg, Honor, Ojczyzna" i "Na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści". Na sam finał pielgrzymi z Jasnej Góry przypomnieli: "Donald, matole, tu są kibole". Zdaję sobie sprawę, że większość kibiców to nie chuligani. Zabrakło jednak słów potępienia ze strony.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 08-01-2013 | panTeista | Protest przeciwko prawu legalizującemu homeopatię. |
Klub Sceptyków Polskich zamieścił petycję do Ministra Zdrowia. Kto popiera może podpisać na tak. Link do petycji niżej. Protest przeciwko prawu zezwalającemu na legalizację homeopatii. MANIPULACJA W NOWELIZACJI PRAWA FARMACEUTYCZNEGO - PROTEST Klub Sceptyków Polskich wyraża swoje poparcie dla otwartego protestu autorstwa prof. zw. dr. hab. med. Andrzeja Gregosiewicza, przeciwko umieszczeniu w projekcie nowelizacji ustawy "Prawo farmaceutyczne" zmanipulowanej definicji substancji czynnej. Przytaczamy poniżej fragment treści protestu Profesora, zwracając się z apelem o uznanie Jego argumentacji. Profesor, odwołuje się do nauk: medycyny i farmakologii, chemii i fizyki. Zwraca uwagę na zagrożenia jakie może przynieść i nadużycia do jakich może dojść po dopuszczeniu do opisanej zmiany w prawie farmaceutycznym. Ciąg dalszy i petycja do podpisania tu: www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=8847 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 74 (przedawniony) | | 07-01-2013 | panTeista | Petycja o finansowanie homeopatii przez NFZ |
Redakcja miesięcznika Nieznany Świat zamieściła petycję do Ministerstwa Zdrowia. Domaga się finansowania homeopatii ze środków publicznych NFZ. Można podpisywać się przeciw petycji. www.petycje.pl/9151 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 40 (przedawniony) | | 06-01-2013 | Jan Werbiński | Michalkiewicz namawia do zabijania wrogów Polski |
Michalkiewicz podczas przemówienia w kościele 23 listopada 2012 w Zielonej Górze. W 19 minucie i 50 sekundzie filmu stwierdza że wrogów Polski powinno sie w pewnych sytuacjach zabijać. Czy to aby nie jest przestępstwo? Tym bardziej że jako wrogów określa po prostu ludzi, którzy myślą inaczej niż on. www.youtub(*)tailpage&v=yPcs22EPdPw#t=1113sPrzyznaję że nie wytrzymałem całego filmu. Nie chcę się denerwować na wieczór. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 66 (przedawniony) | | 05-01-2013 | doppelganger | Kongres Praw Człowieka na UJ |
Bez zbędnych ceregieli kilka kwiatków, rozpoczyna były prezydent: Cytat:Pierwszy kubeł zimnej wody: przemówienie otwierające całą imprezę. Lech Wałęsa w charakterystyczny dla siebie "ludzki sposób" stwierdził, że same prawa człowieka nie są wystarczające i potrzebna jest ich moralna legitymizacja, którą jest filozofia chrześcijańska - na sali słychać było odgłos aprobaty. Rozejrzałam się dookoła siebie - ku mojemu zaskoczeniu najlepsze miejsca na auli zajmowali duchowni. Zdesperowana szukałam wzrokiem kogoś, kto podziela moje zdziwienie i niesmak. Eureka, w ostatnim rzędzie spotkałam wzrok tak samo zmieszanych jak ja ludzi, którzy szykowali się do wyjścia. To byli Amerykanie i Australijczycy, którzy jak się potem okazało dali się nabrać tak samo jak ja. Skoro mamy już prolog, czas na rozwinięcie fabuły: Cytat:Przeglądam kilkudniowy program konferencji, codziennie msza. Pytam w informacji, czy to nie jest jakaś pomyłka, przecież to jest impreza międzykulturowa, gdzie zaproszeni są ludzie z różnych części świata o różnych wyznaniach? Otrzymuję informację, że msza nie jest przecież obowiązkowa. Uff, już się bałam.
Nie będę opisywać, jakie oczy robili ludzie, kiedy opowiadałam im o liberalizacji polityki narkotykowej i uczeniu w szkołach o antykoncepcji, bo to trzeba byłoby zobaczyć. Młoda dziewczyna wyszła w połowie, mówiąc że to obraża jej uczucia religijne, a inna zapytała, po co zajmujemy się narkotykami skoro w Polsce tego problemu nie ma. A teraz gwóźdź.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 04-01-2013 | maciejo | Spór o orszak trzech króli w Zielonej Górze. |
Jak podaje tokfm.pl w Zielonej Górze obywatel ateista protestuje przeciwko dofinansowywaniu z kasy miasta obchodów święta trzech króli. Tu link: www.tokfm.(*)zak_Trzech_Kroli___Nie.html#MTPrzy owym proteście nie chodzi o pieniądze (2000zł) ale o zasady. Oczywiście we współfinansowaniu religijnych przedsięwzięć przez miasto nic złego nie widzi zarówno Regionalna Izba Obrachunkowa ani Pan Jerzy Stępień - były prezes Trybunału Konstytucyjnego, który przy okazji wskazuje na powszechną i jakże słuszną obecność krzyża wszędzie gdzie się tylko da. W całym tym zamieszaniu najwięcej rozsądku widać w wypowiedzi prof. Jerzego Regulskiego, który stwierdza, że to jest samorząd więc ważne co ludzie chcą. No właśnie. Poniżej jest sonda. Gdy sam oddawałem głos na tak było 25%, a na nie - 69%. Tak więc ludzie swoje, władza swoje, a kościół dostaje co chciał. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 03-01-2013 | max99 | autocenzura w Eska TV |
Teledysk piosenki "One Day" Asaf Avidan pokazuje przez chwilę parę całujących się facetów, później faceta całującego się z dziewczyną. Niby nic w tym dziwnego, ale ostatnio ten teledysk emitowała telewizja Eska TV (dostępna w naziemnej telewizji cyfrowej). No i co? No a to, że twarze całujących się mężczyzn zostały na tym teledysku rozmyte tak, żeby nie było widać, jak się całują. Mimo to moment, w którym chłopak całował się z dziewczyną, nie był już ocenzurowany.
Czy to aby się nie nadaje do Rady Etyki Mediów? Druga sprawa, że to pewnie łamie prawa autorskie, bo wątpię, by autorzy teledysku wydali zgodę na taką jego modyfikację. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |