 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 12-09-2012 | Konowal | PO - partia bez winy :-) |
Błędy Platformy, wina PiS fakty.inte(*)edy-platformy-wina-pis,1841541Tak sobie myślę, że jakby mnie pozbawiono połowy mózgu i uwierzył w to o czym przekonuje PO to w drugiej połowie mózgu zaraz pojawiłoby się stwierdzenie: Jaka to nędza w tej partii panuje że przez sześć lat nie potrafiła naprawić tego co zastała. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 149 (przedawniony) | | 12-09-2012 | kulka_na_mole | Para-olimpiada czyli paranoja |
Janusz Korwin-Mikke:Każdy ma prawo uprawiać dowolne ćwiczenie fizyczne i urządzać dowolne zawody. Można się tylko cieszyć, że inwalidzi też organizują zawody. Ze sportem nie ma to jednak wiele wspólnego - równie dobrze można by organizować zawody w szachy dla debili lub turnieje brydżowe dla ludzi z zespołem Downa. (źródło) Tutejsi wyznawcy JKM jakoś milczą na temat tego wpisu ich idola, co mnie niezbyt dziwi, bo zwykle przemilczają Jego aktualne wypowiedzi, rozkoszując się ogólnymi pierdami, które On głosił za czasów UPR. A co na to nie zaczadzeni ideologią rodem z XIX-wiecznego USA? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 12-09-2012 | Maddy | O etyce po łebkach |
Wpadł mi w oko krotki artykuł na GW wiadomosci(*)ni_rodzice_czy_urzednicy_.htmli zadziwił miałkością i powierzchownym potraktowaniem tematu. Np. od niechcenia napisane, że uczniom się odechciewa chodzić na etykę, bo zimno. A może by się szanowny redaktor zastanowił, czemuż to w chodzeniu na religię zimno nie przeszkadza? Może dlatego, że religia jest gładko połączona z planem zajęć (a często włączona w jego środek) a etyka to piąte koło u wozu, dokładana po południu, bez ciągłości z innymi zajęciami itp. Albo grupy międzyszkolne - gdyby na religie dzieci musiały chodzić specjalnie po lekcjach do innej szkoły, ciekawe jaka byłaby proporcja "religijnych" do "etycznych". Swoją droga ja chodziłam na religie do parafii, po lekcjach. Faktem jest, że wtedy nikt dzieci do szkoły nie woził, zasuwało się pieszkom z kluczem na szyi więc i na religię chodziliśmy sami. Rodzicom wystarczało, że idzie nas z osiedla kilkoro razem, starsi dopilnują młodszych i po sprawie. Dziś potrzebna byłaby asysta rodziców wiec byłby krzyk, że nie mają czasu "bo angielski i szermierka". Paru moich znajomych poopiera religię w szkołach własnie dlatego - bo mają to "załatwione za jednym zamachem". Autor notatki nie wnikał też, czy czasem ze strony władz szkoły nie ma nacisków zniechęcających do etyki - na tej grupie co jakiś czasy słychać opowieści o tym, jak to dyrektor czy wychowawca "dobrze radzi" dzieciakom żeby sobie odpuściły,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 12-09-2012 | Christopher CJ Jozwiak | CHRZEŚCIJAŃSKIE OCZEKIWANIA WOBEC KSZTAŁTU EUROPY |
Polska aspiruje do bycia krajem świeckim, nie ma lekko... Najważniejszym wydarzeniem tego weekendu, sądząc po uczestnikach:: Kard. Stanisław Dziwisz - Premier Rzeczypospolitej Polskiej, Donald Tusk  - Bp Tadeusz Pieronek - Marszałek Województwa Małopolskiego, Marek Sowa - Kardynał Kazimierz Nycz - Minister Sprawiedliwości, Jarosław Gowin * Jacek Saryusz-Wolski, Przewodniczący Klubu PO-PSL w Grupie EPL (Chrześcijańscy Demokraci) w Parlamencie Europejskim ** Zbigniew Derdziuk, prezes ZUS, Opus Dei *** ... wśród gości spodziewany jest Mecenas Giertych + cała Tuskowa świta ::będzie ta oto konferencja: www.kosciol-europa.org.pl/program.phpCZY TO SĄ SPRAWY W ŚWIECKIM PAŃSTWIE JAKIMI MAJĄ ZAJMOWAĆ SIĘ NAJWYŻSZE WŁADZE??? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 11-09-2012 | coreless | Człowiek niezastąpiony |
Kim jest w dzisiejszych czasach tzw. "człowiek niezastąpiony"? Czy to ktoś taki, kogo zastąpić się nie da, a może wręcz odwrotnie - taki, którego nie da się zastąpić? Zapraszam do dyskusji - zwyczajowo - znawców tematyki hipnozy, marketingu politycznego i psychologii tłumu. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 100 (przedawniony) | | 11-09-2012 | Konowal | Czy demografia jest zagrożeniem czy wybawieniem? |
"Wskaźnik dzietności wynosi u nas zaledwie 1,3. Zajmujemy 208 miejsce na świecie na 228 krajów, podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Specjaliści biją na alarm - zbliża się zapaść demograficzna." fakty.inte(*)raz-nazywa-sie-dziecko,1836673Czytając tą wiadomość tak mnie jednak zastanowiło dlaczego głosi się to jako coś złego, katastrofę. Rozumiem że w normalnie rozwijającym się kraju to kłopot bo brakuje rąk do pracy, duży napływ imigrantów stwarza lokalne kłopoty itd., ale w Polsce można to uznać za coś dobrego. Pracy nie ma i nie zanosi się żeby była, nawet dla tych co zostali w kraju nie mówiąc już o tych 2 milionach co siedzi za granicą. Właściwie to powinniśmy się cieszyć że jest nas coraz mniej - jest wtedy szansa że dla naszych dzieci będzie normalna praca (pewnie u Niemca albo Chinczyka w ZSRE - ale to już inna bajka). Co wy o tym sądzicie. Jest czego się bać czy nie? Oczywiście pomijając przejściowe kłopoty z ZUS-em i emerytami, ale to kwesta kilkunastu lat :-/ ewentualnie tego który wykupi te długi razem z Polską. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 46 (przedawniony) | | 11-09-2012 | Andrzej Jasiński | Uwagi na tematy bieżące |
Nie mogę zrozumieć skąd tak wielu wypowiadających się na tym forum to zwolennicy neoliberalizmu,monetaryzmu itd.Przecież wyraźnie widać że aktualna polityka ekonomiczna [nie tylko w Polsce]zmierza w do nikąd.System w którym i my uczestniczymy zawiera w sobie wiele sprzeczności,np. konkurencyjność.Nie trzeba zbyt wiele wyobrazni żeby zrozumieć że wszystcy przegrywający [a jest ich większość] to potencjalni i rzeczywiści'' odrzuceni''.Państwo jest notorycznie oszukiwane,podatki,szara strefa,płacone ''pod stołem'' wynagrodzenia [oszukiwany ZUS],niewydawane paragony itd. itp.A narzekania są na wszystko.Nie łudźmy się.Tak długo się nie da tego ciągnąć.Rozwarstwienia narastają i w końcu osiągniemy masę krytyczną.I co wtedy? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 11-09-2012 | coreless | Nie nieomylny, a może po prostu skończony dureń? |
Ludzkie możliwości poznania są ograniczone, dlatego każdy człowiek popełnia błędy. Nikt nie jest nieomylny! Dlatego uważam, że pewne wynikające stąd niedociągnięcia można (w pewnych rozsądnych granicach) tolerować. Jakie są jednak granice owej tolerancji? Jak odróżnić "nie nieomylność" od ciasnoty umysłowej, głupoty, a często zwykłego lenistwa i cwaniactwa?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 72 (przedawniony) | | 10-09-2012 | Sobieski20 | świat schodzi na psy. |
Mieszkam w Anglii i dowiedziałem się że moja 15 letnia sąsiadka ma 4h obowiązkowej religii w tygodniu. A historii i geografii żadnej bo nie są obowiązkowe. O fizykę czy biologie nawet nie śmiałem pytać... A ja myślałem że 2h religii tygodniowo w mojej szkole średniej przed laty to było przegięcie. ( przy 1h fizyki,historii i geografii etc). I jak te dzieci mają myśleć racjonalnie.... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 41 (przedawniony) | | 10-09-2012 | julian | "Expose" Kaczyńskiego , czyli pomysły ekonomiczne dla Polski |
J.Kaczyński zaproponował 10-letni plan walki z bezrobociem. - 1,2 mln miejsc pracy w ciągu 10 lat głównie w małych miastach i wsiach - zaproponował szef PiS. wiadomosci(*)mln__miejsc_pracy_w_ciagu.htmlCo sądzicie o tych propozycjach ? Kilka pomysłów jest , moim zdaniem , dobrych . Trzeba zachęcać do zakładania miejsc pracy: 1. W zakresie podatku dochodowego PiS chce zmniejszyć ryzyko interpretacyjne, uprościć deklaracje podatkowe, dookreślić koszty pracy. PiS szykuje też ustawę proinwestycyjną: chodzi o to, by według słów Kaczyńskiego, "to, co przedsiębiorstwo inwestuje, nie było opodatkowane".Trzeba walczyć unikaniem płacenia podatków przez korporacje m.in banki : 2. Kolejnym punktem planu ma być przejściowe wprowadzenie podatku obrotowego dla banków i wielkich sieci handlowych, które zdaniem Kaczyńskiego różnymi metodami nie wykazują dochodów i w związku z tym nie płacą podatku dochodowego.
Wsparcie dla obecnych i przyszłych emerytów ; 3. Ulgi miałyby też dotyczyć emerytów. - Zrezygnujemy z opodatkowania pierwszego tysiąca złotych emerytury - stwierdził były premier. Zapowiedział też walkę o powrót do granic wieku emerytalnego 60 i 65 lat - wracamy do tych terminów, przy prawie pracy do 67. roku życia. Równocześnie skrytykował OFE, nazywając je "perspektywą prawie żadnych emerytur" i "wielkim oszustwem" sprzed lat.To nie jedyne propozycje dla naszego kraju, ale te gorąco.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |