Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
13-09-2015Christopher CJ JozwiakPolska sankcjonuje niemal zbrodnicze eksmisje na bruk....
Jest to jeden z najmocniejszych argumentów przeciwników przyjmowania uchodźców w PL.

----------------

* tylko z ostatnich dni:

1. wiadomosci(*)ksmitowac-samotna-matke/bg0ceh

2. tvnwarszaw(*)bie-strzelic-w-leb,178418.html

3. www.se.pl/(*)etrow-kwadratowych_675109.html

4. lodz.wybor(*)-dzieci-dla-dobra-rodziny.html

5. rdc.pl/inf(*)iem-ratusz-postawil-ultimatum/

6. www.gloswi(*)wej-toalety,id,t.html?cookie=1

---------------

Czy powinniśmy przyjmować tych, którzy uciekają ze swoich krajów ze względu na zagrożenie życia + sami nie są jakimiś radykałami, solidarnie z innymi krajami UE ale proporcjonalnie ze względu na liczbę ludności i zamożność danego kraju (?)

-> Czy obowiązkiem moralnym cywilizowanego społeczeństwa jest pomagać ludziom w sytuacji jaka dotyka zdecydowaną większość tych uchodźców nie z ich winy?

Czy My-Polacy jesteśmy cywilizowanym społeczeństwem - akceptując te eksmisje na bruk??
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
13-09-2015VonMFirmy, które by nie istniały w krajach zachodnich.
Zastanawia mnie jedna rzecz. Otóż w Polsce istnieje masa firm - także tych najbardziej znanych - których jakość usług jest nieporównywalnie niższa od standardów i oferty. Zastanawiam się jak szybko takie firmy wypadały by z rynku w krajach z długoletnimi doświadczeniami wolnorynkowymi, bowiem świadomość konsumencka w krajach tzw. Euopy Zachodniej, wskazuje że wiele z polskich potentatów w takiej rzeczywistości nie wytrwało by nawet miesiąca.

Trudno sobie na przykład wyobrazić, żeby UPC oferująca Internet, który wskutek użycia Google Maps potrafi się wyłączyć do konieczności ponownego uruchomienia komputera, utrzymała się na rynku w jakimś państwie zachodnioeuropejskim, w którym pojedyncze przypadki spowolnienia sieci powodują masowy odpływ klienteli. Z taką firmą zawiera się pewną umowę na czas, która w takim przypadku w kraju zachodnim od razu straciła by jakąkolwiek wartość.

Kiedy w Polsce może dojrzeć wolny rynek, w takim stopniu, że konsumenci będą szybko usuwać z rynku firmy będące analfabetami usługodawczymi?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
11-09-2015ArminiusDziwne wojny
3 września 1939 r. Francja i Wielka Brytania wypowiedziały wojnę Niemcom. W Warszawie przed ambasadami tych państw wiwatowały tłumy. 9 dni później na konferencji w Abbeville, brytyjsko – francuska Rada Wojenna podjęła decyzję o tym, iż nie będzie się prowadziło żadnych ofensywnych działań przeciwko III Rzeszy. W rezultacie od września 1939 r. do maja 1940 roku na froncie zachodnim trwał stan określany mianem dziwnej, śmiesznej, lub siedzącej wojny. Zdaniem historyka Jacka Moczulskiego decyzja naszych aliantów w Abbeville była klasycznym przypadkiem felonii – zdrady wasala/seniora na bitewnym polu, zdrady dokonanej względem państwa polskiego.
Dokładnie 20 lat wcześniej dziwna wojna również miała miejsce. Tym razem na wschodzie, na froncie wojny polsko –bolszewickiej i o ile w tym wypadku nie można mówić o klasycznej felonii, tym niemniej jednak owa domniemana zdrada może być interpretowana w kategoriach szerszych, mianowicie zdrady określonych pryncypiów moralnych na rzecz i korzyść państwa bolszewickiego.
W drugiej połowie 1919 r. bolszewizm w Rosji trzeszczał w posadach. Judenicz, Kołczak, Denikin, liczne powstania różnorakiej proweniencji – tworzące się państwo sowieckie na czynniki pierwsze. Do tego dochodziła Polska, z którą Rosja Sowiecka toczyła wojnę na szerokim froncie. Z Białorosjan najgroźniejszy był Denikin, który zdołał opanować ogromne połacie Rosji i Ukrainy i zdobywszy Briańsk, Tułę i Orzeł parł na Moskwę. Uderzenie polskiej armii –..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
11-09-2015BrzostowskiScenariusz rozpadu UE
Rozpad UE jest dziś chyba mało prawdopodobny, ale możliwy na tyle, iż warto rozmawiać, co dalej. Gdyby, na skutek wyjscia WB, coraz większego wpływu islamu na Europę, spadku konkurencyjności Europy, kryzysu ekonomicznego i innych czynników związanych z polityką globalną i bezpieczeństwem międzynarodowym, doszło do całkowitego lub częsciowego rozpadu UE, gdzie wtedy powinna być Polska? Czy powinna coś robić, czy czekać aż porwie ją nurt zdarzeń? No i jak to w ogóle będzie wyglądać w Europie, gdy EU się rozpadnie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
09-09-2015NikushiimiBierzmowanie - problem.
Cześć. Mam 15 lat, jestem teraz w 3 klasie gimnazjum, już jakiś czas temu zaczęły się przygotowywania do bierzmowania. Jestem ateistką, nie chcę przyjmować tego, ani żadnego innego sakramentu, ale moja babcia z którą mieszkam tego nie rozumie, naciska, żebym poszła do bierzmowania, bo inaczej zamknę sobie drogę do ślubu, kiedyś chłopak może mnie z tego powodu nie chcieć, mówi też, że to do niej będę miała kiedyś pretensje, że pozwoliła mi nie pójść i takie tam.
Nie zgadza się też na wypisanie mnie z religii, sama nie jest zbytnio religijna, do kościoła chodzi bardzo rzadko.
Nie dociera do niej, że przecież istnieje też ślub cywilny, bierzmowanie mogę przyjąć za kilka lat jeśli będę chciała, a jeżeli ktoś nie chciałby być z drugą osobą tylko dlatego, że nie jest bierzmowana, to jest po prostu głupi.
Nie wiem jak z nią rozmawiać, ciągle powtarza to samo.
Dodam, że to nie jest po prostu bunt, dla mnie przyjmowanie jakiegokolwiek sakramentu jeśli nie wierzę w boga jest bezsensu, zaczął się też nowy rok szkoly, mam dużo lekcji, dodatkowe zajęcia i zbiórki harcerskie, to dla mnie dużo, szkoda mi tracić te 2-2.5 godziny w tygodniu na mszę i spotkanie w kościele. :/

Proszę o pomoc.
Jeśli wybrałam zły dział dla tego wątku, to przepraszam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 31 (przedawniony)
09-09-2015ArminiusSkojarzenia oświęcimskie
W skwarne sierpniowe dni, gdy temperatury w cieniu sięgały 38 stopni Celsjusza, dyrekcja Muzeum Byłego Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu zainstalowała u wejścia na teren muzeum, instalacje typu kurtyna wodna, w celu przyniesienie ulgi skatowanym upałem.
Fakt ów wywołał oburzenie u licznych zwiedzających muzeum, zwłaszcza narodowości żydowskiej, którym zamontowane instalacje kojarzyły się jednoznacznie z "prysznicami gazowymi" w komorach gazowych. Inicjatywę dyrekcji muzeum wielu z nich potraktowało jako typowy przejaw polskiego antysemityzmu.
Powstrzymam się od komentarza - bo znów jest chyba tak, iż brak komentarza jest najlepszą ripostą.
Jednakże czyniąc to, zwrócę uwagę na problem znacznie bardziej ważki niż domniemane antysemickie, prowokacyjne i aroganckie zachowanie polskiego personelu.
Otóż jest nim zachowanie się i postawa sporej części Żydów zwiedzających były obóz koncentracyjny w Oświęciumiu. Co roku przyjeżdżają do niego rzesze młodzieży żydowskiej z Izraela - jest to część ich programu edukacyjnego. Zachowanie sporej cześci owej młódzi od samego początku jest - mówiąc delikatnie - wielce kontrowersyjne. Już na pokładach samolotów, potrafią się upijać, czynić burdy, znieważać członków załogi personelu. Potem w Polsce prezentują niezwykle agresywny i konfrontacyjny styl zachowania wobec polskiej - a więc w domyśle sensu stricto antysemickiej - rzeczywistości. Jego kulminacją jest wandalizowanie na potężną skalę hoteli, w których przebywają. Po przybyciu na teren..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
09-09-2015posthumanbrainPlaga mowy nienawiści - gdzie przyczyny i lekarstwo?
Mowa nienawiści z rodzaju rasizmu typu antysemityzmu czy islamofobii lub innych rodzajów ksenofobii, których ostatnio coraz więcej jest zła. I nie chcę tutaj nad tym dyskutować, więc osoby, których takie przekonanie odpycha od dyskusji - zachęcam do nie czytania wątku.

Gdzie myślicie leży przyczyna nasilenia ksenofobicznych nastrojów?

Może "źródłem zła" jest internet? Proste badanie socjologiczne - liczba like-ów na facebooku pod profilami partii radykalnie prawicowych w krajach europejskich w porównaniu z partiami umiarkowanymi/głównego nurtu. Wnioski: prawicowy ekstremizm dobrze sobie radzi w internecie co potwierdza też rzeczywistość o jakiej z tego co słyszałem mówi się też w tych krajach, że prawicowe partie mają silne kółka adoracji w internecie w swoich krajach. Podobnie jest w Polsce. Tylko gdzie jest przyczyna, a gdzie skutek? Czy to internet robi z jego użytkowników prawicowych radykałów?

Istnieje, z tego co wiem, narracja historyczna o roli upowszechnienia się kultury masowej i jej nowych środków w rozwoju nazizmu w Niemczech. Może sytuacja jest analogiczna? Oczywiście nikogo nie chcę porównywać do nazistów - chodzi mi jedynie o zjawisko upowszechnienia się radykalnych poglądów.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
08-09-2015MatixImigranci - do znudzenia
Gdzie są te kobiety i dzieci, o których "rzetelne" media trąbią od jakiegoś czasu non stop? Jak patrzę na te nagrania i zdjęcia to ja tam widzę 90% młodych mężczyzn uciekających przed poborem i sporadycznie jakieś kobiety z dziećmi. Mimo to hieny dziennikarskie trąbią o znalezionym w Turcji ciele dziecka. Czym to jest jak nie propagandą? Narzucaniem fałszywego opisu rzeczywistości społeczeństwu. Kolejne pytanie brzmi, czy przyjęcie tych paruset tysięcy ludzi to koniec? Czy to, że im się uda nie spowoduje przypadkiem, że 3/4 Afryki się tu zjedzie? Bo jakoś tak mi się właśnie wydaje. Dostajemy od mediów zmanipulowany obraz rzeczywistości. Skoro zdecydowana większość Polaków po prostu tych ludzi tu nie chce, to po co na siłę próbuje się nam wmawiać, żebyśmy zmienili zdanie?

www.wykop.(*)ego-przez-imigrantow-autokaru/
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
08-09-2015neutrinnoAntysystemowcy łączą siły !!!
Tak, się nie stało, niestety a podsumowując ich wszystkich wyjaśnia ten Pan choć też można mu parę rzeczy zarzucić (radzę przyśpieszyć w ustawieniach szybkość = 1.5)
www.youtub(*)wWTYF8&feature=youtu.be&t=1235

przykre jest tylko to że "człowiek bez programu" mający takie ogromne poparcie społeczeństwa (co prawda naiwnego), katolik psia mać.
Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
07-09-2015mm34krok w dobrym kierunku
Powstaje obywatelska incjatywa cyber obrony:
www.cybsec(*)olska-obywatelska-cyberobrona/

Mialem jakis czas temu pomysl aby sprobowac zainicjowac cos takiego jak open source dla administracji publicznej. Patrzac na informatyczna indolecje rzadzacych (przyklad ZUS, system sprawdzajacy oplacanie skladek zdrowotnych, CEPIK itd.), gdzie wszystko kosztuje pierdyliony trwa wieki i oczywiscie nie do konca dziala, gdzie korzysci plyna glownie do wielkich graczy (obcy kapital), ktory realizuje te projekty to moze sprawniej piekniej i przyjemniej byloby zlecac to grupom zapalencow inforatycznych, ktorych w naszym kraju nie brakuje. Korzysci dla budzetu oczywiste, mlodzi gniewni maja miejsce do pokazania swych umiejetnosci, zrobia cos dla Ojczyzny. Co o tym sadzicie? Moze juz sa jakies proby tego typu incjatyw w jakis krajach (cos slyszalem o Estonii) ?

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)