Powstaje obywatelska incjatywa cyber obrony: www.cybsec(*)olska-obywatelska-cyberobrona/Mialem jakis czas temu pomysl aby sprobowac zainicjowac cos takiego jak open source dla administracji publicznej. Patrzac na informatyczna indolecje rzadzacych (przyklad ZUS, system sprawdzajacy oplacanie skladek zdrowotnych, CEPIK itd.), gdzie wszystko kosztuje pierdyliony trwa wieki i oczywiscie nie do konca dziala, gdzie korzysci plyna glownie do wielkich graczy (obcy kapital), ktory realizuje te projekty to moze sprawniej piekniej i przyjemniej byloby zlecac to grupom zapalencow inforatycznych, ktorych w naszym kraju nie brakuje. Korzysci dla budzetu oczywiste, mlodzi gniewni maja miejsce do pokazania swych umiejetnosci, zrobia cos dla Ojczyzny. Co o tym sadzicie? Moze juz sa jakies proby tego typu incjatyw w jakis krajach (cos slyszalem o Estonii) ? |