 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 36 (przedawniony) | | 17-09-2006 | Petite Violette | O negatywnym pojeciu regulowania rodziny przez wiekszosc Polakow |
Bardzo mnie dziwi ta ogolnie negatywna postawa wobec regulowania rodziny w naszym kraju. Czytam codziennie prase i codziennie jest przynajmniej jeden artykul na ten temat lub ktory z tym tematem sie wiaze. O martwych niemowletach znajdywanych po kątach, o mlodzitkich kobietach ktore trafiaja do szpitala po porodzie a dziecka nie ma...i inne w tym stylu straszliwe wydarzenia. Teraz LPR chce wprowadzic ta poprawke do Konstytucji naszego kraju; to co powiem zabrzmi pewno feministycznie (nawet jesli feministka sie nie czuje), ale dlaczego rzad chce ograniczyc kobiety na pojemniki na plody? Biedni ludzie maja duzo dzieci, dzieci chodza do szkoly glodne, nie sa w stanie sie skupic nad lekcjami, w domu rodzice nie pomoga, albo nie moga, albo nie chca, te dzieci maja zle wyniki szkolne i pomalu przestaja sie wysilac - bo po co? Spoleczenstwo wtedy, kiedy dzieci dorosna, bedzie mialo rzesze ludzi malo wyksztalconych i bez jakiejolwiek dobrej woli do pracy. Tylko wspomne o roznych problemach psychologicznych ktore w takich rodzinach sie pojawiaja, nie mowiac o alkoholizmie. Owszem, ludzie biedni i malo wyksztalceni to jest najlepszy zer dla KK ale to jest tez obciazenie dla spoleczenstwa, szczegolnie jesli nie chca pracowac. Bo kto placi? My, z tej sredniej klasy, ci mnej biedni ktorzy pracuja i lataja wszedzie z jezykiem wyciagnietym az do kolan, po to aby nasze podatki utrzymywaly ty co nie chca. Polityka rzadowa wobec plodnosci jest agresywna i represyjna. I wyraznie jest bardzo marna.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 16-09-2006 | NIKT niezalogowany (zapomniałem hasła) | Wydawnictwa religijne uprzewilejowane...? |
Słyszałem,że wydawnictwa religijne ( w Polsce głównie katolickie) mają jakieś przywileje (bodaj mniejsze podatki czy nawet w ogóle nie płacą podatków)w stosunku do zwykłych wydawnictw. Problem polega na tym,że te religijne wydawnictwa wydają czasem książki nie tylko o tematyce religijnej i wygrywają konkurencję ze zwykłymi wydawnictwami. Ja to znam ze słyszenia...chciałbym sie dowiedzieć czy to prawda i co o tym myślicie...?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 15-09-2006 | Jacek Krysztofik | Nowy porządek. |
To jest bardzo ciekawe: PNAC w Wiki. Ktoś coś mówił na temat teorii spiskowych? |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 15-09-2006 | Bartosz | Harcerze i tolerancja |
Od dłuższego czasu wchodzę na ten serwis i wydaje mi się on bardzo dobrym miejscem na podzielenie się pewnymi sprawami. Mianowicie, jestem harcerzem. Jakiś czas temu wróciłem z obozu (na którym notabene otrzymałem przyrzeczenie). Wydawaćby się mogło, że kto jak kto, ale harcerze należą do ludzi tolerancyjnych. Jednak co krok spotykałem się z żartami o "pedałach" (lesbijki najwidoczniej nie są na tyle "śmieszne"  . Głównie dzięki mojemu sprzeciwowi nie było skeczu o "pedałach" w dniu z kabaretem. Nie mogło do mnie dotrzeć, że ludzie, których uważałem za naprawdę tolerancyjnych, śmieją się z żenujących kawałów na temat "pedałów". Jeden z moich kumpli z drużyny wyzywał nawet ludzi: "Geju!". W tym momencie zastanawiam się nad tolerancją wśród Polaków. Wynika to po części z niewiedzy i, można powiedzieć, w jakimś stopniu zacofania, jednak pomimo wszystko to jest oddalanie jednych na drugi a wysuwanie innych na pierwszy plan. Może w jakimś stopniu ktoś czuje się bardziej dowartościowany, obrażając homoseksualistów, może po prostu inaczej na to patrzę dlatego, że jestem ateistą. To zapewne ma jakiś w tym udział, ale sądzę, że i tak główną rolę gra tu nastawienie Polaków do jakichkolwiek roszad, które nie zgadzają się z ich systemem wartości. Mówię o Polakach nie dlatego, że uważam ten naród za głupi, bo akurat w tym względzie mam jedno zdanie, że żaden naród nie jest ani mądry, ani głupi, ale po prostu obcuję zdecydowanie głównie wśród.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 12-09-2006 | yavorr | Rzecznik Praw Obywatelskich |
Gdy Kochanowski miał zostać powołany na stanowisko RPO, padł pomysł by wybrać alternatywnego - takiego w wersji całkowicie społecznej, zakładano bowiem, że oficjalny będzie przesiąknięty ideologią IVRP. Zamieściłem wtedy post, żeby może z tym poczekać, bo Kochanowski zawsze powinien dostać szansę wykazania się. www.racjonalista.pl/forum.php/s,40325#w40425Nie wszyscy się wtedy ze mną zgadzali i niektórzy z góry skreślili faceta. Z dzisiejszej perspektywy wygląda mi na to, że Kochanowski jednak nie jest najgorszy. Ostatnio na przykład wypowiadał się przeciwko serwilizmowi prokuratury wobec władzy. Chodziło m.in. o nadgorliwość w tropieniu bezdomnego, który obraził Kaczyńskiego itd. Co o nim sądzicie? Znacie jakieś fakty czyniące z niego sługusa PiSu? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 07-09-2006 | Maciek | 11 Września - P R O T E S T U J E M Y |
11 Września tego roku miało się odbyć wysłuchanie publiczne w sprawie projektu zmian w samorządowej ordynacji wyborczej. Nie dojdzie do tego, bo my jako obywatele mamy wykorzystać naszą szansę, aby milczeć. Razem z Akcją Obywatelską organizujemy manifestacje protestacyjne pod Urzędami Miasta w całej Polsce i pod Sejmem w Warszawie. więcej: www.inicja(*)tent&task=view&id=60&Itemid=40 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 07-09-2006 | stilb | Sojusz z Hitlerem |
Znowu obchodzimy dni bohaterstwa naszych przodków, ludzi którzy moim zdaniem zapłacili ,nawiększą cene za niekompetencje tamtejszego rządu. Ten artykuł autorstwa B. Wołoszańskiego wiadomosci(*)471,wid,8484693,wiadomosc.html jeszcze bardziej mnie do tego przekonuje, polecam. Wołoszański porusza problem sojuszu Polski z Niemcami, przeciw Rosji. Jak Polska wyszła by na tym sojuszu, przecież dziś nikt nie sądzi za zbrodnie ludobójsta np. Włochów. Na co liczył nasz rząd, czekając na pomoc z zachodu. Skoro to sam Zachód, przyzwolił na zbrojenie Niemiec. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 06-09-2006 | Tubylec | Unia Ateistów, Agnostyków i Racjonalistów (UAAR) |
Jestem na tym Fotum nowy, więc wybaczcie jeśli wyważam otwarte drzwi, ale nie znalazłem niczego na ten temat. Artykuł P. Agnieszki Zakrzewicz ( www.racjonalista.pl/kk.php/s,5020) dotyka problemu, który interesuje mnia od dawna. W Polsce nie ma (chyba) takiej Unii, a może partii jak UAAR. Gdzie jak nie tu szukać współzałożycieli takowej? Co o tym myślicie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 04-09-2006 | dajmonion | Wystawa Eriki Steinbach |
Sprawa jest poważna. Głos zabrał nawet pełnomocnik niemieckiego rządu do spraw przestrzegania praw człowieka pan Nooke. Wyraził mianowicie obawę, że Polsce grozi prawdziwe 'zglaichszaltowanie', czyli przymusowe ujednolicenie poglądów. Użył przy tym bardzo obraźliwego określenia. Stosowano je mianowicie w odniesieniu do likwidowania opozycji w Trzeciej Rzeszy po 1933 r. No nie wiem, czy nie powinien on jednak ugryźć się w język, skoro w jego własnym kraju pluralizm światopoglądowy jest tak duży, że w niektórych niemieckich miastach (np. Chemnitz) można nabyć gadżety neonazistów albo stać się przypadkowym świadkiem publicznego palenia dziennika Anny Frank. To w zasadzie tyle, co mam do powiedzenia na temat tego obrońcy praw człowieka. Podobnie nie ma sensu rozwodzić się nad reakcjami wielce oburzonych niemieckich polityków, których argumenty sprowadzają się jedynie do podkreślania nacjonalistycznych zapędów Polaków. O wiele ciekawsza jest zorganizowana w Kronprinzpalais przez Erikę Steinbach wystawa pt:"Wymuszone drogi. Ucieczka i wypędzenie w Europie w XX wieku". Można się bowiem dzięki tej wystawie przekonać, że obawy Polaków, związane z budową centrum przeciwko wypędzeniom nie są bezpodstawne. Powojenna deportacja Niemców zestawiona tam została z rzezią Ormian, wypędzeniem Żydów z Niemczech czy wywózką Polaków na Syberię. Ciekawe zestawienie. Ktoś mógłby sobie pomyśleć, że to zbrodnie tej samej rangi albo, że wypędzeni Niemcy byli równie niewinni co przedstawiciele.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |