 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 22-04-2013 | Dariusz Jamrozowicz | Dlaczego Gowin ma cokolwiek do powiedzenia? |
[...]rząd zdecydował, że będzie dopłacał do zabiegów in vitro (jeden zabieg to koszt ok. 10 tys. zł). Przez trzy lata ma z tego skorzystać 15 tys. par. - Nie jestem zachwycony tym rozwiązaniem. Chętnie bym powiedział, że to jest niezgodne z prawem, ale to jest zgodne z prawem - tak mówił o programie dopłat minister Gowin.Za tę jedną wypowiedź ten człowiek powinien przestać być ministrem (tak naprawdę nigdy nie powinien był nim zostać). Jest mu prywatnie przykro, że system prawny, na którego straży stoi, nie pozwala na to, żeby cały kraj podlegał przepisom zgodnym z jego fobiami i urojeniami. Czy musimy to znosić? Czy naprawdę nie ma sposobu, żeby kiedyś rządzili nami ludzie mądrzy, rozsądni, tolerancyjni, liberalni i niekierujący się groźnymi ideologiami? Jak to zrobić? Cały tekst: wyborcza.p(*)ign=wyborcza#Cuk#ixzz2R6cMhDxT_ | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 21-04-2013 | Unulfo | Co pociąga nas w "ludziach ze stali"? |
Tim Clapham w swoim felietonie dla Dziennika Gazety Prawnej (pełny tekst można znaleźć tutaj: forsal.pl/(*)laja_korkami_od_szampanow.html) obnaża mit pewnej "żelaznej damy". Nie zmienia to jednak faktu, że masowa wyobraźnia spod niemal każdej szerokości geograficznej bardzo chętnie lgnie do "ludzi ze stali" - niezłomnych, silnych, z zasadami - nawet jeśli cała ta "stalowość" to w gruncie rzeczy tylko powierzchowne chromowanie dla celów stricte ozdobnych. Dlaczego jako ludzie takim kultem otaczamy siłę, choćby urojoną, a tak gardzimy nie tyle słabością, co zwykłością i łagodnością, która wcale nie musi oznaczać mniejszej skuteczności w działaniu? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 21-04-2013 | diogenes | Na kredyt do nieba |
Zbliżają się komunie, banki nie próżnują:  Jeszcze trochę, a i chrzest będzie na kredyt, z którego spłatą różnie bywa. Eksmisja z nieba do piekła stanie się realną opcją. Kto w panteonie świętych robi za komornika? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 20-04-2013 | Mortimer | Pomnik JP II. Czy głupota ludzka nie zna granic? |
Największy na świecie monument papieża Jana Pawła II jest gotowyNa wstępie zadam pewne, krótkie pytanie: po co?! Po jaką cholerę takie rzeczy są budowane?! Czy Polacy są tak bogatym państwem, by wydawać kasę w błoto? Inaczej tego nazwać nie można. Już powstaną tam hotele, kościoły, parki rozrywki (religijne) itp, itd, żeby tylko kasa wlatywała w kieszenie. A jak! Cytat:Początkowo miał mieć 10 metrów. Gdy okazało się, że pomnik w Chile liczy 12 metrów, zadecydowano o tym, aby wybudować jeszcze wyższego papieża.
- Tak, żeby był największy - przyznaje skromnie Marcin Walasek, właściciel firmy Malpol. Największa to jest ludzka głupota.Szpitale by pobudowali, dzieciom jeść by dali, ludziom by pomogli... PS. Można powiedzieć, że to pomnik Mariusza Pudzianowskiego. Przyznacie rację, że podobieństwo jest ogromne?  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 320 (przedawniony) | | 16-04-2013 | Jan Werbiński | Żołnierze wyklęci |
Jak to naprawdę było z żołenierzami wyklętymi? Z jednej strony pochody narodowców o średniej wieku, kiedy jeszcze się nie trzeba golić, a z drugiej artykuły takie jak ten: zolnierzeprzekleci.wordpress.com/Jaki był bilans ich działalności? Ile na plus, a ile na minus? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 16-04-2013 | Konowal | Okrągły stół - BIS |
Miller: Jaruzelski, Wałęsa i Kwaśniewski razem na Kongresie Lewicy Czytaj więcej na fakty.inte(*)ium=paste&utm_campaign=firefoxMyślę że komentarz zbędny, ale wydaje mie się że teraz wyraźnie widać kto po której stronie okrągłego stołu siedział. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 15-04-2013 | konserwatysta2 | Układ Zamknięty - film |
Polecam wszystkim ten film, szczególnie tym ,którzy myślą jeszcze, że w Polsce mamy wolny rynek i kapitalizm. Film pokazuje sprawy tak, jak jest. Nie opiera się na jakimś odosobnionym przypadku. Optimus, JTT i wiele innych wspaniałych polskich firm upadło w taki sam sposób. Poza tym doskonała gra aktorska Gajosa i innych aktorów. Dawno nie widziałem tak dobrego polskiego filmu.
Układ Zamknięty został sfinansowany całkowicie ze środków prywatnych. Nie udało się uzyskać wsparcia Instytutu Sztuki Filmowej, który finansuje większość produkcji filmowych w naszym biednym kraju. Idąc do kina miejmy ponadto świadomość, że część wpływów ze sprzedaży biletów powędruje jednak do ISF. Układ zamknięty. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 42 (przedawniony) | | 15-04-2013 | kulka_na_mole | Krzysztof Jasiewicz - zapamiętać to nazwisko czy zignorować? |
Cytat:"Na Holocaust pracowały przez wieki całe pokolenia Żydów, a nie Kościół katolicki. I Żydzi z tego - jak się wydaje - nie wyciągnęli wniosków" (źródło) Jeśli dobrze rozumiem powyższe słowa, to Żydzi sami są sobie winni i w pełni zasłużyli na Holocaust, który, niestety, nie zakończył się "ostatecznym rozwiązaniem kwestii żydowskiej", do czego w końcu należy doprowadzić.
Profesor Jan Hartman wyraził kiedyś pogląd, że antysemitów, nacjonalistów, katotalibów itp. itd. należy dopuszczać do głosu i z nimi dyskutować. Aczkolwiek podzielam wiele poglądów prof. Hartmana, to tego akurat nie podzielam. Moim zdaniem z fanatykami żadnej dyskusji być nie może z definicji, zaś dopuszczanie ich do głosu ma jedynie negatywne skutki społeczne, o czym świadczy historia i teraźniejszość. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 12-04-2013 | konserwatysta2 | Jak obalić państwo? |
Ten film warto zobaczyć do końca: Jak napaść na państwoPodobieństwo z tym co się aktualnie dzieje jest porażająco wielkie. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |