 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 11-03-2015 | Mariusz Agnosiewicz | Tele-postemp czyli panowanie tv przedinformacyjnej |
[cytat=Socjalizm Teraz]Wszystkie wiadomości i dzienniki od miesięcy wyglądają w Polsce tak samo. Oto prosty przepis:
1) najpierw jakaś "skandaliczna" wiadomość typu: matka biła dziecko, dziecko piło, ojciec pił, nauczycielka bluzgała, zakatowany piesek, Wietnamczycy porywają psy na mięso, jakiś Kamilek się udławił ale przeżył, policjant kradł itd... im bardziej "szokująca" atmosfera tym lepiej.
2) druga wiadomość musi już być poważniejsza, w końcu jakaś zagranica być musi i w przypadku Polski jest to koniecznie tylko i wyłącznie ROSJA. Trzy dopuszczalne rodzaje wiadomości: a) Putin grozi i nic go nie powstrzyma, p.s - ewidentnie cierpi na chorobę psychiczną i ona wyjaśnia WSZYSTKIE jego działania... aby tego dowieść zawsze znajdzie się cała gama ekspertów prosto z rynsztokowego poziomu myślenia b) Europa jest za miękka wobec Rosji i nie chce posyłać broni na Ukrainę, a my od Katynia wiemy, że Ruskich trzeba wybić i wszyscy mają się nas słuchać, jedyna nadzieja w Ameryce c) czy możemy się czuć bezpiecznie gdy Rosja (na pewno!) nas zaatakuje... z rzadka dopuszczalne jest też by temat Rosji zastąpić zagrożeniem ze strony ISLAMU, tzn. cały dyskurs Państwa Islamskiego i tego jak bardzo nam ono zagraża i że należy pamiętać, że islamizacja tuż za rogiem koczuje oraz, że ciągle wisi nad nami groźba ZAMACHU TERRORYSTYCZNEGO.
3) wiadomość sportowa /mało ważna/ lub kolejna sensacyjka. Dobrze w tym momencie przypomnieć o sukcesach Wielkiej Polski na świecie. Może być coś o jakichś nartach,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 11-03-2015 | Arminius | Strony sfederowane |
W 1915 r. Friedrich Naumann - niemiecki politolog i twórca teorii geopolitycznych opublikował pracę pt. "Mitteleuropa". Wyłożył w niej koncept podporządkowania interesom Niemiec narodów zamieszkujących między Morzem Bałtyckim a Morzem Czarnym. Rok wcześniej - poniekąd wychodząc naprzeciw tej koncepcji i twórczo ją konkretyzując - Max Bodenheimer, niemiecki Żyd, syjonista a zarazem przekonany niemiecki patriota, wespół z grupą żydowskich działaczy o podobnej proweniencji ideologicznej, wystąpił z koncepcją Federacji Wchodnioeuropejskiej (Osteuropaischer Staatenbund), zakładającą utworzenie przez Niemcy (po zwycięstwie nad Rosją) na ziemiach zaboru rosyjskiego oraz innych obszarach zajętych przez Armię Niemiecką, organizmu państwowego o nazwie jak powyżej. Twór ów miał stanowić rodzaj buforu między Niemcami a Rosją. Przewidywano, iż ową Federację tworzyć będą Polacy (8 milionów), Ukraińcy (4 miliony), Białorusini (4 miliony), Litwini, Łotysze i Estończycy (3.5 miliona), Żydzi (6 milionów), Niemcy (2 miliony). Wpływy poszczególnych nacji miały się wzajemnie równoważyć, przy czym Niemcom i Żydom gwarantowano status uprzywilejowany, pozycję obywateli I kategorii, którzy w decydujących sprawach mieli posiadać głos nadrzędny, przechylający szalę wagi. Niemieckie środowiska polityczne pierwotnie odniosły się przychylnie do koncepcji (powstał nawet wspierany przez Niemcy Komitet Wyzwolenia Żydów Rosyjskich) jednakże z biegiem czasu, wskutek uprzedzeń i postawy antyjudaistycznej niemieckich.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 53 (przedawniony) | | 10-03-2015 | szarley | Zapytanie prosta cudzoziemca |
Polska język, trudna język, jak mawiała Zulu Gula w rzułta beretka na głowa. Czy jakaś racjonalista może mnie prosta cudzoziemca wytlómaczyć jaka regóły jest w waszą języką obowiązującemi?
Jerzeli bytyjska krulowa ma na imia Elżbieta a jej syna jest Karola, to dlaczego jej wnuka według polska telewizornia jest na imienia William a nie Wilhelm?
Jeśli Chiszpańska krul ma na imię chuan karlos, to dlaczego wedłóg inna polska telewizja jego syna ma na imia Filip?
Czy do jasnej cholery, naród o 1000 - letniej historii i wspaniałej kulturze nie może wymusić na dziennikarskiej hołocie szacunku dla swojego języka? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 08-03-2015 | Christopher CJ Jozwiak | P. Komorowski - niedoszły morderca |
I nie chodzi tym razem o zabijanie zwierząt dla zabawy - polowania rekreacyjne - jego hobby. W latach 70' miał plany zabicia przypadkowego milicjanta - w odwecie za działania polityczne ówczesnej PRL-owskiej władzy. Przyznaje się do tego w wyborczym wywiadzie-rzece => liczy na poklask i wzrost słupków poparcia (?). Po małpich skokach w parlamencie Japonii - będąc nieco złośliwym  - wyraźnie dolega mu psycho-fizyczne lekkie schorowanie... PS. uwaga! piszę to bo PiS=PO, jedno zło, anty-Nowoczesna Polska  taka sytuacja | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 06-03-2015 | kulka_na_mole | Przyjazne państwo |
Wydawane od 1 marca dowody osobiste nie będą zawierały wszystkich informacji, które umieszczone są na dotychczasowych dowodach. Zabraknie m. in. adresu zameldowania.
Jeśli obywatel będzie zmuszony w jakiejś sytuacji podać potwierdzony adres zameldowania, to będzie musiał złożyć wniosek w swoim urzędzie gminy, zapłacić 17 zł i poczekać na wydanie zaświadczenia nawet 7 dni. Zaświadczenie będzie ważne 3 miesiące.
Niektórzy występują teraz o wydanie dowodu, aby otrzymać ten wg starego wzoru, żeby w przyszłości nie płacić za zaświadczenie, no i nie marnować czasu na jego uzyskanie.
Co ciekawe nowy wzór dowodu nie został przez polskich urzędników zgłoszony do akceptacji urzędników UE z odpowiednim wyprzedzeniem, może się więc zdarzyć, że wyjeżdżając do innego kraju UE zostaniemy zawróceni do Polski, bo tamtejsi pogranicznicy nie będą mogli potwierdzić, że dowód jest legalny. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 04-03-2015 | Duch Prawdy | Wojciech Jaruzelski rosyjską matrioszką? |
"Dyktatura ciemniaków" Ziemowita Miedzińskiego. "Autor "Dyktatury ciemniaków" przywołuje też krążące pogłoski o stosowanej przez Rosjan "metodzie matrioszek", czyli zastępowaniu polskich komunistów radzieckimi agentami - sobowtórami. "O tzw. wydmuszkach rozpowiadał po pijanemu gen. Karol Świerczewski i być może zbyt długi język przyczynił się do jego tajemniczej śmierci. Podobnie jak coraz rzadziej ukrywający tę sowiecką tajemnicę były generał i ekspremier Piotr Jaroszewicz, zamordowany przez nieznanych sprawców tuż po transformacji, którzy niczego cennego nie wynieśli z jego willi, poza rękopisami. A może szybka dymisja Zenona Komendera z Rady Państwa i szefostwa PAX-u, oficjalnie także kolegi szkolnego dyktatora w czarnych okularach. Komender po kielichu zwierzał się ze swoich wątpliwości, czy Jaruzelski jest tym samym uczniem gimnazjum oo. Marianów na Bielanach, skoro miewa trudności z przypomnieniem sobie niektórych faktów z lat zielonych. W dodatku tamten Wojtek miał trwale uszkodzoną rękę przez maszynę rolniczą, ale widocznie całkiem doszła do normy w ciężkim łagrze sowieckim" - czytamy w książce." historia.w(*)tatura-ciemniakow,galeria.html |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 03-03-2015 | Arminius | Czarna legenda Waltera |
W Jabłonkach koło Baligrodu znajduje się pomnik. Na jego licu wyryte są następujące słowa: "Nie o każdym śpiewają pieśni lecz to imę opiewać będą, ono potrafi się wznieść ponad historię legendą". Pochodzą z wiersza W. Broniewskiego pt. "Opowieść o życiu i śmierci Karola Waltera Świerczewskiego – robotnika i generała". Pomnik upamiętnia miejsce śmierci "Waltera". W marcu 1947 r. na szosie pod Jabłonkami sotnie UPA "Stacha" i Chrynia" urządziły udaną zasadzkę, w ktorą wpadł konwój eskortujący generała - wiceministra obrony narodowej. Po jego śmierci, w PRL-u wykreowanio propagandowo na ogromną skalę kult "Waltera". Pojawily się jego pomniki, zaczął patronować wielu ulicom, zakładom pracy, górskim szlakom, różnorakim imprezom (rajdy, zloty, capstrzyki walterowskie"), znajdujący się obok Jabłonek szczyt bieszczadzki nazwano "Walter". Co ciekwe, ulic z jego imieniem ciągle jeszcze w Polsce jest sporo. Czy "Walter" rzeczywiście zasłużył sobie na to, żeby opiewać jego imię? Czy aby przypadkiem ta legenda która wzniosła sie ponad historię nie jest do cna sprostytuowana? Zamiast wznosić się ponad hisorię, przypomnijmy jej prawdziwe oblicze. Świerczewskiemu - przekonanemu staliniście - wiele można zarzucić. W tym wątku skoncentruję się jednakże na jego - chyba - największej zbrodni. Zbrodni wobec żołnierzy II Armii Wojska Polskiego - której był dowódcą. Będąc żołnierzem niekompetentnym, nieposiadającym odpowiedniego przygotowania do kierowania dużymi związkami taktycznymi, butnym,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 28-02-2015 | krystkon_1976 | Zniewolenie - przyczyną walk międzyludzkich |
Mamy taki najprostszy, bieżący przykład historyczny zniewalającej ludzi komuny, walki ludu z władzą komunistyczną o wolność i 25 obchody odzyskania wolności spod komunizmu.
Cofniemy się troszkę wstecz i mamy kolejny przykład zniewalającego ludzi dzikiego kapitalizmu, walki ludu z władzą systemu kapitalistycznego i późniejsze wieloletnie obchody odzyskania wolności spod kapitalizmu.
Znowu mamy kapitalizm, kryzys gospodarczy, bezrobocie, napięcia społeczne i za chwilę będziemy pewnie przeżywali kolejną walkę ludu z władzą współczesnego systemu i kolejne wyzwolenie się spod systemowego zniewolenia.
O co w tym chodzi?
Wszyscy podniecają się systemem demokratycznym i prawem, które z demokracji wynika. Kogo nie zapytasz ten demokrata. Cóż tak ważnego zawiera się w demokracji, że wszyscy chcą być demokratami?
Otóż „niezbywalne prawo głosu” a zatem niezbywalna cząstka władzy w rękach każdego homo sapiens. Okazuje się, że rozproszona władza i cząstka władzy w rękach każdego, uspokaja całe towarzystwo, odciąga je od wzajemnej walki i umożliwia współpracę.
Skoro już wiemy, że demokratycznie, choć pośrednio, stanowione prawo oparte na rozproszonej władzy jest korzystne dla budowy społeczeństwa i zmniejsza poziom wzajemnych antagonizmów wśród homo sapiens to zastanówmy się jak to działa w przestrzeni kapitału.
Pisałem już o tym wielokrotnie i jeszcze raz powtórzę, iż kapitał to w swej istocie system władzy konkurencyjny dla prawa i nierzadko sprzeczny wobec prawa. Kapitał.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 27-02-2015 | hyperion | Czy w Polsce cenzora można ukarać? |
Witam, Takie szybkie pytanie: jaka jest kara za cenzurę prewencyjną w Polsce? lub co gorsza, czy w ogóle taka kara istnieje w polskim prawie?? Pod jaki paragraf można podciągnąć cenzora? Mandat, ograniczenie wolności? Który to numerek w Kodeksie Karnym (lub innym kodeksie)? Jak na razie wygląda mi na to, że są tylko paragrafy na komentatorów (skomentujesz prezydenta-paragraf, skomentujesz chrześcijan-paragraf, skomentujesz mniejszości-paragraf ...). Pozdrawiam. P.S. Przepraszam jeśli nie będę szybko odpisywał ale czasami nie mam czasu  A pozatym chodzi mi o konkretny paragraf (jeśli taki istnieje). | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |