Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przyjazne państwo

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
16-02-2015 19:23kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Przyjazne państwo
Ocena 1 na 1
Wydawane od 1 marca dowody osobiste nie będą zawierały wszystkich informacji, które umieszczone są na dotychczasowych dowodach. Zabraknie m. in. adresu zameldowania.

Jeśli obywatel będzie zmuszony w jakiejś sytuacji podać potwierdzony adres zameldowania, to będzie musiał złożyć wniosek w swoim urzędzie gminy, zapłacić 17 zł i poczekać na wydanie zaświadczenia nawet 7 dni. Zaświadczenie będzie ważne 3 miesiące.

Niektórzy występują teraz o wydanie dowodu, aby otrzymać ten wg starego wzoru, żeby w przyszłości nie płacić za zaświadczenie, no i nie marnować czasu na jego uzyskanie.

Co ciekawe nowy wzór dowodu nie został przez polskich urzędników zgłoszony do akceptacji urzędników UE z odpowiednim wyprzedzeniem, może się więc zdarzyć, że wyjeżdżając do innego kraju UE zostaniemy zawróceni do Polski, bo tamtejsi pogranicznicy nie będą mogli potwierdzić, że dowód jest legalny.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

Widać, że państwo polskie idzie z duchem czasu. Dziś wszystko jest mobilne, tymczasowe, zmienne. Dotychczas obowiązujące dowody osobiste są jakieś takie nadmiarowe. Po co na dowodzie informacje o wzroście czy kolorze oczu? Czy to komuś naprawdę jest potrzebne? Wzór podpisu? Przecież i tak każdy, kto posługuje się podpisem do celów kontaktów z instytucjami czy dla celów zawodowych ma swoje oddzielnie określone wzory podpisów w tych instytucjach. Adres zameldowania? Przecież setki tysięcy Polaków rocznie go zmienia, migrując wewnątrz kraju lub za granicę. Po co komu formalnie aktualny dowód - ważny przez 10 lat, który jest tak naprawdę nieaktualny?


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
logout (171 punktów)
(zablokowany)
Jak mnie to wq..wia, znowu będzie trzeba płacić za coś co do tej pory było za darmo. Naprawdę się zirytowałem. lepiej pójdę na spacer...
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)
>Jak mnie to wq..wia, znowu będzie trzeba płacić za coś co do tej pory było za darmo. Naprawdę się zirytowałem. lepiej pójdę na spacer...

Co było za darmo? Myślisz, że posiadanie ważnego dowodu zwolni kogokolwiek z obowiązku przedstawienia aktualnego zaświadczenia o zameldowaniu na pobyt czasowy czy stały instytucji, która tego zażąda?


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
06-03-2015 12:33 
 Ocena 1 na 1
logout (171 punktów)
(zablokowany)
>>Jak mnie to wq..wia, znowu będzie trzeba płacić za coś co do tej pory było za darmo. Naprawdę się zirytowałem. lepiej pójdę na spacer...
>Co było za darmo? Myślisz, że posiadanie ważnego dowodu zwolni kogokolwiek z obowiązku przedstawienia aktualnego zaświadczenia o zameldowaniu na pobyt czasowy czy stały instytucji, która tego zażąda?
>
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski


Myślę o tym jak zaraz "Państwo" pokombinuje żeby wykorzystać tą zmianę aby uzyskać dodatkowy wpływ do budżetu. Póki co banki deklarują, że będą rozpatrywać wnioski(kredytowe) na podstawie oświadczenia gdzie jesteśmy zameldowani. Ale to tylko deklaracja. Zobaczymy czy zaraz nie pojawi się jakiś nowy przepis wymuszający pobór wniosków częściej niż do tej pory. U mnie to po prostu brak zaufania do decyzji które są podejmowane przez rządzących.
Fièvre Intermittente (1919 punktów)
(zablokowany)
>Wydawane od 1 marca dowody osobiste nie będą zawierały wszystkich informacji, które
>umieszczone są na dotychczasowych dowodach. Zabraknie m. in. adresu zameldowania.
Dzięki temu zmieniając miejsce pobytu będę mogła się zameldować na pobyt stały bez konieczności wymienny dokumentów. To ogromne ułatwienie, oszczędność czasu i pieniędzy.
Warto więc wspomnieć także o zmianach w przepisach dotyczących meldunku na pobyt stały.
>Jeśli obywatel będzie zmuszony w jakiejś sytuacji podać potwierdzony adres zameldowania, to będzie
>musiał złożyć wniosek w swoim urzędzie gminy, zapłacić 17 zł i poczekać na wydanie zaświadczenia
>nawet 7 dni. Zaświadczenie będzie ważne 3 miesiące.
Ile takich sytuacji przewidujesz?
>Co ciekawe nowy wzór dowodu nie został przez polskich urzędników zgłoszony do akceptacji urzędników
>UE z odpowiednim wyprzedzeniem, może się więc zdarzyć, że wyjeżdżając do innego kraju UE zostaniemy
>zawróceni do Polski, bo tamtejsi pogranicznicy nie będą mogli potwierdzić, że dowód jest
>legalny.
Fakty TVN z pewnością będą z kamerą przy polskich granicach dnia 1 marca.

Je suis une bombe
otisto (166 punktów)
(zablokowany)
>[color=#330000]Wydawane od 1 marca dowody osobiste nie będą zawierały wszystkich informacji, które
>umieszczone są na dotychczasowych dowodach.

NARESZCIE!!!

W ciągu 2 lat przeprowadziłem się 3 razy i 3 razy żona i ja musieliśmy zmieniać wszystkie dokumenty...
Dowody rejestracyjne po co tam adres?
(2 samochody i 3 motocykle to niezły koszt)

W paszporcie nie ma adresu i jakoś działa

Dodatkowa zaleta po kradzieży np. torebki złodziej nie wie skąd ma klucze..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365