Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
08-06-2007nieobecnyGiertych - przerażony czy przerażający?
Przeczytałem "Trans-Atlantyk" Witolda Gombrowicza dopiero trzy miesiące temu, gdy dowiedziałem się, że to jest lektura obowiązkowa. Byłem przerażony, gdy zobaczyłem co tam jest napisane - powiedział Roman Giertych na spotkaniu z dziennikarzami.
Minister edukacji powiedział, że porównywanie Gombrowicza i Henryka Sienkiewicza to absurd, ponieważ Sienkiewicz stoi na dużo wyższym poziomie.
(wiadomosci.onet.pl/1546868,11,item.html)

Jakim cudem facet po studiach, pochodzący z tzw. inteligenckiego domu, może nie znać żadnej książki Gombrowicza?
Ten człowiek na ministra edukacji nadaje się jak Dawkins na kardynała.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 46 (przedawniony)
08-06-2007SowińskiPartia racjonalistów
Czy bylibyście zainteresowani powstaniem partii (jako opcji politycznej) skupiającej racjonalistów?
Dobrze o tym wiecie że nie ma na kogo głosować może warto by zacząć działać?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
07-06-2007AtlantisTo już przesada!
Nie tak dawno policja zlikwidowała bez większych problemów stronę z nielegalnymi ich zdaniem napisami do filmów, chociaż tak naprawdę do dzisiaj trwają dyskusje prawników czy tłumaczenie napisów i udostępnianie ich w Internecie jest nielegalne...
Tymczasem dzisiaj w godzinach popołudniowych chodząc po Internecie bez większych problemów natknąłem się na stronę "Redwatch" - adresu nie podaje, jednak wyszukanie go trwa zaledwie kilka sekund...

Na pierwszej stronie wita nas napis: "PAMIĘTAJ MIEJSCA, TWARZE ZDRAJCÓW RASY, ONI WSZYSCY ZAPŁACĄ ZA SWOJE ZBRODNIE", nieco niżej pseudonaukowe, rasistowskie wywody o niższości innych ras niż biała... Przewijam stronę i co widzę? Artykuł pod tytułem: "Wstyd i Hańba!
Cmentarz Zarazy Ludzkiej!" - kliknąłem na odnośnik i ogarnęło mnie przerażenie. Zdjęcia klasy liceum, która z dobrej woli wzięła udział w sprzątaniu żydowskiego cmentarza. Na zdjęciach nauczycielka, niektórzy uczniowie, ich nazwiska, adresy, e-maile. Czytamy o "lewakach", "zdrajcach", w co drugim zdaniu podteksty zachęcające do przemocy...

Klikam na kolejny dział "Redwatch-Polska", wybrałem moje miasto i ogarnęło mnie przerażenie. Zdjęcia, adresy ludzi, którzy na dobrą sprawę "zawinili" jedynie tym, że odważyli się działać społecznie. W co drugim zdaniu określenia: lewak, pedał, lesba, pedofil, komuch. Wielu ludzi z mojego uniwersytetu, nie tylko studenci, ale również wykładowcy...

Strona działa i ma się dobrze, wielokrotnie jej autorzy naruszali godność osobistą innych ludzi,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
07-06-2007Zbysław ŚmigielskiBohater naszych czasów.
   Kto jest, albo kto powinien być bohaterem naszych czasów?

   Jakie winien mieć cechy, wyróżniające go spośród innych?

   Kto winien go wykreować?

   Na koniec: kto jest bohaterem naszych czasów, czy słusznie - i kto go wykreował?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 65 (przedawniony)
06-06-2007Justyna RomanowskaReferendum 2007 -wywalamy drani
Zbieramy podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta i rozwiązania Sejmu V kadencji.
Szczegóły, materiały, dyskusja na stronie www.referendum2007.org

Potrzebna każda pomoc i każdy podpis.

Czas najwyższy wstać z kanapy bo obudzimy się w Iranie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
06-06-2007sceptymuchaSymetrycznie do ojca Rydzyka?
Witam!
Czy czujecie sie manipulowani przez "Gazete Wyborczą"?
W sumie ukazało sie kilka wątkow na forum o Giertychu ostatnio, ktore zdaje sie były przekoloryzowane za sprawa nierzetelnej informacji od dziennikarzy, jak twierdzą niektorzy:
fakty.inte(*)wicz-wypisy-z-histerii,921552,
Jesli tak jest naprawde, że nierzetelna informacja wykrzywia spojrzenie, to czy nie jestescie odbiciem tego, czym z prawej strony sceny społecznej jest wielce szanowny, niezrownany ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk i tabuny przeszanownych (wszystkomających) ludzi zapatrzonych w niego?
A może Ziemkiewicz koloryzuje?
Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 72 (przedawniony)
05-06-2007MichałJak to racjonalnie wytłumaczyć?
No właśnie jak? Bo rozumem tego nie da się ogarnąć:

wiadomosci.onet.pl/1542900,11,item.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 58 (przedawniony)
05-06-2007AtlantisLegaliacja narkotyków, przynajmniej tych "lekkich"
Nie, nie jestem żadnym ziomalem z blokowiska, który domaga się, żeby mógł legalnie zapalić pod swoim blokiem "zioło" i żeby "psy" się go nie czepiały... Daleko mi do tego. Sam również nigdy nie miałem do czynienia z żadnymi środkami odurzającymi i nie mam zamiaru, wyznaje filozofie będącą czymś w stylu (lekko zmodyfikowanego) Straight Edge, niemniej moim zdaniem państwo nie powinno zajmować się "uszczęśliwianiem" ludzi na siłę i bronieniem ich przed tym co złe i niebezpieczne. Oczywiście - jeśli chodzi o dzieci i młodzież, o jestem jak najbardziej za. Jednak w tym przypadku nawet większym problemem niż marihuana jest alkohol i tytoń (większy procent nastolatków przynajmniej raz miał z nimi kontakt) a mimo tego są dostępne legalnie w sklepach i nikt nie postuluje wprowadzenia całkowitej prohibicji celem ochrony najmłodszych.

Jeśli zaś chodzi o dorosłych, to przecież każdy powinien mieć prawo decydowania o sobie, nawet jeśli te decyzje mogą wywołać negatywne konsekwencje. Dlaczego wedle tej samej zasady nie zakazać sprzedaży papierosów? W końcu ponad wszelką wątpliwość dowiedziono, że mogą powodować raka... W tym przypadku państwo jakoś nie interweniuje w tak zdecydowany sposób w obronie obywateli...

Jak moje życie zmieniłoby się, gdyby zlikwidowano ten zakaz? W żaden... Sam nie sięgnę po te środki bez względu czy mógłbym kupić je w specjalnym lokalu, czy też u nielegalnego "dystrybutora" - zwyczajnie nie jestem zainteresowany. Uważam jednak, że nie to jest zadaniem państwa...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
03-06-2007outsiderSpór o pryncypia w poetyce komiksu utrzymany
Rządowy Rzecznik Praw Obywatelskich zaatakował również rządowe Centralne Biuro Antyaborcyjne (lub Antykorupcyjne - jak kto woli) za nadużywanie kajdanek. Rzecz o tyle znana że nadużywa się owego insygnium władzy na wizji - poza wizją też, ale o to mniejsza.

W cywilizacji obrazkowej kajdanki na przegubach rąk świadczą o winie - kominiarka na twarzy zaś oznacza świętego w takim mniej więcej ujęciu, jak to przedstawia religia katolicka. Czy Pan Rzecznik zaleca stosowanie owej czytelnej symboliki z rozwagą, tak aby jej dewaluacja nie przebiegała zbyt szybko - natomiast p. Mariusz Kamiński jako nie teoretyk a praktyk, broni swego prawa do posługiwania się nią przy każdej okazji, do zmasowanego ataku propagandowego na dusze ewangelizowane?

Tak właśnie sądzę - mamy tu zatem spór o pryncypia na miarę IV RP. Czy patrzeć w przyszłość jak chce p. Kochanowski - czy też szturmem tę przyszłość zdobywać, jak to czyni p. Kamiński? Zapewne u podstaw sporu leży miej optymistyczny (Kochanowski) i bardziej otymistyczny (Kamiński) ogląd bieżącego stanu rzeczywistość - ale zwykle jest tak, że optymizm młodych zapaleńców jest większy niż starych, nie wiedzą jeszcze, jak łatwo można wszystko stracić.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
03-06-2007LammasKryptonim Mengele
Różne rzeczy władza wyczynia w różnych krajach. Różne są zboczenia, różne są choroby. Różni są ludzie. Jednak chyba tylko w tym kraju prace drogowe idą pełną parą właśnie wtedy, kiedy cała Polska wraca do domów, a przynajmniej chce do nich w danym dniu dotrzeć. Tylko w tym kraju jedna opcja polityczna z drugą urządza sobie konkurs na największego idiotę wśród wybranych przez społeczeństwo. Tylko w tym kraju partia z partią rywalizują na najlepszy projekt braku rozwiązania dla Polski. W końcu tylko w tym kraju można bez najmniejszego problemu wyciągnąć tajne i ważne dla kraju informacje i przedstawić je w prasie. Tylko w tym cholernym kraju wybiera się homofobów, idiotów, rasistów, antysemitów, ludzi, którzy poza swoim marnym życiem nie są w stanie zaoferować nic więcej sobie ani innym, ludzi, którzy są historycznymi dewiantami.

Panie Kamiński,
dr Mengele może by Panu pomógł, jednak współczesna medycyna, farmakologia i psychologia razem z psychiatrią mogą jedynie rozłożyć ręce.
Pan pewnie zwolni kogoś mniej odpowiedzialnego za ten debilizm. Szkoda, że nie zwolni się Pan sam, czego wymagała by postawa odpowiedzialnego człowieka znajdującego się na właściwym miejscu. Pan na nim nie jest.
Mam nadzieję, że odpowie Pan zarówno za głupotę z tytułu nazwania w ten sposób tej operacji oraz za niewłaściwe zabezpieczenie informacji poufnych i ważnych dla prawidłowego funkcjonowania i jednocześnie bezpieczeństwa III RP.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)