Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
24-04-2020romaroInternety wszystkiemu winne
Komuna by nie upadła gdyby w tamtych czasach były internety. To one są winne temu , że uczestniczymy dzisiaj - na pełnym luzie - w kabarecie.
Jaja jak berety.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
23-04-2020ArminiusCzłowiek, jak pies , potrzebuje ruchu
Profesor Piotr Kuna, kierownik II katedry chorób wewnętrznych Uniwersytetu w Łodzi, wiceprezydent Polskiego Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych w wywiadzie udzielonym Newsweekowi tak twierdzi:

"Badania, które zostały opublikowane w czasopiśmie medycznym "Lancet" pokazują, iż największym zagrożeniem jest pozostawanie w domach. Bo tam wirus może unosić się w powietrzu przez wiele godzin i przenosić się przez wentylację do innych mieszkań. Na powierzchni metalowej i stalowej może utrzymywać się do 7 dni. Jeżeli zatem w bloku będzie przebywała osoba zakażona, to stwarza ona ryzyko nie tylko dla osób przebywających z nią w mieszkaniu ale także dla innych mieszkańców tego bloku. Dlatego powinniśmy doprowadzić do tego aby ludzie nie byli stłoczeni w jednym miejscu. Izolować osoby zakażone i wietrzyć mieszkania intensywnie"

I dalej

"Unieruchiomienie starszych ludzi jest najlepszą drogą do śmierci. Dlatego dla nich nie są dobre szpitale i łóżka. Starsi ludzi winni się poruszać. Namawiam aby codziennie w godzinach 10-12, w godzinach dla nich przeznaczonych wychodzili do sklepu na drobne zakupy. Niech tylko założą maseczkę i utrzymują dystans od innych osób. W domach opieki dla starszych ludzi i w szpitalach jest najwięcej zakażonych. Na wsiach choruje niewiele osób. Pozwólmy ludziom wychodzić na zewnątrz bo pogoda wyjątkowa nam sprzyja"

Przekaz profesjonalisty jest chyba oczywisty w swym przesłaniu. Tymczasem władza zarządzająca kryzysem epidemii przyjęła taktykę zasadniczo odmienną...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
17-04-2020ArminiusNiepoliczone (i nieprzeliczone) ofiary koronahisterii
Od samego początku koronaepidemii i koronahisterii mam bardzo poważne wątpliwości, czy zastosowane lekarstwo - metaforycznie rzecz ujmując - nie jest gorsze od choroby. Krytykując przyjętą formułę postępowania zwracałem uwagę na fakt, iż skoncentrowanie uwagi i wysiłków służby zdrowia (szczególnie tak słabej i niedoinwestowanej jak polska) na koronawirusie, doprowadzi do tego, iż znacznie więcej uszczerbku na zdrowiu i zgonów wygenerują inne choroby i przypadłości - a nie coronawirus. Poglad ów zaczyna się wreszcie przebijać do establishmentu medycznego. W podlinkowanym tekście na temat, właśnie, w takim duchu, wypowiada się prof.Dariusz Dudek, szefem kardiologów inwazyjnych w Europejskim Towarzystwie Kardiologicznym.
Polecam jego uważną lekturę i pogłębioną refleksję na temat.

wiadomosci(*)czba-zgonow-wywolanych/kq3e1pw

"Pacjenci zmagający się z innymi poważnymi dolegliwościami starają się przeczekać ten stan w domu. Wyjazd do szpitala traktują jako ostateczność - wynika z obserwacji, które znalazły się w dokumencie opracowanym przez prof. Dudka, szefa europejskich kardiologów inwazyjnych. W efekcie trafiają do nas w bardzo złym stanie. Sytuacja staje się coraz bardziej niepokojąca - mówi lekarz. Grozi nam gwałtowny wzrost zgonów wywołanych innymi chorobami niż COVID-19. Jeśli do niego dojdzie, nie będzie mowy o pełnym zwycięstwie, nawet jeśli uda się pokonać pandemię - ostrzega prof...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
12-04-2020VonMCzy będzie europejski Atatürk i czy będzie nim Polak?
Europejska polityka ostatnich dziesięcioleci to fatalna hybryda, która łączy w sobie laicyzację z biblijnym kultem bycia ofiarą. Pomiędzy ateistyczną lewicą, a katolicką prawicą, na starym kontynencie sporo miejsca przypadło liberalnemu chrześcijaństwu prezentującemu nadzbyt dosłowną interpretację słów Chrystusa. Za to bardzo mało jest prawicy laickiej. Koronawirus postawił europejską doktrynę na głowie, a upadkowi lewicowego kultu papierka towarzyszy żywione przez nasz rząd przekonanie, że pójście samopas do lasu stanowi większe zagrożenie epidemiologiczne niż gromadzenie w Kościołach. A puste w trakcie epidemii Kościoły rozstrzygają ostatecznie dylemat, czy ludzie tracą wiarę w dobrobycie czy w kryzysie. Tak więc, tu ponawiam tytułowe pytanie i zapraszam do dyskusji.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
12-04-2020hanging_bishopSłówka propagandy pisowskiej
Reminiscencja. Resentyment. To dwa filary na których opiera się pisowska propaganda. Oczywiście oprócz innych wsporników, charakterystycznych dla każdej propagandy. W sieci krąży dużo zdjęć z "paskami" z "Wiadomości" (Dziennik) TVP i sam już nie wiem, które są prawdziwe. Do tego doszło... Dobra wiadomość: w Niemczech jest gorzej! Wspominamy rok 61! Program "Sonda" wraca na antenę! Polska dziesiątą gospodarką świata! Polska radzi sobie z wirusem! Tarcza antykryzysowa! Niemcy zazdroszczą...

Nie wiem - idę do lasu pobiegać.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
08-04-2020romaroFrancja po wyborach
Doliczone zostały zachorowania poza szpitalami. Dodano dane z domów opieki. Rząd Francji podawał tylko dane osób hospitalizowanych.


A u nas na kogo wypadnie na tego bęc.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 58 (przedawniony)
07-04-2020ArminiusRekompensata za ryzyko epidemiczne???
Nastał czas zarazy. I od razu - co poniekąd naturalne i logiczne - podzielił ludzi na tych, którzy od razu katapultowali się z pokładu w obliczu nadchodzącego sztormu (wykorzystując ku temu rożnorakie okazje typu opieka nad dziecmi, chorobowe, urlopy, praca zdalna będąca całkowitą lub częściową fikcją) i tych, którzy na tym pokładzie pozostali. Jężeli kraj nie zatonie - będzie to ich zasługa. A oni - w świetle przyjętej przez społeczeństwo i rząd formuły - co dzień w pracy ryzykują swoje życie. Co więcej, w zdecydowanej większości wypadków - robią to za te same pieniądze, co ci, którzy odizolowali się od reszty czekają na koniec zarazy. Dlaczego więc, rząd, nie wprowadził w specustawie epidemicznej obligatoryjnego podwyższenia wynagrodzenia tych dzielniejszych pracowników o 50% - 100%, żeby przynajmniej w ten sposób zrekompensować im ryzyko, wobec którego stanęli.
Dlaczego ciągle jest tak, iż kto ma miękkie serce, ten musi mieć starsznie twardą d..ę?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
05-04-2020szarleyW telewizji pokazali
„Wynik mnożenia liczby ujemnej przez liczbę dodatnią zawsze będzie liczbą dodatnią” – mówi osoba ucząca matematyki.

www.wprost.pl/kraj/10311821/znajdz-60-bledow.html

Jestem za!
W sytuacji, kiedy jest zaraza i dzieciom nie wolno chodzić do szkół, a nawet wychodzić z domów, jestem za tym, żeby publiczna telewizja wsparta ostatnio dodatkowo potężnym finansowym zasileniem, wsparła nauczycieli uczących zdalnie.
Jestem za, ale....

Ilość błędów popełnianych przez uczących w TVPiS amatorów jest kompromitacją nie tylko ich samych i szkół w jakich codziennie uczą, ale całego polskiego systemu oświaty a także publicznej telewizji.

Ilość bredni opowiadanych przez tych amatorów jest wprost porażająca!!!

Ja rozumiem, trema, dyskomfort gadania do kamery zamiast do żywej klasy, specjalnie przygotowana scenografia obory zamiast klasy, to może spowodować jakąś pomyłkę, ale JEDNĄ i USUWALNĄ podczas montażu lekcji przed jej puszczeniem na antenę
Tu jednak mamy do czynienia nie z pomyłkami, ale wprost z SABOTAŻEM, mającym na celu kompromitację środowiska nauczycielskiego

Czy, jak pisze oko.press chodzi o to, żeby nauczyciele przez następne lata nie mogli upomnieć się o płace?

Panie ministrze Piątkowski, panie doradco Kurski, panie pośle Kaczyński, ile zapłaciliście tym sprzedawczykom za kompromitowanie nauczycieli?
Ile zapłaciliście za niszczenie autorytetu szkoły i nauczyciela?

Panie Piątkowski! jeśli ma Pan honor, ma pan dwa wyjścia
1 Dymisja
2 Honorowe..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
04-04-2020romaroBidaznędzą
Duże miasto dzisiaj godz ósma piętnaście, ruch jak w niedzielne przedpołudnie. Zaczyna równolegle rozprzestrzeniać się wirus bidaznędzą. Ale i ci co jeszcze mają pracę też nie mogą się czuć bezpiecznie.
Potężne kolejki przed wejściem do LG Chem w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem - tak wygląda początek pracy w czasie epidemii. Tłum stoi przed fabryką, bo przy wejściu trwa mierzenie temperatury - firma chce sprawdzić, czy żaden z pracowników nie ma objawów koronawirusa. - Prędzej pozarażamy się od siebie przed wejściem - denerwują się ludzie. 
500+ już nie działa. Nawet propaganda w TVP zaczyna odnosić skutek odwrotny.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
03-04-2020romaroTrochę matematyki
"Wzrastająca ilość zachorowań
jest tendencją malejącą..."



Jak wszyscy będziemy chorzy to procentowy przyrost zarażonych na koronawirus wyniesie ZERO.

We Włoszech wygląda też dobrze


Nie wiem czego lub kogo bardziej się bać.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)