 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 05-08-2013 | Małyska | Ewangelizacja na "Sunrise Festiwal" |
Kościół patrzy zazdrosnym okiem na wielkie imprezy gromadzące tłumy młodych ludzi. Szczególnie interesuje się muzycznymi festiwalami. Właśnie trwa "Woodstock" w Kostrzynie, a w dniach 26 - 29 lipca 20 tysięcy uczestników zgromadził "Sunrise Festiwal" w Kołobrzegu. Tysiące ludzi pod sceną, na której brakuje krzyża, a wśród organizatorów nie ma nikogo w sutannie. To ból głowy dla niektórych hierarchów. Dużą aktywnością wykazał się biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Edward Dajczak. Nie dość, że od 1999 roku współorganizuje "Przystanek Jezus", to teraz "zabrał " się za "Sunrise", gdzie wymyślił "Przystań z Jezusem". To ogólnopolska akcja ewangelizacyjna. Sam biskup twierdzi, że jej celem nie jest konkurencja z festiwalem, ale ewangelizacja na ulicach Kołobrzegu. www.przyst(*)l/index.php/przystan-z-jezusemTo miał być "duchowy rejs": "Głową całego Kościoła jest Jezus, który nas wzywa do siebie. Na ziemi naszego Pana reprezentuje papież, a w projekcie Duchowego Rejsu przewodzi nam Ksiądz Biskup Edward Dajczak". Brzmi niezbyt skromnie, ale przecież to biskup! Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach tzw. "Szkoły Nowej Ewangelizacji". Rozumiem, że ta stara nie przyniosła rezultatów. Biskup pieczołowicie przygotowywał ewangelizatorów. Od 22 lipca przez 4 kolejne dni osobiście prowadził rekolekcje. W "poradniku ewangelizatora" zamieszczono szczegółowy opis muzyki "techno". Nie znalazłem tam jednak przestrogi przed, modnym ostatnio, "zagrożeniem.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 02-08-2013 | makuś | Obrona świętej Tradycji |
hej , Różne są tradycje i różne ich obrony ... Tradycja uświęcona tysiącletnim zwyczajem jest szczególnym potworkiem ! Z powodzeniem mieszczą się w niej i wbijanie na pal i zbiorowe gwałty podczas wojny i odcinanie rąk , nóg , języków , uszu itd. Pozwolę sobie nie wymieniać wszystkich tych "uświęconych zwyczajem tradycji". Swego czasu znalazłem się blisko środowiska anarchokomunistów w Niemczech ( mieszkam w Niemczech ). Poznałem tam "tradycje" nie podawania ręki w geście powitania ponieważ ręce podają sobie burżuje ... Nie podanie ręki na powitanie może zadziwiać lecz nie jest równoznaczne z jej obcięciem ... i o to chyba powinno chodzić . O ile "tradycja" wtykania sobie palca w oko czy tyłek podczas modlitwy może być potraktowana humorystycznie o tyle wtykanie owych paluchów w oczy i tyłki innych ludzi budzić musi poważne zastrzeżenia . Tradycje fundamentalistyczne , totalitarne skupiają się w przeważającej części na dyskryminacji , represji i szykanach innych osób lub istot . Tradycje liberalne natomiast na prawach , wolnościach osobistych. Niestety owe wolności osobiste są furtką dla wszelkiej maści fundamentalistów i totalitarystów , którzy korzystając z nich dla swoich własnych potrzeb żadnych obiekcji nie mają aby zupełnie ignorować wolności i prawa innych . To jest jak mi się wydaje największą słabością demokracji . Demokracja ogranicza samą siebie aby zapewnić wolności ludziom , którzy chcieliby ją bezlitośnie zlikwidować. Instytucje finansowe , banki , koncerny korzystają.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 01-08-2013 | Borys Swoboda | Rząd jako instytucja samoograniczająca się |
Do poruszenia tego tematu skłoniła mnie wypowiedź użytkownika "makuś" z tematu "Obrona świętej Tradycji":
>Demokracja ogranicza samą siebie aby zapewnić wolności ludziom , którzy chcieliby ją bezlitośnie zlikwidować. >Instytucje finansowe , banki , koncerny korzystają z wolności przysługującej w teorii jednostce i odtwarzają stopniowo feudalne struktury .
Cóż, ta konstatacja wydaje mi się zupełnie nieuzasadniona. Zarówno firmy prywatne, jaki i instytucje państwowe niewątpliwie złożone są z ludzi, którzy podobnie reagują na te same bodźce. Oczywiście, ludzie są różni, ale nie ma powodu sądzić, by z jakiegoś powodu zbiorowość polityków i urzędników reagowała z zasady inaczej na taki sam rodzaj bodźca (np. okazję do zysku materialnego, podniesienia swojej pozycji społecznej i reputacji, uzyskania władzy), niż zbiorowość szeregowych pracowników i drobnych ciułaczy czy zbiorowość managerów i właścicieli dużych kapitałów. Myślę więc, że możemy na wstępie odrzucić wyjaśnienie, że państwo jest instytucją samoograniczającą się z powodu nabytego wraz z mianowaniem na stanowisko publiczne altruizmu jako absurdalne.
Z jakim innym wyjaśnieniem można się spotkać? Rzecznicy omawianej koncepcji zdają się sądzić, że rząd to coś w rodzaju perpetuum mobile, raz puszczony w ruch, będzie funkcjonował w nieskończoność zgodnie z zasadami zapisanymi w konstytucji. Nawet jeżeli nie jest złożony z ludzi nieskazitelnych moralnie, to poszczególne instytucje szachują się wzajemnie, dla dobra ludu,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 29 (przedawniony) | | 30-07-2013 | paula17 | PiS i delegalizacja pornografii |
David Cameron chce zakazać pornografii w internecie. Będzie dostępna dla wybrańców którzy złożą odpowiedni wniosek o udostępnienie im pornografii. Dostawcy internetu będą mieli obowiązek blokowania wszelkich materiałów pornograficznych przez specjalne filtry które będą blokować tego typu treści. Posłanka PiS, Marzena Wróbel, złoży taki sam projekt w polskim parlamencie. Pani posłanka uważa, że masturbacja jest szkodliwa dla wnętrza człowieka (wtf?) i chce żeby pornografia była nielegalna. Co ciekawe pani posłanka uważa, że onanizm jest szkodliwy dla zdrowia człowieka, czyli temat włosów między palcami wiecznie żywy. Jak widać PiS wraca do korzeni, czyli do średniowiecza. edition.cn(*)2/tech/web/uk-porn-ban-cameron pl.wikiped(*)_i_ewolucja_pogl.C4.85d.C3.B3w pl.wikiped(*)ywanych_przez_masturbację (Rozmowa posłanki Wróbel z posłem Rozenkiem była dzisiaj w "Tak jest" w tvn24.)
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 29-07-2013 | diogenes | Giertych bez ogłuszenia |
Zakaz rytualnego uboju stał się już rytualnym bojem: wiadomosci(*)8,wiadomosc.html?ticaid=111039Wolności jest w Polsce dostatek. Na brak politycznej wolności Żydzi nie muszą narzekać. Czy wolność religijna nie kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność i suwerenność drugiego człowieka, narodu? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 29-07-2013 | Jan Werbiński | Walka z wiatrakami |
W pobliskiej wsi mieszkańcy pod patronatem proboszcza organizują się przeciwko budowie elektrowni wiatrowych. Mają one być umieszczone powyżej 500 m. od zabudowań, na prywatnym gruncie. www.gazeta(*)D=/20130709/POWIAT18/130709476Wymieniane przez mieszkańców zagrożenia zdrowia i mienia: 1. Infradźwięki szkodliwe dla zdrowia. Tyle że infradźwięki są od dawna emitowane przez las czy wiatr wiejący wokół budynków. 2. Migające odblaski lub cienie. Wiatraki będą w odległości powyżej 500 metrów. Prawdopodobieństwo, że wczesnym świtem lub o przed zachodzie wystąpi takie zjawisko jest małe, a jeśli nawet to potrwa maksymalnie kilkadziesiąt minut i tylko w niektóre dni roku. 3. Pole elektromagnetyczne. Większe natężenie pola jest wydzielane przez instalację 230V w domu lub telefon komórkowy. 4. Hałas. Wg niektórych badań samochody mają o kilkadziesiąt decybeli większe natężenie. Przez wieś biegnie ruchliwa droga. Pracują maszyny rolnicze. 5. Utrata wartości nieruchomości. Od 2008 utraciły 30%, ale nikt nie protestował. Po co mają sprzedawać? 6. Ptaki giną. No fakt giną, ale od samochodów też giną. 7. Owady giną. Na pewno nie tyle, co od oprysków pól chemią przez protestujących rolników. 8. Nie da się pola zaorać. Maszty praktycznie nie przeszkadzają i łatwo je ominąć. Za to dodatkowe kilka lub wg niektórych obietnic kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie od jednego masztu z pewnością zrekompensuje stratę. Protestujący mają pola na których wiatraki.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 28 (przedawniony) | | 27-07-2013 | kulka_na_mole | Bezczelni poszukiwacze pracy |
www.tokfm.(*)_brakuje_przede_wszystkim.htmlCytat:Mój najlepszy list motywacyjny, który zaskutkował przyjęciem do pracy, pisałam przez dwa tygodnie - mówi Dominika Staniewicz. [specjalistka od HR, członkini Business Centre Club.] Dwa tygodnie pisania listu motywacyjnego... Hmmm... albo autorka tego listu jest wyjątkowo tępa, albo na 12-13 dni zapadła w śpiączkę.Cytat:Jak dodaje, często kandydaci nie odbierają telefonów i nie oddzwaniają, odpisują na maile z dużym opóźnieniem lub wcale. - Powszechne jest też podejście: mi się należy. Jestem świetny, weźcie mnie. A później okazuje się, że nie zawsze jesteśmy tacy świetni... - mówi Staniewicz. Ah ci niedobrzy kandydaci! Nie odbierają telefonów siedząc ma kiblu, nie odpisują na maile w 3 sekundy po ich otrzymaniu i bezczelnie uważają, że są wartościowymi kandydatami na pracowników. Nie to co pani, która przez 2 tygodnie nie potrafi sklecić listu motywacyjnego.Cytat:No tak, ale jak człowiek po studiach ma mieć od razu doświadczenie... A to, pani Dominiko, dobre pytanie do pracodawców, którzy wymagają zawodowego doświadczenia od absolwentów, a nawet od studentów.Cytat:Po pierwsze: miejmy pokorę. Po drugie: pamiętajmy, że nie jest tak, że kończymy studia i po roku pracy będziemy mieć mieszkanie, samochód i laptopa. Nigdzie na świecie życie tak nie wygląda - mówi Staniewicz. .. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 25-07-2013 | Unulfo | Jakub Szela - bohater na trudne czasy? |
Wydaje się, że Jakub Szela został w narodowej pamięci postawiony w najdalszym kącie, a może nawet - jako kłopotliwy trup - schowany do szafy, na jej samo dno. Został też skutecznie wyrugowany z panteonu polskich bohaterów narodowych. W wyobraźni polskich elit "spod żyrandola" nigdy nie było miejsca dla człowieka, który mógłby być symbolem buntu i emancypacji niższych warstw społecznych. Dla "Polaków", czyli przede wszystkim szlachty, jako bohater narodowy do zaakceptowania był co najwyżej Kościuszko. Nic w tym dziwnego - dla szlachcica Kościuszki wolność chłopstwa nadal była przede wszystkim narzędziem sprawowania władzy i manipulacji chłopskimi masami, a nie celem samym w sobie. Wolny, zbuntowany i krwawy Szela nie mieścił się w tym schemacie - pokornego posłuszeństwa wobec dobrego pana, który uszczęśliwia chłopów, działając z wyżyn swojej niepodważalnej władzy, uświęconej ekonomią, tradycją i religią. Co tak naprawdę wiemy o Jakubie Szeli i czego moglibyśmy się na przykładzie jego postaci nauczyć?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 25-07-2013 | kulka_na_mole | Jeden strzał, dwóch strzelców, dwa motywy czyli o prokuraturze |
26 lipca warszawski sąd ma wydać wyrok w sprawie zabójstwa byłego Komendanta Głównego Policji, generała Marka Papały. Tymczasem łódzka prokuratura prowadzi czynności w sprawie zabójstwa tegoż generała. Ma innych podejrzanych i inny motyw niż prokuratura/sąd w Warszawie. Nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czy po wyroku warszawskiego sądu prokuratura w Łodzi umorzy swoje śledztwo czy też będzie je kontynuować. Jeśli będzie kontynuować i w końcu postawi sprawę przed sądem, to może się okazać, że spust pistoletu, z którego zabito generała Papałę, jednocześnie nacisnęły dwie osoby, z których każda kierowała się innym motywem. Będziemy mieli dwóch zabójców jednej osoby. Czy obaj dostaną taki sam wyrok? Nie wiadomo.
Kompletny absurd. Pojawia się pytanie czy ma sens całkowity brak kontroli nad prokuraturami, czym skończyło się rozdzielenie stanowisk Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości. Minister nie ma wpływu na pracę prokuratury, za to Prokurator Generalny... też nie ma. Mamy kastę prokuratorów, która rządzi się swoimi prawami, ma swoje przywileje i nie odpowiada za skutki swej działalności przed nikim. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 43 (przedawniony) | | 24-07-2013 | romaro | Gwałt |
Cytat:Radio ZET informuje, że policja postawiła zarzut gwałtu dominikaninowi z Gdańska. Według zeznań 19-latki, która zgłosiła się na policję duchowny miał ją zaprosić do hotelu, upić i wykorzystać. Nie wiadomo, czy ksiądz przyznał się do winy, ale jeśli wersja kobiety się potwierdzi, grozi mu od 6-ciu miesięcy do 8 lat więzienia. Przeor gdańskiego klasztoru: Cytat:Jesteśmy zszokowani. To bolesne wydarzenie. Żal nam tej biednej kobiety. Postaramy się udzielić jej koniecznej pomocy i wsparcia. I co jej powiedzą, że bóg jej wybaczy cudzołóstwo? A to nie z tego klasztoru przeor uciekł dla kobiety. Pamiętam jak byli zbulwersowani święci ojczulkowie. Wtedy żal im było przeora. Lepiej gdyby używał po kryjomu. Zastanawiam się, czy sprawa równie głośno będzie napiętnowana przez media jak ta z Dubaju. Komentarze pod artykułem świadczą, że gwałciciel ma już obrońców. Najwyższy czas, by kościelne przywileje zostały ukrócone, a katecheci ze szkół wyrzuceni.Niemal każdy dzień pokazuje, że kler na uprzywilejowanie nie zasługuje, nie mówiąc już o nauczaniu dzieci etyki. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |