Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 46 (przedawniony)
29-05-2015BragielRównouprawnienie-fakt czy fikcja?
bragiel.blox.pl/2014/11/Rownouprawnienie.html Tak jak piszę w swoim felietonie satyrycznych, uważam, że równouprawnienie w Polsce to fikcja.
Jest tylko na papierze.
Większość moich kolegów,a jestem rocznik 1980, żonatych, dzieciatych, charuje, a po pracy jeszcze jest darmową siłą roboczą dla swych wrednych żon.
Do tego zawsze gdy gdzieś jestem i są kobiety, to ja mam naprawiać coś, mam się na wszystkim znać, wszystko umieć, a kobieta ma siedzieć, plotkować i palić papierosy.
Do tego mężczyzna jest zawsze bez szans w starciu z kobietą w sądzie.
99,9 procent rozpraw o przyznanie dzieci wygrywa kobieta.
A sprawy seksualne to już w ogóle ...Gdy kobieta oskarży kogoś o gwałt, lepiej od razu się przyznaj...Praktycznie mężczyzna nie ma szans się wybronić gdy był stosunek seksualny,a kobieta po miesiącu stwierdzi, że nie chciała stosunku i dojdzie do wniosku, że może i zgnoić dawnego partnera i jeszcze coś zarobić.
Nawet już powstają stowarzyszenia obrony praw mężczyzn, a co ciekawe nasz rząd...finansuje urząd do spraw równego traktowania płci-czytaj-do równego traktowania kobiet.
Jak uważacie. Zachęcam do dyskursu. Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
28-05-2015CelecrinNowe decyzje MON
Dużo szumu się zrobiło w mediach po ostatnich decyzjach w sprawie śmigłowca wielozadaniowego oraz systemów rakietowych średniego zasięgu "Wisła". Postanowiłem założyć temat ponieważ moim zdaniem histeryczny szum medialny jest przykładem przesady w krytyce władz. Postaram się przybliżyć czytelnikom Forum całą sprawę i być może niektórym otworzyć oczy. Jest jeszcze jedna sprawa która się potoczyła lawiną, mianowicie sprawa naszych Leopardów 2, które podobno nadają się tylko na złom. Artykuł na ten temat prezentowały główne portale i pod artykułami komentujący pienili się z wściekłości. Po prostu klęska i armagedon.

Pierwsza sprawa, najłatwiejsza. EUROCOPTER EC725 CARACAL
Sprawa prosta bo oczywista. To była najlepsza oferta i koniec. Sikorsky nie mógł nam zaoferować pełnej oferty, ponieważ nie może sprzedać pewnego jego typu, a mianowicie dla jednostek specjalnych, objęte są one bowiem embargiem. I tyle. Amerykanie wiedzieli to od początku.

Co do włoskiego AW149. Tego śmigłowca po pierwsze "jeszcze nie ma", a jak go nie ma to nie wiadomo co z niego wyjdzie. Niby miałby być dostarczony w 4 lata po podpisaniu ale to palcem po wodzie pisane dodatkowo śmigłowiec jest mały, zabiera 16 ludzi podczas gdy Caracal 28 żołnieży. Tymczasem przede wszystkim chcemy zastąpić śmigłowce MI-8 (Zabierają one 24 ludzi)
Czyli oferuje nam się śmigłowiec wielkości Sokoła mający zastąpić Mi-8.
Jest sprawa gróźb związków zawodowych ze Świdnika, że nie wybiera się polskiego śmigłowca. To kławstwo...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
24-05-2015Christopher CJ JozwiakMniejsze zło, a Komorowski/PO
Za nami dzień w którym wyszło na jaw, że Platforma Obywatelska została ufundowana na kłamstwach: www.youtube.com/watch?v=DNZhOFt_UW8 - które zresztą szybko zapomniano, koncentrując się na wojnie polsko-polskiej PO-PiS.

Co robić w obecnej sytuacji w II turze wyborów prezydenckich?

1. Zostać w domu.
2. Oddać nieważny głos..
3. Wybrać mniejsze zło... tylko co tym mniejszym złem w obecnej sytuacji będzie? Wzmocnienie wszechwładzy Partii Obłudy - Komorowski - i nie pozwolenie jest upaść... czy Duda - w miarę niezależny (wbrew mediom głównego ścieku) dr prawa - PiSowiec ?!

* ja wybieram pierwszą opcję - czekam na "Wolność i Równość" lub inną wersję odrodzenia nadziei na Nowoczesną Polskę na jesieni...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 57 (przedawniony)
24-05-2015Jacek PrzypadekIlu ludzi nadaje się na profesorów?
Znam wielu wykładowców wyższych uczelni - każdy z nich jest osobą inteligentną, o szerokich horyzontach, posiadającą ogromną wiedzę, itp. Większość moich znajomych to osoby niewykształcone, najczęściej z ukończoną szkołą średnią, ale pojętne. Zastanawiam się ilu z nich nadaje się na profesorów? Chodzi mi o to, czy gdyby sobie postanowili zostać tymi profesorami, mogliby to osiągnąć?
Bo znam ludzi, o których wiem, że nie mają na to żadnych szans. Zbyt niskie IQ, albo zbyt mała wyobraźnia... nie zrozumieją pewnych zagadnień, detalicznych problemów filozoficznych, nie przeanalizują wiersza.
Wielu ludzi jednak potrafi myśleć abstrakcyjnie - tylko nie myślą o tym, żeby się kształcić, co nie znaczy, że nie mogą.
Pytanie moje jest więc takie: jak sądzicie, na oko ile procent ludzi nadaje się?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
22-05-2015MatixJak żyć za 2k zł?
Paradoksalnie nie chcę zakładać tematu o kampanii wyborczej. Padło w niej jednak pytanie o to jak kupić mieszkanie zarabiając 2 tysiące zł. Udzielono odpowiedzi, że zmienić pracę na lepiej płatną i wtedy kupić mieszkanie. Ok, fajnie. Ale załóżmy, że wszyscy nagle staną się na tyle zaradni, że są w stanie znaleźć dobrze płatną pracę. Pytanie, czy to spowoduje, że znikną niskie płace? Czy to spowoduje, że stanowisko pracy dotychczas dające pracującemu 1500zł da mu 4000zł? Zdaje się, że jednak ktoś musi być biedniejszy, żeby ktoś mógł być bogatszy, czyż nie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 43 (przedawniony)
22-05-2015matmLudzie "grzyby"
Ludzie "Grzyby"
Przeważnie mianem "grzyba" określa się osobę starą, "zgrzybiałą". Nazywa się tak starowinki dobierające się w pary w autobusach i komentujące wszystko i wszystkich; dziadków szczypiących w pupę co ładniejszą pielęgniarkę, czy po prostu tzw. "moherowe berety".
Otóż przypisywanie tytułu "grzyba" wyłącznie osobom starym jest nie na miejscu. W dzisiejszych czasach "grzybami" są przeważnie młodzi. Nie mówię, że problem dotyczy tylko młodych, ale o tym później.
Dlaczego jednak ludzie "Grzyby"? Cytując Wikipedię:"W zasadzie grzyby to wielokomórkowe lub komórczakowe organizmy cudzożywne (głównie osmotroficzne), niezdolne do aktywnego ruchu(...)". W tym szczególnym przypadku "grzyba" mamy do czynienia z niezdolnością do aktywnego ruchu szarych komórek. Gdy idąc ulicą można z grupy młodzieży wyłonić zdanie: "Mam gdzieś tą maturę." lub "Nie pamiętam ostatniej imprezy.", nasuwa się pytanie: Co się dzieje z tym światem? Najlepszym możliwym przykładem upadku kultury młodzieżowej jest głośny sukces zespołu wykonującego, jak jego członkowie twierdzą, hip-hop. Ów zespół występujący pod nazwą "Gang Albanii" podbił serca miliony gimnazjalistów w całej Polsce, stając się godnym następcą "JP na 100%". Miałem wątpliwą przyjemność przesłuchania ich "twórczości" na platformie YouTube. Nie wiem co to ma wspólnego z hip-hopem, ale ja bym to bardziej podciągnął po disco-polo(da się tylko słuchać na mocno zakrapianej imprezie). Nikt już nie pamięta dajmy na to 2Paca czy Wu-Tang Clan'u. Zamiast..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
19-05-2015Marcin TrollosiewiczFeministki
Czy słowo może gwałcić, co należy robić z kimś kto używa takich określeń:

www.youtube.com/watch?v=0FRmrDNgzRQ

Czy ktoś z was przyzna im rację?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
18-05-2015diogenesBulenie
Cytat:
W sierpniu 2010 r. "Gazeta" pisała, że prokuratura rozważa zarzut zbrodni wojennych dla najwyższych urzędników państwowych z czasów, gdy premierem był Leszek Miller, a prezydentem Aleksander Kwaśniewski. - Współpraca z amerykańskim wywiadem była. I stąd te loty CIA do Szyman. Więzień nie było - twierdził Kwaśniewski. Miller na wszystkie pytania odpowiadał: "Nie mam nic do powiedzenia".


wyborcza.p(*)ch_CIA__Wyciszyc_Kiejkuty.html

Cytat:

Polska wypłaca odszkodowania za tajne więzienia CIA


wiadomosci(*)-za-tajne-wiezienia-cia/1ydm0x

To wzorcowy przykład politycznej obłudy, może być analizowany na zajęciach z politologii. Jak na dłoni widać, czym są wypowiedzi polityków. Ludzie pytają prezydenta: Jak żyć za 2000 złoty? Jest zdaje się problem natury fundamentalnej, który generuje problemy finansowe w kraju: Jak pozbyć się fałszu i hochsztaplerów z polityki?

Póki co to bulimy:

Za tych, co kłamią.
I za tych, co nie wiedzą.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
18-05-2015ApolloniuszTVN - POlityka
Witam,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się, czemu TVN - telewizja prywatna, tak mocno popiera PO i urzędującego prezydenta. Są zawsze w opozycji do PiSu, a teraz gdy kandydaci "antysystemowi" stali się na tyle popularni, że przebili się do głównych mediów, na każdym kroku TVN próbuje dyskryminować również ich.

Ciekawy punkt widzenia przedstawił mi mój znajomy (makler giełdowy). Gdy spytałem na kogo głosuje, powiedział, że bez wątpienia na Komorowskiego, argumentował to tym, że obecna władza daje stabilność rynkom finansowym, "pewność" polityczną. Gdyby inni doszli do władzy, zagraniczne koncerny mogłyby dużo stracić i zaczęłyby się wycofywać, co oczywiście nie służy wycenie WIGu oraz rentownośći długu.

Ergo, czy świat finansów, stoi za tym POparciem TVNu dla obecnej władzy ?

PS. Polsat również jest prywatny, ale jest dużo bardziej obiektywny, być może to jedyna obiektywna telewizja. Różnica jest taka, że Polsat jest kontrolowany przez polski kapitał.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
17-05-2015Christopher CJ JozwiakTaktyczny głos na Dudę = Nowoczesna Polska (NP) * bliżej?
"Dlaczego geje głosowali na Dudę?" - dziwi się Wyborcza...

Być może jest to krok wstecz aby następnie wykonać więcej kroków naprzód?

Głosowanie na Komorowskiego-PO to brak zmian/mikro zmiany na +/- w kierunku NP - a do tego kolesiostwo, zamiatanie afer pod dywan, dążenie do upartyjnienia wszelkich instytucji publicznych...

"My się już PiS nie boimy, bo dla nas PiS i PO znaczy tyle samo. Teraz to nie my, tylko obecni rządzący niech się boją. Mieli dużo czasu, żeby zjednać sobie sympatię dwóch milionów tęczowych wyborców. Teraz niech sobie radzą bez nas!" - dodają.

Cały tekst: wyborcza.p(*)artnerskich.html#ixzz3a9ALBCNK
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)