 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 135 (przedawniony) | | 07-10-2012 | Andrzej Bogusławski | Bieda w Polsce? Najwieksza bezczelność? |
. Nie ma ustrojów doskonałych, ale należy do nich dążyć!Ks. Stefan Kardynał Wyszyński. Ten ustrój jest lepszym, w którym większej części obywateli żyje się lepiej. prof. Tadeusz Kowalik.------------------------------ "wPolityce.pl - UCZCIWY PUNKT WIDZENIA. Najsilniejszy portal po stronie prawdy." Niemiecka komunistka robi wystawę na temat biedy w Polsce. Można wyobrazić sobie większą bezczelność?
[...] Mam nadzieję, że wszyscy polscy politycy, bez względu na opcję polityczną, potępią zmanipulowaną i szkodliwą wystawę. Warto byśmy brali przykład z USA i zawsze bronili wspólnie imienia naszego kraju za granicą. Nawet jeżeli trzeba zrezygnować z politycznych korzyści dla własnych partii. wpolityce.(*)azic-sobie-wieksza-bezczelnoscCholera mam strasznie wypaczony charakter i odczuwam bardziej dyshonor z poniższego powodu: www.pah.org.pl/o-pah/186/ubostwo_i_glod_w_polsceNiż z tego, że pokazała go "niemiecka komunistka". PS. Wiem, że zaraz zostanę przez liberałów "zjedzony", ale nie zawsze dla świętego spokoju można milczeć. Myślę, że, jednak racjonalizm bardziej jest powiązany z humanizmem i "liberalizmem" jako wolnością myśli i słowa niż "neoliberalizmem", jako wolnością do bezwzględnego wykorzystywania słabszych.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 07-10-2012 | Jan Werbiński | Marsz Świeckości i PSR |
Jacek Tabisz umieścił na FB album z Marsu Świeckości i PSR. Gdybym nie był uprzedzony tytułem, to widząc fotografie nigdy, przenigdy bym nie powiedział że jest to marsz ludzi świeckich i racjonalnych. Najbardziej sądząc po zdjęciach, to mi to przypomina mini paradę gejów i lesbijek. Widziałem taką w Rzymie i było to ciekawe zjawisko. Rozumiem, że racjonalność nie jest zapewne czymś co się rzuca w oczy. Trudno zwrócić uwagę na siebie po prostu racjonalnie i logicznie myśląc, nie posiadając wiary itp. Być może wyjście pod sztandarem walki o prawa mniejszości seksualnych powoduje łatwiejsze zwrócenie uwagi otoczenia. Być może to najlepsze rozwiązanie. Nie wiem. Przy całym szacunku dla praw homoseksualistów naprawdę nie jestem pewien czy racjonaliści powinni się firmować w ten sposób. No cóż. Nie było mnie tam. Takie wnioski mam po obejrzeniu zdjęć. Jeżeli się mylę, to przepraszam.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 06-10-2012 | Selanos | WDŻ znowu tematem popularnym |
Od pewnego czasu znowu głośno jest na temat lekcji Wychowania do życia w rodzinie, co jak wynika z wielu artykułów w internecie jest inną nazwą edukacji seksualnej. Było to dla mnie zaskoczenie, bo kiedy ja byłem w gimnazjum, WDŻ był częścią programu lekcji WOS i rozmawialiśmy wtedy o związkach, różnych punktach widzenia kobiet i mężczyzn, ale na pewno (broń boże!) nie o seksie ani seksualności w ogóle.
W wielu czytanych przeze mnie artykułach pojawiał się oczywiście wątek nauczycieli WDŻ, dla których jedynym słusznym punktem widzenia jest ten katolicki. Innym ciekawym wątkiem byli nauczyciele, którzy uczą tego przedmiotu bez żadnego przygotowania, zostali wyznaczeni bo byli np. wychowawcami klasy, albo nauczycielami biologii i część z nich zwyczajnie nie potrafiła z uczniami rozmawiać. Oczywiście były podane przykłady różnych sposobów prowadzenia lekcji, różnych pomysłów nauczycieli, co nasunęło mi pewien bardzo prosty wniosek: nikt "odgórnie" nie interesuje się tym, ja te lekcje mają wyglądać, jak mają być prowadzone, według jakiego programu, wymagań itd.
Mam wrażenie, że każdy ma jakieś oczekiwania co do lekcji WDŻ, więc zapytam Państwa: co powinno znaleźć się w programie lekcji WDŻ, gdyby ktoś postanowił takowy stworzyć oraz czy lekcje WDŻ powinny być obowiązkowe?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 30 (przedawniony) | | 05-10-2012 | kulka_na_mole | Bystry wzrok okulisty |
[color=#330000]Znajoma chciała skorzystać z darmowej* oferty NFZ, aby otrzymać receptę na szkła kontaktowe. Zapisała się na wizytę do okulisty w najbliższym terminie tzn. za 3 miesiące. Przed zarezerwowaniem wizyty upewniła się u pani rejestratorki, że badanie dotyczące przepisania recepty na szkła kontaktowe jest bezpłatne tzn. refundowane przez NFZ. Po 3 miesiącach stawiła się u okulisty, wyjaśniła po co przyszła i wywiązał się następujący dialog: - Zapraszam do mojego prywatnego gabinetu. - Dlaczego? Przecież NFZ refunduje badanie, o które proszę. - Proszę pani, takie badanie trwa 20 minut, które ja bym wolał spędzić z moją rodziną niż na badaniu pani. - ??? - NFZ nie płaci mi za 20-minutowe badanie wzroku do szkieł kontaktowych. NFZ płaci mi za 20-minutowe, zwykłe badanie wzroku, do okularów. - W takich razie proszę o zwykłe badanie wzroku. - Niestety, to niemożliwe, bo ma pani za dużo makijażu. - Słucham?! Co to znaczy za dużo? Mam tylko rzęsy odrobinę pociągnięte tuszem, co raczej nie przeszkadza w zajrzeniu do oczu? - No niestety, kobiety już takie są, że koniecznie chcą się podobać, zamiast myśleć o swoim zdrowiu. Domyślam się, że oczy czasem panią pieką? - Tak, pieką. - No sama pani rozumie. - Nawet mnie pan nie spytał na czym polega moja praca, więc panu wyjaśnię: 8 godzin dziennie przed ekranem komputera w klimatyzowanym pomieszczeniu bez możliwości otwierania okien.
Znajoma przedstawiła mi ten dialog z okulistą i dodała, że jej koleżanka, która odwiedziła Pana Doktora.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 05-10-2012 | Zabójca-Bogów | Twój Własny Bilbord Ateistyczny z Hasłem Twoim za darmo |
W październiku rozpocznie się : "Ateistyczna kampania billboardowa "Nie zabijam. Nie kradnę. Nie wierzę."
Billboardowa kampania ateistyczna jest organizowana przez Fundację Wolność od Religii przy współudziale Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, Stowarzyszenia Ateistycznego oraz portali racjonalistyczno-ateistycznych."
W związku z tym iż nie wszystkich stać na wpłaty bądź też nie mają zaufania do pierwszej tego typu w Polsce akcji (i takie głosy otrzymałem) lub tez z innych względów nie biorą w niej udziału -- wymyśliłem dla każdego ateisty w kraju chętnego do wzięcia udziału na własną rękę w uświadamianiu społeczeństwa następujące działanie...
Proponuję by każdy kto ma na to ochotę zrobił swój własny bilbord ateistyczny / antyklerykalny z własnym hasłem (lub wybranym przez siebie z wielu haseł już przez ateistów na świecie prezentowanych) , aby tego dokonać wystarczy :
Wziąć z domu wiaderko z wodą z płynem do zmywania naczyń lub innym tego typu środkiem do likwidacji pyłu i zabrudzeń ze ścian i powierzchni płaskich budynków lub też ekranów dźwiękochłonnych lub ogrodzeń z powierzchniami ściano-podobnymi . Wziąć też mopa , gąbkę , gąbkę przymocowaną do kija od szczotki lub samą szczotkę .
Wybrać mur/ścianę/ekran dźwiękochłonny i pójść go umyć... Oczywiście najpierw dobrze by było zadzwonić do administratora budynku / ekranu / muru i poprosić o zezwolenie na "umycie w czynie społecznym" bez podawania czasu mycia w jakim się zakończy (choćby z powodu tego ze się w etapach.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 30 (przedawniony) | | 04-10-2012 | Malyska | Obudź się Polsko - czyli jak prezes Polskę budził. |
Prezes czuwa, Polska śpi ale nie dzisiaj. Dzisiaj Polska się obudziła! A może Prezes śpi i ma sen? Znowu mu się śni, że jest premierem i rządzi. Ciągle to samo, bicie piany , awantura dla awantury i pieprzenie bez sensu. Nie ma demokracji, jest Amber Gold, taśmy, inwigilacja, złe prawo. Też mi rewelacje, on to mówi bez przerwy. O tym ,że rząd jest nieudolny wiedzą wszyscy, nie wie o tym sam rząd. Prezes zagalopował się tak , że nie zauważył jak wykiwał go o. Rydzyk. Zabrał mu jego tłum, pochwalił łaskawie za przybycie i po krótkiej, oczywiście bezstronnej autoreklamie, zażądał pieniędzy na najlepszą europejską uczelnię i najbardziej obiektywne media -zgadnijcie jakie? Potem było już tylko pięknie. Pieśni o miłości do Boga, o jego świętej krwi przelanej dla nas , o miłości w ogóle. Prezes uśmiechał się życzliwie pewnie dlatego jak zobaczył transparent z Najświętszą Panienką z podpisem JAROSŁAW. Cóż to, Prezes zmienił płeć czy uwierzył w swoją boskość. Z plakatu wyzierała jednak postać kobiety! Nastąpił pat, po którym Prezes przystąpił do kontrataku. Jesteśmy siłą - krzyczał, my patrioci, chcemy telewizji Trwam, prawo jest złe - perorował, ble, ble, ble... Myślicie, że jestem złośliwy bo to prezes, Pis i o. Rydzyk zajęli czas w telewizji? Podatniku "obudź się"! Kto za to wszystko płaci? Kto płaci służbom porządkowym, przewoźnikom, sprzątaczom, ochroniarzom i innym? Ty! Wszyscy finansujemy ten festyn. Dlaczego wszystkie telewizyjne stacje spieprzyły nam dzień? To miał być spektakl?.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 04-10-2012 | kulka_na_mole | Praca za złotówkę |
Cytat:MEN chce, by od września 2013 roku opłaty za szóstą i siódmą godzinę pobytu dzieci w przedszkolach nie przekraczały jednego złotego. (źródło) Kompletnie nie rozumiem tych ministerialnych wyliczeń czasowych. Dlaczego pobyt dziecka w przedszkolu jest bezpłatny dla rodziców przez akurat 5 godzin?
Czy w ministerstwie pracuje się 4 godziny dziennie, dzięki czemu zatrudnieni tam rodzice mają margines czasowy na odebranie dziecka z przedszkola?
Skąd bierze się ta jedna złotówka za szóstą i siódmą godzinę? Dlaczego nie jest to 2 złote albo milion pięćset sto dziewięćset?
A co z godziną nr 8 albo 9? Będą bezpłatne?
Smaczku tym absurdom dodaje fakt, że dzieci z rodzin, w których jedno z rodziców jest bezrobotne, nie mają szans dostać się do przedszkola. Czyli przedszkole jest jak przechowalnia bagażu wyłącznie dla tych, którzy mają kupiony bilet na podróż. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 38 (przedawniony) | | 03-10-2012 | kulka_na_mole | Rodzić, suki, rodzić! |
Cytat:Większość klubów opowiedziało się przeciwko liberalizacji zasad przeprowadzania aborcji, którą zakłada projekt ustawy zgłoszony przez Ruch Palikota. Podczas debaty nad projektem Krystyna Pawłowicz z PiS mówiła do posłów RP, że powinni się cieszyć, że za ich dzieciństwa nie było takiej ustawy, bo "nikt by was nie wyprodukował". wiadomosci(*)zacji,1,5261007,wiadomosc.html Zgodnie z przewidywaniami, projekt złagodzenia "ustawy aborcyjnej" autorstwa Ruchu Palikota, przepadł w sejmie.
Wygrali zwolennicy narodzin potworków pozbawionych mózgu, płodów Arlekina i wielu innych "Bóg-Tak-Chciał-Radujcie-Się" "dzieci poczętych".
Wygrała pisowska posłanka, niemająca ani męża, ani dziecka, wygrał premier, który przed księdzem nie klęka, wygrał bezżenny i bezdzietny prezes, wygrali "maczo" traktujący kobiety jako wielofunkcyjne urządzenie domowe, łączące w jedno pralkę, zmywarkę, kuchenkę, odkurzacz i inkubator.
Jednocześnie przegrała partyjka "Solidarna Polska", która wniosła projekt całkowicie zrównujący kobiety z kurami-nioskami i ludzi z bydłem rozpłodowym, ale mnie to nie pociesza. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 03-10-2012 | hubin | Nieoczekiwane wsparcie senatora Kazimierza Jaworskiego |
wiadomosci(*)_Nie_wierzysz_w_Boga__Nie.htmlPan senator wedle artykułu wywiesił banner "Pan jest moim pasterzem", "Wiara jest pierwsza, stop laicyzacji", co prawda nie wiem czy osobiście dokonał tego heroicznego dzieła, czy przy wsparciu wiernych znaczy się wyborców. Tym niemniej należy mu podziękować, skoro otwarcie przyznał, że nie jesteśmy Państwem laickim potwierdził tym samym nasze obawy które jak mniemam leżą u podstaw zacnej akcji: nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę. Jednocześnie pokazał nędzę intelektualną "środowisk prawicowych", "Wiara jest pierwsza," całkiem zgrabnym hasłom chce ów senator przeciwstawić hasła rodem z piaskownicy. Pewnie stwierdziłbym, że nihil novi sub sole tym razem jednak cieszę się bo tego typu działania wzmacniają i akcentują potrzebę promocji ateizmu i laickiego Państwa. Zatem choć indolentnemu senatorowi należą się słowa uznania, to swoje podziękowania kieruję ku organizatorom akcji Fundacji Wolność od Religii. Głupawe hasełka senatora aż się proszą o rozwinięcie tylko czy warto z baranem w dyskurs się wdawać? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 03-10-2012 | kulka_na_mole | Trybunał Konstytucyjny |
Trybunał Konstytucyjny orzekł, że za święto przypadające w dzień wolny od pracy należy się dodatkowy dzień wolny. wiadomosci(*)kowy-,1,5265835,wiadomosc.html
Tak sobie myślę dlaczego TK nie zajmuje się oceną zgodności z Konstytucją każdej ustawy, zanim jeszcze zostanie ona klepnięta przez sejm? Teraz mamy sytuację, że może zacząć obowiązywać ustawa niezgodna z Konstytucją i wszystko będzie OK, bo TK się nią nie zajął. Składanie wniosków do TK najczęściej jest wynikiem gry politycznej, a nie faktycznej troski o stanowienie dobrego prawa. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |