wiadomosci(*)_Nie_wierzysz_w_Boga__Nie.htmlPan senator wedle artykułu wywiesił banner "Pan jest moim pasterzem", "Wiara jest pierwsza, stop laicyzacji", co prawda nie wiem czy osobiście dokonał tego heroicznego dzieła, czy przy wsparciu wiernych znaczy się wyborców. Tym niemniej należy mu podziękować, skoro otwarcie przyznał, że nie jesteśmy Państwem laickim potwierdził tym samym nasze obawy które jak mniemam leżą u podstaw zacnej akcji: nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę. Jednocześnie pokazał nędzę intelektualną "środowisk prawicowych", "Wiara jest pierwsza," całkiem zgrabnym hasłom chce ów senator przeciwstawić hasła rodem z piaskownicy. Pewnie stwierdziłbym, że nihil novi sub sole tym razem jednak cieszę się bo tego typu działania wzmacniają i akcentują potrzebę promocji ateizmu i laickiego Państwa. Zatem choć indolentnemu senatorowi należą się słowa uznania, to swoje podziękowania kieruję ku organizatorom akcji Fundacji Wolność od Religii. Głupawe hasełka senatora aż się proszą o rozwinięcie tylko czy warto z baranem w dyskurs się wdawać? |