 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 78 (przedawniony) | | 14-09-2008 | marcind | Posłać czy nie posłać... ? |
Witam, pozwoliłem sonie założyć nowy wątek, gdyż ten o nauce religii w szkołach zszedł trochę na boczne tory. Chciałem poznać Wasze zdanie na temat, który bezpośredni dotyczy mnie i moją rodzinę. Myślę, że taka dyskusja może pomóc wielu młodym osobom które się wahają...
Od początku. Mój starszy syn za rok, bądź dwa pójdzie do pierwszej klasy. Piszę dlatego, gdyż w tym momencie ma 5 lat i chodzi do zerówki. Jako, że chcemy aby jego szkoła podstawowa była na tyle dobra, żeby ułatwiła mu dostanie się do dobrego gimnazjum a pózniej liceum, podanie o przyjęcie zaczęliśmy składać już teraz. Mieszkamy za Warszawą około 30 km, stąd wybór szkoły jest mocno ograniczony. Wszystkie lokalne SP, w rankinagu (wyniki testów 6 klasistów) wypadają delikatnie mówiąc słabo, stąd pomysł na szkołę prywatną w najbliższych oklicach Warszawy. Po wstępnej selekcji do wyboru mamy 3 szkoły.
Pierwsza, najbliżej, ładny budynek w 100% dostosowany do potrzeb szkoły, niezła opinia, dobre wyniki z egazminów, ale ... na pytanie czy jeste religia czy etyka usłyszałem: - RELIGIA Delikanie zniesmaczony, pociągnałem temat dalej pytając: - obowiązakowa? Zapdała niezręczna cisza... - ... no wie Pan, w zeszłym roku był takie jeden... hm, wie Pan
Szkoła druga, budynek wygłąda jak barak, dobre wyniki uczniów, obowiązkowa etyka, religia do wyboru.
Szkoła trzecia. Pełna profeska, najlepsze wyniki, świetne zaplecze, bez dwóch zdań robi najlepsze wrażenie. Tylko małe ale, jej patronem jest jakiś święty, a budynek znajduje.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 14-09-2008 | lotrek | Dobić "kolebkę". |
Dobić a właściwie odłączyć "kroplówkę" z państwowymi pieniędzmi, czyli naszymi od stoczni. Przez prawie dwadzieścia lat wszystkie rządy, jakie tylko były w mniejszy, czy też większy sposób dofinansowały stocznie. Szczególnie tę z z Gdańska, sławną "kolebkę Solidarności". Przez wszystkie te lata nasi politycy zbijali kapitał polityczny na stoczniach a niejaki ojciec Rydzyk nawet kasę na świadectwach udziałowych (PSU)wyłudzonych od emerytek i rencistek. Bossowie związkowi porobili kariery manipulując szarą masą związkową, obiecując im "raj na ziemi" i wmawiając im jacy to są wspaniali. A prawda jest taka, że pracownicy "kolebki" to najbardziej zdemoralizowani robotnicy, którzy myślą że pracując w stoczni, TAKIEJ STOCZNI wszystko im się należy, że prawa rynku ich nie obowiązują, że są szczególnie uprzywilejowani. Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi stoczni z taką załogą, więc przestańmy się łudzić i obiecywać im "cuda i wianki". Miał 100% racje Mieczysław Wilczek minister przemysłu za rządów Rakowskiego, który chciał zlikwidować stocznie. Potraktowano to wtedy jako bluźnierstwo, zamach na świętość narodową. I "pompuje się" kolejne miliardy złotych, tylko w ciągu ostatnich 4-5 lat około pięciu. Końca tego nie widać, ciągłe awantury w sejmie, które tylko są okazją do nakręcania spirali nienawiści różnych ugrupowań politycznych. W Polsce w ostatnim dwudziestoleciu upadło tysiące zakładów, setki tysięcy ludzi wylądowało na bezrobociu i nikt się tym nie przejmował. No, ale oni mieli.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 13-09-2008 | Celecrin | Bez szans na powrót? |
Witam Rzecz będzie głównie o ubezpieczeniach, ale nie tylko. Wiadomości z kraju przygnębiają mnie, PO chce zabrać nam kasę (!) (na pewno PO przegra następne wybory dzięki ZABRANIU pieniędzy emerytom z II filaru, mają to, jak w banku). Sam byłem agentem, podpisałem umowę z ponad setką ludzi. Co im głównie mówiłem? Oczywiście o dziedziczeniu pieniędzy. Dziedziczenie pieniędzy zebranych w II filarze było dla mnie kawałkiem (30%) realizmu i uczciwości. Symbolem, że naprawdę pieniądze zbierane były prywatnie , tyle ile zebrałem jest moje i koniec. Pamiętam jak mamiono nas tym dziedziczeniem, jak roztaczano wizję emerytur, że powstaną firmy, mówiono nawet jakie będą typy emerytur i co? ZUS robi skok na naszą kasę! To jest chyba Największa Kradzież po 1989 roku w Polsce. Wszystkie zbierane pieniądze w II filarze mają trafić do ZUS, jeśli emeryt umrze w ciągu 3 lat, rodzina dostanie 30% jego pieniędzy, jeśli umrze później rodzina nic nie dostanie. Najgorsze jest to, że za "zabranie pieniędzy" funduszom OFE, dostały one "prezent" w postaci bardzo wysokich stawek pobieranych od nas. Miały iść stopniowo w dół, zamiast tego praktycznie są na maksymalnym poziomie. Rząd ma nóż na gardle. Tu tak samo jak w przypadku stoczni, nie ma czasu. W przyszłym roku wiek emerytalny osiągną 55-latkowie w czasie reformy. Znaczy to tyle, że będą pobierać emeryturę zreformowaną. Jest wrzesień, a ciągle nie wiadomo jak im ją wypłacać  Nie ma ustaw, regulacji. Czas minął. Rządy są zajęte, szukaniem.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 181 (przedawniony) | | 11-09-2008 | Duda | Religia w szkole |
Nauczyciele od początku narzekali, że księża nie mając wykształcenia pedagogicznego nie nadają się do nauczania. Po lekcji religii trudno im było zapanować nad klasą. Przymus i sposób narzucania jedynie słusznej racji powoduje u młodych reakcję buntu. Zastanawiam się jaka jest skala tego buntu. Przeglądając dzisiejsze informacje przemknęła mi wiadomość , że rząd po wakacjach będzie się zajmował między innymi sprawą rozdziału kościoła od państwa. Czyżby masa krytyczna została już przekroczona? wiadomosci(*),10301261,wiadomosc_prasa.html | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 40 (przedawniony) | | 09-09-2008 | dokowski | Pornografia dziecięca |
Kolejna wielka obława na pedofilów, aresztowano stu kilkudziesięciu podejrzanych.
Czy wiecie, że np. w Japonii prawie w ogóle nie występuje przestępczość związana z tym zboczeniem? A przecież zboczenie to występuje w Japonii równie często jak w innych krajach.
Dla przypomnienia: słowo "pedofil" oznacza człowieka chorego psychicznie - zboczeńca. Słowo to nie oznacza żadnej kategorii przestępcy - nie jest z tej samej kategorii co np. złodziej, morderca, gwałciciel, prowokator, ale jest z kategorii np. socjopata, nekrofil, schizoid, narcyz, sadysta.
Dlaczego pedofile w Polsce popełniają przestępstwa a pedofile w Japonii nie? Odpowiedź jest zaskakująca. W Japonii istnieje potężny przemysł filmowy, produkujący specjalne animowane filmy pornograficzne dle pedofilów. Dla takiego biednego zboczeńca to pełnia szczęścia - może się taki rozkoszować gwałceniem i mordowaniem małych dziewczynek w zaciszu swojego mieszkania, nie przeszkadza mu, że to są kreskówki - jego zboczone potrzeby zostają rozładowane i nikomu nie dzieje się krzywda.
W Europie wciąż środowiska pedofilów mają na tyle silne wpływyw, że wciąż popełniane są prawdziwe przestępstwa i zbrodnie. W Europie dostępne są tylko prawdziwe filmy, z udziałem żywych małych dziewczynek, a rządy krajów europejskich nic z tym nie robią. Okrucieństwa wobec dzieci nigdy nikogo w naszej kulturze nie wzruszały. Tej wrażliwości musimy uczyć się dopiero od Amerykanów czy Japończyków.
Za każdym razem, gdy czytam o tych wszystkich naszych pedofilach.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 45 (przedawniony) | | 06-09-2008 | Interek | Józef Glemp - szczyt irracjonalizmu |
Przecierałem oczy ze zdumienia czytająć, co tak zwany prymas Polski raczył wczoraj powiedzieć w swoim kazaniu na Jasnej Górze. Pozwolę sobie fragmenty tego kazania skomentowac: (źródło: wiadomosci(*)cji__Gruzji_i_Nangar_Khel.html"(...) Najmocniejszych słów użył prymas Polski. - Obserwujemy wysiłki zmierzające do ciemiężenia chrześcijaństwa i wszystkiego, co dobre, szlachetne, piękne. Na pierwszym miejscu przedmiotem ataku zła jest życie - mówił na Jasnej Górze do ponad 60 tys. wiernych." --> po pierwsze panie prymasie, wysiłki "uciemiężenia" chrześcijaństwa rzeczywiście mają miejsce i oby było ich więcej. Im więcej racjonalnie myślących i wykształconych ludzi wierzących nie w jakieś bajki, ale miłujących wiedzę i prawa człowieka, tym lepsze społeczeństwo. Po drugie to chrześcijaństwo ciemięży to, co dobre, szlachetne i piękne, a nie racjonaliści i humaniści, dla których szczęście, cnota i kultura są z reguły największymi wartościami. "W jednym rzędzie z ludźmi, którzy giną w wojnach i obozach zagłady, wymienił tych co "giną jako płody niechciane i jako osoby nieprodukcyjne". - Jest wielkie parcie na ustanowienie nowych ustaw do dokonywania aborcji. Dzieje się to w czasie jakby epidemii bezpłodności, gdy wiele par małżeńskich pragnie dziecka, choćby przez adopcję - ubolewał kard. Józef Glemp." --> płód nie jest człowiekiem, w szczególności płód pierwszych miesięcy ciąży. Jest to twór nie posiadający praktycznie ani świadomości.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 40 (przedawniony) | | 06-09-2008 | ra-serafin | Postulaty Laickie. Apel racjonalistów do polityków |
Nie wiedziałem gdzie to dodać ale że dotyczy naszego społeczeństwa to tutaj będzie dobre miejsce.
Czy Postulaty Laickie. Apel racjonalistów do polityków można by w formie większych ulotek w formacie A4 roznosić po szkołach i po domach z własnej inicjatywy ponieważ to że taki apel istnieje wie tylko społeczność tego forum i prawdopodobnie kilka forów katolickich co nieraz tu zaglądają.
Każdy w miarę swoich możliwości i ile by mógł wydrukował by ten postulat i poroznosił po szkole i okolicy.
Jeżeli pomysł jest dobry i się zgadzacie to piszcie bo jestem juz gotowy do rozniesienia w dużych ilościach ..
... a jak nie to cóż pomysł był dobry. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 04-09-2008 | Aleksander Głowacki | Cudowny uzdrowiciel-jasnowidz |
Chce Wam opowiedzieć o dyskusji jakiej byłem niedawno świadkiem. Kusiło mnie aby się wtrącić i dodać swoje trzy grosze ale na szczęście się powstrzymałem i wysłuchałem jej do końca. Rozmowa odbyła się pomiędzy dwoma panami (nazwijmy ich roboczo Zdzisiu i Krzysiu) i dotyczyła wizyty jednego z nich u uzdrowiciela (rozmowa nie jest przedstawiona "słowo w słowo" bo niestety dyktafonu w głowie nie mam -czego załuję, ale myślę, że jej sens oddałem).
K: wiesz byłem u uzdrowiciela bo miałem chore zatoki i on bez niczego mi je "pościągał" (zapewne chodziło nie o zatoki ale o to co było w nich zawarte) Z:naprawdę? K:tak (pokazuje jak uzdrowiciel machał mu nad głową rękami). Ale jak do domu wróciłem to wziąłem jakieś tabletki i poprawiło mi się. Potem kiedy znów się u uzdrowiciela pojawiłem on na mnie spojrzał i spytał "brałeś tabletki"? Skąd on to wiedział? Z:"WOW!
I oto w ten sposób uzdrowiciel stał się również jasnowidzem.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 49 (przedawniony) | | 04-09-2008 | słociński | Za wolność waszą i naszą |
zastanawia mnie jak inni, bywalcy tego forum spostrzegają propagandę panującą w mediach a problem wolności ,niezależności, niepodległości, narodów Kaukazu. czy mają prawo do niepodległości? czemu polscy politycy odmawiają Abchazom, i Osetyjczykom prawa do wolności? odmawiają jej również Kurdom.
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |