Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
08-05-2006Nie_MiraNORMALNIEJEMY ???
Konstytucja bez znaczenia,
Lata niewoli potrzebne...
Krew, którą nasiąkła ziemia -
W powstaniach, które haniebne...
Ludzie mądrość odzyskują,
Duch zabawy najważniejszy!
Dziś weekendu potrzebują,
A im dłuższy to piękniejszy...
Święta, które dawne czasy
Wspomnieniami przywołują -
Znieść!!... Niech karmi dzisiaj masy:
Hipermarket... Niech kupują!!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
07-05-2006diogenesPost z Onetu
"Nikt was tutaj nie trzyma!Jeżeli nie czujecie się Polakami ... 23.04.2006 12:52

... to do widzenia!Nikt za wami nie będzie płakał.Nie będzie jakaś mniejszość decydowała o reszcie narodu, czy nawet o zapisach w konstytucji RP, bo nie podoba im ... ~Piotrek1"
To cytat z forum Onetu.
dobre co ?Proszę państwa "katolicy" otwarcie proszą kolejne miliony najrozumniejszych i najzdolniejszych o wyjazd.By premier miał kolejne punkty w walce z bezrobociem i kolejny powód do swojego "yes!yes!yes!"
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
07-05-2006jeyesHe, he - nowy styl moderacji w Onecie
Przestali pisać, że "post został usunięty, gdyż narusza Regulamin, ponieważ."
Teraz publikują posty... po 5-ciu dniach.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
06-05-2006kasper2 lata
Dwa lata temu wstąpiliśmy w szeregi cywilizowanych państw Europy. Dla mnie osobiście miało to bardzo ważne znaczenie. I nie wyobrażam sobie innej drogi dla Polski jak UE. Choć muszę przyznać, że oczekiwałem dalej idących zmian w naszym kraju.
W obecnej chwili, wg mnie, wzrosła rola kościoła w życiu naszego społeczeństwa. Nie ma dnia, abym nie słyszał w serwisach informacyjnych, nowych wydarzeń z życia kleru i wiernych. Co mnie najbardziej irytuje, to fakt dużej roli kościoła w polityce. Mój optymizm, sprzed dwóch lat, liczył na liberalne zmiany w mentalności Polaków. Otwarcie się zacofanego społeczeństwa, zrozumienie, tolerancję, asymilację kulturową.
Niestety, w chwili obecnej o tych wartościach nie ma mowy. To, co się dzieję w dzisiejszej polityce można porównać do koszmaru. Różne badania potwierdzające fakt, że Polacy nie widzą w rozszerzeniu UE żadnych korzyści. Gazety, społeczeństwo, rządy europejskie, śmieją się, porównują nas do Rosji putinowskiej.
Lada dzień będziemy mieli nowego wicepremiera. Ja osobiście już się boję.
"Prawa ręka" Andrzeja L., przed objęciem ważnego stanowiska w rządzie, swoje kompetencje sprowadza do roli imienia (Genowefa).
Pociesza mnie fakt, że gospodarka nie zależy w dużym stopniu od polityki. Rządzi się własnymi prawami. Drugi pozytyw: Hiszpania, Portugalia, Grecja i Finlandia "otwierają drzwi".
Pozdr.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
06-05-2006Gertruda Burgungkobiety, mezczyzni
Bardzo fajny tekst o idealalch kobiecego piekna w Racjonaliscie - pani Joasi Zak - Bucholc.
A co do wygladu. Smiesza mnie troche feministki bo nie moga strawic ze wyglad jest bardzo wazny. Tak jak i smiesza mnie faceci ktorzy rzucaja sie ze kobiety lubia pieniadze.
Tak jest. I bylo i bedzie. Na calym swiecie kobiety kusza pieknem a mezczyzni statusem. To jest po prostu zdrowe z punktu widzenia przedluzenia gatunku - kobiety urodza zdrowe potomstwo a stabilny finansowo mezczyzna pomoze je bezpiecznie wychowac.
Dla pocieszenia kobiet dodam ze piekno nie jest tyle istotne co zdrowy wyglad. Piekna czysta cera, geste wlosy - lsniace bo dobrze odzywione , zdrowe zeby i wysportowana zdrowa sylwetka. To wystarczy a reszte i tak zalatwia feromony.
Niestety zeby to miec trzeba troszke popracowac. a lewniwym feministkom sie nie chce, wiec wola pisac gorzkie teksty i pielegnowac swoja otylosc czy brzydka cere.
Nie wiem dlaczego wszyscy sie na te prawa natury oburzaja i nazywaja to wyrachowaniem lub jeszcze dosadniej. Jak ja mowilam ze chce zamoznego meza to wszyscy to potepiali. Niby dlaczego? Bo chce dobrze dla naszych dzieci? Bo uwazam ze to odpowiedzialne i dojrzale?
Niestety z kazdym z rowiesnikow skonczylo sie klapa. Bo po prostu zwiazki rowiesnicze w mlodym wieku sa trudne. Kobiecie trzeba silnego ramienia, a nie kumpla.
I dopiero przy starszym 10 lat mezczyznie znalazlam zadowolenie, stabilnosc i milosc ktorej nie moglby mi dac moj rowiesnik bo po prostu taki mlodziutki mezczyzna..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
06-05-2006kasperMoher
Środa 26.04.06, godz. 11:30, Poczta Polska.

Poszedłem wysłać paczkę. Wszedłem i zauważyłem długą kolejkę do dwóch okienek (pozostałe cztery były nieczynne). W kolejce sami starsi ludzie plus ja i facet około 30-tki. Akcja rozwinęła się dość szybko. Oczywiście dostało się wszystkim. Bezrobotnym - biorą pieniądze a nie pracują; pocztowym kasjerom - flegmatyczne nieroby; Polakom - za całokształt; rządowi - złodzieje; kapitalizmowi - PRL lepszy. Jedna ze starszych Pań dosłownie i w przenośni przejęła kontrolę nad pocztą. Każda osoba, która wchodziła, zostawała instruowana co ma robić: "a gdzie ona idzie! Do kolejki!". W pewnej chwili starszy Pan próbował siłą zmusić osobę do podporządkowania się. Muszę przyznać że po pewnym czasie nawet mnie to śmieszyło. Oczywiście nie śmiałem wdawać się w polemikę ze starszymi Paniami i Panami.

Nasuwa mi się pytanie. Skąd tyle agresji w tym roczniku.Przecież co niedzielę podają sobie znak pokoju (ok. 70% osób biorących udział we mszy to starsi ludzie). Może to sprawy biologiczne(podniesiony poziom testosteronu u Pań)?. Może z nadmiaru wolnego czasu?. Może frustracja z powodu stanu zdrowia?. Hmm
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
03-05-2006Nie_Mira1 MAJA
Dziś pierwszy jest maja -
Święto ludzi pracy...
Nie dla tych, co w domu
Bez pracy... rodacy...
W pochodzie nie pójdą,
Sztandaru nie niosą,
Znajdą pożywienie
na śmietniku nocą...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
03-05-2006zima_bez_ciastkaO polityce dziś. Merde.
Witam!
Bardzo lubię czytać pana Ziemkiewicza. Toteż ucieszył mnie kolejny jego artykuł fakty.interia.pl/ziemkiewicz/news?inf=742321
Tym bardziej, że media dziś biegają za teatrzykiem, jaki fundują nam 'prawieże koalicjanci' i 'ich opozycja'. A tu tekst zapowiadający koniec pewnej ery- ery polityków.
Bo cóż się stanie, gdy złapiemy dość dystansu, by spojrzeć w miarę obiektywnie na pupilków w Sejmie? Czy nie zaczną nam przypominać wadliwych pionków w cudzej grze, samych z siebie nie potrafiących zrobić ruchu? Skazanych na wymianę i zapomnienie w mrokach historii.
Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 26 (przedawniony)
02-05-2006yavorr"Pasja" w TVP
Ciekawy byłem czy pojawią się jakieś głosy w sprawie emisji "Pasji" w TVP, która miała miejsce w sobotę 15.04 o godz. 20. Każdy trzeźwo myślący i zorientowany człowiek łatwo zda sobie sprawę, że tak wczesna godzina emisji filmu Gibsona jest bezczelnym złamaniem ustawy, jeżeli weźmiemy pod uwagę dawkę i charakter przemocy, będącej główną atrakcją "Pasji". Zastanawiałem się ,czy nie możnaby machnąć jakiegoś wniosku do KRRiT, choć jak przypuszczam jest to inicjatywa z góry skazana na porażkę. Dziś jednak odkryłem, że taka skarga się pojawiła.

www.racja.org.pl/content/view/238/1/

Wypada chyba życzyć powodzenia... w dalszym kompromitowaniu Krajowej Rady. Swoją drogą możnaby się zastanawiać, jak mogliby usprawiedliwić pobłażliwość wobec tego przypadku. Jak już zasugerował ktoś na jednym z forów internetowych, musieliby postarać się wykazać, że wszystko to była "uzasadniona przemoc" wobec Jezusa.
pzdr.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
01-05-2006thraulMarsz, marsz....
Dzisiaj w moim wspaniałym miescie znów odbędzie się "marsz równości", czyli, jako że zwykłem nazywac rzeczy po imieniu, parada gejów i lesbijek do tego dołączą jescze pewnie feministki i ludzie, którzy znajdą się tam chyba tylko dlatego, że w niektórych "sferach" popieranie mniejszości seksualnych jest mile widziane. Oczywiście nie moze zabraknąć "wspaniałomyślnej" młodzieży wszechpolskiej, pseudokibice pewnie też sie pojawią, no bo jakże...? Zapowiada się naprawde ciekawie, aż się chyba przejde.
Pytanie tylko po co to wszystko?! Wiem, wiem taka dyskusja juz tutaj była, ale ja nadal nie wiem jaki jest cel tego typu przedsięwzięć i jakie przyczyny. Jeżeli ktoś zna takowe to niech mnie oświeci. Ja bowiem uważam takie działania za jałowe, które ani sytuacji nie polepszą, ani jej specjalnie nie pogorszą, słowem nie zmienią NIC.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)