Racjonalista - Strona głównaDo treści
Post z Onetu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
23-04-2006 16:40diogenes (38 punktów)Post z Onetu
"Nikt was tutaj nie trzyma!Jeżeli nie czujecie się Polakami ... 23.04.2006 12:52

... to do widzenia!Nikt za wami nie będzie płakał.Nie będzie jakaś mniejszość decydowała o reszcie narodu, czy nawet o zapisach w konstytucji RP, bo nie podoba im ... ~Piotrek1"
To cytat z forum Onetu.
dobre co ?Proszę państwa "katolicy" otwarcie proszą kolejne miliony najrozumniejszych i najzdolniejszych o wyjazd.By premier miał kolejne punkty w walce z bezrobociem i kolejny powód do swojego "yes!yes!yes!"
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

katol
>dobre co ?Proszę państwa "katolicy" otwarcie proszą
>kolejne miliony najrozumniejszych i najzdolniejszych o
>wyjazd.By premier miał kolejne punkty w walce z bezrobociem
>i kolejny powód do swojego "yes!yes!yes!"

Jak ktoś ma w głowie siano to nic mu nie pomoże. Szkoda czasu na argumentację. Lepiej pozostań w błogiej świadomości swojej wyższości nad "katolami". W końcu według teorii Darwina osobnik głupszy powinien zaprzestać wcześniej pobierania z otoczenia pożywienia przeznaczonego dla osobników mądrzejszych...
Haleth (4 punktów)
Odpowiem ci krótką opowieścią pewnego księdza z czasów II Wojny Światowej:

"Kiedy przyszli po Żydów nie protestowałem, bo nie byłem Żydem. Kiedy przyszli po homoseksualistów nie broniłem ich, bo nie byłem homoseksualistą. Kiedy przyszli po mnie, nie miał mnie już kto bronić." Refleksję, o ile jesteś do niej zdolny, pozostawiam tobie.


placownik (17853 punktów)

   Oryginał wygląda tak:

Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem komunistą
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem związkowcem
Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem Żydem
Kiedy przyszli po katolików, nie protestowałem. Nie byłem katolikiem
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było


   Autorem tych słów jest pastor protestancki Martin Niemöller. Zostały napisane w 1942. W obozie koncentracyjnym Dachau.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365