 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 13-06-2013 | Jan Werbiński | Czy legalizacja narkotyków pomoże ustrzec dzieci? |
Czy legalizacja narkotyków pomoże ustrzec dzieci przed narkotykami? Mikke twierdzi, że legalizacja narkotyków odbierze dealerom motywację do ich sprzedaży poprzez znaczne obniżenie zyskowności. Pomijając absurdalne nawiązania do religii jego wywód i uzasadnienie wygląda na racjonalne. Analogiczna historia utraty zysków po legalizacji substancji poprzednio nielegalnych już miała miejsce w przedwojennych USA. www.youtube.com/watch?v=asBp7JERoLwNajłatwiej i najsolidniej dany problem oceniać z własnego punktu widzenia. Sprawdzając w ten sposób również przyznaję rację do argumentów z filmu. Mi zupełnie nie przeszkadza, że ćpuny z okolicy umrą szybciej z przedawkowania. Szybsza śmierć ludzi z marginesu, to oszczędności dla budżetu i przyjemniejsza dla mnie okolica. W obecnej sytuacji płacę w podatkach na walkę z narkotykami, ale i tak widzę ludzi naćpanych i tych którzy prawdopodobnie na tej walce zarabiają (policja i dealerzy). Gdyby narkotyki zostały zalegalizowane, to policjanci mogliby się zabrać za likwidację rzeczywistej przestępczości, która mi przeszkadza, a nie tej wykreowanej przez ich walkę. Legalizacja narkotyków obniży ich cenę i tylko nieznacznie zwiększy dostępność, jednak jednocześnie zlikwiduje motywację do ich promocji. Czy pozytywny brak motywacji do dawania przez dealerów darmowych próbek nie przeważy negatywnych efektów zwiększenia legalnej dostępności? Czy spotkaliście się z sytuacją, kiedy z zaparkowanego w pobliżu szkoły samochodu dawano dzieciakom.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 12-06-2013 | Marek Matejewski | Uwaga: Ogólnopolski Kongres Katolików |
Poniżej kilka fragmentów pochodzących z artykułu zapowiadającego jasnogórskie show: Cytat:PiS organizuje 16 czerwca Ogólnopolski Kongres Katolików na Jasnej Górze. Mają na nim przemawiać m.in. Jarosław Kaczyński (PiS) i Jacek Karnowski ("Sieci"). Kongres powoła do życia Instytut ds. Przeciwdziałania Ateizacji. Cytat:Jak mówi Onetowi poseł PiS Bartosz Kownacki, Kongres Katolików ma służyć obronie religii, wartości katolickich oraz ich miejsca w społeczeństwie. - Po to jadę, aby powiedzieć, jak prawnie bronić bliskich mi wartości. Chcę też zaproponować, by powstała grupa prawników i ekspertów, którzy będą dawać narzędzia do tej obrony. Do prowadzenia choćby takich spraw jak Nergala i Dody trzeba mieć wiedzę prawniczą i zaplecze - zauważa poseł PiS. Cytat:Efektem kongresu ma być manifest o "konieczności zahamowania procesów ateizacji i wynaradawiania w Polsce" oraz powołany do życia Instytut ds. Przeciwdziałania Ateizacji. Za komentarz niech posłużą słowa jednego z internautów: Jarosław Polskę Baw! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 30 (przedawniony) | | 12-06-2013 | Jan Werbiński | Partia Libertariańska - czar pryska |
Jeżeli ktoś się łudził, że nowo powstająca Partia Libertariańska za najwyższy cel ma wolności gospodarcze i osobiste, to mam kilka cytatów z dyskusji o ewentualnym sojuszu z Wiplerem, które nakazują zachować sceptycyzm. Dochodzę do wniosku, że ta partia będzie czymś w rodzaju UPR-light. Większość to ślepo wierzący katole, a nieliczni sceptycy siedzą cicho. Jak chcecie to się zapisujcie do grupy. tinyurl.com/qgc556qwww.facebo(*)1/?notif_t=group_comment_replyNie wiem czy mogą to czytać ludzie nienależący do grupy. "Nie, racjonalizm jest bardzo agresywny w narzucaniu owej swobody rozumowania, jak każda ideologia. A wolny człowiek ma prawo kierować się uczuciami, tradycją, wartościami nadrzędnymi, wolą Boga. Większość racjonalistów nie akceptuje jakichkolwiek przejawów odstępstwa do doktryny racjonalnej, konserwatyści przeciwnie w większości wolą się modlić za racjonalistę, niż go do czegoś zmuszać." "Also, jak już mówisz o dogmatach - zdajesz sobie sprawę z tego, że twój racjonalizm (przez który rozumiesz zapewne pozytywizm logiczny), opiera się na właśnie takim dogmacie?" "Dawkins powtarza podstawowy błąd pozytywistów logicznych - uznaje, że tylko poznanie naukowe ma sens." "Przekonania są przekonaniami i nie mają potrzeby wyrastać na bazie racjonalnych argumentów.""Przed dyskusją dotyczącą aborcji polecam by każdy jej uczestnik odpowiedział sobie i innym na te pytania: http://gps6.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 59 (przedawniony) | | 12-06-2013 | Jan Werbiński | Postawili sobie krzyż na osiedlu |
www.gazeta(*)D=/20080605/POWIAT16/534980611Zielona Góra - zagłębie polskiej lewicy. Postawili sześciometrowy krzyż na publicznym gruncie w środku osiedla mieszkaniowego. To może być precedens, który podchwycą inni. Albo nowa nieświecka tradycja, lub symptom nowo zmutowanej zarazy? A jeśli to zapowiadana walka z ateizacją? Wyobrażacie sobie, że wyglądacie za okno swojego mieszkania, a tam gapi się na Was figura faceta przybitego gwoździami do drewna. Pod nią mohery śpiewają nabożeństwo czerwcowe. I co teraz zrobić? Jak już postawili, to jest nie do ruszenia niczym krzyż z sali sejmowej. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 83 (przedawniony) | | 10-06-2013 | Konowal | Czy zabije nas polityczna poprawność ? |
www.youtub(*)=player_embedded&v=AFZCT9KHvkA"Skutkiem tego ataku jest to, że żołnierzom brytyjskim wydano rozkaz, żeby nie wychodzili w mundurach na ulice w Londynie. [...] Dwóch czarnych nożowników wystarczyło, żeby symbolicznie rzucić Anglię na kolana. Cała Luftwaffe nie była w stanie poradzić sobie przez tyle czasu, a teraz wystarczyło dwóch murzynów z nożem, żeby brytyjska armia w swojej własnej stolicy bała się wychodzić w mundurach na ulice." wpolityce.(*)eglad-tygodnia-w-klubie-roninaCzy w imię tz. "tolerancji" mamy się sami rozbroić i cicho siedzieć jak będą nas szlachtowali ? W Polsce jeszcze nie jest tak źle. Na razie jesteśmy tylko "antysemitami" i "homofobami" więc co najwyżej w pysk można dostać, ale przecież aspirujemy, a przynajmniej "młodzi, wykształceni z dużych miast" do elit europejskich, więc co przed księdzem klękać nie będziemy , ale przed imamem już tak ? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 09-06-2013 | paula17 | O co chodzi z tą Warszawą? |
Nie rozumiem nagonki na p. Hannę Gronkiewicz-Waltz. Od kilku tygodni media trąbią jaka to z niej nieudolna p. prezydent, tydzień temu jeszcze nawet nie podawali dowodów na tą nieudolność. Wszystko było super dopóki pani prezydent nie powiedziała, że liczyła na nagłośnienie przez media informacji o zamknięciu metra. I od tego momentu tvn24 codziennie mówi jaka to nieudolna pani prezydent z niej i zadaje tendencyjne pytanie czy/kiedy poda się do dymisji. Jak media zaczęły ją krytykować (za co?) to przyłączyli się politycy i okazuje się, że oni to od zawsze mówili, że powinna się zdymisjonować. Tak więc mamy za sobą kilka tygodni żądania dymisji p. prezydent Warszawy. Do tej pory podawane powody to: - przedłużenie się prac nad budową metra o kilkanaście godzin; - dyskusja ze strażnikiem parku na temat podwójnych opłat za zwiedzanie parku; - od kilku dni (a naloty trwają kilka tygodni) problem z umowami o wywóz śmieci; Żądanie dymisji za takie coś to absurd. Pytanie dlaczego media tak się tym zajmują? Zwróćcie uwagę jakie powody podają. Właściwie to nie podają powodów, wydaje mi się, że chcą mi wmówić, że powody są oczywiste, że "każdy o tym wie". Tak jak media zdelegalizowały dopalacze, tak jak media sprawiły, że większość delegacji do Chin się wycofała (a nawet zaczęła krytykować tych którzy się nie wycofali) tak niedługo doczekamy się dymisji p. prezydent. Źle się dzieje gdy korporacje medialne rządzą krajem (czyt. politykami). | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 09-06-2013 | marcin z torunia | ( NIE) RUCH PALIKOTA |
Witam, w ostatnich wyborach parlamentarny głosowałem na Ruch Palikota. Bardzo podobał mi się program partii, uważałem tą formację za tą, która podniesie nasz standard życia. Że będą w końcu dbać o gospodarkę i ludzi, a nie się kłócić jak PIS z PO. Jestem za tym wszystkim czego RP chce w sprawach obyczajowych. Jestem za rozdziałem państwo od koscioła, in vitro, aborcja... , to wszystko jest ważne, . Ale jest gospodarka i sprawy socjalne. To jest najważniejsze w państwie tak ubogim jak Polska!, a RP ciągle związki partnerskie, in vitro itd.. Nie oszukujmy się ludzi bardziej interesuje to żeby zapewnić dzieciom godną przyszłosć żeby mieli za co rachunki opłacić, żeby mieli pracę. I tym RP powinien się zająć, bo jesli tym się nie zajmie to wtedy nie wejdzie do sejmu, bo ludzie chcą działań, a nie show. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 06-06-2013 | Małyska | Co za kraj... czyli relacja z drogi |
Dzisiaj "Boże Ciało", święto. Siedzę przed telewizorem i zrelaksowany oglądam relację z tenisowego "French Open". W planach mam spacer po plaży. Nie wszystkim jednak jest tak dobrze. Telefon odrywa mnie od telewizora. Podnoszę słuchawkę i słyszę głos mocno poirytowanego kolegi. Cześć! K...a, co za kraj – słyszę w słuchawce. Jadę dzisiaj do domu, bo myślałem, że w święto będzie szybciej, ale nie w tym kraju... Co się stało, gdzie jesteś? - spokojnie pytam. Jak to gdzie?- wścieka się kolega. - Na drodze krajowej nr 74, dojeżdżam do Paradyża. Nie, nie jadę, stoję przed Paradyżem, bo policja zamknęła drogę. Idzie procesja! Stoi ze 100 samochodów, wszyscy klną, ale policja nie reaguje. Dlaczego idą przelotową, krajową drogą? To już im nie wystarczają lokalne przy kościele!? Co za kraj? Połączenie się urwało. Po pół godzinie zadzwonił ponownie. Już jadę – oznajmił nieco spokojniej. Wyobraź sobie – kontynuował - że uratowała mnie stacja benzynowa. Procesja zeszła na stację PKN ORLEN i wszyscy padli na kolana przy dystrybutorach. Co za szczęście, ktoś powiesił święty obraz na stacji i obsypał kwiatami. Policja się zlitowała, można jechać. Kolega jeszcze nie ochłonął. - Co za kraj - powtórzył - w dni powszednie na drogach radary, a w święta się modłą. To kiedy mam jeździć? W dalszej rozmowie, wyładowując frustrację, kolega mówił jeszcze o innych dziwolągach naszej świeckiej rzeczywistości. Wyzłośliwiał.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 164 (przedawniony) | | 06-06-2013 | vifix | Dlaczego kobiety zarabiają mniej? |
Bardzo często podawane są statystyki pokazujące, że kobiety zarabiają średnio 30% mniej niż mężczyźni na tym samym stanowisku. W artykułach na ten temat bardzo często można przeczytać mnóstwo ogólnych frazesów, (o stereotypach, o braku pewności siebie, o roli mężczyzny jako żywiciela rodziny itd) które tak naprawdę o niczym nie mówią. Ja chciałbym jednak spojrzeć na problem z perspektywy mikro. Jakimi motywami kierują się pracodawcy, którzy płacą mniej kobietom? Przecież jeżeli kobieta pracuje w danej firmie tak samo dobrze i tyle samo godzin co mężczyzna, to dlaczego pracodawca miałby płacić kobiecie mnie? Przecież to nie ma sensu. No chyba, że pracodawcy obserwują np. mniejszą liczbę godzin, które przepracowują realni kobiety np. z uwagi na opiekę nad dzieckiem i innymi obowiązkami rodzinnymi. Jaka jest więc wg Was logika pracodawców, którzy oferują kobietom inną pensję niż mężczyzną. Czym są motywowani? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 34 (przedawniony) | | 05-06-2013 | Marek Matejewski | Naczelna satanistka kraju? |
Tej pani nikomu przedstawiać nie trzeba. W jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi zdradziła, że... modli się, żeby UE się "rozwaliła". Pytanie brzmi: Do kogo się modli? Jeśli coś tam wiem o mitologii chrześcijańskiej, to wydaje mi się, że to szatan jest panem zniszczenia i to do niego zanosi się takie modlitwy... Dan Brown chyba będzie zaintrygowany, bo widzę niezły materiał na następną książkę: Zakonspirowane stowarzyszenie politycznych frustratów potajemnie modli się do szatana w samym sercu najbardziej katolickiego kraju Europy! Oczywiście modły zostają wysłuchane i UE się rozpada, a jej sojusznicy przybywają na odsiecz, by odbudować dzieło sługi bożego Roberta Schumana... Bestseller jak się patrzy!  | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |