 |
Naczelna satanistka kraju? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-06-2013 13:16 | Marek Matejewski (3695 punktów) | Naczelna satanistka kraju?
14 na 14 | Tej pani nikomu przedstawiać nie trzeba. W jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi zdradziła, że... modli się, żeby UE się "rozwaliła". Pytanie brzmi: Do kogo się modli? Jeśli coś tam wiem o mitologii chrześcijańskiej, to wydaje mi się, że to szatan jest panem zniszczenia i to do niego zanosi się takie modlitwy... Dan Brown chyba będzie zaintrygowany, bo widzę niezły materiał na następną książkę: Zakonspirowane stowarzyszenie politycznych frustratów potajemnie modli się do szatana w samym sercu najbardziej katolickiego kraju Europy! Oczywiście modły zostają wysłuchane i UE się rozpada, a jej sojusznicy przybywają na odsiecz, by odbudować dzieło sługi bożego Roberta Schumana... Bestseller jak się patrzy!  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
33 na 33 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | >chrześcijańskiej, to wydaje mi się, że to szatan jest panem zniszczenia i to do niego zanosi się
Jezus też lubił rozpierduchę. Podobno nieźle narozrabiał w jakiejś świątyni. Nie pamiętam czy nie zaprosili go na imprezę, czy nie podzielili się zyskiem z handlu.
Jego stary był jeszcze gorszy, to chory, psychopatyczny niszczyciel. Kiedyś zatopił niemal wszystkich ludzi i zwierzęta. Mordował dzieci. Kazał zabijać całe narody i burzyć miasta.
Nie słyszałem o żadnych zniszczeniach i masowych mordach dokonanych przez Szatana. Myślę że rodzina Jezusa manipuluje mediami i opinią publiczną aby zrzucić winę za swoje rozróby.
|
|
 | 1 na 1 | Marek Matejewski (3695 punktów) | >Jezus też lubił rozpierduchę(...) >Jego stary był jeszcze gorszy, to chory, psychopatyczny niszczyciel.
Tak nam rzecze mitologia, to fakt. Na potrzeby artykułu miałem jednak na myśli to, kto "oficjalnie" jest panem zniszczenia wg doktryny KK. Spójrzmy więc na ową doktrynę szerzej: Przyjmuje ona, że do Boga zanosi się modlitwy dziękczynne, błagalne, chwalebne i takie tam... Tymczasem rozmaite zamówienia na destrukcję składa się chyba do szatana...
|
|
 | 9 na 9 | Eliath (1441 punktów) | > Nie słyszałem o żadnych zniszczeniach i masowych mordach dokonanych przez Szatana. Myślę że rodzina Jezusa manipuluje mediami i opinią publiczną aby zrzucić winę za swoje rozróby.Mówisz masz! dwindlingi(*)-killed-more-satan-or-god.htmlZgodnie z zasadą: śmierć jednostki to tragedia... Szatan jest zbrodniarzem, Jehowa statystykiem 
Rzeczywistość jest kłamstwem
|
|
|  | | Irracja (4721 punktów) | > >Zgodnie z zasadą: śmierć jednostki to tragedia...> Szatan jest zbrodniarzem, Jehowa statystykiem  ... patrząc na autora tej zasady, można uznać Jehowę za "komunistę", a nawet za "stalinowca". A te poglądy są zakazane... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
 | 1 na 1 | kogut59 (3090 punktów) | > Jezus też lubił rozpierduchę. Podobno nieźle narozrabiał w jakiejś świątyni. Nie pamiętam czy nie zaprosili go na imprezę, czy nie podzielili się zyskiem z handlu.Potwierdzam od 17 min 30 sek. Jezus rozrabia www.youtube.com/watch?v=FojXeeP6Dbk
|
|
 | 3 na 3 | slik (20011 punktów) | > Nie słyszałem o żadnych zniszczeniach i masowych mordach dokonanych przez Szatana.Niestety i on nie jest bez grzechu. Też zaciukał dziesięcioro, ale na spółkę z Bogiem, który czynił to w ilościach hurtowych. Szczegółowy wykaz: biblia.pismo-swiete.pl/bogjestmiloscia.html
|
|
|  | 1 na 1 | Kasianna132 (617 punktów) | > na spółkę z Bogiem, który czynił to w ilościach hurtowych.
To już było powiedziane, ale powtórzę: Bóg działa dywanowo!
|
|
Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | > Tej> pani nikomu przedstawiać nie trzeba. W jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi zdradziła, że...> modli się, żeby UE się "rozwaliła". Pytanie brzmi: Do kogo się modli? Jeśli coś tam wiem o mitologii> chrześcijańskiej, to wydaje mi się, że to szatan jest panem zniszczenia i to do niego zanosi się> takie modlitwy...Ciekawe czy nie robi czegoś poza modłami? Poza tym lepszy skutek miałaby modlitwa do Jahwe, ma on spore osiągnięcia na polu niszczenia. Potop, Sodoma i Gomora choćby, współcześnie zaś to jemu niektórzy amerykańscy kaznodzieje przypisują huragany. > Dan Brown chyba będzie zaintrygowany, bo widzę niezły materiał na następną książkę:> Zakonspirowane stowarzyszenie politycznych frustratów potajemnie modli się do szatana w samym sercu> najbardziej katolickiego kraju Europy! Oczywiście modły zostają wysłuchane i UE się rozpada, a jej> sojusznicy przybywają na odsiecz, by odbudować dzieło sługi bożegoRoberta Schumana... Bestseller jak się> patrzy!  Nie powiem, książka mogłaby być całkiem ciekawa  .
|
|
-1 na 5 | worek kości (2937 punktów) | > Tej pani nikomu przedstawiać nie trzeba. W jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi zdradziła, że... modli się, żeby UE się "rozwaliła". Pytanie brzmi: Do kogo się modli?Cytat:Czekam i modlę się, żeby to się po prostu samo rozwaliło - dodała. Jeżeli coś się rozwala samo, to nie potrzeba jest żadna ingerencja, bo wtedy by się chyba samo nie rozwaliło, hmm?
bembergiem w berg
|
|
 | 2 na 2 | pawel_wr (4297 punktów) |
> >Tej pani nikomu przedstawiać nie trzeba. W jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi zdradziła, że... modli się, żeby UE się "rozwaliła". Pytanie brzmi: Do kogo się modli?> Cytat:Czekam i modlę się, żeby to się po prostu samo rozwaliło - dodała. > Jeżeli coś się rozwala samo, to nie potrzeba jest żadna ingerencja, bo wtedy by się chyba samo nie rozwaliło, hmm?Więc wg Ciebie , w jakim celu modli się Pawłowicz , skoro wg Ciebie nie jest potrzebna żadna ingerencja ? Hm , hm , czy przeczytałeś dokładnie wpis , na który odpowiadasz ?
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
|
|
|  | -3 na 3 | worek kości (2937 punktów) | >>Jeżeli coś się rozwala samo, to nie potrzeba jest żadna ingerencja, bo wtedy by się chyba samo nie rozwaliło, hmm? >Więc wg Ciebie , w jakim celu modli się Pawłowicz , skoro wg Ciebie nie jest potrzebna >żadna ingerencja ?
Niektórzy używają terminu "modlę się", w znaczeniu "mam nadzieję".
bembergiem w berg
|
|
| |  | 6 na 6 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | >Niektórzy używają terminu "modlę się", w znaczeniu "mam nadzieję".
To ci sami co używają terminu "bóg", w znaczeniu "sposób na manipulowanie i łatwe życie"?
|
|
| | |  | | worek kości (2937 punktów) | >>Niektórzy używają terminu "modlę się", w znaczeniu "mam nadzieję". >To ci sami co używają terminu "bóg", w znaczeniu "sposób na manipulowanie i łatwe życie"?
Nie wiem.
bembergiem w berg
|
|
 | 4 na 4 | Marek Matejewski (3695 punktów) | >Jeżeli coś się rozwala samo, to nie potrzeba jest żadna ingerencja, bo wtedy by się chyba samo nie rozwaliło, hmm?
Rzecz w tym Panie worek, że tu się ktoś o to "samoczynne" rozwalenie modli.
Modlitwa to taki bełkot polegający na tym, że ktoś zwraca się do kogoś w jakiejś intencji. No chyba, że niektórzy modlą się sami do siebie. Zaprawdę nieznane są stopnie oderwania od rzeczywistości modlących się...
|
|
|  | -2 na 2 | worek kości (2937 punktów) | >>Jeżeli coś się rozwala samo, to nie potrzeba jest żadna ingerencja, bo wtedy by się chyba samo nie rozwaliło, hmm? >Rzecz w tym Panie worek, że tu się ktoś o to "samoczynne" rozwalenie modli.
Ale jeśli ktoś się modli o ingerencję, wtedy nie powiemy, że to coś się stało samoczynnie. Jeśliby zastąpić "modlę się" zwrotem "mam nadzieję", co niektórzy używają w języku potocznym zamiennie, zdanie przestaje być wewnętrznie sprzeczne.
bembergiem w berg
|
|
| |  | 2 na 2 | Irracja (4721 punktów) | > >Rzecz w tym Panie worek, że tu się ktoś o to "samoczynne" rozwalenie modli.> Ale jeśli ktoś się modli o ingerencję, wtedy nie powiemy, że to coś się stało samoczynnie. Jeśliby zastąpić "modlę się" zwrotem "mam nadzieję", co niektórzy używają w języku potocznym zamiennie, zdanie przestaje być wewnętrznie sprzeczne. ... wytłumacz to pani poseł, i jej kolegom. Może przestaną się modlić, a zwłaszcza udzielać się w polityce. Siądą sobie na zapiecku i będą "mieć nadzieję". Wtedy ich nikt nie będzie krytykował... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
 | 2 na 2 | Irracja (4721 punktów) | > >Tej pani nikomu przedstawiać nie trzeba. W jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi zdradziła, że... modli się, żeby UE się "rozwaliła". Pytanie brzmi: Do kogo się modli?> Cytat:Czekam i modlę się, żeby to się po prostu samo rozwaliło - dodała. > Jeżeli coś się rozwala samo, to nie potrzeba jest żadna ingerencja, bo wtedy by się chyba samo nie rozwaliło, hmm? ... samo? Tak bez woli i ingerencji bożej, oraz wbrew jego planowi? Pani poseł właśnie o to się modli, o ingerencję bożą. Zdecydowana większość katolików przez "samo" rozumie wolę i ingerencję bożą...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
|  | -3 na 3 | worek kości (2937 punktów) | >Zdecydowana większość katolików przez "samo" rozumie wolę i ingerencję bożą
A spora część ludzi mówi "modlę się, żeby X", w znaczeniu "mam nadzieję, że X" - a my nie wiemy, co miała na myśli posłanka. No ale przy opcji z nadzieją jej wypowiedź przestaje być wewnętrznie sprzeczna, a więc zasada życzliwości każe przyjąć właśnie to rozumienie.
bembergiem w berg
|
|
1 na 1 | marcin z torunia (331 punktów) |
>modli się, żeby UE się "rozwaliła". Widać kocha Polskę, przecież dzięki UE nasz kraj jako tako się rozwija. I taaki człowiek jest w polityce, a co gorsza ma tytuł profesora.
|
|
 | | Paweł Arłukowicz (3162 punktów) |
I taaki człowiek jest w polityce, Jest, bo go wybrano i to - o dziwo - demokratycznie. A że ordynację mamy taką jak mamy sądzę, że jeszcze kilka kadencji będziemy mogli oglądać "intelektualne wynurzenia" pani poseł. a co gorsza ma tytuł profesora. Tytuł ma, owszem, ale doktora habilitowanego. Na miejscu władz ostrołęckiej uczelni, przez wzgląd na wyjątkowość pani doktor, ja bym nadał jej tytuł PROFESUR ( analogicznie do dawnego doktur ). zdecydowanie bardziej by pasował.
|
|
7 na 7 | Irracja (4721 punktów) | Ta pani przejawia tylko frustrację swojego środowiska. Tak kler, jak i politycy z KRK liczyli na odzyskanie i ugruntowanie wpływów w powojennej Europie. Wydawało się im, że to będzie naturalne i jedyne wyjście - że bez uznania chrześcijaństwa (a może i katolicyzmu) za przewodnią siłę nie będzie można zintegrować Europy. A historia nie potwierdziła tego...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
11 na 11 | Anna Salman (16360 punktów) | >Tej pani nikomu przedstawiać nie trzeba. ... Ale ... pokazywać tak bez uprzedzenia też nie. Niektórzy mają wrażliwe żołądki.
|
|
 | 1 na 3 | worek kości (2937 punktów) | >>Tej pani nikomu przedstawiać nie trzeba. ... >Ale ... pokazywać tak bez uprzedzenia też nie. Niektórzy mają wrażliwe żołądki.
Ciekawe czy na racjonaliście przeszedłby podobny komentarz, gdyby chodziło o posła Grocką.
bembergiem w berg
|
|
|  | 1 na 1 | pawel_wr (4297 punktów) |
> >Ale ... pokazywać tak bez uprzedzenia też nie. Niektórzy mają wrażliwe żołądki.> Ciekawe czy na racjonaliście przeszedłby podobny komentarz, gdyby chodziło o posła Grocką.Ciekawe , czy przez przypadek napisałeś posła zamiast posłankę ?  
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
|
|
| |  | -1 na 3 | worek kości (2937 punktów) | > Ciekawe , czy przez przypadek napisałeś posła zamiast posłankę ?   Używam terminu konstytucyjnego. No chyba że znajdziesz mi gdzieś w polskiej konstytucji "posłankę".
bembergiem w berg
|
|
| | |  | 6 na 6 | astrotaurus (12445 punktów) |
>Używam terminu konstytucyjnego. No chyba że znajdziesz mi gdzieś w polskiej konstytucji "posłankę". Używasz terminu katolickiego, Pawłowiczowego. Po polsku byłoby to : " (panią) poseł Grodzką"
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
|  | 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | >gdyby chodziło o posła Grocką. Grodzką, worku. Naprawdę nieładnie tak przekręcać nazwiska.
|
|
|  | 2 na 2 | Olek Mularski (3178 punktów) | >Ciekawe czy na racjonaliście przeszedłby podobny komentarz, gdyby chodziło o posła
Nie, gdyż w przeciwieństwie do wierzących jesteśmy tolerancyjni i nie przeszkadzają nam osoby o innej orientacji seksualnej niż nasza własna. Pani poseł Pawłowicz natomiast z całym szacunkiem, ale nie nadaje się, do pełnienia tak ważnej funkcji jak mandat poselski z uwagi na religijny fanatyzm, grubiaństwo, skrajną nietolerancję, a co za tym idzie niestety także głupotę! Osoba ta jest tak napastliwa i agresywna w obronie zabobonów i względem ludzi o innych poglądach, że rzeczywiście może wzbudzać odruchy wymiotne!
|
|
| |  | | worek kości (2937 punktów) | >Osoba ta jest tak napastliwa i agresywna w obronie zabobonów i względem ludzi o innych poglądach, że rzeczywiście może wzbudzać odruchy wymiotne!
Komentarz, do którego się odnosiłem, dotyczył spraw wizualnych.
bembergiem w berg
|
|
| | |  | 2 na 2 | Anna Salman (16360 punktów) | >Komentarz, do którego się odnosiłem, dotyczył spraw wizualnych. I właśnie o to chodzi, że agresywna gęba nie jest estetyczna. Apropos terminów "poseł / posłanka" - tworzenie form żeńskich jest typowe dla naszego języka, a język polski jest "konstytucyjny". Polecam sobotni program "Słownik polsko@polski" na TVP Polonia.
|
|
12 na 12 | galvani (1345 punktów) | > Tej> pani nikomu przedstawiać nie trzeba. W jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi zdradziła, że...> modli się, żeby UE się "rozwaliła". Ona nie modli się, ona wymusza. Tak jak Międzynarodowa Komisja Teologiczna wymusiła na Bogu, żeby dusze dzieci nieochrzczonych nie szły do otchłani, tylko do nieba. Wszechmogący nie miał wyboru i musiał dostosować sie do ustaleń komisji. Kościół pewnie modli się (modlitwa błagalna), żeby pan zastępów nie uległ Pawłowicz, w końcu przynajmniej w Polsce jedynie słuszne wyznanie dostaje całkiem dużo unijnych pieniędzy. Tutaj mamy do czynienia z cudem przemieniennia, zanim te pieniądze staną się własnością kościoła są judaszowymi srebrnikami, gdy wpadną w kościelne łapska zamieniają się cudownie w wartości chrześcijańskie.
|
|
7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) |
>modli się, żeby UE się "rozwaliła". Jestem spokojna. Przez ostatnie dwa tysiące lat żadne modły nie skutkowały, to i teraz nie poskutkują.
|
|
1 na 1 | Paweł Arłukowicz (3162 punktów) | Pytanie brzmi: Do kogo się modli? Jeśli coś tam wiem o mitologii > chrześcijańskiej, to wydaje mi się, że to szatan jest panem zniszczenia i to do niego zanosi się> takie modlitwy...Jakby "zaprzągł" logikę do interpretacji tej mitologii pod kątem jej wykorzystania dla osiągnięcia jakiś własnych celów ( przy założeniu, że przyjmuje się iż owa mitologia jest opisem zasad rządzących naszym jestestwem ) to muszę stwierdzić, że pani poseł robi słusznie ( pierwszy raz spróbowała użyć mózgu !! ) zwracając się do pana bucka, nie do szatana. Po jaką cholerę tracić czas na gadanie z podwładnym ( to wynika z mitologii ), jak można od razu zgłosić problem do szefa ?
|
|
 | 2 na 2 | Sceptyk35 (291 punktów) | >wydaje mi się, że to szatan jest panem zniszczenia... Nie. Nie jest. Nie wolno mu nic uczynić bez zgody szefa. Kiedyś syn szefa powiedział, że nawet ptaszek nie może spaść bez zgody ojca. A chyba on wie najlepiej, bo przecież jest współszefem. (Niektórzy zwolennicy tego przedsiębiorstwa uważają, że tylko prokurentem. Ale co oni wiedzą).
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|