 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 09-07-2010 | rexus | Podejrzany elektorat |
Przeczytałem i szukam zrozumienia. Jaki interes mają skazani w tym, by Komorowski był prezydentem? Coś im naobiecywał? Na co liczą? Czy Kaczyński jest aż tak prawy, że przestępcy naprawdę się go boją? Może boją się kary śmierci? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 39 (przedawniony) | | 08-07-2010 | Mariusz Agnosiewicz | "Wygrana Komorowskiego oznacza wygraną z klerem" |
Cytat:- Wygrana Bronisława Komorowskiego oznacza wygraną z klerem, który twierdził, że głosowanie na Komorowskiego to grzech śmiertelny - stwierdził poseł Janusz Palikot po ogłoszeniu pierwszych wyników II tury wyborów prezydenckich. Na jakich dotąd polach PO wygrało z klerem w realnej (a nie werbalnej) polityce? Może choć w kwestii in vitro coś zdziałają? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 33 (przedawniony) | | 07-07-2010 | stanik | List do Tuska |
Jeszcze ten jeden, ostatni raz daliśmy Platformie szansę. Już nie będziemy wchłaniać kłamliwej papki o niemożności reform. Cokolwiek zrobi rząd i tak przegra wybory parlamentarne. Można zginąć ze strachu bojąc się ruszyć, można też zginąć z mieczem. Polityka uległości wobec Kościoła też prowadzi w niebyt, bo miejsce wiernego sługi zajmuje PiS. Tylko szybkie kluczowe zmiany mogą otworzyć przestrzeń dla dalszych działań. Walczcie więc, albo szybko gińcie bo już się znudziliśmy waszym bezproduktywnym truciem.
smutni obywatele
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 34 (przedawniony) | | 07-07-2010 | sztejkat | Religijne prawo - dni wolne |
W wątku: www.racjonalista.pl/forum.php/s,334372#w334407poinformowałem szanownych forumowiczów o zadaniu pytania panu Premierowi na temat ruchomych świąt kościelnych. Konkretnie - złożyłem prośbę o oficjalne określenie sposobu ich wyznaczania. Ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu w zeszłym tygodniu otrzymałem pocztą odpowiedź. Niniejszym ją przepisuję, więc wybaczcie ewentualne pomyłki. Wytłuszczenia moje. Cytat: .........................................
MINISTERSTWO PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ DEPARTAMENT PRAWA PRACY ul. Nowogrodzka 1/3/5 00-513 W-wa tel +48 22 661 11 00
DPR-III-053-60219/TW/10 Warszawa 24 czerwca 2010r Pan Tomasz Sztejka ul. XXXXXX XXXX Bydgoszcz
W związku z Pana listem z dnia 3 czerwca 2010r., przekazanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Departament Prawa Pracy uprzejmie informuje, że pierwszy i drugi dzień Wielkiej Nocy, pierwszy dzień Zielonych Świątek oraz dzień Bożego Ciała jako dni wolne od pracy wynikają z ustawy z dnia 18 stycznia 1951r. o dniach wolnych od pracy (Dz. U. Nr 4, poz. 28 z późniejszymi zmianami). Przyjęcie tych dni jako wolnych od pracy wynika z regulacji dotyczących wzajemnych stosunków między Państwem Polskim a Kościołem Katolicki w Rzeczypospolitej Polskiej zawartych w ustawie z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 29 poz 154 z późniejszymi zmianami) oraz Konkordacie między Stolicą Apostolską i Rzecząpospo.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 07-07-2010 | mbrudka | Polska Floryda? |
Moim zdaniem po komunikacie z PKW o 23:00 wszystkie rozważania o wygranej Komorowskiego są co najmniej przedwczesne. Zrobiłem ekstrapolację wyników z 20% na całą Polskę i chyba będziemy mieć tu drugą Florydę  Ekstrapolowany wynik ze wszystkich komisji (taki hazard): Kaczyński: 51.07% Komorowski: 48.93% Jeśli się nie mylę, a mam nadzieję że się mylę, to jutro usłyszymy dość interesujące wyjaśnienia z ust wszystkich tych, którzy osadzili już Komorowskiego w Pałacu Namiestnikowskim  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 06-07-2010 | sztejkat | Państwo - minimum versus maximum |
Witam ponownie,
Tak właściwie to planowałem napisać to przed wyborami, ale jakoś tak, no... zapomniało mi się nawet o wyborach, a co dopiero o pisaniu.
Wybory mają dwa aspekty - jeden, pragmatyczny, prosty, na teraz. Drugi aspekt to wybór pewnej wizji państwa.
Jako inżynier zwykłem określać stany graniczne między którymi gdzieś tam leży poszukiwane optymalne rozwiązanie. Zapraszam więc do dyskusji na temat granicznych wizji państwa: państwa minimum, o najmniejszej strukturze, najmniejszym poziomie ingerencji w życie obywatela oraz państwa maksimum, takiego, które ingeruje w każdy aspekt życia obywateli. Chciałbym prosić by przedstawione wizje dotyczyły wyłącznie państw "pozytywnych", to jest nie totalitaryzmów ani nie post-apokaliptycznych mad-maxów.
Proponuję następujące granice dla przedstawianych wizji: - struktura państwa musi istnieć i musi być ono zdolne do podtrzymania swojego istnienia pośród innych państw o podobnej doń strukturze; - państwo musi być pozytywne, w sensie chociaż teoretycznie przyjętego za najwyższą wartość dobra swoich obywateli. Definicję "dobra obywateli" celowo pozostawiam otwartą;
Zakładam, że nie musi istnieć realna na dziś droga ze stanu obecnego do przedstawionego. Prosiłbym też, by w propozycjach wziąć pod uwagę zdolność proponowanej struktury państwa do stawienia oporu różnego rodzaju, nazwijmy to: wypaczeniom.
Mam nadzieję, że ta dyskusja pozwoli na lepsze określenie w jakich granicach należy poszukiwać optymalnego Państwa.
Pozdrawiam,
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 38 (przedawniony) | | 06-07-2010 | kulka_na_mole | Prawo wyborcze pseudo-Polaków |
Dlaczego pseudo Polacy (np. mieszkańcy USA czy Kanady, którzy nie wystąpili o rezygnację z polskiego obywatelstwa), mieszkający od X lat poza granicami Polski, od NIGDY nie płacący podatków na rzecz Polski mają takie same prawa wyborcze jak Polacy mieszkający na teranie RP i płacący tu podatki?
Rozumiem, że odpowiedź na moje pytanie zawiera Konstytucja RP i jakaś ustawa dotycząca wyborów, ale ja się nie pytam o formalności lecz o sens i prawa.
Dlaczego jakiś Dżon z Czikago, który nie był w Polsce od 1939 roku ma takie same prawa wyborcze jak ja, który urodził się w Polsce w latach '70-tych? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 31 (przedawniony) | | 06-07-2010 | Medieval | Sukces Kaczyńskiego ? |
Mając takie atuty jak:
- posiadanie mediów publicznych, - poparcie Radia Maryja i TV Trwam, Rzeczpospolitej, Wprost, Naszego Dziennika, - zdecydowanej większości proboszczów, - po katastrofie, grając mitem katyńsko-wawelskim, - po wielkiej powodzi, - po tzw. aferze hazardowej, kryzysie finansowym, upadku stoczni, - z poparciem Marka Jurka, Korwina Mikke, - mając sprawniejszy sztab wyborczy
przegrał z: - nie liderem partii, która rządzi już od 3 lat i której poparcie powinno spadać, - niecharyzmatyczną postacią, człowiekiem który popełnił wiele błędów w kampanii - kandydaturą, której nie wsparł lider lewicy ani lider koalicyjnego PSL
4 lipca, w czasie gdy duża część elektoratu kontrkandydata wyjechała na urlop.
I to ma być sukces Jarosława Kaczyńskiego ? Mam wątpliwości...
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 46 (przedawniony) | | 05-07-2010 | Mariusz Agnosiewicz | Prowadzę się rozumnie |
Rozumna jazda to pojęcie wykraczające poza kodeks drogowy, można bowiem prowadzić zgodnie z kodeksem, a nierozumnie. Poniżej zaproponowałem kilka zasad na podstawie własnych doświadczeń i przemyśleń na drodze, ale może któreś z nich nie są wcale "rozumne", może ktoś wskaże mi jakieś błędy. Poza tym, na pewno nie jest to zamknięta lista zasad, i chętnie naruszyłbym tę krągło wyglądającą dziesiątkę. Ktoś coś zaproponuje dodatkowo? Nie chodzi mi oczywiście o dublowanie kodeksu drogowego, ale o zasady, których nie znajdziemy w kodeksie. Zatem do rzeczy. Prowadzi rozumnie ten, kto zachowuje kulturę jazdy oraz nie utrudnia prowadzenia innym, tudzież nie powiększa niepotrzebnie korków. Pomyśl, jeśli jedna osoba za późno ruszy na zielonym świetle, to znaczy, że 1-3 innych kierowców nie zdąży już przejechać na tym świetle. Jeśli takich gap jest w dużym mieście kilkaset każdego dnia, to znaczy, że tylko przez samo ruszanie na światłach generuje się niepotrzebnie jeden duży "korek rozproszony". Prowadzi rozumnie, kto: 1. rusza na światłach niezwłocznie; 2. na drogach dwupasmowych, jadąc wolno, nie zajmuje lewego pasa, a jeśli wyprzedza, to stara się to zrobić możliwie dynamicznie; 3. na zwężeniach jeździ na "zamek błyskawiczny" (płynne wpuszczanie po 1 samochodzie z obu pasów przechodzących w jeden - a nie np. jazda tylko jednym pasem, zobacz film...); 4. w korkach płynnie.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |