Racjonalista - Strona głównaDo treści
List do Tuska

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
05-07-2010 16:10stanik (453 punktów)List do Tuska
Ocena 1 na 1
Jeszcze ten jeden, ostatni raz daliśmy Platformie szansę. Już nie będziemy wchłaniać kłamliwej papki o niemożności reform. Cokolwiek zrobi rząd i tak przegra wybory parlamentarne. Można zginąć ze strachu bojąc się ruszyć, można też zginąć z mieczem. Polityka uległości wobec Kościoła też prowadzi w niebyt, bo miejsce wiernego sługi zajmuje PiS. Tylko szybkie kluczowe zmiany mogą otworzyć przestrzeń dla dalszych działań. Walczcie więc, albo szybko gińcie bo już się znudziliśmy waszym bezproduktywnym truciem.

smutni obywatele
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: list do Tuska
Ja tam żadnej szansy Platformie nie dawałam i głosowałam na Kaczyńskiego. Przez przekorę. Bo i tak z tego nic nie będzie. Moją tezą jest, że w naszej części świata nie polityka decyduje o przemianach tylko rozwój technologiczny. Komunizm w Polsce i tak by upadł wobec rozwoju telefonii komórkowej, telewizji satelitarnej i internetu. To nie Wałęsa ani JPII tylko postęp nas wyzwoliły. Może moja teza jest rydzykowna, ale podyskutować można.


Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
05-07-2010 18:01 
 Ocena 2 na 2
rysiek (4593 punktów)
>Ja tam żadnej szansy Platformie nie dawałam i głosowałam na Kaczyńskiego. Przez przekorę.
Na złość mamie odmrożę sobie ucho...?

>Bo i tak z tego nic nie będzie.
Gdyby wszyscy tak myśleli, to rzeczywiście "nie będzie".

>Moją tezą jest, że w naszej części świata nie polityka decyduje o przemianach tylko rozwój technologiczny.
Ale polityka może mieć duży wpływ na rozwój technologiczny.

>Komunizm w Polsce i tak by upadł wobec rozwoju telefonii komórkowej, telewizji satelitarnej i internetu. To nie Wałęsa ani JPII tylko postęp nas wyzwoliły. (...)
Powyższe technologie tego nie zrobiły, więc który "postęp" to zrobił?
05-07-2010 19:31 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Na złość mamie odmrożę sobie ucho...?
Uszy!
> Gdyby wszyscy tak myśleli, to rzeczywiście "nie będzie".
Nie chodzi o myślenie, tylko o realny wpływ. W Polszcze dominują partie prawicowe, prokościelne. Nawet lwica jest prokościelna i włazidupska, bo inna być nie może.
Dlatego uważam, że nic się nie zmieni. Społeczeństwo musi dojrzeć. W Hiszpanii jakoś dojrzało i rządzi Zapatero, już II kadencję.

>Ale polityka może mieć duży wpływ na rozwój technologiczny.
Do pewnego stopnia. Ale pamiętam, jak w Polsce weszła w użycie telewizja satelitarna. To były takie przepisy, że nie wolno było oglądać jej razem z sąsiadem, tylko samotnie. Jeśli sąsiad nie miał, to nie wolno mu było oglądać u kogoś kto miał. Takie były idiotyczne zarządzenia, oczywiście przez nikogo nie przestrzegane. Polska, leżąc w środku Europy nie mogła by się rozwijać nie wprowadzając telefonii komórkowej i internetu. A to wszystko zmienia świadomość , prawa itp. Nie byłaby już możliwa cenzura
i selekcjonowanie wiadomości ze świata. Dopóki była taka technika, że można było zagłuszać Wolną Europę to można było trzymać ludzi w niewiedzy. Jest ciekawa sprawa z Białorusią. U nas przedstawia się ten kraj jako skansen komunizmu z krwawym Łukaszenką na czele. Nie umiem się w tej sprawie wypowiedzieć, bo na Białorusi nie byłam. Ale zdaje się, że ogół społeczeństwa jest tam zadowolony z warunków w jakich egzystuje i wcale się im nie śpieszy do 12% bezrobocia i dwumilionowej emigracji za chlebem.


Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
stanik (453 punktów)
głosowałam na Kaczyńskiego.

Jak Pani nie wstyd?!!
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>Jak Pani nie wstyd?!!
A nie wstyd! Państwo polskie skrzywdziło mnie bardzo. Więc nie życzę polskiemu państwu niczego dobrego. A ponieważ Kaczyński jest biczem na państwo polskie więc chciałam, aby bicz ten chłostał do krwi ostatniej.

Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>>Jak Pani nie wstyd?!!
>A nie wstyd! Państwo polskie skrzywdziło mnie bardzo. Więc nie życzę polskiemu państwu niczego dobrego. A ponieważ Kaczyński jest biczem na państwo polskie więc chciałam, aby bicz ten chłostał do krwi ostatniej.
A dlaczego chcesz się mścić na obywatelach tego państwa?


Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.
06-07-2010 16:17 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> A dlaczego chcesz się mścić na obywatelach tego państwa?
Inaczej się nie da. Jak Reagan nałożył sankcje na Polskę to też obywatele cierpieli.

Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
06-07-2010 18:04 
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>> A dlaczego chcesz się mścić na obywatelach tego państwa?
>Inaczej się nie da. Jak Reagan nałożył sankcje na Polskę to też obywatele cierpieli.
A no właśnie. Wszelkie sankcje czy embarga szkodzą wyłącznie obywatelom, nigdy dzierżącym władzę.


Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.
07-07-2010 10:32 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)
>Jak Reagan nałożył sankcje na Polskę to też obywatele cierpieli.
A co Ty, Reagan jesteś? Głosowałaś, jak głosowałaś, Twój problem, podobnie jak Twoje mściwe pobudki są wyłącznie Twoim problemem. Dosłownie problemem. Równie dobrze możesz wychłostać śnieg, bo przysypał Ci samochód. Poza tym masochistka jesteś, bo od Kaczyńskiego i Ty byś oberwała, wykształciuchu
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Równie dobrze możesz wychłostać śnieg, bo przysypał Ci samochód.
Śniegu nie będę chłostała, bo mogę porysować lakier samochodu. Ale król Kserkses kiedy "donoszą mu, że wielki sztorm w cieśninie Hellespontu rozbił i zniszczył mosty, jakie kazał zbudować, aby armia, którą dowodził, a która ciągnęła na Grecję, mogła przejść z Azji do Europy. Usłyszawszy to, Kserkses dostał szału. ?Rozkazał swoim ludziom, aby wymierzyli morzu trzysta batów i spuścili do wody parę kajdan."

Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
spray (5875 punktów)
>> (...)spuścili do wody parę kajdan."
A bidna Grabowska... ekhm...prof. , jeno ten krzyżyk jeden ubogi, acz ważki...
Ale i swoje morale, a to już coś, że ho-ho-ho-ho! -zarżał święty Mikolaj.
-Ihahaha!- zarżały renifery. Dziwne.
Stirlitz popadł zaś w zadumę...."Google na każdą okazję?" - pomyślał i znowu popadł...
www.kapusc(*)e-z-herodotem--odcinek-20.html
Bo czemu Kapuściński, a nie Herodot?
I znowu popadł...
spray (5875 punktów)
>> A dlaczego chcesz się mścić na obywatelach tego państwa?
>Inaczej się nie da. Jak Reagan nałożył sankcje na Polskę to też obywatele cierpieli.
Taaa! gwałt niech się gwałtem odciska!
Oko za oko, ząb za ząb, dupa za pieniądze!
A drugi policzek gdzieś się Wam, Towarzyszko, zapodział?
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>A drugi policzek gdzieś się Wam, Towarzyszko, zapodział?
Mam porażenie nerwu trójdzielnego więc mi wisi.

Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
stanik (453 punktów)

Mam porażenie nerwu trójdzielnego więc mi wisi.

Współczuję. Trzeba się jakoś trzymać. Może uda się doczekać wiatru zmian.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Może uda się doczekać wiatru zmian.
Broń Boże nie wiatru! Wiatr, a szczególnie przeciągi, mi szkodzą. Już raz byłam zawiana. I to porządnie.

Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
07-07-2010 22:16 
 Ocena 1 na 1
stanik (453 punktów)
>> Może uda się doczekać wiatru zmian.
>Broń Boże nie wiatru! Wiatr, a szczególnie przeciągi, mi szkodzą. Już raz byłam zawiana. I to porządnie.

Pani profesor. Utworzyłem ten wątek by mówić do Premiera. Może lepiej się poskarżyć niż
wyglądać bicza bożego.
spray (5875 punktów)
>>A drugi policzek gdzieś się Wam, Towarzyszko, zapodział?
>Mam porażenie nerwu trójdzielnego więc mi wisi.
Rambo? To Ty?
07-07-2010 08:46 
 Ocena 3 na 3
sisi1913 (201 punktów)
>>Jak Pani nie wstyd?!!
>A nie wstyd! Państwo polskie skrzywdziło mnie bardzo. Więc nie życzę polskiemu państwu niczego dobrego. A ponieważ Kaczyński jest biczem na państwo polskie więc chciałam, aby bicz ten chłostał do krwi ostatniej.
Przy tak "racjonalnie" myślących obywatelach to naprawdę niedługo nie pozostanie nam nic innego jak tylko zacząć modlić się o cuda. Nie mogę tego czytać spokojnie, bo mi się scyzoryk w kieszeni sam otwiera.
07-07-2010 22:05Nie na temat 
 Ocena-1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> bo mi się scyzoryk w kieszeni sam otwiera.
To niebezpieczne. Ja bym poszła do sklepu i wymieniła bo w udo skaleczyć się można.


Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
sisi1913 (201 punktów)
>> bo mi się scyzoryk w kieszeni sam otwiera.
>To niebezpieczne. Ja bym poszła do sklepu i wymieniła bo w udo skaleczyć się można.

Kto się boi niebezpieczeństwa i byle draśnięcia niech wymienia.Ja nie prosiłam o poradę kto, co by zrobił.
Meretseger (61860 punktów)
>daliśmy Platformie szansę.
>nie będziemy
>już się znudziliśmy
A ilu Was jest?
05-07-2010 19:30 
 Ocena 2 na 2
TyDraniu (6569 punktów)
>A ilu Was jest?

Troje. Prawa i Lewa Miseczka i kawałek Sznurka.
spray (5875 punktów)
>>A ilu Was jest?
>Troje. Prawa i Lewa Miseczka i kawałek Sznurka.
"Ich Troje"?
A tych dwoje nad dwiema, co też są, lecz ich nie ma..?

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>A ilu Was jest?
Na imię mi Legion, bo nas jest wielu

Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
05-07-2010 21:34 
 Ocena 1 na 1
stanik (453 punktów)

A ilu Was jest?

Ja i jeszcze jakieś osiem milionów siedemset tysięcy mi podobnych naiwniaków.
immune.ltd (1783 punktów)Odp: List do Tuska
Tylko szybkie kluczowe zmiany mogą otworzyć przestrzeń dla dalszych działań. Walczcie więc, albo szybko gińcie bo już się znudziliśmy waszym bezproduktywnym truciem.

Moim zdaniem to duże uproszczenie, aż tak proste rządzenie nie jest . Moim marzeniem na tą chwilę jest następujący mały krok (nie wielki, ale stanowiłby początek wyłomu w skorupie): PSL odchodzi z koalicji (chodzą słuchy, że to jest brane pod uwagę), PO tworzy koalicję z SLD pod warunkiem częściowej laicyzacji Państwa. PO likwiduje KRUS, wprowadza podatek liniowy, okręgi jednomandatowe, prywatyzuje szpitale. Oczywiście to tylko hipoteza, ale pomarzyć każdemu wolno , a co ....
05-07-2010 21:05 
 Ocena 1 na 1
Wolnomyśliciel (7257 punktów)

>Oczywiście to tylko hipoteza, ale pomarzyć każdemu wolno , a co ....
Pamiętaj, że marzenia mają to do siebie, że się spełniają. Albo i nie...
A co mi tam - dodam jeszcze podpisanie Karty Praw Podstawowych, zatwierdzenie Aktu Woli, legalizację małżeństw jednopłciowych i kwestię emerytur mundurowych, dla przykładu.
Kto da więcej?

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski

Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
05-07-2010 21:10 
 Ocena 8 na 8
Meretseger (61860 punktów)
Wypowiedzenie konkordatu...?
Chyba się zagalopowałam
05-07-2010 21:22 
 Ocena 2 na 2
Wolnomyśliciel (7257 punktów)

>Chyba się zagalopowałam
Ech, niepoprawna optymistka z Ciebie.
Chociaż gdyby się tak dobrze zastanowić... Kto wie - może wystąpi efekt śniegowej(śnieżnej?) kuli i słowo ciałem się stanie szybciej niż przypuszczasz?

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski


Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
05-07-2010 21:19 
 Ocena 2 na 2
immune.ltd (1783 punktów)
Pamiętaj, że marzenia mają to do siebie, że się spełniają. Albo i nie...
A co mi tam - dodam jeszcze podpisanie Karty Praw Podstawowych, zatwierdzenie Aktu Woli, legalizację małżeństw jednopłciowych i kwestię emerytur mundurowych, dla przykładu.
Kto da więcej?


Meretseger też pięknie poniżej podała o wypowiedzeniu konkordatu . Tak sobie myślę, że chyba nikt nie da więcej to już prawdziwy vabank ! Już widzę jak Pan Prime Minister ochoczo garnie się do wcielenia w życie tych postulatów , oczyma wyobraźni oczywiście . To i tak dobrze, że nie zacytował Pan chińskiego powiedzenia: "uważaj o co prosisz, bo może się spełnić" hahhah
05-07-2010 21:27 
 Ocena 1 na 1
Wolnomyśliciel (7257 punktów)

>...Pan
Żaden ze mnie Pan, na imię mam Zbyszek.

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski

Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
05-07-2010 22:23 
 Ocena 1 na 1
immune.ltd (1783 punktów)
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]

Celowo Zbyszku odniosę się do tekstu w załączniku, aby moderator nie zarzucił pisania nam nie na temat. Wracając do listu do Tuska to dodałbym jeszcze petycję o wprowadzeniu uproszczeń w deklaracjach podatkowych (obiecywanych swego czasu), oraz natychmiastowe wykonywanie zaleceń Trybunału UE. Pozdrawiam Cię Jasiu Juszczyński
Grzegorz (5685 punktów)
>Jeszcze ten jeden, ostatni raz daliśmy Platformie szansę. Już nie będziemy wchłaniać kłamliwej papki o niemożności reform.
Jak to nie będziemy? Może nie da się teraz rady zwalić swojego nieróbstwa na wetującego prezydenta, ale na szczęście pozostaje jeszcze upierdliwy koalicjant, który na prawie żadne reformy się nie zgadza. Mogę obstawiać że nawet gdyby PO dostała ponad 50% głosów i mogła rządzić samodzielnie to też by się coś znalazło.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365