 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-07-2010 13:47 | Medieval (3004 punktów) | Sukces Kaczyńskiego ?
6 na 6 |
Mając takie atuty jak:
- posiadanie mediów publicznych, - poparcie Radia Maryja i TV Trwam, Rzeczpospolitej, Wprost, Naszego Dziennika, - zdecydowanej większości proboszczów, - po katastrofie, grając mitem katyńsko-wawelskim, - po wielkiej powodzi, - po tzw. aferze hazardowej, kryzysie finansowym, upadku stoczni, - z poparciem Marka Jurka, Korwina Mikke, - mając sprawniejszy sztab wyborczy
przegrał z: - nie liderem partii, która rządzi już od 3 lat i której poparcie powinno spadać, - niecharyzmatyczną postacią, człowiekiem który popełnił wiele błędów w kampanii - kandydaturą, której nie wsparł lider lewicy ani lider koalicyjnego PSL
4 lipca, w czasie gdy duża część elektoratu kontrkandydata wyjechała na urlop.
I to ma być sukces Jarosława Kaczyńskiego ? Mam wątpliwości...
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów) | >Mając takie atuty jak:
>- poparcie Radia Maryja i TV Trwam, Rzeczpospolitej, Wprost, Naszego Dziennika,
Naczelnym tygodnika Wprost został niedawno Tomasz Lis więc ta gazeta raczej Kaczyńskiemu odpada.
|
|
 | 1 na 1 | Bezdomny (621 punktów) | >>Mając takie atuty jak: >>- poparcie Radia Maryja i TV Trwam, Rzeczpospolitej, Wprost, Naszego Dziennika, >Naczelnym tygodnika Wprost został niedawno Tomasz Lis więc ta gazeta raczej Kaczyńskiemu odpada.
Zgadza się, trzymam w ręku świeży numer i muszę powiedzieć, że jest lepiej.
|
|
| Brentano (-1 punktów) | >I to ma być sukces Jarosława Kaczyńskiego ? Mam wątpliwości...
Ja zdaję sobie sprawę, że media nadmuchują wybory prezydenckie bo na tym zarabiają pieniądze i atrakcyjny obraz zwycięzcy musi się w telewizji pojawić, ale co mnie jako obywatela to obchodzi czy jest to sukces PO czy PiS ? Nie jest to sukces Polski na pewno. Na zdrowy rozum nie ma znaczenia kto został prezydentem Polski. Dzisiaj ma znaczenie co się dzieje na Bliskim Wschodzie, Chinach, USA i kto rządzi w Anglii, Niemczech. A w Polsce to mamy taką elitę, że może sobie rządzić kto chce a i tak nie będzie to miało różnicy. Kto mi odpowie co różni w kwestii programowej Kaczyńskiego i Komorowskiego ? I niby jakim cudem ktoś w XXI wieku (tak jak autor tego wątku) mieszkając w Polsce może palnąć taką bzdurę, że wybory wygrała osoba, która nie jest charyzmatyczna ? Daję głowę pod topór, że w ostatnim czasie charyzmę z programem wyborczym pomylił nie tylko ten wyborca. Skoro Komorowski nie wygrał charyzmą to czym wygrał - programem wyborczym, pomysłem na Polskę ??? Czyżby zasłonił swoją charyzmę planami na rosnące problemy systemu emerytalnego, politykę gospodarczą Polski czy podejście do polityki zagranicznej ? Niech ktoś mi wskaże palcem tego polityka w Polsce, którego się szanuje bo ma jakiś pomysł na kraj i ten pomysł forsuje, ale nie zyskał popularności opierając się na swojej charyzmie. No gdzie taki polityk ?
|
|
 | 1 na 1 | Medieval (3004 punktów) |
Nawet mądrze tylko nie na temat.
|
|
 | 1 na 1 | Scorp (5381 punktów) | > Na zdrowy rozum nie ma znaczenia kto został prezydentem Polski.
Dla mnie ma, a rozum mam chyba zdrowy...
> Dzisiaj ma znaczenie co się dzieje na Bliskim Wschodzie, Chinach, USA i kto rządzi w Anglii, Niemczech.
Dla mnie ma jeszcze znaczenie to, co się dzieje na mojej ulicy, w moim domu i w moim kraju. -
|
|
 | 3 na 3 Xion (501 punktów) (zablokowany) | >Skoro Komorowski nie wygrał charyzmą to czym wygrał - programem wyborczym, pomysłem na Polskę ??? Wygrał strachem większości wyborców przed swoim konkurentem.
|
|
5 na 5 | Celtyk (3337 punktów) | > I to ma być sukces Jarosława Kaczyńskiego ? Mam wątpliwości...Jest to jego sukces, ale partyjny  Przy takich wynikach wyborów nikt nie będzie śmiał mu zabrać "stołka" Prezesa PiS  Tak poza tym to nie jest sukces P. Kaczyńskiego a niechęć części wyborców do Marszałka Komorowskiego (już Prezydenta). Osobiście słyszałem od kilku osób, że idą głosować na Kaczyńskiego bo nie widzą w roli Prezydenta P. Komorowskiego. Sukces Kaczyńskiego to nie jest jego sukces jak jest to przedstawiane przez media, ale jest to niechęć części społeczeństwa dla kandydatury Komorowskiego. Sukcesem tak Komorowskiego jak i Kaczyńskiego byłaby wygrana w pierwszej turze wyborów lub drastyczna przewaga nad konkurentem w II turze. W tych wyborach obie sytuacje nie miały miejsca a przewaga P. Komorowskiego to trochę ponad 833 tyś głosów. Pozdrawiam
Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja. *---*Trudi Canavan*---*
|
|
 | 3 na 3 | cadyk88 (78 punktów) | > Jest to jego sukces, ale partyjny  > Przy takich wynikach wyborów nikt nie będzie śmiał mu zabrać "stołka" Prezesa PiS  > Sukcesem tak Komorowskiego jak i Kaczyńskiego byłaby wygrana w pierwszej turze wyborów lub drastycznanie jest to tak wielki sukces. Poparcie dla PIS sięgnie max tyle, co w I turze, a więc max 35% wobec 41% platformy. przy sukcesie Bronka oznacza to wieczną opozycję, przy chronicznym braku zdolności koalicyjnej PIS. przekleństwem naszych czasów jest to, ze będziemy tego karła Kaczora oglądali w polityce przez najbliższych jeszcze 15 lat. Zdumiewająca jest mała popularność Komorowskiego. mówiąc szczerze, jest to spokojny wyważony człowiek, doświadczony w sprawowaniu funkcji. zaskakuje więc jego negatywny elektorat. wynik pokazuje poziom frustracji społecznej mieszkańców wsi i łatwości ich manipulowania. symbole (kościół, Polska, patriotyzm) wprowadzają wieś w stan uniesienia i ekstazy propisowskiej. mamy więc przepaść między wsią a miastem, nie do przełamania od długiego czasu. Jakubiak w tvn24 z niesiołem pokazała "klasę" - dno tej kobiety nie jest policzalne.
|
|
|  | | Celtyk (3337 punktów) | > nie jest to tak wielki sukces. Poparcie dla PIS sięgnie max tyle, co w I turze, a więc max 35% wobec 41% platformy. przy sukcesie Bronka oznacza to wieczną opozycję, przy chronicznym braku zdolności koalicyjnej PIS.Racja. W miarę wiarygodnym odzwierciedleniem poparcia była I tura. II tura to już tzw. "rajski wybór"  > Zdumiewająca jest mała popularność Komorowskiego. mówiąc szczerze, jest to spokojny wyważony człowiek, doświadczony w sprawowaniu funkcji. zaskakuje więc jego negatywny elektorat.Powodów lub jak kto woli przyczyn jest kilka (przynajmniej moim zdaniem). 1. To co już pisałem - Część osób uważa, że Komorowski się nie nadaje na prezydenta (dlaczego nie wiem), 2. Po części przysłużył się temu przy poprzednich wyborach Tusk mówiąc, że Rząd i Prezydent z jednego ugrupowania to źle, a teraz zmienił zdanie...  , 3. Komorowski w trakcie kampanii wyborczej "strzelił" kilka konkretnych gaf typu: "Wychodzimy z NATO"  Zgadzam się z osobami, które uważają, że głowie państwa takie gapowe nie przystoi. To nie jedyny przykład jego niewiedzy...  . > wynik pokazuje poziom frustracji społecznej mieszkańców wsi i łatwości ich manipulowania.Niestety jest wielka  Ale ta frustracja nie wzięła się z znikąd. To są owoce rządów kilkunastu lat rządów nie tylko PO i PiS, ale również ich poprzedników. Brak radykalnych reform dotyczących rolników zbiera swoje żniwo już od kilku lat. Rolnicy nie widzą faktycznego zainteresowania ich sytuacją, a jedynie słyszą obietnice przedwyborcze. > symbole (kościół, Polska, patriotyzm) wprowadzają wieś w stan uniesienia i ekstazy propisowskiej. mamy więc przepaść między wsią a miastem, nie do przełamania od długiego czasu. Różnica w wykształceniu i w świadomości daje swoje owoce. Jak kolejne Rządy w dalszym stopniu będą tak skutecznie "podnosić" poziom edukacji to pokolenie naszych wnuków zamieszkujące polskie wsie znów będzie wierzyć w czarownice a lokalni proboszcze może znów będą urządzać wieczorne ogniska z udziałem "czarownic"...  Pozdrawiam
Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja. *---*Trudi Canavan*---*
|
|
| |  | | cadyk88 (78 punktów) |
Część osób uważa, że Komorowski się nie nadaje na prezydenta (dlaczego nie wiem), > 2. Po części przysłużył się temu przy poprzednich wyborach Tusk mówiąc, że Rząd i Prezydent z jednego ugrupowania to źle, a teraz zmienił zdanie... ,> 3. Komorowski w trakcie kampanii wyborczej "strzelił" kilka konkretnych gaf typu: "Wychodzimy z NATO" Zgadzam się z osobami, które uważają, że głowie państwa takie gapowe nie przystoi. To nie jedyny przykład jego niewiedzy... .No właśnie, dlaczego nie nadaje się wg części osób?? zdecydowanie bardziej niż np. Napieralski. urząd marszałka sejmu do doskonały punkt wyjścia na pałac. Sprawdzenie się jako koncyliator, jako człowiek kompromisu. co do gaf, każdy je robi, o Jarku np. zapomnieli wszyscy jak mówił że marihuana nie jest z konopii. gafy rozdmuchiwał sztab jego przeciwnika, ale to mogło mieć wpływ na max 2% ludzi. Gafa/lapsus a niewiedza to inne sprawy. marszałek w debatach udowodnił, że wie o czym mówi. > To są owoce rządów kilkunastu lat rządów nie tylko PO i PiS, ale również ich poprzedników. Brak radykalnych reform dotyczących rolników zbiera swoje żniwo już od kilku lat. Rolnicy nie widzą faktycznego zainteresowania ich sytuacją, a jedynie słyszą obietnice przedwyborcze.nie zgodzę się. w najmniejszym stopniu za wies nie odpowiada PO. generalnie nigdy się nią nie zajmowali, oddając ją PSL. nigdy nie mieli tam poparcia. najważniejszą reformą dla wsi to UE i dopłaty do rolnictwa, co postawiło wieś na nogi i wyeliminowało niezadowolonych popierających Leppera. co więcej, małe gospodarstwa nigdy nie będą bogatymi, bo poziom skali powoduje, że za mało można na nich zarobić. cześć wsi musi po prostu wyemigrować do miast. obietnice jarka - zrównoważony rozwój (pustosłowie) - sprowadza się do pompowania kasy w części społeczno-gospodarcze nie mające przełożenia na rozwój gospodarczy. wieś mnie osobiście załamała, słuchając tego co mówią z ambony. liczyłem, że mniejsze jednak jest oddziaływanie kleru. po drugie, są wsie dość bogate, ludzie pracują w miastach, a mają gospodarkę i żyją na wsi. a mimo tego głosowali na wielkiego manipulatora. > Różnica w wykształceniu i w świadomości daje swoje owoce. Jak kolejne Rządy w dalszym stopniu będą tak skutecznie "podnosić" poziom edukacjiedukacja jest, była, będzie. może po prostu coś gdzieś szwankuje, ale gdzie???? chyba jednak konformizm wsi wobec kościoła. problemem więc dla PO pozostaje kwestia wsi: nie można przegrać tam wyborów, trzeba ja przekonać do miejskich elit, albo zrobić chłopską przybudówkę. jeszcze 1 aspekt: kto nie głosował: 13 mln nie poszło, rozbijmy to tak/umownie: 3 mln zbyt starzy chorzy emeryci 2 mln za granicą 2 mln poza miejscem zamieszkania w kraju/bez papierka 2 mln młodzież 18-20 (głównie z zawodówek) 4 mln biedota miejska/wiejska, abnegaci , alkoholicy inni
|
|
| | |  | | Celtyk (3337 punktów) | > No właśnie, dlaczego nie nadaje się wg części osób?? zdecydowanie bardziej niż np. Napieralski. urząd marszałka sejmu do doskonały punkt wyjścia na pałac. Sprawdzenie się jako koncyliator, jako człowiek kompromisu. co do gaf, każdy je robi, o Jarku np. zapomnieli wszyscy jak mówił że marihuana nie jest z konopii. gafy rozdmuchiwał sztab jego przeciwnika, ale to mogło mieć wpływ na max 2% ludzi. Gafa/lapsus a niewiedza to inne sprawy. marszałek w debatach udowodnił, że wie o czym mówi. Zgadza się, ale społeczeństwo jest podatne na działania mediów czego dowodem są wyniki niniejszych wyborów. > nie zgodzę się. w najmniejszym stopniu za wies nie odpowiada PO. generalnie nigdy się nią nie zajmowali, oddając ją PSL.Istnieje takie pojęcie jak "grzech zaniechania". I z tego powodu uważam, że PO jest winne. Za nierobienie niczego w danym obszarze gospodarczym, czy społecznym państwa też się ponosi odpowiedzialność. Skoro PO nigdy się rolnikiem nie interesowało to teraz otrzymało zapłatę za swoje działania. Może czas najwyższy przejąć pałeczkę od PSL'u i zmienić sytuację rolników... PSL w zasadzie udaje, że się interesuje rolnikami  > nigdy nie mieli tam poparcia.A z jakiego powodu mieli by je mieć, skoro nigdy tym elektoratem się nie zainteresowali? > najważniejszą reformą dla wsi to UE i dopłaty do rolnictwa, co postawiło wieś na nogi i wyeliminowało niezadowolonych popierających Leppera.Zgadza się. > co więcej, małe gospodarstwa nigdy nie będą bogatymi, bo poziom skali powoduje, że za mało można na nich zarobić. cześć wsi musi po prostu wyemigrować do miast.Zgadza się, ale trzeba ludziom w tym pomóc. Część zaktywizować, zachęcić, ułatwić tą migrację. Jeśli rolnik ledwo wyrabia na bieżące utrzymanie rodziny to nie liczmy na to, że będzie miał jeszcze czas i pieniądze aby zainwestować w siebie (w swoje przekwalifikowanie)- nie stać go na to  > wieś mnie osobiście załamała, słuchając tego co mówią z ambony. liczyłem, że mniejsze jednak jest oddziaływanie kleru. po drugie, są wsie dość bogate, ludzie pracują w miastach, a mają gospodarkę i żyją na wsi. a mimo tego głosowali na wielkiego manipulatora.Mówią, że głupota ludzka nie zna granic, ale coś w tym jest...  > edukacja jest, była, będzie. może po prostu coś gdzieś szwankuje, ale gdzie???? chyba jednak konformizm wsi wobec kościoła.Nie tylko. Liczba szkół na wsi systematycznie się zmniejsza - są tworzone zespoły, gdzie w klasie jest dużo dzieci, a nauczyciele tylko "zaliczają" kolejne lekcje (Niby skąd bierze się taki rozstrzał w wykształceniu dzieci w mieście i na wsi?). Księża dokładają swoje, a dyr. mało której szkoły na wsi ma odwagę powiedzieć NIE. > problemem więc dla PO pozostaje kwestia wsi: nie można przegrać tam wyborów, trzeba ja przekonać do miejskich elit, albo zrobić chłopską przybudówkę. Może trzeba przekonać, że rolnicy są potrzebni krajowi (bo są), ale nie w tej ilości jaka nam została w spadku po PRL'u. A więc dać do zrozumienia, że część z nich musi poszukać pracy w innych obszarach rynku i im w tym pomóc. Jeśli nie będzie aktywnego działania rządu to nie będzie potem aktywnego poparcia przy kolejnych wyborach. > jeszcze 1 aspekt: kto nie głosował: 13 mln nie poszło, rozbijmy to tak/umownie:> 3 mln zbyt starzy chorzy emeryci> 2 mln za granicą> 2 mln poza miejscem zamieszkania w kraju/bez papierka> 2 mln młodzież 18-20 (głównie z zawodówek)> 4 mln biedota miejska/wiejska, abnegaci , alkoholicy inniDobre  4 mln jeszcze można zmobilizować (2 mln poza miejscem zamieszkania, 2 mln 18-20 lat), kolejne 2 mln może się uda (2 mln za granicą). A reszta? Pozdrawiam
Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja. *---*Trudi Canavan*---*
|
|
 | 2 na 2 | apud (4399 punktów) | > >I to ma być sukces Jarosława Kaczyńskiego ? Mam wątpliwości...> Jest to jego sukces, ale partyjny  jaki partyjny... to jest klęska wyborcza ale zwycięstwo moralne. Ulubione pojecie patriotów polskich. Koniecznie prawdziwych!!! No i ta rzeźba w Waszyngtonie chyba? Gloria Victis, A tu z pałacyku won. Zabawne,ze skrzydełka ma i postać Nadziei i Sławy i kaczor! Ktoremu jeszcze nikt pomnika nie postawił!!! No bo jak? Wahaja sie i kombinują czy jak, bo kaczory z tymi skrzydłami zawsze miały kłopoty. A to o drzewo, a to wybory. I ta rzeźba przysłowiowa...
|
|
3 na 3 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | > I to ma być sukces Jarosława Kaczyńskiego ? Mam wątpliwości... Oczywiście,że sukces. I to wielki. Komorowski ledwo się przeczołgał. Ale obaj są siebie warci. Wart Pac pałaca, a pałac Paca. Polska nadal pozostanie ciemnogrodem i grajdołem. Ja bym chciała mieć u nas takiego Zapatero.
Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
|
|
 | 2 na 2 | Wolnomyśliciel (7257 punktów) |
> Ja bym chciała mieć u nas takiego Zapatero.Cierpliwości, to kwestia czasu, zmiany są nie do powstrzymania. Co prawda słyszałem dzisiaj w RM narzekania OTR-a(Ojca Tadeusza Rydzyka), straszącego "megamanipulacją", usłyszałem, że "chcą spacyfikować Polskę w wymiarze narodowym, katolickim", że "odbywa się instalacja socjalizmu przez UE i przez to, co stało się w Stanach Zjednoczonych", że "oni się nie liczą z niczym, to jest kompletny nihilizm". Poza tym było jeszcze o Aztekach, którzy składali ofiary z ludzi i "tak samo socjaliści muszą zabijać dzieci, ludzi starych, chorych - to jest ich religia". OTR doszedł do wniosku, że "to samo będzie u nas, przecież Hiszpania była krajem zdecydowanie katolickim, teraz 100 tysięcy rocznie morduje się dzieci nienarodzonych w Hiszpanii" oraz, że "odbywa się rewolucja neomarksistowska". Padła także propozycja dla młodych by szkolili się na dziennikarzy i prawdziwych polityków w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Tylko na koniec zabrzmiała jakaś nutka zwątpienia: Cytat:Coraz bardziej zaciska się ta pętla na nas. Bo cóż - jeśli Pana Boga stracimy to co? Czy Ojciec się zgadza - bo Ojciec jakiś smutny jest...". W tym kontekście przypomnę jedną z moich poprzednich stopek na forum: Cytat:Wiara kończy się wtedy, kiedy zaczynają się wątpliwości. Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski  PS: Zachęcam do słuchania RM, o 13:10 są "Aktualności dnia"(tylko dla ludzi o mocnych nerwach). 
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
|
|
|  | 1 na 1 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | > bo Ojciec jakiś smutny jest...". Ojciec jest smutny bo mu opada.
Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
|
|
| |  | 2 na 2 | Wolnomyśliciel (7257 punktów) |
> Ojciec jest smutny bo mu opada.Nie wiem co masz na myśli, ale jeśli chodzi o opadanie TEGO, to Ojcowie są w sile wieku, moja Teściowa zachwyca się ich urodą.Poza tym, każdemu opada PO...  Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski 
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
|
|
| | |  | 1 na 1 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | > moja Teściowa zachwyca się ich urodą.Nawet mówi się o klejnotach rodzinnych!
Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
|
|
| | | |  | | Wolnomyśliciel (7257 punktów) |
> Nawet mówi się o klejnotach rodzinnych!Świetna jesteś Grabowska  , skądś znam ten styl...  Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski 
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
|
|
1 na 1 | DKnoto (982 punktów) | >I to ma być sukces Jarosława Kaczyńskiego ? Mam wątpliwości... > A ja nie. To jemu skoczyło poparcie ponad "normę" a Guciowi z PO spadło. A zwycięzca wygrał głosami wyborców Napieralskiego, 60% jego zwolenników uznało, że mniejsze zło to Komorowski. Ja osobiście byłem przeciwnego zdania. Uważam, że dla równowagi aksjologicznej w kraju, lepszym rozwiązaniem jest "wojna" na prawicy pomiędzy ultrasami a "liberałami". Czas pokaże kto miał rację.
|
|
| immune.ltd (1783 punktów) | I to ma być sukces Jarosława Kaczyńskiego ? Mam wątpliwości... Trudno się nie zgodzić z tak przedstawioną argumentacją  . I oby to było w ten sposób również odbierane przez pozostałych uczestników sceny politycznej. Na tą chwilę wygląda to tak jakby już przyszłe wybory parlamentarne wygrał PiS ... Takie odnoszę wrażenie z przekazu medialnego.
|
|
 | 1 na 1 | Wolnomyśliciel (7257 punktów) |
> Na tą chwilę wygląda to tak jakby już przyszłe wybory parlamentarne wygrał PiS ...To niewykluczone, ale wygranie wyborów nie implikuje rządzenia. Karty będzie rozdawał SLD i nasz Zapatero. Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski 
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
|
|
|  | | immune.ltd (1783 punktów) | To niewykluczone, ale wygranie wyborów nie implikuje rządzenia. Karty będzie rozdawał SLD i nasz Zapatero.
Tak Napieralski swojego czasu wystrzelił z tym Zapatero, troszkę mnie to wtedy zniechęciło. Natomiast wizja wyłomu w obecnym układzie politycznym zrobiona przez SLD jest mi bliska.
|
|
| |  | 2 na 2 | Wolnomyśliciel (7257 punktów) |
Czy zwróciłeś uwagę na to, że Napieralski nie tylko wzoruje się na Zapatero, ale także jest do niego podobny?Czyżby znak? Napieralski jako jedyny z kandydatów śmiało wypowiadał się w kontrowersyjnych kwestiach światopoglądowych/obyczajowych - no, może lepszy był Ziętek, który powiedział, że jest ateistą i nie obchodzi go, co mówią biskupi(na pytanie o to, czy wie, że ten, kto popiera in vitro nie zostanie dopuszczony do komunii św.),i - o dziwo - osiągnął sukces. Idzie nowe...  , nie pomogą biadolenia Ojców. Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski  a jak będziesz w okolicy Koszalina, niezawodnie wpadnij.
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
|
|
| | |  | | immune.ltd (1783 punktów) | >Czy zwróciłeś uwagę na to, że Napieralski nie tylko wzoruje się na Zapatero, ale także jest do niego podobny?Czyżby znak?Przyznam, że nie pomyślałem o tym. Napieralski jako jedyny z kandydatów śmiało wypowiadał się w kontrowersyjnych kwestiach światopoglądowych/obyczajowych - no, może lepszy był Ziętek, który powiedział, że jest ateistą i nie obchodzi go, co mówią biskupi(na pytanie o to, czy wie, że ten, kto popiera in vitro nie zostanie dopuszczony do komunii św.),i - o dziwo - osiągnął sukces. Idzie nowe... , nie pomogą biadolenia idzie, idzie tym razem od zachodniej strony, a dokładnie z półwyspu Iberyjskiego >a jak będziesz w okolicy Koszalina, niezawodnie wpadnij.ok Reasumując to co idzie nie wróży dobrze poglądom partii Kaczyńskiego i dobrze ...
|
|
| Grzegorz (5685 punktów) | >I to ma być sukces Jarosława Kaczyńskiego ? Mam wątpliwości... Przegrał minimalnie. W kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych, zwłaszcza biorąc pod uwagę kolejny rok kiedy poparcie dla rządzącej PO będzie raczej spadać, a PiS-owi wzrastać, jest to dość niepokojący sygnał. Zwłaszcza że tym razem wyborcy Napieralskiego (generalnie) poprą SLD zamiast PO.
|
|
| Medieval (3004 punktów) |
Hmmm, Dominika Wielowieyska czyta to Forum ? Przypomina mi to w argumentacji mój wpis. "Dziś zwyciężył Komorowski, polityk obozu rządzącego. Nie ma on tej umiejętności przyciągania ludzi co Aleksander Kwaśniewski. A jednak wygrywa mimo traumy smoleńskiej, mimo powodzi, wysokiego bezrobocia i kryzysu gospodarczego, który dotknął także Polskę. Wygrywa, mimo że ma przeciwko sobie najbardziej wpływowe medium - TVP. Wreszcie wygrywa, choć ostry spór PO-PiS przybladł. Straszenie Kaczyńskim i IV RP nie było skuteczne, bo lider PiS zmienił wizerunek. Co więcej, Kaczyński miał o wiele sprawniejszy sztab niż Komorowski. I bardziej profesjonalną kampanię od strony marketingu politycznego. Wyborcy, którzy wskazali Komorowskiego, w dużej części nie są nim zachwyceni. Nie są też bezkrytycznymi fanami PO, która nie spełnia ich oczekiwań." wyborcza.p(*)rala_Polska_optymistyczna.html
|
|
| lilith6 (179 punktów) | >Mając takie atuty jak: >- posiadanie mediów publicznych, >- poparcie Radia Maryja i TV Trwam, Rzeczpospolitej, Wprost, Naszego Dziennika, >- zdecydowanej większości proboszczów, >- po katastrofie, grając mitem katyńsko-wawelskim, >- po wielkiej powodzi, >- po tzw. aferze hazardowej, kryzysie finansowym, upadku stoczni, >- z poparciem Marka Jurka, Korwina Mikke, >- mając sprawniejszy sztab wyborczy
To co osiągnął można nazwać sukcesem. Prawie zrównał się z kandydatem, a przecież niedawno PiS miał poparcie 30% Trudno nazwać wielkim atutem poparcie Jurka- to niewielki elektorat, a wyborcy Korwina są specyficzni- na pewno nie głosowali na Kaczyńskiego tylko dlatego, że Korwin tak mówił, podejrzewam że większość w ogóle nie brała udziału w 2 turze- nie mieli na kogo oddać głosu. Od kiedy Kaczyński posiada media publiczne? wręcz przeciwnie on i jego braciszek byli systematycznie wyszydzani w TV, teraz troszkę się to zmieniło, ale żeby to był atut? wielka powódź- jaki to atut i niby dlaczego Kaczyński miałby na tym zyskać? Równie dobrze można zapytać jaki to sukces Komorowskiego, jeśli zyskał niewiele więcej od Kaczyńskiego mimo poparcia większości elektoratu SLD, itd itp
|
|
 | 1 na 1 | Medieval (3004 punktów) |
>To co osiągnął można nazwać sukcesem. Prawie zrównał się z kandydatem, a przecież niedawno PiS miał poparcie 30%
Ostatecznie to różnica ponad 1,1 mln głosów, a to nie jest tak mało.
>Trudno nazwać wielkim atutem poparcie Jurka- to niewielki elektorat, a wyborcy Korwina są specyficzni- na pewno nie głosowali na Kaczyńskiego tylko dlatego, że Korwin tak mówił, podejrzewam że większość w ogóle nie brała udziału w 2 turze- nie mieli na kogo oddać głosu.
Niewielkie elektoraty ale 2-3% przybyło a rywalowi nie. >Od kiedy Kaczyński posiada media publiczne? wręcz przeciwnie on i jego braciszek byli systematycznie wyszydzani w TV, teraz troszkę się to zmieniło, ale żeby to był atut?
Widać, że nie śledzisz tego co dzieje się od pół roku w mediach publicznych, od TVP 1, TVP Info po Radiową Trójkę. Albo specyficznie rozumiesz słowo "troszkę".
>wielka powódź- jaki to atut i niby dlaczego Kaczyński miałby na tym zyskać?
Bo zawsze rządzący tracą po katastrofach żywiołowych, zobacz jak głosowali ludzie na terenach powodziowych albo ile stracił Bush po powodzi w Nowym Orleanie. To oczywiste, że za wały, brak łodzi, brak odszkodowań itd. odpowiedzialni są rządzący.
>Równie dobrze można zapytać jaki to sukces Komorowskiego, jeśli zyskał niewiele więcej od Kaczyńskiego mimo poparcia większości elektoratu SLD, itd itp
No właśnie nie "itd itp", tam są wskazane konkretne argumenty. Nie podano ilu z wyborców Napieralskiego poszło głosować. Mogli zostać w domu albo oddać głos nieważny. Komorowski zdobył ponad 1 mln głosów więcej i niemal wszystkie miasta wojewódzkie (oprócz Lublina). A sukces jest oczywisty, to on będzie prezydentem przez 5 lat. A co będzie za 1,5 roku ? Może ktokolwiek przewidział rok temu, co mamy teraz ?
|
|
Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | >Mając takie atuty jak: >- posiadanie mediów publicznych,
Dotychczasowa historia III RP pokazuje, że ten kto rządzi mediami publicznymi w czasie kampanii, nie wygrywa. Tylko politycy ciągle tej prawidłowości nie zauważyli. Parcie na szkło zaburza racjonalne myślenie.
"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
|
|
1 na 1 | marcin1902 (3438 punktów) | > Mając takie atuty jak:> - posiadanie mediów publicznych,> - poparcie Radia Maryja i TV Trwam, Rzeczpospolitej, Wprost, Naszego Dziennika,> - zdecydowanej większości proboszczów,> - po katastrofie, grając mitem katyńsko-wawelskim,> - po wielkiej powodziNa te atuty daje się nabrać przede wszystkim elektorat wiejski, a jak się okazuje nie znają oni często nazwiska swojego kandydata. Moja Babka przekonywała mnie, że "Kaczorowski" to porządny chłop  . Tego "Kaczorowskiego" słyszałem kilkakrotnie, może przy urnie się Babcie pomyliły...
|
|
1 na 1 | oportunista (1711 punktów) | Oczywiście, że to sukces Kaczyńskiego, obaj jedzą z tego samego koryta, mają prawie takie same poglądy, raptem okazuje się, że na Jarosława glosuje nie tylko moherowa babcia, analfabetka ze wsi. Podobnie jak On myśli prawie połowa głosujących, ci co nie poszli głosować dzielą się na tych, którym to wisi całkowicie i tych którym wisi Komorowski, jest nad czym myśleć.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|