 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 14-12-2010 | Maddy | Jakaś inna Biblia? |
Mam nadzieję, że dział właściwy. Przeczytałam dziś artykuł w GW na temat tego, jak zachód widzi Polski katolicyzm. Wypowiedzi Hołowni i Terlikowskiego, konstatacja, że mało Polków na mszach, że odrzucenie katolickiej moralności w praktyce, itp itd, nic nowego. Ale na końcu znajduje się perełka - cytata z ks. Sylwestra Zawadzkiego ze Świebodzina (tak, tego Świebodzina), który ma nadzieję, że nasz nowy, betonowy, jedyny taki na świecie Jezusik spowoduje nawrócenie się Polaków. "Biblia opisuje wiele przykładów cudów, które spowodowały, że ludzi wrócili do chrześcijaństwa". Troszkę mnie zatkało. Czy KK ma jakaś inna Biblię, w której opisane jest chrześcijaństwo, istniejące na tyle długo, że ludzie zdążyli już od niego odjeść? W końcu nie da się wrócić, nie odchodząc, nawet Chrystus nie dokonał takiego cudu. Czy może ksiądz katolicki nie wie, co to jest Biblia? Całość tutaj wiadomosci(*)owala___Polski_katolicyzm.html | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 29 (przedawniony) | | 14-12-2010 | anulex | Czy moralnie jest unikać zatrudniania muzułmanów? |
Tworzę ten wątek w nawiązaniu do artykułu www.racjonalista.pl/index.php/s,35/d,45#c62840 i sformułowanych do niego komentarzy. Ku mojemu zaskoczeniu w wielu komentarzach przedstawiono dyskryminację jako racjonalną i właściwą. Sądzę, że ogólny klimat dobrze oddaje zdanie Lubicza "To całe gadanie o dyskryminacji to antyrynkowy bełkot, który w efekcie prowadzi do zahamowania rozwoju i pogorszenia warunków życia nas wszystkich." Nie przeczę, że pieniądze są ważne, ale nie sądzę, żeby należało przedkładać je ponad sprawiedliwość oraz troskę i sympatię dla drugiego człowieka. Być może dyskryminacja sprzyja rozwojowi gospodarczemu (chociaż nie mam co do tego pełnego przekonania, w jednym z komentarzy Koraszewski wspomniał o marnowaniu cennego materiału), jednak wiąże się z nietolerancją i pewnym upadkiem obyczajów. Zapewne chodzi o to, żeby znaleźć złoty środek między dążeniem do rozwoju gospodarczego i przestrzeganiem norm moralnych. Moim zdaniem niezatrudnianie muzułmanów znajduje się bardzo daleko od tego środka. Mieszkam w Polsce i nie mam zbyt często do czynienia z muzułmanami. Być może, gdybym mieszkała we Francji i porządnie zaszliby mi za skórę, trudniej byłoby mi ich bronić, ale i tak nie sądzę, żeby rozwój gospodarczy usprawiedliwiał stosowanie odpowiedzialności zbiorowej. Co Wy o tym myślicie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 74 (przedawniony) | | 13-12-2010 | Thorvoy | Panie pilocie, dziura w głowie. |
Witam.
Lubię latać. Nienawidzę lotnisk.
Zanim wsiądziesz na pokład samolotu, 3 lub 4 razy okazujesz swoje dokumenty podróży + identyfikator (paszport, dowód). Musisz ostrożnie pakować bagaż podręczny, żeby nie znalazły się w niej np. śmiertelnie niebezpieczne nożyczki. Bez butów przechodzisz przez bramki, za którymi jeszcze kontrolerzy bezpieczeństwa nierzadko zrobią bajzel w Twojej torbie, pakując niezarękawiczone łapska między innymi w osobiste rzeczy, by sprawdzić, czy jednak aby z całą pewnością kawałkiem zawiniętej w gacie ładowarki do I-poda nie będziesz w stanie skrzywdzić załogi i współpasażerów.
Nie można mieć z sobą widelca, scyzoryka szwajcarskiego, podobno bywały też precedensy z cążkami do paznokci. Podobno nawet do wykałaczek mogą się przyczepić.
I co?
I po upierdliwej kontroli, tuż przed wejściem do samolotu oczekujesz nań w strefie sklepów wolnocłowych, w których możesz kupić WYPASIONE SZKLANE BUTELKI z przeróżnymi alkoholami.
Nie wiem, może jestem jakiś durny, ale odnoszę wrażenie, że grupa terrorystów z wykałaczkami, albo przemyconymi cudem widelcami aluminiowymi (tzn. jednemu się uda, inny będzie musiał zostawić swoje sztućce w koszu na niebezpieczne narzędzia) nie jest w stanie narobić takich szkód, jak jeden uśmiechnięty gość, który, przeszedłszy legalnie przez wszystkie kontrole, kupi sobie na bezcłówce dwie flaszki, z których może podczas lotu w niezwykle prosty sposób zrobić sobie tzw. "tulipany".
Niech mi ktoś wyjaśni: po jaką cholerę komu wszystkie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 13-12-2010 | diogenes | Ogłoszenia parafialne |
Nauka jazdy. Gładzie szpachlowe. Elektronika. Usługi transportowe. Fajerwerki. .................... Wszystko to na parafialnej tablicy ogłoszeń. A wszsytko oczywiście tanio, solidnie, po katolicku. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 44 (przedawniony) (Zamknięty) | | 12-12-2010 | Kowalska | Hospicjum |
Wiecie, że nie przepadam za duchownymi. Potrafię jednak docenić ogrom dobroci i miłości do drugiego człowieka.
A tej nie szczędzi żadnemu choremu ksiądz Jan Kaczkowski.
Założył hospicjum. Utrzymuje je tylko z datków. I tak pomyślałam, że może warto przekazać mu ten 1 procent podatku przy rozliczeniach ....
Nigdy nie będziemy wiedzieli, w jakiej my się sytuacji znajdziemy nazajutrz....
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 42 (przedawniony) | | 12-12-2010 | Andrzej Bogusławski | Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy. |
. W środę 1 grudnia, o godzinie 20.55 w TVP 2 zostanie wyświetlony film Sylwestra Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego, poświęcony sprawie Barbary Blidy. Wiadomość za "Przeglądem" nr 48, w którym znajduje się wywiad z Latkowskim przeprowadzony przez Walenciaka. Oczywiście nie znam filmu, ale z jednej strony mamy propagandową Annę Marię Wesołowską, a z drugiej coraz więcej informacji, jak zdegenerowany i zdeprawowany może być wymiar sprawiedliwości, prokuratura, służby specjalne..... Mamy propagandowy serial "Na dobre i na złe". Byłem w kilku szpitalach poziom przerażający. Personel opryskliwy i mało kompetentny. Może warto zastanowić się nad otaczającą nas rzeczywistościa w kontekście świata ukazywanego przez media?
@@@ . | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 61 (przedawniony) | | 12-12-2010 | Medieval | Seksistowskie bąki Prezydenta Komorowskiego |
Niech jakiś wykwalifikowany PR-owiec powie wreszcie naszemu prezydentowi, że nie wypada mu puszczać bąków w towarzystwie. Przykład machyzmu 1, spotkanie z Prezydentem Obamą: Prezydent Komorowski odparł, że "jeśli mamy iść na wielkie polowanie musimy mieć pewność, że nasze kobiety i dzieci są bezpieczne". - Wtedy się też lepiej poluje - dodał. wiadomosci(*)ez-le,1,4019577,wiadomosc.htmlPrzykład machyzmu 2: Na spotkaniu z kobietami startującymi w wyborach samorządowych powiedział, że naszej demokracji przydałaby się "druga nóżka", "kobieca, zgrabna". www.wprost(*)Zgrabne-nozki-pana-prezydenta/To jest właśnie ten syndrom żony od zupy ze spotu w kampanii prezydenckiej. Na szczęście młode dziewczyny już się troglodytom nie dają. W mojej pracy za "tekścik" do takiej 25-latki dostałby obcasem w stopę i laptopem w łeb. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 12-12-2010 | Gołębiewski | Polonia - dziennikarstwo - ciekawostka |
Taki tam mail krąży sobie po necie. W skrócie, ludzie wkurzeni poziomem dziennikarstwa w Polsce chcą założyć własny portal. Czy im się uda czas pokaże. Jeżeli już ów twór powstanie, to może warto by z nimi nawiązać współpracę, w celu zwiększenia zasięgu odbiorców treści Racjonalisty.pl, mam tu na myśli dział religia. > Wiadomość od blogera Salonu24 Łażącego Łazarza > lp.pw@zrazaL_ycazaLWitam, wszystkie redakcje, autorów, blogerów, osoby aktywne i czytelników proszę o zapoznanie się z poniższym tekstem i rozważenie współpracy nad "odginaniem" Polaków. Każdy model współdziałania jest do dyskusji (projekt jest bardzo zaawansowany, start pod koniec grudnia): Jak wiadomo głównym problemem Polski jest dyktatura tuszczynowego mainstreamu w mediach. Dziś zarówno ze strony najpopularniejszych kanałów TV, radiostacji , gazet (jedna GP choć wspaniała nie czyni wiosny) oraz czołowych portali typu WP, ONET czy Gazeta.pl ludziom się wtłacza do głowy jeden rodzaj przekazu informacyjnego, prezentuje dyskusję na poziomie kitu i pomija najważniejsze sprawy dotyczące naszego kraju. Wszystko po to by nie szkodzić PO i utwierdzać szkodliwy układ polityczno-medialno-biznesowy. W tej sytuacji sama, choćby najlepsza publicystyka prawicowa, ale rozbita na niezliczoną ilość domków oraz ubrana w oszołomską gębę jest nieskuteczna, bezpływowa i funkcjonuje w swoistym getcie ludzi już przekonanych. To drastycznie za mało by powstrzymać zło. Kilka miesięcy temu zacząłem się zastanawiać,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 11-12-2010 | gregg | Bal. |
Będąc wczoraj na wywiadówce mojego syna (6 klasa SP) byłem świadkiem kuriozalnej dyskusji. Rzecz dotyczyła balu szóstoklasisty, a konkretnie, w jaki dzień tygodnia bal ten ma się odbyć. Zwyczajowo taki bal odbywał się w piątek, ale grupa rodziców podpisujących się jako „Rodzice Chrześcijańscy” wystosowała petycję do dyrekcji szkoły o zmianę dnia z powodów religijnych. Dyrekcja szkoły zareagowała prewencyjnie i odwołała wszystkie bale  Na wywiadówce wybuchł ferment. Jako, że rzecz miała miejsce w Lublinie, na sali były osoby wyznania prawosławnego. Ich reakcja była żywiołowa, oburzenie dotyczyło oczywiście sygnatury listu. Z sali padały okrzyki, że katolicy zwyczajowo w piątki balują, że biskup z pewnością udzieli dyspensy, no i że prawosławni to też chrześcijanie, a piątek im odpowiada. Początkowo obserwowałem to wszystko z rozbawieniem, później zrobiło mi się słabo. Aż w pewnym momencie, jedna z mam stwierdziła, że o zdanie należy zapytać też rodziców niewierzących (!!!). Wszystkie oczy zwróciły się na mnie (moje dziecko na religię nie uczęszcza, chyba jako jedyne w szkole, a mój światopogląd jest znany), a na sali zapadła cisza. Fajne uczucie  Krótko stwierdziłem, że nie wykluczam żadnego dnia tygodnia z powodów braku wyznania, a jedynym kryterium wyboru powinna być wygoda balujących. Wszyscy stwierdzili, że mam rację, a po kilku chwilach wrócili do zawziętej dyskusji. Konkretów nie ustalono. Kocham ten kraj… | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 08-12-2010 | big_zyd | Czarny mesjasz już w Sejmie. Koniec cywilizacji katolickiego człowieka |
O, roku ów!Ciężkie zaiste termina latoś na Ojczyznę przyszły. Jakby mało było Zamachów, Zdrad, Walki z Krzyżem etc., to na koniec jeszcze prawy Polak widok Murzyna (z Platformy!!!) w Sejmie znosić będzie musiał... Cytat:Miejsce Hanny Zdanowskiej, nowej prezydent Łodzi, zajmie w Sejmie John Godson, pierwszy polski poseł pochodzący z Afryki. lodz.gazet(*)posel_pochodzacy_z_Afryki.htmlI to protestanckiego Murzyna. Godsona. Johna Abrahama Godsona. A syna Izaaka ma...  Ostatnia Nadzieja, że poseł Artur Górski walnie się w drzwiach Sejmu rejtanem Apokalipsie drogę zagradzając. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |