Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bal.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
10-12-2010 19:57gregg (489 punktów)
(zablokowany)
Bal.
Ocena 9 na 9
Będąc wczoraj na wywiadówce mojego syna (6 klasa SP) byłem świadkiem kuriozalnej dyskusji. Rzecz dotyczyła balu szóstoklasisty, a konkretnie, w jaki dzień tygodnia bal ten ma się odbyć. Zwyczajowo taki bal odbywał się w piątek, ale grupa rodziców podpisujących się jako „Rodzice Chrześcijańscy” wystosowała petycję do dyrekcji szkoły o zmianę dnia z powodów religijnych. Dyrekcja szkoły zareagowała prewencyjnie i odwołała wszystkie bale Na wywiadówce wybuchł ferment. Jako, że rzecz miała miejsce w Lublinie, na sali były osoby wyznania prawosławnego. Ich reakcja była żywiołowa, oburzenie dotyczyło oczywiście sygnatury listu. Z sali padały okrzyki, że katolicy zwyczajowo w piątki balują, że biskup z pewnością udzieli dyspensy, no i że prawosławni to też chrześcijanie, a piątek im odpowiada. Początkowo obserwowałem to wszystko z rozbawieniem, później zrobiło mi się słabo. Aż w pewnym momencie, jedna z mam stwierdziła, że o zdanie należy zapytać też rodziców niewierzących (!!!). Wszystkie oczy zwróciły się na mnie (moje dziecko na religię nie uczęszcza, chyba jako jedyne w szkole, a mój światopogląd jest znany), a na sali zapadła cisza. Fajne uczucie Krótko stwierdziłem, że nie wykluczam żadnego dnia tygodnia z powodów braku wyznania, a jedynym kryterium wyboru powinna być wygoda balujących. Wszyscy stwierdzili, że mam rację, a po kilku chwilach wrócili do zawziętej dyskusji. Konkretów nie ustalono. Kocham ten kraj…
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

lukaszewicz (5674 punktów)

Za to na Sylwestra będzie dyspensa.

www.nowiny(*)D=/20101210/IMPREZY01/48282836

Na razie w Przemyskim, ale zaraza może się rozlać po całym kraju.Tym kraju.
10-12-2010 21:07 
 Ocena 4 na 4
Archon (8 punktów)
A to najlepsze :
"Jednocześnie tych, którzy skorzystają z w/w dyspensy metropolita przemyski zachęca do innej formy pokuty, którą może być modlitwa lub jałmużna postna - czytamy w komunikacie na stronie internetowej archidiecezji przemyskiej."
10-12-2010 21:07 
 Ocena 7 na 7
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Za to na Sylwestra będzie dyspensa.
>www.nowiny(*)D=/20101210/IMPREZY01/48282836
>Na razie w Przemyskim, ale zaraza może się rozlać po całym kraju.Tym kraju.

W kieleckie już dotarła.
Biskup pozwala balować w sylwestra.
Pomyśleć - biskup . Ten biskup .
A ja z nim piłem kiedyś. Też se dałem dyspensę.


Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim
11-12-2010 11:48 
 Ocena 2 na 2
lukaszewicz (5674 punktów)

>A ja z nim piłem kiedyś. Też se dałem dyspensę.

To pokazuje jak niebezpieczna jest praca antropologa.

Dostałeś przynajmniej dodatek za pracę wśród dzikich?

wynagrodze(*)h-szkodliwych-dla-zdrowia.html
11-12-2010 12:16 
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>A ja z nim piłem kiedyś. Też se dałem dyspensę.
>To pokazuje jak niebezpieczna jest praca antropologa.

Co prawda, to prawda .

>Dostałeś przynajmniej dodatek za pracę wśród dzikich?

W pewnym sensie. Biskup stawiał .


Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim
11-12-2010 16:42 
 Ocena 1 na 1
AdamGr (3037 punktów)
Nawet go nie zaszczepili, pozostaje mieć nadzieje że miał chociaż prezerwatywę
diogenes (42753 punktów)
>w pewnym momencie, jedna z mam stwierdziła, że o zdanie należy zapytać też...

Pomyślałem, że dzieci. Ale nic z tego.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
>>w pewnym momencie, jedna z mam stwierdziła, że o zdanie należy zapytać też...
>Pomyślałem, że dzieci. Ale nic z tego.
A nie znasz przysłowia: "Dzieci i ryby głosu nie mają?"
11-12-2010 14:22 
 Ocena 5 na 5
diogenes (42753 punktów)
>"Dzieci i ryby głosu nie mają?"

Ryb się nie czepiam, ale w szkole dobrze byłoby dzieciaki uczyć głosu. Mają tam zresztą jakieś samorządy uczniowskie.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
11-12-2010 15:38 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Ryb się nie czepiam
Pomyśl o cierpieniach karpia! Zbliżają się Święta.
> w szkole dobrze byłoby dzieciaki uczyć głosu.
A po co? Żeby potem, gówniarz, jeden z drugim, rezonował i się wymądrzał? Lepiej niech siedzą cicho i słuchają.
diogenes (42753 punktów)
>A po co? Żeby potem, gówniarz, jeden z drugim, rezonował i się wymądrzał?

Dzieci też mają swoją prawdę.
Po tym tekście powinnaś zmienić nicka na dr hab.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
11-12-2010 17:04 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
>Dzieci też mają swoją prawdę.
Ale wiesz jakie to jest kłopotliwe? Nigdy nie pracowałeś chyba w szkole. Jak jest w klasie 30 dzieci i każde myśli i ma swoje zdanie to się robi bałagan i nic nie można przekazać. Jak dziecko ma swoją prawdę, a dorosły ma swoją, to dorosły musi do tej swojej dziecko przekonywać, dyskutować , wyjaśniać. Ileż to czasu i wysiłku się marnuje.
AdamGr (3037 punktów)
>>w pewnym momencie, jedna z mam stwierdziła, że o zdanie należy zapytać też...
>Pomyślałem, że dzieci. Ale nic z tego.

Ja taki nie jestem, zapytałem :
-mielone czy krupnik ?
-czekolada

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365