Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
03-08-2007Ada WielogórskaMundurek a wolność
Krótkie słowo: Mundurek.W wielu z nas wzbudza przerażenie.
Jak sądzicie, czy jest ingerencją w naszą wolność?
A może naprawdę się sprawdzi, może ujednolici wszystkich?
Zgadzam się z powiedzeniem: "Jak chcesz uderzyć psa, to kij znajdziesz"
Jeśli dziewczynom przychodzącym do szkoły w spódniczkach "zaczynających i kończących sie w pasie" oraz w tapecie jakby szły na jakąś bibę ubierzemy w spódnice za kolano, to podciągnie ją tak wysoko, że będzie jej sięgała.... no wiadomo, przed kolano.
Nie wiem jak wam, ale mnie nawet podoba się pomysł mundurków, bo nie będzie rano dylematu :w co się ubrać.
Choć pewnie części z was się nie podoba.
Uważam tylko że (znowu pewnie ktoś będzie coś o to do mnie miał)
w szkole obowiązują pewne normy, jeśli chodzi o strój i jeśli nie można nakazać uczennicom, aby ubierały się skromniej to ubiera się je w mundurek, ale myślę że one go i tak "od-skromnią"
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 29 (przedawniony)
02-08-2007polfJak głosować w wyborach?
Chcemy czy nie, wybory zbliżają się. Kwestia czy w tym jeszcze roku czy za 2 lata. Hmmm. Nie ma to znaczenia... Pozostaje odpowiedzieć sobie na pytanie jak głosować? Pytanie "jak" a nie "na kogo" nie jest takim bezsensownym pytaniem jakby się mogło wydawać. Otóż co się stanie jeśli nasze społeczeństwo zniesmaczone poziomem naszych polityków powiedziałoby "dość" oddając głosy nieważne? Przy dużej frekwencji większośc oddaje głosy nieważne. Czy to tylko akt desperacji? Czy takie podejście do sprawy ma sens? Czy warto rozpropagowywać taką ideę? Przecież oddanie głosu nieważnego jest również wyrazem świadomości demokracji i ma swóją uzasadnionioną wartość. Jest wyraźnym aktem sprzeciwu wobec wszystkich polityków na scenie. Ma o wiele większą wartość niż nie pójście na wybory. Co o tym myśleć?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
02-08-2007M. SatanisławAmerykanin obraża Polaka!
Centrum im. Szymona Wiesenthala w Los Angeles wystosowało apel do papieża Benedykta XVI o odwołanie o. Tadeusza Rydzyka. Założyciel i dziekan tej prywatnej instytucji - rabin Marvin Hier - nazwał o. Rydzyka "Goebbelsem w koloratce".
Papież prawdopodobnie czuje się bardzo zawstydzony przez te komentarze - powiedział rabin Marvin Hier. Czegoś takiego nie można tolerować - dodał.

W oświadczeniu rabin nazywa redemptorystę z Torunia "Josefem Goebbelsem w koloratce". Nadszedł czas, by papież działał zdecydowanie. Nie można tolerować księdza, nawołującego przez radio miliony Polaków do nienawiści - podkreślił Hier w oświadczeniu.

Apel centrum Wiesenthala odwołuje się do wypowiedzi ojca Tadeusza Rydzyka na temat prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego żony i Jedwabnego. Według najnowszego wydania tygodnika "Wprost" zakonnik powiedział m.in., że "sprawa Jedwabnego służyła tylko temu, by środowiska żydowskie mogły wyłudzić od Polski 65 mld dolarów".
Rabin Marvin Hier ocenił, że oskarżenia przeciwko prezydentowi Kaczyńskiemu to przekroczenie wszelkich granic.

---------------------------

Teraz pytania:

1. Jakim prawem szeregowy, nie pełniący żadnej funkcji w państwowej administracji obywatel amerykański, który nawet nie jest pochodzenia polskiego włazi z buciorami w wewnętrzne polskie sprawy, które go nie dotyczą?

2. Jakim prawem organizacja, która nie ma żadnego interesu prawnego w tej sprawie śmie się wtrącać?

3. Jakim prawem duchowny jednego wyznania śmie próbować ingerować w obsadę..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
02-08-2007john doeKaczynski eugenik ?
Ostatnio uslyszalem, ze co miesiac ginie sporo ludzi z powodu strajku lekarzy. Zwykle takie rzeczy dochodza do mnie w formie: bla bla bla, ale wtedy przypomnialo mi sie jak Kaczynski niezwykle mocno akcentowal przy okazji Rospudy, ze z biednymi nikt sie nie liczy, ze biednych nikt nie szanuje, ze najwazniejsza jest gospodarka. Ponadto gdyby pieniadze z obnizenia skladki rentowej przeznaczyc na ochrone sluzby zdrowia to zatkaloby to lekarzy na jakis czas i problem bylby z glowy. Czemu Kaczynski nie dal tej kasy lekarzom, obnizanie podatkow nie jest targetem elektoratu pisu. Moze Kaczynski mysli sobie (kolokwialnie mowiac): niech zdechna sobie wszyscy nieudacznicy (pamietacie jak nazwal emigrantow w Anglii), ktorzy sa za glupi, zeby dorobic sobie na prywatna sluzbe zdrowia, co bedzie z korzyscia dla gospodarki, a to, ze przy okazji przetrzebi sie populacja moherkow to jak widac nie ma nic wspolnego z haslem Kaczynskiego, ze lubi "moherowy elektorat". Gdyby chodzilo o kogokolwiek innego to odrzucilbym te hipoteze jako oderwana od rzeczywistosci, ale zwazywszy, ze Kaczynski traktuje ludzi jak pionki na szachownicy to juz nie jestem taki pewien.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
02-08-2007JurczyszynGiertych a poziom naszej edukacji
kolega podesłał mi link:
social.salon24.pl/23325,index.html

Co do europejskich systemów szkolnictwa nie będę się wypowiadał bo nie znam sie na tym, ale chętnie poczytałbym co wy na ten temat wiecie lub czego doświadczyliscie w zagranicznych szkołach.

Jednak odniosłem wrażenie ze autor niepotrzebnie wplata tutaj wątek naszego ministra edukacji, i przedstawia go przynajmniej jako lepszego od tych europejskich.

Tylko tak sie zastanawiam jaki wkład mial dotad Giertych w kształtowanie sie naszego systemu edukacji, poza wprowadzeniem amnestii maturalnej (ktora wg. mnie nie miala wpływu na podwyższenie poziomu nauczania w polskich szkolach a wrecz przeciwnie) oraz próbami wprowadzenia religii na maturze? Bo jakoś nie odczułem ażeby było mi ciężej w szkole od kiedy Giertych jest ministrem edukacji(a od września będę w klasie maturalnej). Za to od kiedy Roman sprawuje swoja nowa role nieustannie odczuwam obawy. Na szczęście OBOWIAZKOWA matura z religii to tylko jego marzenie, a nawet gdyby je spełnił to mnie już nie bedzie dotyczyć

Co wy na to???
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
28-07-2007lessOrwell
Ja wiem. Wypiliśmy wczoraj z kolegą za dużo. Ten paskudny sen zaraz się skończy. Niech mnie ktoś obudzi.www.dzienn(*)x?TabId=14&ShowArticleId=52255
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
28-07-2007kondziuŻałoba
Czy jednorazowa śmierć zbiorowa jest godna większej żałoby niż wielokrotna śmierć jednostkowa? Jak uważacie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
28-07-2007Nowak"15-latek z 3 promilami alkoholu we krwi"
wiadomosci.onet.pl/1579402,11,item.html

Być może jestem staroświecka, ale uważam zachowanie większości współczesnej młodzieży za żałosne. Nie wiem, gdzie leży wina, w wychowaniu rodziców czy środowisku, w jakim przebywają "młodzi ludzie"? No, na pewno w pewnym stopniu jest to wina i rodziców, i otoczenia.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
27-07-2007Ada Wie...Jak bardzo Polska może się jeszcze ośmieszyć?
Zastanawiam się nad tym gdzie jest dno?
Jak bardzo można się osmieszyć.
Mówię tu o Polsce na arenie miedzynarodowej.
Przykład?Bardzo proszę: sprawa Mazura.
Amerykański sąd zwyczajnie wysmiał polską prokuraturę i miał rację. Nasza prokuratura jest nieskrupulatna i często nagina (żeby więcej nie powiedzieć) przepisy prawa.
Nie zgadzam się na to! Ja jako młoda (jeszcze nie majaca prawa do głosu w wyborach) Polka, nie zgadzam się aby tak, nas- Polaków ośmieszano!Czy was to nie denerwuje?
Każda kolejna afera, wchodzenie i wychodzenie z rządu polityków denerwuje mnie, pytam się, a gdzie jest w tym wszystkim miejsce dla NAS- Polaków! No błagam, po wyborach,już nic nie mamy do powiedzienia, oni będą się zajmować swoimi sprawami, a my swoimi,tak? na razie tak to wygląda.Ja poprostu się nie zgadzam na taką władzę jaka teraz panuje. NIE ZGADZAM SIĘ!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
26-07-2007stokrotkaChcę założyć partię i szukam pomocy
Witajcie.
Mam zamiar założyć partię polityczną opartą na duchu racjonalizmu. Potrzebuję pomocy organizacyjnej i prawnej. Osoby zainteresowane proszę o kontakt, na początek mailowy: moc.liamg@ajcneilisnok
Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)