Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
22-01-2021LeonardooBabia Góra, a prawa wyborcze

Pewna pani l. 43 wybrała się tylko w staniku i szortach na Babią Górę, w połowie stycznia br. podroze.dz(*)wa-moda-turysci-lato-mroz.html

Kto chociaż raz w życiu wchodził zimą na Babią, ten wie, że tak zdradliwej góry nie ma drugiej w Polsce.

Wrócę do tematu, jaką trzeba być ofiarą ideologii fitness, eco, mody na morsowanie itd., aby w ogóle wyjść w bieliźnie na mróz. - Do morsowania trzeba organizm przygotować, stopniowo. - A już pójść w ten sposób na Babią Górę, to szczyt głupoty.
I żeby nie było, że tylko kobiety... Tutaj mężczyzna l.45 też padł ofiarą własnego szaleństwa. www.se.pl/(*)le-lodu-aa-3tj3-rzEn-6Y9B.html
Pomyślmy spokojnie, czy na pewno chcielibyście, aby osoby o podobnej percepcji rzeczywistości decydowały o istotnych sprawach państwa?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 35 (przedawniony)
17-01-2021krzysiekniepiekloUprawnienia doktora Mengele
To teraz aż strach dostać się w łapy jakiegoś lekarza. Mają nie odpowiadać za „błędy”, a mają uprawnienia spacyfikować każdego, tylko na podstawie swoich podejrzeń o nosicielstwo. To już nawet nie trzeba być chorym ale starczy, że lekarz ma „podejrzenia”. No, według ostatnich standardów, to każdy w tej chwili jest podejrzany, a już najbardziej ci, którzy się nie poddają ogólnoświatowej propagandzie.

Ap 13
16 I sprawia, że wszyscy:
mali i wielcy,
bogaci i biedni,
wolni i niewolnicy
otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia -
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.


No, ja już parę razy miałem okazję się przekonać, że jak nie mam maski, to kupić nie mogłem. Powoływanie się na konstytucje nie pomogło. Po raz drugi złożyłem reklamację w tej sprawie w sklepie Auchan. Na pierwszym razem pomogło i później mnie wpuszczali ale w tą sobotę sytuacja się powtórzyła. No na razie jeszcze w innych miejscach nie miałem problemu ale nie wiem, jak długo jeszcze to będzie możliwe, bo pewnie coraz bardziej będą straszyć sprzedawców. No a afera z aborcją, to próba odwrócenia uwagi od tego, co się teraz w prawie wyprawia w związku z walką z covid. Cały Naród chcą praktycznie ubezwłasnowolnić i traktować wszystkich, tak jak się traktuje niebezpiecznych psychopatów. Jak masz inne zdanie, to w kaftan bezpieczeństwa i leki według uznania „lekarza” (doktora Mengele). No a wiadomo, że najniebezpieczniej..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 54 (przedawniony)
14-01-2021LeonardooCzy Polacy powinni brać udział w grze globalnej?
Niedawno, @okrągły napisał www.racjonalista.pl/forum.php/s,832893, że może lepiej żyć sobie spokojnie w Słowiańszczyźnie, niż kolegować się z obcymi.
Może jest to wyraz słusznego przekonania, że Polacy w historii zbyt często walczyli "za wolność waszą i waszą" itd. Daliśmy się sprowokować w 1830 r. wywołując Powstanie Listopadowe i w rzeczywistości "umierając za Niderlandy". Za to dziś Holendrzy nienawidzą nas bardziej niż Niemcy i szkodzą w UE jak mogą. A mogą dużo.
Ale czy powinniśmy pogrążyć się w izolacjonizmie w myśl zasady: "Niech na całym świecie wojna, byle moja wieś spokojna".

Przyczyn upadku I Rzeczypospolitej było wiele. Jedną z nich była postawa Polaków - aby siedzieć w domu, nie kraść cudzego to i nas nikt nie ruszy. To była postawa zwłaszcza Polaków, bo Litwini, białoruscy i ukraińscy magnaci oraz Kozacy - uprawiali na swój sposób politykę zagraniczną.

Natomiast Polacy ogólnie nie interesowali się polityką zagraniczną (wyjątkiem były dymitriady, ale z powodu braku doświadczenia w osadzaniu na obcych dworach swoich królów, były skazane na porażkę).
Ogólnie wiadomo, ze bogactwo narodów bierze się z handlu międzynarodowego - im bardziej globalny, tym bardziej opłacalny. Za szklane paciorki można było kupować w Afryce kość słoniową, złoto, diamenty i takie tam. - Czy była to kradzież? I tak i nie. Bo Afrykańczykom bardziej potrzebne były np. żelazne widły niż kieł słonia. Z kolei Aztekom bardziej potrzebna była mniej krwawa władza i mniej krwawa religia,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
31-12-2020ArminiusCzy Willy Brandt padł na kolana przed właściwym pomnikiem?
Pół wieku temu kanclerz Niemiec Willy Brandt podczas wizyty w Warszawie (pierwsza oficjalna wizyta kanclerza Niemiec Zachodnich w powojennej Polsce poprzedzająca historyczną umową dot. granic na Odrze i Nysie Łużyckiej) przyklęknął przy pomniku Bohaterów Getta.
Pytanie brzmi, czy był to afront/policzek wymierzony stronie polskiej? Brandt wizytował Polskę, nie Izrael, powinien był chyba - jeżeli już się na taki gest decydował - przyklęknąć przy pomniku upamiętniającym cierpienie bądź to Polaków, bądź to Polaków i Żydów?


"Zamiar złożenia wieńca pod Pomnikiem Bohaterów Getta przez Willy’ego Brandta był też przedmiotem sporu z władzami polskimi, które po niedawnej kampanii antysemickiej w marcu 1968 roku były do tego pomysłu nastawione niechętnie. Ustalono m.in., że wieniec złożony pod Pomnikiem Getta będzie mniejszy od tego, który zostanie złożony przed Grobem Nieznanego Żołnierza. By nie nadawać rangi temu wydarzeniu, z polskiej strony na Muranowie byli obecni tylko urzędnicy niskiej rangi[4].Gest Brandta władze odebrały jako hołd złożony pod „niewłaściwym” pomnikiem[9][10], bo skierowany nie pod adresem ofiar polskich, a żydowskich, który to temat po wydarzeniach z 1968 roku władze starały się wymazać ze świadomości społeczeństwa. Z drugiej strony obawiano się niewygodnej fali sympatii wobec Brandta i Niemców[9], tak więc w prasie peerelowskiej symboliczne znaczenie starano się nadać innemu zdjęciu Brandta, przedstawiającemu niemieckiego kanclerza w ukłonie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
28-12-2020okraglyTusk złożył życzenia
Tusk złożył życzenia. "Niech ta szczepionka uodporni nas też na kaczora" Okragły by chciał, żeby była szczepionka na liberalizm (Balcerowicza i Tuska) Niech jadą doradzac wrogom np Putinowi, wtedy tam będzie indywidualizm i wolność, Wilno zdobędziemy, odpoczniemy w Leningradzie. Jak nie zakazimy ich (Rosji Białorusi) liberalizmem, przegramy. Jelcyn wróć
Lwów zakazilismy śmiertelnym jadem liberalizmu, możemy go wziąć
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
25-12-2020hanging_bishopNad wyrokami historii z rana zasępienie
Religijnej ekstazy dał się ponieść Furiom
"Bij Turka niewiernego! znieś go kopii gromem!"
Krzyczał król Jan Sobieski, nie dla szlachcica srom,
Husaria pędem mknęła jak Dziki Gon niebem,
Zwiastując kres Ojczyzny tak łabędzim śpiewem
Nie widząc zagrożenia ze strony Moskala
Dla chwili gorzkiej chwały bezrozumnym gniewem
O kirys Otomana drzewce swe strzaskała
"Przybyłem, zobaczyłem, i sztandar zielony
Proroka Mahometa Bogiem zwyciężyłem!"
Słabości siła sławna, los jej policzony,
Rzeczpospolita ginie napiąwszy zbyt żyłę
Nie naprawiwszy skutków szwedzkiego potopu,
Spustoszonego kraju nie słysząc jęczenia
Król tylko wniebogłosy dobijał się stropu,
Przedmurze chrześcijaństwa i tak do omdlenia,
Gdy prawem polityki ościenne mocarstwa,
W tym katolicka Austria, rozdarły białego
Orła, co Wiednia bronił, ciało jego - pastwa,
Wnet scementowanego Przymierza Świętego,

"Mądry Polak po szkodzie" - któż to zwierzę widział?
Głupi przed szkodą i po, mądry, teraz, w gębie,
Czy zachodu czy wschodu zwiewną szatę przybrał
Tak było, jest - niestety, pytanie: czy będzie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 179 (przedawniony)
24-12-2020romaroNisko upadliśmy
"Krzyczałam, mówiłam, że połamał mi rękę, ale nie puścił. Trzymał silnie cały czas i właśnie przez to ręka jest pęknięta w kilku miejscach" - opowiada 19-letnia uczennica, która protestowała pod komendą w obronie zatrzymanych.
Nie wiem, czy ja portale pomyliłem? Czy to nie tutaj były popisy patriotyczne w obronie kobiet przed uchodźcami? Dzisiaj siedzicie cicho? Szambo.
t.co/MSXEmG0n5I?amp=1
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
12-12-2020romaroKonkluzje
Konkluzja - zdanie będące wynikiem wnioskowania, uznane na podstawie innych zdań; wynik rozumowania.

Premier Morawiecki: "Konkluzje wymagają jednomyślności, więc tak długo, jak my nie zgodzimy się na zmianę tych konkluzji, które dzisiaj przyjęliśmy, to również rozporządzenie, które musi być w zgodzie z tymi konkluzjami nie może być zmienione"
Ciekawe twierdzenie - Rozporządzenie można zmienić, a konkluzji nie. I jeszcze, że konkluzje będą ratyfikowane przez parlamenty narodowe. Niewiedza czy propaganda? A może po prostu - lud mamy ciemny, skoro można mu powiedzieć, że weto na praworządność to uznanie wartości, to i można teraz dowodzić, że to rozporządzenie (akt prawny) ma być zgodne z konkluzjami (dokument polityczny), a nie na odwrót. Rozporządzenie jest pierwotne, konkluzje - wtórne? Gdzież tam,
nikt nam nie wmówi, że...

konkluzja?
Niemiecka prasa o negocjacjach z UE: "Z obu tygrysów zostały więc futrzane dywaniki przed łóżkiem" - ocenia niemiecki komentator"
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
11-12-2020BragielRacjonaliści maskuliniści, antyfeminiści
W Polsce jak w lesie... gdy na calym swiecie rosną w siłę ruchy maskulinistyczne, przywracające męską godnosc, u nas wciąz dominuje ginocentryzm, feminocentryzm, by nie powiedzieć kobiecy szowinizm. Jednak widać pewne iskierki. Jest już u nas ruch MGOTW, rosnie w sile redpill, mlode pokolenia polskich mezczyzn juz nie tak ochoczo łykają feminopropagandę.
Chciałbym zatem poruszyc temat maskulinizmu, antyfeminizmu w swiecie racjonalistów, ateistów. Ja jestem ateistą, antyteistą i staram sie jak mogę wspierać ruchy maskulinistyczne, staram sie jak mogę zwalczać feminizm. Jak tam u innych ateistów, racjonalistów, czy ruchy przywracające godnosc mężczyznom pukają już do drzwi srodowisk racjonalistów, czy ciagle jeszcze jeeteśmy w lesie feminocentrycznej propagandy?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
09-12-2020Jan RylewBudżet i praworządność. Skandal w UE.
Skandaliczne zachowania Donalda Tuska ujawnił Jacek Sariusz-Wolski. Są to działania na szkodę Polski.
Portal wPolityce.pl opublikował dzisiaj opinię służb prawnych Rady Europejskiej z 2018.
Jest ona miażdżąca dla planów uzależnienia wypłacania środków z budżetu UE od tzw. Praworządności w państwach UE. Stwierdza mianowicie, że działania takie są bezprawne, niezgodne z traktatami.
Ostrą przyprawą w tej niesmacznej zupie jest fakt, ujawniony przez JS-W, że to Donald Tusk
utajnił tę istotną opinię służb prawnych RE na dwa lata.
Pamiętam jak Tusk z grobową miną oświadczał Polakom po drugiej stronie ekranu TV, że niestety za nieprzestrzeganie praworządności grożą sankcje finansowe, angażując się w walkę polityczną w Polsce.
Wydaje się, że ten fakt wyjaśnia wiele w kwestii spornej co do legalności sankcji budżetowych oraz żródeł planów obejścia prawa unijnego żeby włączyć UE w aktywne zwalczanie demokratycznie wybranych opcji politycznych w Polsce i na Węgrzech.
Szczegóły w portalu wPolityce.pl
wpolityce.(*)ajnil-opinie-sluzb-prawnych-re
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)