 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 69 (przedawniony) | | 09-12-2012 | Ocykan | Złote żniwa... Czyżby? |
Znany publicysta i historyk amator, Jan Tomasz Gross, w swojej książce pt. Złote żniwa oskarżył Polaków o grabienie żydowskiego mienia w okresie niemieckiej okupacji i tuż po niej. Zgodzę się, że takie przypadki były. Ile ich było i jaki był zakres tej grabieży - to już temat do dyskusji. Jednak ja, jako że nie posiadam odpowiedniej wiedzy, nie będę z Grossem polemizował w tym, tak szerokim zakresie. Ponieważ jednak nieobca jest mi logika, pozwolę sobie poddać w wątpliwość jeden z przytoczonych przez niego "faktów". Gross napisał, że polscy chłopi rozkopywali masowe groby ofiar niedaleko byłego obozu zagłady w Treblince w poszukiwaniu złota. A w to moja logika nie pozwala mi uwierzyć. Nie dlatego, żebym nie doceniał ludzkiej chciwości lub przeceniał wrażliwość... Skoro chłopi mogli obdzierać zwłoki poległych powstańców, stać by ich było i na ograbianie grobów. Tylko z czego? Skądinąd wiadomo przecież, że niemieccy oprawcy ograbiali swoje ofiary gruntownie. Nie tylko ze złota i innych kosztowności, lecz ze wszystkiego, co miało jakąś wartość (mojemu ojcu w Oświęcimiu odebrali srebrny medalik z łańcuszkiem i mosiężny sygnet). Przecież nawet złote zęby wyrywali. Oczywiście mogli przeoczyć jakąś obrączkę czy kolczyk, ale ile tego mogło być? Z pewnością nie tyle, żeby tabunom hien cmentarnych taki proceder się opłacał.
Równie mało wiarygodne jest źródło inspiracji Grossa, słynna fotografia przedstawiająca rzekomo grabiących groby "kopaczy", złapanych na gorącym uczynku przez.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 08-12-2012 | Maciej Twardowski | Ilu jest w Polsce najbogatszych? |
Znalazłem dziś w Internecie takie oto "coś": finanse.wp(*)sc.html?ticaid=1fa8f&_ticrsn=5Okazuje się, że w Polsce człowiek należący do grupy "najbogatszych" musi zarabiać powyżej 5 000 zł netto, czyli 1250 euro, zatem mniej, niż wynosi płaca minimalna np. w Belgii. W Polsce takich ludzi jest 751 tys. Do grupy "aspirującej do bycia najbogatszymi" należy 2 miliony osób, które zarabiają w przedziale od 3,7 tys. zł do 7,1 tys. brutto. Wygląda więc na to, że pozostałe 13 milionów pracujących zarabia poniżej 2,5 tys. netto miesięcznie. Żyć nie umierać. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 105 (przedawniony) | | 08-12-2012 | Kuba K. | List arcybiskupa Michalika |
Jak doniosła prasa: Cytat:Przewodniczący Episkopatu Polski, metropolita przemyski abp Józef Michalik w liście na początek adwentu apeluje, by wierni reagowali na naruszanie "ustalonego przez Boga porządku" - promocję związków jednopłciowych, manipulacje genetyczne - i nie ulegali pokusom. Arcybiskup ubolewa nad ogólnym upadkiem ludzkości i atakami na elementarne wartości: Cytat:Arcybiskup w liście, który zostanie odczytany w najbliższą niedzielę w kościołach archidiecezji przemyskiej, zwraca uwagę, że "jesteśmy dziś świadkami nie tylko ataków na Ewangelię i chrześcijan, ale na same podstawy naszego ludzkiego istnienia".
Dostojny pasterz błyska też swoją rozległą wiedzą w zakresie nauk przyrodniczych, a genetyki w szczególności: Cytat:Jak wytłumaczyć kryzys rodziny albo promocję związków jednopłciowych, podczas gdy małżeństwo według praw natury jest przymierzem mężczyzny i kobiety? Jak wytłumaczyć postęp nauki, która nie liczy się z moralnością i nieodpowiedzialnie dopuszcza krzyżówki genetyczne między roślinami, zwierzętami, a nawet ludźmi?
Szczególnie spodobały mi się te "krzyżówki genetyczne między ludźmi" - ciekawe co nasz dostojny ignorant chciał przez to powiedzieć?  Powyższe cytaty pochodzą ze strony: wiadomosci(*)__Reagujcie_na_naruszanie.html | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 08-12-2012 | Krynio | Powstaje nowy gigantyczny monument |
Witam. Dziś trafiłem na ciekawą informację ( www.wczest(*)pawla-ii-stanie-w-czestochowie). I nie zdziwił mnie fakt powstawania monumentu, bo to stało się już u nas czymś powszednim, lecz taka informacja: "Przedstawiciel wykonawcy, nie chce jednak zdradzić na czyje zlecenie powstanie pomnik, który ma być gotowy już w marcu, ani jaka będzie jego lokalizacja. Również w magistracie nikt nie ma wiedzy na temat nowego pomnika papieża." Czyżby to jakaś katolicka 'wunderwaffe' chciała podgrzać atmosferę? Czegóż się boją, że muszą to robić w tajemnicy? Może ktoś zna jakieś szczegóły tej sprawy i mógłby rozświetlić trochę tę tajemnicę? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 07-12-2012 | Jan Werbiński | Sąd bezczelnie cenzuruje nam media |
wiadomosci(*)sc.html?ticaid=1fa4c&_ticrsn=3To niesłychane, żeby w wolnym kraju zakazywać publikacji czegokolwiek. Dziennikarz czy wydawca powinni mieć prawo publikacji, a jeżeli złamią prawo, to powinni później odpowiadać karnie i cywilnie. Ale żeby tak z góry sądownie zakazywać publikacji, to jest niedopuszczalne! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 07-12-2012 | DeeDee | Wiadomości - jak redaktorzy dobierają komentatorów |
i dlaczego tak? Wczoraj oglądając wiadomości na TVP2 jednym z głównych njusów był ten, że szwedzki artysta namalował obraz popiołem z krematorium z obozu w Majdanku. Oczywiście poproszono o komentarz parę osób, w tym przedstawiciela muzeum obozu w Majdanku, oraz, naturalnie przedstawiciela narodu, który został tam w większości zgładzony - Żydów. Zastanowiło mnie, dlaczego polskie media nagminnie na przedstawiciela narodu żydowskiego wybierają naczelnego rabina w Polsce. To tak, jakby o komentarz do np. kontrowersyjnych działań Eriki Steinbach poprosić jakiegoś polskiego duchownego kk rezydujacego w Niemczech. Ja uważam, że o komentarz w sprawie wykorzystania popiołów przez artystę należało poprosić świeckiego przedstawiciel społeczności żydowskiej w Polsce (przecież nie każdy Żyd, który zginął na Majdanku musiał być wierzący), albo ambasadora Izraela, gdzie mieszka większość ocalonych z zagłady, w tym potomkowie ofiar. To samo dzieje się przy komentowaniu kwestii światopoglądowych i etycznych - w polskich mediach zawsze proszą o komentarz duchownego katolickiego (bardzo rzadko duchownego innego wyznania), a o etyku świeckim to można zapomnieć. Czy myślicie, że takie komentowanie rzeczywistości w mediach jest OK? Bo mnie zaczyna to drażnić. wiadomosci(*)96,wiadomosc.html?ticaid=1fa72 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 49 (przedawniony) | | 07-12-2012 | Christopher CJ Jozwiak | Co po 'przespanym czasie prosperity'? Polska 2060 |
Polska ma ~najniższą dzietność na Świecie [Polacy będą stawać się jednym z najstarszych społeczeństw] => będzie rozwijać się w coraz niższym tempie : [linki w linku] : 300polityk(*)lnie-inaczej-polska-znajdzie-sCzy obecna klasa polityczna bez WIZJI(!!) i energii będzie dalej kraj zarzynać bez nadziei, pogrążając ku takiej prognozie? Jakie radykalne kroki można próbować podjąć Waszym zdaniem aby takie trendy powstrzymać? Niedawno PDT bodaj w czasie II expose powiedział, że on to 'nie ma ambitnych planów, tak powoli w spokoju umierać to większości odpowiada [jak widać..]' ~TAK  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 06-12-2012 | plodzien | Sprawiedliwość po polsku |
wiadomosci(*),5324213,region-wiadomosc.htmlW sprawach karnych przedstawiciele polskiego wymiaru sprawiedliwości - odmiennie niż stalinowski prokurator Krylenko - który wyrzucał sobie i się wstydził, że: " W okresie dyktatury, otoczeni ze wszech stron wrogami, przejawialiśmy niekiedy zbytnią miękkość, przesadną łagodność" - nasi sędziowie przejawiają miękkość właśnie adekwatną do stopnia zawinienia sprawców. Ich łagodność nie jest przesadna tylko taka "w sam raz". A i "miękkość&" nie zbyt zbytnia, żeby ludek boży nie nabył błędnego przekonania o nieuzasadnionej pobłażliwości w państwie nie otoczonym przecież zewsząd wrogami. Dyktatury też nie ma, chyba że założymy iż wszechobecność jest jej atrybutem. Mielibyśmy wówczas do czynienia z dyktaturą głupoty i niekompetencji. W przywołanym linku sędzia zmienił kwalifikację czynu będącego modelowym niemal zabójstwem popełnionym per dolus eventualis (sprawcy przewidując możliwość utonięcia związanej ofiary - godzili się na to) - na pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Nic w tym dziwnego nie ma. Polskie orzecznictwo zna już śmiertelne pobicie nożem; rozumiemy i z niecierpliwością czekamy na zakwalifikowanie zastrzelenia kogoś jako śmiertelne pobicie kulą. W swoim rozstrzygnięciu sędzia nie był więc ani oryginalny, ani konsekwentny. Jeśli jednak za takie zabójstwo wymierzył karę po 4 lata pozbawienia wolności, to innymi słowy jasno przekazał, że.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 06-12-2012 | romaro | Panteon obłudy | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 04-12-2012 | MoreDashThanCash | Konstytucja marcowa |
Słyszałam już wiele niepochlebnych opinii na temat treści konstytucji marcowej w tym także te związane z podstawami prawodawstwa (dla przykładu- użytymi nieprecyzyjnymi terminami). Abstrahując jednak od opinii na temat aktu z 1921 roku, natknęłam się także na temat rzekomego błędu w konstytucji marcowej. Podobno ma on związek z drogą ustawodawczą. Liczę na przybliżenie mnie do znalezienia owej nieścisłości  |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |