Racjonalista - Strona głównaDo treści
Panteon obłudy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
05-12-2012 11:57romaro (25211 punktów)Panteon obłudy
Ocena 6 na 6
Cytat z filmu - "Religia w Polsce jest nie dodatkiem, nie pieprzem do gówna , a fundamentem."

www.youtube.com/watch?v=M3mDeOSdRc4

www.youtube.com/watch?v=EJK4KgXvmlM

www.youtube.com/watch?v=LaXLcibs_3Q

Warto przypomnieć te filmy, zwłaszcza w kontekście budowy świątyni obłudy.

wyborcza.p(*)dowe_Swiatyni_Opatrznosci.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
Kiedy w upośledzonym społecznie kraju wprowadza się demokrację, to jest ona rozumiana jako tyrania większości nad mniejszością. Większość każe mniejszości płacić na coś, co jest potrzebne tylko tej większości i zbędne mniejszości.
Sobieski20 (1136 punktów)
(zablokowany)
Bardzo ciekawe te filmiki. Czy ktoś wie w jaki sposób obliczono to 1.04%?? Może przeoczyłem, ale tam nigdzie nie ma wyjaśnienia. Czy to jest odsetek PKB, czy tylko ogółu podatku dochodowego? Warto było by znać te dane by porównać np z wydatkami na Wojsko Polskie w wysokości 2KB. Ciekawe jak to wyglądało przed wojną. Czy ktoś wie gdzie można znaleźć konkretne dane na ten temat?
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Bardzo ciekawe te filmiki. Czy ktoś wie w jaki sposób obliczono to 1.04%?? Może przeoczyłem, ale tam nigdzie nie ma

Jeśli dobrze zrozumiałem, to jest to 1,04 % z kwoty jaka rocznie jest zbierana tylko z podatku dochodowego. Nie 1,04 z 19% czyli ok. 1/19 kwoty podatku ale 1/100 kwoty.
Irracja (4721 punktów)
>Bardzo ciekawe te filmiki. Czy ktoś wie w jaki sposób obliczono to 1.04%?? Może przeoczyłem, ale tam nigdzie nie ma wyjaśnienia. Czy to jest odsetek PKB, czy tylko ogółu podatku dochodowego? Warto było by znać te dane by porównać np z wydatkami na Wojsko Polskie w wysokości 2KB. Ciekawe jak to wyglądało przed wojną. Czy ktoś wie gdzie można znaleźć konkretne dane na ten temat?
>

... takie dokładne dane to trzeba poszukać w necie. Na pewno się znajdą. Jednak było gorzej. Więcej o samym konkordacie jest tutaj - pl.wikiped(*)…pospolitą_Polską_(1925)...

... w sumie międzywojenny konkordat - mimo że był umową międzynarodową podlegającą ratyfikacji przez sejm - był bardziej "ustawą wykonawczą". A to ze względu na art. 114 Konstytucji II RP - "Wyznanie rzymskokatolickie, będące religią przeważającej większości narodu, zajmuje w państwie naczelne stanowisko wśród równouprawnionych wyznań. Kościół rzymskokatolicki rządzi się własnymi prawami. Stosunek państwa do kościoła będzie określony na podstawie układu za Stolicą Apostolską, który podlega ratyfikacji przez sejm"...

... powodowało to brak rozdziału kościoła od państwa (naczelne stanowisko kościoła), przy jednoczesnym wyjęciu go spod większości zapisów Polskiego Prawa (rządzi się własnymi prawami)...

... pozdrawiam...

... jedyne co wiadomo o ateista i agnostykach to fakt, iż nie wierzą w "Boga takiego jak chciałyby religie"... reszta to zwykłe insynuacje...

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365