Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
15-09-2014SelanosPolska bezbronna
Za naszą wschodnią granicą robi się coraz ciekawiej, Rosja straszy i zbroi się, a u nas wojsko kuleje, tak przynajmniej sądzi dwóch generałów. Czytałem niedawno wypowiedzi gen. Skrzypczaka i gen. Polko, które były bardzo podobne.

Generałowie stwierdzili, że nie mamy w Polsce naczelnego dowódcy.

Gen. Polko powiedział:
Cytat:
W tej chwili mamy trzech dowódców na równym poziomie. Jest to dowódca generalny, dowódca operacyjny i szef sztabu generalnego. Oznacza to, że jeśli cokolwiek złego się stanie, to jeden na drugiego może wskazywać palcem

Gen. Skrzypczak:
Cytat:
Nie ma wyznaczonego naczelnego dowódcy, który w czasie wojny dowodziłby polskimi siłami zbrojnymi. Nie ma personalnie nikogo, kto by podjął się tej misji. Kogoś kto już w czasie pokoju się do tej roli przygotowuje

Generałowie skrytykowali również wyszkolenie polskich oficerów.

Gen. Polko:
Cytat:
Z wojska robi się ochronkę, przedszkole. Wielu ludzi, czynnych wojskowych zastanawia się, po co nam taka armia? Dziś szkolenie bardziej przypomina wychowanie bezstresowe. Dzieciaki w szkole mają więcej stresów

Cytat:
Dziś kandydaci na oficerów nie mogą biegać, bo może byłoby to "niehumanitarne". Oni na stołówkę chodzą w dresikach, nie śpiewając po drodze

Oraz gen. Skrzypczak:
Cytat:
Decyzje o awansach zapadają nie na poligonie, ale na salonie.

Cytat:
Proszę spojrzeć kim są ludzie, którzy dostają w Polsce lampasy. Niektórzy poligon widzieli chyba tylko w telewizji.

Generał Skrzypczak..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 54 (przedawniony)
14-09-2014sawraWlasnosc rodzica.
Po kilkunastu latach na emigracji, czlowiek sie odzwyczaja.
Bylam dzisiaj swiatkiem sceny, gdzie polska para, na oko lat 25 - 30, dokonala rodzinnego katharsis na ulicy. Teksty i agresja sa nie do opisana; rynsztok to malo powiedziane. Odzwyczailam sie, tak wiec niemal zgielo mnie na pol. Przeszlabym obok (im szybciej tym lepiej), ale kobieta trzymala za raczki dwojke malych dzieci. Matka zalatwiala sprawy z kochasiem, k***y, chuje, i kto sie z kim jebal i kto byl tego swiadkiem grzmialo jak z armaty, a te dzieciaczki byly uosobieniem przerazenia. Stalam tam, w tlumie ktory sie zbiegl, i zalowalam, ze nie moge tych dzieci po prostu zabrac do domu. Gdy odchodzilam, przyjechala policja.
Jak slysze wstretne belkoty, wypadajace z roznych politycznych gab o tym, ze to rodzice powinni decydowac o dzieciach a panstwu od tego wara, to mam ochote utopic owe geby w gnojowce, zeby slad po nich zaginal. Niestety, odnosze wrazenie, ze ideologia rodzicielskiej wylacznosci na powolany do zycia obiekt, ma spory poklask w Polsce. Mnie to przeraza.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 105 (przedawniony)
03-09-2014makuśDo wierzących koleżanek i kolegów
hej,

Co to jest religia , wiara ?

Terry Pratchett Carpe Jugulum

… mówisz , że wasi wyznawcy nie palą już innych , nie składają ludzi w ofierze , ale prawdziwa wiara to właśnie oznacza , rozumiesz ?
Poświęcać własne życie , dzień po dniu , w płomieniach , poświadczając jej prawdziwość działając dla niej , oddychając jej istotą .
To właśnie religia .
Cokolwiek innego to … to tylko bycie miłym … i sposób na utrzymywanie kontaktów z sąsiadami …

Mnie wystarcza być miłym !

Rozmawiam z wierzącymi od lat 15 ... żaden nigdy nie odpowiedział w co właściwie wierzy , dlaczego , po co ... jak możliwe jest istnienie boga czyli czegoś co swoją złożonością przerasta wszystkie istniejące i wirtualne wszechświaty ...
Nie odpowiedział co to jest wszechmoc , komu potrzebna jest wieczność
Dlaczego istnienie cierpienia jest koniecznością , dlaczego zbawienie jest koniecznością , dlaczego cierpienie i zbawienie jak i wiara są łaską ...

Terlikowski stwierdza , że dobre uczynki zagrażają zbawieniu ... człowiek nie ma prawa być dobrym bo wtedy nie potrzebna byłaby łaska , miłosierdzie , zbawienie
Człowiek musi być zły i całkowicie od boga uzależniony inaczej staje się szatanem .

I powracamy do cytatu z Pratchetta ....

Umieram z ciekawości co wierzący obywatele odpowiedzą

makuś
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
02-09-2014ArminiusCzy zarabiać na sprzedaży sprzętu wojskowego Ukrainie?
Przeglądając dzisiejsze doniesienia prasowe trafiłem na wielce interesujący news - z którego wynika, iż Chorwacja zamierza przekazać stronie ukraińskiej 14 śmigłowców transportowych, w ramach wsparcia Kijowa w jego zmaganiach z Rosją.
www.kyivpo(*)rainian-air-forces-362326.html

Transakcja powyższa jest elementem bardziej kompleksowego przedsięwzięcia polegającego na przekazaniu owych helikopterów Ukraińcom w zamian za otrzymanie sprzętu nowszej generacji od USA.
W mediach można także natknąć się na informacje - aczkolwiek nie do końca zweryfikowane - iż Kanada od pewnego czasu dostarcza Ukrainie elementy uzbrojenia i wyposażenia militarnego. W świetle powyższych faktów - a zwłaszcza tego pierwszego - warto jest postawić pytanie czy Polska nie powinna bardziej zainteresować się możliwością sprzedaży produków swojego przemysłu zbrojeniowego Ukrainie. Byłaby okazja do zarobienia i powetowania sobie strat z tytułu putinowskiego embarga na polskie jabłka.
A nasza zbrojeniówka jest wcale wypieszczonym dzieckiem i może zaoferować najpewniej dosyć bogaty asortyment wyrobów.
"W polskim przemyśle zbrojeniowym dzieje się wiele interesujących rzeczy, które na co dzień pozostają w cieniu, gdzie wzrok dziennikarzy rzadko ich dosięga. Niedawno pisaliśmy o czołgu PL-01 CONCEPT, który ma być niewidzialny dla radarów i do tego wyposażony w kamuflaż termiczny. Jego pomysłodawcą i producentem jest firma OBRUM z Gliwic, która wiąże..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 60 (przedawniony)
02-09-2014HodżaPolska pobojowiskiem Europy?
Prof. Stanisław Bieleń (UW) w rozmowie z Onetem wyraził zaniepokojenie, że w razie konfliktu zbrojnego z Rosją Polska znowu stanie się pobojowiskiem Europy.

Uważam, że jest to wart przemyślenia głos w dyskusji o obecnej sytuacji. Założenie, że obecność wojsk i instalacji wojskowych USA z automatu daje nam gwarancje bezpieczeństwa nie uwzględnia takiej możliwości, że konflikt jądrowy może (chociaż to mało prawdopodobne) mieć charakter lokalny. Sądzę, że nawet biorąc pod uwagę imperialną politykę naszego wschodniego sąsiada, politycy nasi muszą uwzględnić również i taką możliwość a już na pewno nie dopuścić do tego, by terytorium naszego kraju stało się obszarem frontowym.

Oczywiście, są jeszcze względy powiedzmy "honorowe", które praktycznie uniemożliwiają naszej klasie politycznej podejmowanie tej kwestii w otwarty sposób. Najgorszą rzeczą jednak byłoby pozwolenie na to, by myślenie wpadło w koleiny schematu, że jakakolwiek ostrożność w obecnej sytuacji jest wyrazem opcji prorosyjskiej. Nie. Niech się nauczą wreszcie nasi rządzący myśleć w kategoriach interesu narodowego a nie sienkiewiczowskich i romantycznych mitów. Dość już Chrystusa narodów.

[cytat]"Postrzeganie Rosji wyłącznie jako państwa wrogiego i agresywnego przez pryzmat konfliktu ukraińskiego jest największym błędem percepcyjnym polityki zagranicznej Polski" - pisze dla Onetu prof. Stanisław Bieleń z Uniwersytetu Warszawskiego. Politolog przekonuje też, że uległość naszego kraju względem USA "w razie konfliktu..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 122 (przedawniony)
28-08-2014Mariusz AgnosiewiczGierek jednoczy dziś Polaków bardziej niż Jan Paweł II
Gierek jednoczy dziś Polaków znacznie bardziej niż Jan Paweł II czy Józef Piłsudski, tylko nie uświadamiamy sobie tego, ponieważ media o tym nie trąbią, jak w przypadku papieża-Polaka czy Marszałka. Zdumiewającym jednak faktem jest, że Gierek to jedyny polski przywódca o którym pozytywnie wyrażają się WSZYSCY aktualni szefowie skłóconych ze sobą w milionach drugorzędnych spraw partii, od Kaczyńskiego, Ziobry, Korwina-Mikke, po Tuska, Palikota i Millera. Dlaczego tak jest? Czy dlatego, że wszyscy są tak zapatrzeni w dokonania Gierka, które obecnie chętnie wyprzedają często w najgłupsze możliwe sposoby? Otóż nie. Jest tak z jednego tylko powodu: dziś w polityce nikt nie może sobie pozwolić na negowanie dorobku Gierka. Gierek łączy bowiem Polaków ponad WSZYSTKIMI podziałami. Być może nawet Piłsudski tak nie łączy. Ten który uprawiał 'propagandę': "Polak potrafi!", który budował polski przemysł, budując tym samym sukcesywnie polską suwerenność, uwikłaną w pojałtańskie zależności. Prawdziwy przewrót w Polsce to było odsunięcie Gierka od władzy, nie sztucznie dziś nadymany 1989. Jesteśmy o krok od "odkłamania Gierka". Oto co nasi aktualni liderzy polityczni o nim mówią do społeczeństwa:

[cytat=Donald Tusk o tym, że stylizuje się na Gierka]Jeśli ktoś chce mi bardzo dokuczyć i porównać do wizyt Edwarda Gierka, to jestem w stanie to zaakceptować. Moje pokolenie dobrze pamięta tamten okres, lata..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
26-08-2014belvedereNowy dowód osobisty
   
Od 1-go stycznia 2015 będzie obowiązywał nowy dowód osobisty.

Dokument nie będzie już zawierał informacji o adresie zameldowania, kolorze oczu i wzroście. Nie będzie też zeskanowanego podpisu posiadacza dowodu osobistego.
.

Wiele spraw, które załatwiam i bywa, że kilka razy w miesiącu wymagają potwierdzenia adresu zameldowania i to potwierdzenie dawał mi dowód osobisty.
Wprawdzie dotychczasowe dowody osobiste zachowają ważność - nie będzie więc konieczności wymiany dokumentów, ale w 2017 roku, kiedy mój dowód straci ważność, będę musiała w inny sposób potwierdzić to, że jestem zameldowana tam, gdzie jestem zameldowana.
Więc pewnie najpierw podanie o wydanie potwierdzenia z opłatą za znaczki skarbowe i być może za wydanie dokumentu.
Odbić sobie bym go mogła i przedkładać w razie konieczności, ale czy kopia będzie honorowana?
Jeśli zawsze oryginał i wydawany tylko w urzędzie, gdziem zameldowana, a przyjdzie mi mieszkać na drugim końcu Polski, to za każdym razem ta sama procedura i wycieczka kilkugodzinna i z powrotem do miejsca zamieszkania?
I tak kilka razy w miesiącu.
I dla milionów Polaków.
To dużo pieniędzy.
   
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 43 (przedawniony)
24-08-2014KaganekZieloni, zielone ludziki, nawiedzeni inaczej
ZIELONI (organizacja którą wzmocniła nasza zacna koleżanka Anna Grodzka. Bystra kobieta, wygadana, znająca meandry przepisów)

ZIELONI - partie polityczne na zachodzie którym o mały włos udało się zamknąć elekrownie atomowe w Niemczech

ZIELONI - ludzie co się przywiązują łańcuchami do torów kolejowych żeby odpady nukleane nie mogły przejachać przez ich kraj, lub w innych sprawach.

ZIELONE LUDZIKI - poukrywani na ziemi kosmici, sterujący polityką światową, zapładniający co 10 kobietę swoim nasieniem zamiast jej partnera. 20% obywateli USA wierzy w ich istnienie!

ZIELONI - ludzie twierdzący że potrawy z GMO są groźne dla zdrowia (jest to kompletna bzdura - zdradza poziom niemowlaka w pieluszce - niewart jednego słowa polemiki więcej)

ZIELONY - człowiek niedoinformowany, kompletny laik.

-------------------------------------------------------------------------
wniosek
w nadchodzących wyborach nie będzie ku**a na kogo głosować

[Załącznik]

[Załącznik]
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
19-08-2014makuśDzieci
hej,
Pytanie które postawię zabrzmi być może banalnie , być może jak oczywista oczywistość
Jednak chciałbym usłyszeć co o tym myślicie

Jeżeli macie dzieci , chcecie aby było one takie jak wy ?
Jeżeli jesteście ludźmi wierzącymi to chcecie aby i one były wierzące
Jeżeli jesteście ateistami to chcecie aby i one były ateistami
Jeżeli jesteście wegetarianami to ...
Jeżeli głosujecie na PIS to a jeśli na Palikota to ...
Jeżeli uważam się za Polaka to ...

Tylko proszę nie piszcie , że chcecie aby wasze dzieci były dobrymi ludźmi bo to właściwie nic nie znaczy

pozdrawiam
makuś
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
19-08-2014laik 80Kto płaci za fanaberie "wielkich gwiazd"
Pytanie jest proste. Czy za nieprawdopodobne fanaberie tzw. wielkich gwiazd zapraszanych do Polski płacą wyłącznie ich fani czy też starym zwyczajem musi w tych kosztach uczestniczyć całe społeczeństwo ?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)