Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
20-10-2007KierskiStowarzyszenie Młodych Intelektualistów - młodzieżowa aktywność
Powstałe w 2007r. Stowarzyszenie Młodych Intelektualistów ( www.smi.orv.pl) działające na terenie Krakowa, kieruje się ideą wolnomyślicielstwa, racjonalizmu oraz naukowego neutralizmu. Uważamy za swój obowiązek prowadzenie działalności edukacyjno-kulturowej zmierzającej do wykształcenia w społeczeństwie polskim tolerancji światopoglądowej i wyznaniowej oraz umocnienia wizerunku nauki wśród młodzieży.
Cele które wyznaczyliśmy za nadrzędne realizujemy poprzez organizowanie ''Koła Dyskusyjnego'' gdzie podejmowane są tematy naukowe oraz społeczno-polityczne, a również prowadzimy portal myślącej młodzieży: www.pmm.orv.pl

Wszystkich zainteresowanych Stowarzyszeniem zapraszam do rozmowy: tel.kom: 513097511 gg: 11109998

pozdrawiam
Andrzej Kierski
gro.kkm-e@jezrdna

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
19-10-2007MaveAnkieta
W dniu dzisiejszym chciałbym przeprowadzić drobną ankietę,otóż:

"W zbliżających się wyborach zagłosuje na....,swą decyzje motywuje tym, że...."

....jest wiele ankiet robionych wśród różnych grup społecznych(studenci, emeryci, internauci,itp.)... a mnie interesuje jak to wygląda wśród racjonalistów....oczywiście w innych ankietach nie ma miejsca na motywacje swych decyzji... ale od reacjonalistów trzeba wymagać(można króciutko...) z góry dziękuje za wzięcie udział w zabawie:P....
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
19-10-2007nieobecnyStracili pracę za skontrolowanie Glempa.
Jeden telefon partyjnego aparatczyka i dwóch ludzi traci pracę za wykonywanie swoich obowiązków, ale wobec "świętej krowy":
www.onet.pl/34f-47159931
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
19-10-2007GosiaKompas wyborczy
Zapewne niewielu na tym forum jest niezdecydowanych, ale może komuś się to przyda...
wybory2007.wp.pl/kalkulatorq.html?ticaid=149d7

Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
18-10-2007Gregorias z PikutkowaNie do odrzucenia
Stała, właściwie codzienna i zawsze nieproszona, oferta za pośrednictwem internetu jest imponująca – proponują mi środki na powiększenie penisa, dyplomy dowolnych uczelni bez uczenia się, wygraną miliona dolarów bez kupowania losu na loterię, złoty zegarek bez złota i z nazwą firmy, która go nie zrobiła.
Służby specjalne oszustów wszelkiej maści bez trudu wykrywają moje kolejne skrzynki pocztowe, by ponowić te same propozycje.
Kocham internet więc otwierając rano komputer cierpliwie wyrzucam z niego sterty śmieci dysząc prewersyjną miłością do bliźniego-natręta i naciągacza. Systemy antyspamowe są tylko częściowo skuteczne, ponieważ druga strona angażuje pokaźny potencjał intelektualny w pokonywanie wszelkiego rodzaju bramek.
Na drugim planie jest spam polityczny. Faceci proponują mi różne czary mary z tej samej półki, z której zdejmowane są przedstawione wyżej oferty internetowe. Naiwnych nie brakuje, czyli jest popyt, który kreuje podaż, a biedny racjonalista jest tylko przypadkową ofiarą strzelania do jeleni.
Ostatnio najczęściej proponują mi IV Rzeczpospolitą, w której będą wspaniałe autostrady, politycy będą uczciwi, urzędnicy kompetentni, a opiekująca się moją ojczyzną Matka Boska będzie pracowita jak pszczółka. Nic w tej sprawie nie muszę robić, wystarczy oddać głos na PiS, albo w najbliższą niedzielę nie wychodzić z domu.
Tymczasem w kampanię wyborczą intensywniej niż dotąd włączyły się służby. Nic nowego, ale działanie nadal skuteczne.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
16-10-2007Gregorias z PikutkowaDebata Tusk-Kwaśniewski
Tusk i Kwaśniewski spotkali się w ringu, żeby powalczyć z Nieobecnym-Przeziębionym. W dziesiątkach tysięcy domów kibice próbowali podpowiadać walczącym, ale nasze głosy wyraźnie nie docierały. Ta walka byłaby znacznie ciekawsza gdyby nie wiszący nad ringiem duch Jarosława. Jako kibic próbowałem sobie potem uporządkować moje mądrości na schodach, ale miałem z tym kłopot, bo moje sympatie były podzielone i zwyczajnie miałem ochotę na dobry mecz.
Tusk zapewne mógł zapytać Kwaśniewskiego dlaczego właściwie Kaczyński dwa lata temu wygrał i co było najsłabszym punktem całej prezydentury Kwaśniewskiego. Takie pytanie wiąże się z moja własną odpowiedzią, że najsłabszym punktem całej przedkaczej epoki było liche państwo. Tusk pytając o procedurę zakładania przedsiębiorstwa był blisko tego pytania. Obywatele głosując na Kaczyńskich chcieli sprawnego państwa, chytre Kaczory obiecywały silne państwo. Różnica drobna dla ucha, ale istotna w treści. Niestety politycy próbujący zastąpić Kaczyńskiego przeczuwają to tylko intuicyjnie.
W ogóle Tusk miał łatwiejsze zadanie i je schrzanił. Czepiał się przeszłości zamiast zapytać, co dziś znaczy słowo „lewica”? Jaką koncepcję państwa ma ta lewica, dlaczego Kwaśniewski reprezentuje cały pęczek partii politycznych, z których każda trochę inaczej widzi odpowiedź na to pytanie. Niby Tusk był blisko, ale mówił to niewyraźnie.
Zabawne, bo Kwaśniewski miał bardzo podobne pole do popisu, a więc możliwość odpytania Tuska na okoliczność modelu..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
16-10-2007A.WielogórskaCzego ludzie nie zrobią...
Moja już słynna na tej stronie babcia złamała ostatnio nogę, ponieważ sądzi że nadal może robić wszystko to co robiła będąc 20latką, ale mniejsza o to, założono jej gips na 4-6 tygodni, ze względu na jej wiek, tak więc pomyślałam sobie, że , jakby to ująć hmm... nie muszę chować jej dowodu, okazało się że się grubo myliłam: moja kochana babcia ogłosiła, iż: "na wybory pójdę, bo Polska musi być normalna i te zmiany jak Pan Prezydent Kaczyński dokonał, muszą być kontynuowane, żeby w Polsce było normalnie, i umówiłam sie z Halinką, ona po mnie przyjdzie i sobie powolutku, kroczek po kroczku dojdziemy."
Zabrakło mi słów kiedy to usłyszałam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
16-10-2007dzidziaaaPolacy, do Irlandii!
Jak powszechnie wiadomo, najbardziej obleganym w obecnych czasach przez Polaków krajem jest Irlandia. Wielu moich znajomych wyjechało właśnie tam. Za lepszym życiem.

Dlaczego nie możemy tego lepszego życia znaleźć tutaj, w ojczyźnie? tak bardzo szefowie rządu zachęcają nas do patriotyzmu i obrony kraju.
A jak tu żyć, kiedy : służby zdrowia strajkują, nie ma się nawet gdzie leczyć. Moim zdaniem - gdyby obniżyli płace politykom znalazłyby się pieniądze dla ciężko pracujących lekarzy. wiele do życzenia.
Bezrobocie wzrasta.
Sytuacja w rządzie jest jaka jest, czyli po prostu śmieszna. Politycy zajmują się debatami i przegadywaniem siebie nawzajem, zamiast zrobić coś dla Polski.

I właśnie, z tych prostych przyczyn niedługo cała Polska wyemigruje do Irlandii.
PS : w przyszłych latach planuję wyjazd do Anglii.

A co wy macie w planach? jakie są wasze opinie na ten właśnie temat?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 38 (przedawniony)
14-10-2007rymaszPartia Mężczyzn
Pomysł powołania do życia Partii Kobiet podoba mi się nad wyraz.
Jeszcze bardziej podoba mi się bezpardonowa kampania wyborcza, w której czołowe działaczki tej partii nie mają podobno nic do ukrycia. Jedyne co zastanawia to to, dlaczego jednak pieczołowicie zakrywają to i owo.
Jednakowoż idea ta jest na tyle inspirująca, że zacząłem sobie wyobrażać Partię Mężczyzn.

Do wyborów Partia Mężczyzn ruszyłaby pod hasłem "Nie mamy nic do ukrycia. Mamy siłę przebicia". Na plakatach dumnie wyprężona grupa członków udowadniałaby, że tak jest naprawdę.
Program Partii Mężczyzn byłby uzupełnieniem programu Partii Kobiet i skupiałby się przede wszystkim na zasypywaniu sztucznych różnic i podziałów między płciami oraz walce z dyskryminacją. Rozwijałby twórczo hasła z programu Partii Kobiet, ale też dodawał śmiałe i nowatorskie koncepcje.

"Możliwość samostanowienia w kwestiach planowania rodziny".
Tak jest!!! Co prawda panie mają na myśli przede wszystkim powszechne i refundowane przez państwo egzekucje na dzieciach, które nie zdążyły się narodzić, a z jakiegoś powodu nie pasują do planów życiowych kochających je mamuś, ale my ten punkt rozszerzymy. Zauważmy, że opiera się on na koncepcji, że człowiek, który się począł, ale jeszcze nie narodził, to jeszcze nie człowiek. My pójdziemy dalej. Skoro panie żądają prawa do samodzielnego decydowania o życiu dziecka poczętego wspólnymi było nie było siłami, to my również domagamy się, by mężczyzna miał "możliwość samostanowienia w kwestiach planowania..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
14-10-2007Piotrek KarwalaDebata: Kaczyński vs Tusk
Jaki waszym zdaniem był wynik i jakie są jego konsekwencje?

Moim zdaniem, wstępnie: Tusk skutecznie pojechał po rajtuzach Kaczyńskiemu, czyli de facto zwyciężył w politycznym sensie, natomiast merytorycznie... zdaje się, że też.

Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)