Stowarzyszenie Młodych Intelektualistów - młodzieżowa aktywność
Powstałe w 2007r. Stowarzyszenie Młodych Intelektualistów ( www.smi.orv.pl) działające na terenie Krakowa, kieruje się ideą wolnomyślicielstwa, racjonalizmu oraz naukowego neutralizmu. Uważamy za swój obowiązek prowadzenie działalności edukacyjno-kulturowej zmierzającej do wykształcenia w społeczeństwie polskim tolerancji światopoglądowej i wyznaniowej oraz umocnienia wizerunku nauki wśród młodzieży. Cele które wyznaczyliśmy za nadrzędne realizujemy poprzez organizowanie ''Koła Dyskusyjnego'' gdzie podejmowane są tematy naukowe oraz społeczno-polityczne, a również prowadzimy portal myślącej młodzieży: www.pmm.orv.pl
Wszystkich zainteresowanych Stowarzyszeniem zapraszam do rozmowy: tel.kom: 513097511 gg: 11109998
>>Jeżeli chodzi o zdanie: ,, umocnienia wizerunku nauki wśród młodzieży.'' mamy tu na myśli młodzież szkolną, głównie gimnazjalną i licealną. >Nie chcę wybrzydzać, ale "Intelektualista" i "Młody" to raczej nie są słowa, które idą w parze.
a to czemu?
intelektualista człowiek pracujący (twórczo) w dziedzinie nauki a. sztuki; odznaczający się kulturą umysłową; oddający się studiom, rozważaniom, obszernym lekturom.
młody nie może spełniać tego co powyżej napisałem? Quo vadis hominis?
>a to czemu? >intelektualista człowiek pracujący (twórczo) w dziedzinie nauki a. sztuki; odznaczający się kulturą umysłową; oddający się studiom, rozważaniom, obszernym lekturom.
Ja mam nieco inne skojarzenia ze słowem "intelektualista". Według mnie, intelektualista to człowiek (osoba publiczna) o ugruntowanej renomie intelektualnej, wyróżniający się specjalista w swojej dziedzinie, którego zainteresowania wykraczają daleko poza tę dziedzinę i dotyczą całokształtu życia społecznego, w tym najważniejszych problemów współczesności. Słowniki natomiast definiują intelektualistę po prostu jako człowieka o rozległej wiedzy i wybitnych zdolnościach umysłowych. Tak czy owak wydaje się to słabo przystawać do młodości - zwłaszcza gimnazjalno-licealnej.
Nie kruszmy jednak kopii - wszak każdy intelektualista był kiedyś licealistą.
Chciałbym poinformować, że organizujemy otwarte spotkanie dla młodych osób z forum racjonalisty. Spotkanie odbędzie się w w Naszej małej siedzibie. Termin oraz godzina do ustalenia. Chętnych proszę o odzew na gg: 11109998 czy telefonicznie: 513097511