 |
Czego ludzie nie zrobią... Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-10-2007 15:19 | A.Wielogórska | Czego ludzie nie zrobią...
1 na 1 | Moja już słynna na tej stronie babcia złamała ostatnio nogę, ponieważ sądzi że nadal może robić wszystko to co robiła będąc 20latką, ale mniejsza o to, założono jej gips na 4-6 tygodni, ze względu na jej wiek, tak więc pomyślałam sobie, że , jakby to ująć hmm... nie muszę chować jej dowodu, okazało się że się grubo myliłam: moja kochana babcia ogłosiła, iż: "na wybory pójdę, bo Polska musi być normalna i te zmiany jak Pan Prezydent Kaczyński dokonał, muszą być kontynuowane, żeby w Polsce było normalnie, i umówiłam sie z Halinką, ona po mnie przyjdzie i sobie powolutku, kroczek po kroczku dojdziemy." Zabrakło mi słów kiedy to usłyszałam. |
| Karolina (81 punktów) | A moja babcia jest liberalna ;] i zagłosuje na PO. Nie muszę jej chować dowodu, a beret sama już sobie schowała, gdy tylko zrobiło się głośno o "moherach".
..::carpe diem::..
|
|
| Piotr G. /Grim/ (288 punktów) | Swojej babci nie podejrzewam o liberalizm, ale mimo wszystko zawsze głosowała na PO. Ponieważ w tym roku po raz pierwszy idę upewniała się już kilka razy, że ja też nie zagłosuję na kartofla.
And the man said: Let there be light.
|
|
5 na 5 | mohawk (2936 punktów) | >Zabrakło mi słów kiedy to usłyszałam.
A mnie brakuje słów, gdy czytam takie wypowiedzi. Żarty od tego są, żeby się z nich śmiać, nie zaś żeby wcielać je w życie. Traktowanie (nawet dobrego) żartu poważnie, jak uczynili to PiSowcy i jak Ty czynisz, jest dowodem braku poczucia humoru lub braku dobrego smaku. Twoja "słynna na tym forum" babcia ma prawo do swoich poglądów (jeśli dobrze pamiętam, skarżysz się na to, że nie chce ona uszanować Twojego prawa do własnych; jak widzę, z wzajemnością) oraz do brania udziału w wyborach i od dobrej wnuczki mogłaby oczekiwać zrozumienia i pomocy.
|
|
 | 2 na 2 | A.Wielogórska |
>A mnie brakuje słów, gdy czytam takie wypowiedzi. Żarty od >tego są, żeby się z nich śmiać, nie zaś żeby wcielać je w >życie.
Wyobraź sobie, że wiem iż jest to żart, po prostu w ten sposób ujęłam że ja mam inne poglądy od niej, i chciałabym aby głosowała inaczej, ale rozumiem że tego nie zrobi bo ona tez ma prawo do własnego zdania.Ja to wszystko wiem, i przykro mi że uważasz mnie za debilkę
>Twoja "słynna na tym forum" babcia ma prawo do swoich poglądów (jeśli dobrze pamiętam, skarżysz się na to, że nie chce ona uszanować >Twojego prawa do własnych; jak widzę, >z wzajemnością) oraz do brania udziału w wyborach i od dobrej wnuczki mogłaby oczekiwać zrozumienia i pomocy.
Ale to nie tak że ja nie szanuję jej wyborów, źle zostało to zrozumiane, po prostu ja mam inne poglądy, to wszystko.Celem tej wypowiedzi było pokazanie, że ludzie zrobią wszystko nie dla samego pójścia do urn, tylko dla zagłosowania na PiS.A co do zrozumienia i pomocy, to nie potrafię zrozumieć ludzi którzy słuchają Radyja, więc ode mnie tego nie oczekuj, a pomoc, no cóż nie pomogę jej tam dojść, bo nie będzie mnie wtedy w moim rodzinnym mieście.
Pozdrawiam.
|
|
|  | 1 na 1 | mohawk (2936 punktów) | >Wyobraź sobie, że wiem iż jest to żart, po prostu w ten sposób ujęłam że ja mam inne poglądy od niej, i chciałabym aby głosowała inaczej,
Wierzę, że nie miałaś złych intencji, ale takie sformułowania dają asumpt do podejrzeń i zdają się przydawać wagi m.in. histerycznym [a w gruncie rzeczy cynicznym] reakcjom przedstawicieli władzy na ów esemesowy dowcip. Zaś od ścierania poglądów i przekonywania jest dyskusja, czyż nie?
>Ja to wszystko wiem, i przykro mi że uważasz mnie za debilkę
Nigdzie niczego takiego nie napisałem. Co więcej, popieram Twoją uporczywą walkę o autonomię intelektualną i prawo do własnych poglądów - również, jeśli trzeba, z babcią. Fakt, że jesteś na tym portalu i na tym forum, a zapewne również w wielu innych miejscach, dowodzi, że chcesz i umiesz poszukiwać swojej drogi, i żadne bezduszne, administracyjne rygory [bo trudno inaczej nazwać przymusowe uczestnictwo w ceremoniach religijnych], nawet jeśli będziesz musiała się na nie godzić, nie będą w stanie tego pohamować. I życzę Ci, żeby ten okres "burzy i naporu" był dla Ciebie jak najbardziej owocny.
>Celem tej wypowiedzi było pokazanie, że ludzie zrobią wszystko nie dla samego pójścia do urn, tylko dla zagłosowania na PiS.
A ja nie miałbym nic przeciwko temu, żeby więcej osób odznaczało się tak silną determinacją i instynktem obywatelskim - niezależnie od preferencji politycznych, choć oczywiście rzeczpospolita wyznaniowa niezbyt mi się uśmiecha.
>A co do zrozumienia i pomocy, to nie potrafię zrozumieć ludzi którzy słuchają Radyja, więc ode mnie tego nie oczekuj,
Ja natomiast słucham i potrafię zrozumieć, dlaczego wielu słucha, choć akurat sam słucham z zupełnie innych powodów. Uzależnienie intelektualne od "ojca" dyrektora i jego radyja uważam jednak za przygnębiający stan rzeczy.
>Pozdrawiam.
Likewise.
|
|
| nieobecny | A mnie zupełnie nie interesuje na jaką partię zagłosuje moja babcia i 2 miliony innych babć i dziadków. Interesuje mnie czy ci, którzy w ostatnich wyborach nie wzięli udziału zagłosują w najbliższych wyborach.
|
|
| Drobner | Poćwicz z babcią to "chodzenie kroczek po kroczku". Może druga noga się złamie? Z pewnością umiesz to zrobić.....
|
|
1 na 1 | migdala (146 punktów) | Witam
Przeraza mnie mysl, ze o losie mlodego pokolenia moze zawazyc decyzja tych, co juz sa blizej wyjscia.... Troche to moze cyniczne, ale trudniej jest mi sie wyrazic, by zawrzec te mysl. Moja rodzina wyznaje konserwatywne wartosci. Ojciec - pozbawiony majatku szlachcic, nie zyje, dziadkow dawno nie mam. Matka mocno wierzaca katoliczka, choc z wiedza biblijna niewiele ma wspolnego, zas wiecej z modlitewnikiem. Rodzicielka dopiero z oddali, z zagranicy dokladnie, zrzucila beret i zauwazyla, ze ten Rydzyk tojakis nie tego... Nie odbieram jej prawa do religii. Ona ma prawo wierzyc, jednak ja ... nie mam prawa nie wierzyc. Teraz jest troche lepiej, ograniczamy swoje ideologiczne dyskusje do minimum. Siostre prawie przeciagnelam na liberalna droge, jednak ostatnio zaprzyjaznila sie z dziewczyna, co pracuje w IPN-ie... I to siostrze musze zabrac dowod... Wedlug niej PIS ukroci kradzieze i dostep Zydow do wladzy... najciekawsze jest to, ze my same mamy troche 'zanieczyszczone' korzenie rodzinne, zas nazwiska wielu bohaterow PISu sa bardzo zydowskie, wiec nie rozumiem jej antysemitycznego strachu. Kobieta ma lat 35, jest lekarzem w trakcie specjalizacji. W wolnych chwilach czyta herbarze, nakresla drzewa genealogiczne, kupuje nalewki szlacheckie i szynke szlachecka, narzeka na Zydow, choc sama ma w sobie sporo z charakteru tej nacji, jezeli przyjmujemy stereotypy itd.
Nikomu dowodu zabierac nie bede. Dajmy spokoj. Jezeli PIS wygra wybory i wprowadzi autorytaryzm... moze ONZ wysle nam obserwatorow albo uda sie uciec na czas. Zydow tez sie nie bojmy. Kazdy z nas ma zydowskiego powinowatego czy krewnego, wszak Polska zawsze byla i jest tyglem narodowosci. Wielu rzeczy nie wiemy o swoich rodzinach, pochodzeniu itd. I dobrze. Najwiecej ateistow i racjonalistow jest wsrod Zydow wlasnie.... Jak zaden inny narod, dostali taka nauczke, by juz w nic nie wierzyc.
|
|
4 na 4 | Gosia (9452 punktów) | > tak więc pomyślałam >sobie, że , jakby to ująć hmm... nie muszę chować jej >dowodu, okazało się że się grubo myliłam: moja kochana >babcia ogłosiła, iż: "na wybory pójdę, bo Polska musi być >normalna i te zmiany jak Pan Prezydent Kaczyński dokonał, >muszą być kontynuowane, żeby w Polsce było normalnie, i >umówiłam sie z Halinką, ona po mnie przyjdzie i sobie >powolutku, kroczek po kroczku dojdziemy." >Zabrakło mi słów kiedy to usłyszałam.
Nie chcesz by szanowna Babcia głosowała na PiS? Schowaj jej kapcie.Niech głosuje na Bosaka.
Pozdrawiam.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|